Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 16. 8. 2012, 19:17:58 delete
e-mail:
 
Tak to jsme na tom s levelem podobně, když jsem nad tím během hraní tenkrát uvažoval, tak ono neni ani kde brát, je to tak akorát pro jednu postavu do exp capu.

Ty truhly mi takto fungovaly opravdu v NWN. Možná je na to třeba nějaký grif, ale zkoušel jsem to i v porovnání se zlodějem. Prostě jakmile jsem otevřel truhlu mečem, tak tam byly v pořádku lektvary, peníze, kameny a pár drobností, zbraně a zbroje byly často rozbité. Tuším, že lepší předměty a questové předměty byly taky v pořádku, ale težko říct, jestli je to obecný rys. Zkusím na to ještě kouknout, pokud to tu najdu nainstalované.
Jméno: JCMurphy 16. 8. 2012, 13:26:16 delete
e-mail:
 
tak NWN jsem dohrál... hmm... 4x
úplně poprvé čistý mág, to bylo ještě bez datadisků
napodruhé bard/učedník draka, ale taky jenom základní hru
potom jsem už začal přidávat do hry trošku toho role-playingu, takže jsem si vytvořil zákonně zlýho elfa (s drowím odstínem) mág/pán smrti a používal jsem čistě nekromancii
právě tam jsem si všiml, tak expím pomalu, když se mnou poletuje netopýr, žoldák a nějaká ta mumie
většinou jsem v origo NWN dosáhl lvl 18, SOU jsem to doexpil na 20 a v HOTU se mi podařilo tak okolo 25
napočtvrté jsem to dohrál za mnich/druid/shapeshifter... Shael (podle ní jsem tvořil druidku v M&M7)
tyhle tři povolání daly hře nový rozměr úplně sem si to užíval... pokud mě přestal bavit jeden styl, tak jsem se prostě přehodil na něco jinýho... tady jsem pomocníky nepotřeboval, i když jsem tu drowskou vražedkyni párkrát použil na špinavou práci

truhly šly rozbíjet úplně v pohodě a obsah to neovlivnilo... nepleteš si to s jinou hrou? o_O


Jméno: Elemir 16. 8. 2012, 11:06:37 delete
e-mail:
 
U NWN (jednička), mi přišlo, že bez společníka se člověk vždy o něco připraví. Potíž byla už u odstraňování pastí a zámků. Pasti jsem nakonec přestal řešit, ale otevírání zámků silou mi přišlo nešikovné. Skoro v každé se potom nacházel nějaký rozbitý předmět. Otázkou je, zda-li jsem si takto nelikvidoval i užitečné věci Tuším, že v třetí kapitole základní kampaně pak byla další ruka bojovníka navíc dobrá. Když jsem to kdysi hrál sólo, tak tady jsem právě se svou hraničářkou skončil. Moc dobře mi nedělala už jen ta 3rd edice pravidel. I po průchodu všech tří kampaní jsem měl paladina něco lehce přes level 20. Ke konci HotU jsem totiž měl už společníky dva (Deekena jsem nemohl přeci nechat bez dozoru ). Nedokážu si představit, že bych to jel od druhého datadisku s novou postavou, jak s tím příběh počítá. Je pravda, že 20% zkušeností dolu dělá hodně. Na druhou stranu nový průběh hrou s tím samým vycvičeným paladinem už byla celkem legrace, na exp cap jsem se dostal dlouho před koncem. Mohlo to být podobné, jako s tím tvým druidem, jen souboje nebyly na kafíčko, to bych ani nestihl

Dvojka zhutněla obecně, tam měla problém i celkem vyvážená skupina. Hlavní postava mi dost často ležela na zemi ... teda zejména u některých větších bojů a hlavně u těch, které se zdály celkem v pohodě. Nějak se mi nedařilo tohle odhadovat. Ale asi je to o cviku. Předevčírem jsem v BG2 sundal Firkraaga celkem snadno a rychle. Připravil jsem si pro něj hezkou past, ale ta jaksi nesklapla, takže nastoupili 2 lučištníci, 2 bojovníci (parta do levelu 13) a ohniví elementálové odváděli pozornost. Takže jsem za ta léta zažil jak velmi pomalý a náročný boj, tak i rychlovku v podobě Vorpalu a nadopovaného sólo bojovníka s levelem přes 15 - snad už během prvního kola padlo 5% na Vorpalu a drak padl k zemi. Kdybych hrál NWN podobně dlouho a často, tak mi to už asi taky připadne jinak. Možná to bude hlavně tou lenností probírat různé varianty taktiky už během hraní, takže je to u mě spíše věcí pokus-omyl. Druida jsem zkoušel jen jednou, v BG, a mám pocit, že jsem s ním prolezl snad už jedničku (kvůli těm prima knížečkám na zvětšení moudrosti). Mě ta magie však moc nejde, v partě mi Jaheira taky dělá víceméně jen léčitelku.
Jméno: JCMurphy 16. 8. 2012, 09:00:52 delete
e-mail:
 
