Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Bone 4. 8. 2012, 00:19:48 delete
e-mail:
 
Ahoj, právě jsem dohrál mm6 (strašně děkuji za tyto stránky a upozornění na neoficiální patche) a vrhám se na mm7. Na win7 (32bit) jsem nainstaloval mm7 přidal patch na 1.1 a neoficiální patch z těchto stránek + češtinu. Vypnul jsem hardwarovaou akceleraci, 3d zvuk, nastavil spouštění jako správce, nastavil kompatibilitu na win 98. Hra funguje, (nejdou teda filmečky ale ty vem čert ), ale pravidelně problikává co 1 až 2s problikne bílá obrazovka jako by něco běželo na pozadí a pralo se to ven. Při přepnutí do okna problém není, ale chtěl bych hrát full screen.
Zažil někdo něco podobného?
Jméno: Adam23 31. 7. 2012, 15:42:43 delete
e-mail:
 
Teda takhle si ulehčovat práci
Jméno: Elemir 31. 7. 2012, 10:33:42 delete
e-mail:
 
Díky za upozornění, ono tam nebylo ve skutečnosti definováno žádné Zapoměl jsem, že ne každý prohlížeč to dokáže přelouskat, tak jsem to teď doplnil na kompletní html stránku.
Jméno: Adam23 31. 7. 2012, 09:00:02 delete
e-mail:
 
Elemire, tady máš špatný kódování:

Nápověda k BBCode v Knize návątěv
Jméno: Elemir 30. 7. 2012, 09:25:54 delete
e-mail:
 
4VOSA: Mě chyběly asi 2 kartičky, ono ne na všechno se dalo snadno přijít Některé byly spojené s příběhem a k jiným vedl obloukem quest. Co se týče příběhu, tak tam jsem balancoval všelijak, jednou jsem pomohl těm, podruhé oněm a nakonec jsem stejnak sympatizoval s elfy. Dvojka jde v tomhle ještě dál, tam se úplně mění celá jedna kapitola. Jinak gratuluju.

4Majk: Tu starou NWN neznám, ale ono všechno z tohohle "okolí" se točí kolem toho samého. Lord Nasher je jedním z aliance Lordů desetiměstí, v novějších NWN vystupuje také, jen se to točí kolem jiného děje. Jestli to však na sebe nějak více navazuje netuším. U nové NWN byl příběh spíchnut narychlo, takže až datadisky to vytahují z průměru. Vzhledem k tomu, že tu starou má na svědomí SSI, tak bych řekl, že to ani nebude špatné.

4JCMurphy: Hezké video, gratuluju. Já jsem na něj šel naposledy s družinou s levelem přes dvacet. Ty dvě plechovky padly hned a Belhifeta usekali dva bojovníci (mág mi umřel už před zrcadlem ). Ostatní jen stáli na místě. Zato Pán osudu v TOL mi dal pěkně zabrat. Za sólo postavu bych asi neměl odvahu, minimálně klerika tahám všude.
Jméno: JCMurphy 30. 7. 2012, 07:06:08 delete
e-mail:
 
Majk: Když se podíváš na screeny na té stránce, tak tam je Lord Nasher :P
Jméno: Majk 30. 7. 2012, 02:00:09 delete
e-mail:
 
schveider: díky, tak nějak jsem si myslel, že to bude. Ve Forgotten Realms se taky odehrává kde co.
Jméno: JCMurphy 30. 7. 2012, 01:33:46 delete
e-mail:
 
http://www.youtube.com/watch?v=nYSrPWIud2U&feature ...

tady je ten finální souboj, kvalita je mizerná
zaprvé sem nikdy v životě nedělal videa a za druhé hraju na netbooku s atomem, kterej zrovna moc výkonu nepobral, ale když zvýšíte kvalitu a dáte fullscreen tak by tam to nejdůležitější mělo být vidět
Jméno: schveider 30. 7. 2012, 01:19:56 delete
e-mail:
 
@Majk: To vskutku ma. Obe se odehravaji ve stejnem svete, tj. Forgotten Realms. Stejne tak serie Eye of the Beholder. O pribehu bohuzel nic nevim, treba ostatni budou.
Jméno: Majk 30. 7. 2012, 00:14:58 delete
e-mail:
 
Jako smažka? Ne, to neber ve zlým, ale jseš fakt hustopřísnej krutopařan.

Hele, ale chtěl jsem se zeptat, protože evidentně většina z vás zná ty různý novější RPGčka (myšleno od roku 2000), tak jestli se někdo orientuje v sérii Neverwinter Nights. Jde mi o to, jestli tahle DOSovská hra má něco společnýho s tou stejnojmennou moderní sérií (svět/universum či dokonce příběh nebo tak) nebo jestli se to sice jmenuje stejně, ale je to úplně o něčem jiným? (doufám že odkaz bude fungovat správně)
Jméno: JCMurphy 29. 7. 2012, 23:48:00 delete
e-mail:
 
no ok... možná teď budu vypadat jako neskutečná smažka, ale IWD pokořeno, solo fighter 20/ druid 20
finální boss pokořen na třetí pokus, než jsem přišel na to kde jsou dispelovací pasti, ono stačilo jenom běhat po obvodu
po obíhání dokola a nabuffování což trvalo asi tak minutu, mi golemové i s bossem vzali tak 20 vteřin
bylo to mnohem jednodušší než s celou partou, protože s jednou postavou se mnohem líp manévruje
klíčová kouzla byla entropy shield, insect swarm, se kterým si chudáci nevěděli rady a haste a pak spousta lektvarů, který sem si šetřil na tenhle okamžik
jestli nějak přijdu na to jak z toho udělat video abyste se mohli pokochat, tak sem hodím link
Jméno: VOSA 29. 7. 2012, 21:11:07 delete
e-mail:
 
Elemir: Před chvílí jsem dohrál Zaklínač 1 a počet kartiček - bídných 9. Koukal jsem teď na fansite a zjistil jsem, že těch možných úlovků mezi ženami je snad 26, prakticky možných 21. To teda nejsem moc klátič Jinak mě ta hra hodně nadchla. Líbila se mi hlavně v tom, že nejen vzala postavy nebo lokace z těch románů, ale zůstala prostě zaklínačská Myslím tím, takovou tu černobílost, kdy nelze snadno určit zlo a dobro, a také středověkou syrovost. Nakonec možná i otevřu své srdce novějším hrám Tak snad mi ho Zaklínač 2 nezlomí
Jméno: Elemir 29. 7. 2012, 21:09:49 delete
e-mail:
 
Je to v tom dialogu opravdu uvedeno. Pochopil jsem to kdysi úplně stejně a věci v cechu uložil. Samozřejmě zmizly

Tahový mód jsem aktivně využíval akorát v sedmičce u minotaurů, dokud jsem neobjevil Ochranu před magií. Nemám s ním proto mnoho zkušeností, v šestce mi to přišlo třeba jako jistá nevýhoda s patřičnou penalizací.
Jméno: VOSA 29. 7. 2012, 21:03:43 delete
e-mail:
 
Nj, teď už je to stejně jedno, ale pokud si pamatuji dobře, tak vám Edgar Fellmoon sám řekne, že si můžete odložit nepotřebné věci (nevím, jak je to v té hře řečeno dosovně). Tak buď vám ta hra lže, nebo je Edgar Felmoon podlý zloději! Nebo jsem to prostě jenom špatně pochopil

Jinak já tedy tahový mód nepoužívám, ale když se protivník sekne o zeď, tak mi to vůbec nevadí a výčitky svědomí nemám
Jméno: Elemir 29. 7. 2012, 21:01:32 delete
e-mail:
 
Dovolenou mám, ale tchán staví chatku, tak jsem přijel trochu pomoci. Ona je to nakonec zajímavá alternativa dovolené, předchozích 14 dnů uběhlo ani nevím jak a prakticky jsem stejnak nic neudělal ... teda krom jednoho houbařského dne
Jméno: Majk 29. 7. 2012, 19:58:24 delete
e-mail:
 
Ah, myslel jsem, že si užíváš pokojnou dovolenou a tys makal... No ještě mám další úlovek, The House of Games. Bohužel opět bez fóra, ale vyznačují se tím, že ke spoustě her mají i skenované manuály. Nicméně co se her týká, nabízejí plus mínus stejnou klasiku jako všichni ostatní, žádné velké překvapení.
Jméno: Elemir 29. 7. 2012, 18:49:17 delete
e-mail:
 
Už jsem zas na chvilku zpět Několik předchozích dní jsem strávil na stavbě a nejspíše to bude pokračovat. Díky za odkaz na Older-Games, kouknu na to.

Jinak k té obourukosti. Kdysi jsem si s tím zkoušel hrát, ale počítal jsem to jen pro variantu meč a jiná zbraň. Zranění by se mělo normálně sčítat, útok je pak daný součtem útočného bonusu obou zbraní a dovedností meče (jakožto nositele obourukosti). Schválně se na to ještě kouknu.

BG2 jsem s druidem hrál (taky shapeshifter) a určitě by to šlo hezky i sólo. Ta postava se nezdá, ale Drakonise jsem do té doby jinak nedokázal pokořit. Díky svým schopnostem jsem na tohohle druida vždycky nalákal co se dalo a zbytek družiny to už v klidu domlátil. Perfektní je to i za zloděje, to ke mě pro změnu Drakonis ani nestačil dojít a Amelyssan si ani neškrtla ... holt pasti jsou pasti :D
Jméno: JCMurphy 29. 7. 2012, 17:43:26 delete
e-mail:
 
tak sem se svým sólo IWD druidem na začátku 6. kapitoly...
takovej šok sem ještě nezažil kvůli bugu u shapeshiftu byly oba moje sejvy nehratelný, protože při načtení se mi odebralo 20hp a já měl v té době pod 20
poslední funkční sejv byl ještě před kapitolou 5
editor sejvů si s shapeshiftováním zjevně nerozumněl
ještě že existujou ty cheaty na oživení postavy
Jméno: Majk 29. 7. 2012, 12:22:57 delete
e-mail:
 
Doprkený vohrady, omluva. To jsem psal já.
Jméno: anonymní uživatel 29. 7. 2012, 12:22:17 delete
e-mail:
 
No jasně, tyhle sviňárničky v tahovým režimu s výtahem a podobný to taky dělám často, jakkoliv je to zbabělý. Teda ale je zajímavý, co píšeš s tím držením si od těla -- to se mi nějak nikdy nepodařilo vychytat. Hlavně v 7 a 8 mě dost štve, že potvoráci mají podstatně větší akční rádius než v 6, blbě se mi to odhaduje. To jako člověku přijde, že i kdyby ta bestie měla třímetrový kopí a natahovala se na špičkách, tak na mě nemůže dosáhnout, a prdlajz, už mě řeže.

K těm bednám v domě obchodníků, to si vzpomínám, že jsem taky řádně zaplakal, když jsem to hrál poprvý. Možná by to nějak bylo řešitelný přes level editor a udělat si na to nějakej malej patch. Ale nekoukal jsem se na to, nevím.