já to už smazal mám strašně málo místa na disku... ale celej finální boj spočíval v tom, že jsem se proměnil ve vodního elementála (75 crush, pierce, slash resisty) na sobě jsem měl opasek +50slash, -15crush, pak štít +15 do všech tří a zbroj +15, no... pak sem si šel udělat kafe... to byla klíčová část... protože jakmile sem měl kafe hotový, tak byli všichni jeho poskokové mrtví a já měl pořád všechny životy pak sem si vyvolal 4 kulhavce, protože ze summonů jsou nejrychlejší a sebe sem hodil zpátky do human formy, protože elementál je pomalej a než jsem došel, tak se teleportoval a takhle sme ho tam 10 minut uháněli

ona to je s těma elemtn formama strašná prasárna, když tě vlastně jejich dmg léčí, ale to v BG nehrozí, takže jsem zvědavej

když leveluješ, tvoje postava se vyvíjí, máš k dispozici různá kouzla v určitých fázích hry a musíš tomu přizpůsobovat strategii... takhle jsem jenom vyvolával kulhavce a roj hmyzu aby to natankovali a házel tam ohnivý bouře, případně když to šlo, tak sem natahal na sebe celou lokaci, hodil do element formy a udělal si další kafe

na NWN mě neskutečně sralo, že každej pomocník ti užíral 20% expů a to včetně tvých vlastních summonů...
Jméno: Elemir 15. 8. 2012, 23:11:45 delete
e-mail:
 
4JCMurphy: Nějak si teď nedokážu vybavit, kde tam byly beholdeři? Ti oltářníci byli dobří, nejprve jsem je preventivně sundal u všech oltářů a pak jsem jen zaskřípal zuby, když jsem zjistil, že se respawnuli Tahle část dungeonu byla docela krutá ... jó, už vim, ve vězení byly beholdeři. Kupodivu šly docela v pohodě, s těma v BG2 mám větší potíže. Pro mě bylo finále tuhé, mám zaběhlý standard útočení a tady mi to docela selhávalo. Na inovace nebyl moc čas Zkus to kdyžtak jako vide na YouTube, docela bych se koukl, jak to druidem jde snadno. Kvůli exp stropu sebou tahám právě družinu, jen v NWN se tomu vyhnout nedalo. Je pravdou, že postavy nad level 35 už si vždycky dokáží dobře poradit a neni třeba u toho tolik myslet.

4Majk: Husitství se mě celkem zblízka dotýká, takže já jsem na to zvědav spíše z tohoto pohledu. Zatím si nedokážu RPG bez magie moc představit, ale bylinkářství by byla jasná volba, kvůli tomu bych si to i koupil Tahle dovednost mě prostě neomrzí.
Jméno: Majk 15. 8. 2012, 21:44:08 delete
e-mail:
 
JCMurphy: IWD jsem taky nehrál... :-D ale je zajímavý, jak pro každýho znamená RPG něco jinýho. Já v podstatě beru levelování nebo zvyšování nějaké dovednosti až jako to sekundární a dokázal bych se bez toho (teda do určité míry) i obejít, víc mě baví objevování světa a prozkoumávání kobek, nacházení útržků deníků, řešení hádanek, vlastně ta adventurní část hry. I to je možná důvod, že z celé škály RPG mám nejradší klasické čtverečkové dungeony. Ale něco podobnýho mám třeba i u Heroes, strašně rád jsem vždy prozkoumával krajinu, ale boje jsem z 90% jel na auto i za cenu, že občas to dopadlo s většíma ztrátama než muselo.

Elemir: Taky netuším, o čem ta hra bude. Jak jsem pochopil, nejen reálie, ale i příběh by měl být hodně ovlivněn historickou skutečností. Víc asi ještě nějakou dobu nezjistíme. Mě se ta myšlenka na reálný svět bez magie dost zamlouvá, mohlo by to být osvěžující (ale nezavrhoval bych třeba klasické bylinkářství, které by dokázalo třeba léčit šrámy, nemoce, infekci, zmírnit otravu apod, ale rozhodně by nemělo boostovat statistiky postavy). Na druhou stranu ne že by to bylo období, který bych úplně musel, z historie mě vždycky víc zajímal pravěk a starověk a pak až moderní historie (20. stol), nicméně něco osvěžujícího ve stojatých RPG vodách v tom cítím. Ale jak píšeš o těch dvou možných koncích, to je velká pravda a tady musí Warhorse prokázat své kvality nejvíc a absolutně jim to nezávidím. Jen držím pěsti.
Jméno: JCMurphy 15. 8. 2012, 20:32:17 delete
e-mail:
 
uuuf... tak sem se po pár týdnech dokopal k dokončení Trial of Luremaster...
zjevně jakmile nemůžu dál levelovat pro mě RPG ztrácí kouzlo a navíc to bylo docela těžký... na každýho pitomýho beholdera sem potřeboval 5 pokusů a ti kamení otrapové u oltáře byli taky hnus... než sem se k nim prosekal, tak mě ustříleli :/ mno... finální boj je pohoda když má člověk slash resisty 120, blunt 90 a pierc 100, navíc při jednom bugu jsem využíval +5 enchantu na zbrani, takže jsem mohl i v element formě zabíjet jinak imunní nepřátele
Jméno: Elemir 15. 8. 2012, 17:05:57 delete
e-mail:
 
Bylo hezké, jak rozebíral jednotlivé možnosti a způsoby zmenšování. Myslím si, že mírná komprese opravdu na škodu nebude, už jen kvůli tomu, že v době husitů byla města a spol. obecně menší, takže ty vzdálenosti to tolik nenaruší. Když to vemu, tak Zaklínač se třeba motá po velmi omezeném prostoru. Naopak mapa Gothicu 3 je opravdu velká, ale ve skutečnosti je řada center na sebe nalepených a oddělených právě těmi horami. Vycházka lesem tak po chvilce končí v dalším městě. V tomhle pokulhává i Skyrim, naopak srovnání s Oblivionem je celkem na místě. Fast travel bych umožňoval jen mezi městy, kde to význam má. Vůbec bych to nebral jako nutné zlo.

Ta myšlenka s bojem se mi taky zalíbila, ale hned mě s tím napadl systém větvení děje (důsledky činů). Tohle si o to přímo říká a bylo by hezké, kdyby se to konečně v nějaké hře dotáhlo dokonce.

Já mám jen obavy, že zatím to má jen dva možné konce popularity - vypiplaná hra pro hardcore hráče, tudíž s potenciálem ani nevejít do povědomí anebo to zapadne mezi lepší a nijak nevybočující průměr. Ovšem tohle může za pár měsíců vypadat už úplně jinak Jak říkám, mají dost času na to, si svoje nápady dostatečně ozkoušet.

Spíše řeším otázku, zda-li by taková hra opravdu zapadla do mého repertoáru, resp. zda-li je pro mě takto zpracované téma přínosné. Nedokážu si moc představit, o čem to vlastně celé přesně bude.
Jméno: Majk 15. 8. 2012, 12:06:45 delete
e-mail:
 
Ten článek o mapě a následná diskuse pro mě byly vůbec nejzajímavější. Kdyby to bylo na mě, asi bych chtěl jít cestou mírné komprese - vesnice a městyse víceméně 1:1 a zasadit je do poněkud zmenšené krajiny (třeba z 5x5 nebo 4x4 km udělat 3x3). Anebo možná i nechat originální velikost s tím, že fast travel do určitého místa se zpřístupní, až místo navštívíme (jak to známe ze Svobodného přístavu a Stříbrné zátoky). Tak jak tak, rozlehlých lesů bych se taky nebál. Máš pravdu (a jak se zdá, oni to přesně tak dělají), že v tomhle případě bude nejlepší postavit svět, vyladit jeho vlastní zábavnost vs realismus a teprv na to roubovat další herní pravidla.

Některé komenty jsou fakt přínosné, i když zrovna to, že se mě sedlák bude ptát na cestu, bych taky nemusel, ale třeba mě dost zaujal nápad u jiného článku, který pochválili sami vývojáři: že souboje nemusí vždy končit smrtí, ale nepřítel (nebo možná za určitých podmínek i hráč) se může vzdát. To by mohlo do příběhu vnést zajímavé momenty ovlivňující jeho další vývoj.

Celkově ale Warhorse věřím, že to nepodělají, jakkoliv je Dan maximalista, tak přivedl na svět opravdu úžasné hry v žánrech, s kterýma dřív taky neměl žádnou zkušenost. A je tam hodně dalších vývojářů, kteří dokázali udělat luxusně vybalancované hry. Takže jo, určitě pak při testování pravidel zjistí, že dělat tohle a támhleto po stopadesáté by spíš byla pruda než přínos do hry a radši spoustu věcí vyškrtnou. No necháme se překvapit a určitě jejich blog budu bedlivě sledovat, ale prostě věřím jim, že z toho bude další český klenot.
Jméno: JCMurphy 15. 8. 2012, 12:06:11 delete
e-mail:
 
Ta hra samotná mě ani moc nezajímá... spíš se mi líbí ten pohled do zákulisí vývoje a jeho názory
Jméno: Elemir 15. 8. 2012, 10:52:14 delete
e-mail:
 
Už je to tak, léto se blíží ke konci a je potřeba si ho ještě náležitě užít. I když po ránu už začíná být citelná zima. V současné době mě k tomu zaměstnává ještě hraní BG II, jeden by neřekl, kolik věcí jsem za těch pár let zapomněl a kolik novinek jsem tam zase našel
Na Vávrův blog jsem koukl, má zajímavé nápady a je vidět, že nad tím už delší dobu přemýšlel. Je dobře, že engine si licencovali, o to více času bude na zbytek a zrychlí se i celý vývojový cyklus. Určitě řada těch jeho nápadů během testování vezme za své a odporoučí se. Ono u RPG se vždycky balancuje na hraně vypiplanosti a hratelnosti ... to jde zákonitě proti sobě. Úlitba je vidět už na mapě, ale to je klasický důsledek volby prostředí. Kdyby to byl čistě fantasy svět, tak si ho přizpůsobí jak chce. Zajímavé byly komenty ohledně větší interakce s prostředím. Až se mě bude ptát stý sedlák na cestu, tak budu mít nejspíše chuť ho praštit tím rezavým mečem, který má vlastně stejný damage jako precizní japonská katana Podle mě Dan při testech brzy zjistí, a vlastně to ani nijak nepopírá, že inovací tam nakonec zas tolik projít nemusí. Ale není důvod to nevyzkoušet, třeba se ukáže, že něco z toho opravdu bude fungovat a bude to působit přirozeně.
Rozsáhlých lesů bych se nijak nebál, ono to je jenom zdání, ten reálný čas letí rychle a pokud je na co koukat, tak je to jen dobře. Nejhorší variantou by bylo, pokud by např. Telč byla coby šípem dostřelil na dosah Žatci. Jsem zvědav na první screeny a videa. Podle mě je nejprve třeba postavit svět a pak teprve uvažovat dále.
Jméno: Majk 14. 8. 2012, 17:39:41 delete
e-mail:
 
Tak se tu teď koukám nic moc 14 dní nedělo, jsem si myslel, že tu bude stovka komentů. Ale jo, chtělo to vylézt z kobek a jeskyní a rozehřát údy v paprscích slunce.

Kamarád mě upozornil na blog Dana Vávry a jeho studia Warhorse (jak dělají na tom RPG z husitského období). Opravdu doporučuju, jestli jste ten blog taky minuli. Věnuje se tam rozličným aspektům vývoje RPG, takže pro nás fanatiky velice zajímavý a příjemný čtení. (Taky musím upozornit na většinou hodnotné komentáře pod články, dost lidí se tam snaží o konstruktivní debatu, což je v dnešní době málo vídané.)
Jméno: Bone 12. 8. 2012, 00:13:54 delete
e-mail:
 
díky za rady. S tím blikáním mělo problém asi víc lidí http://www.gog.com/en/forum/might_and_magic_series ... .
Ač jsem googlil, cenou radu jsem nevygooglil
Jakákoliv kompatibilita nepomohla. Nakonec jsem to hrál v okně, kde šly i filmečky (leč se trochu trhaly).
Hrál jsem to s GrayFace patchem známé bugy byly opraveny, všiml jsem si pár drobností. Za cestu světla už soudce nedaruje po vyhození Božský zásah, aby se nešvindlovalo, ale pro změnu se ta kniha už neobjevila v obchodě světlé magie (ikdyž stejně jsem to kouzlo nepoužil ). Napití ve studně v eofolu mělo tuším stát 5k, ale bylo zdarma. Bohužel stále nefungují bonusy ze speciálních předmětů jako Vílí prsten nedává bonus k magii vzduchu.
Jméno: Elemir 11. 8. 2012, 16:31:20 delete
e-mail:
 
Na jednu stranu mi to přišlo výhodné v tom, že konečně se člověk nebude muset omezovat na zkreslená dema, případně se spoléhat jen na recenze. Na druhou stranu je však problém právě v tom, co všechno bude třeba platit a zda-li ten systém bude opravdu spravedlivý. Prostor pro různé "šizení" je tu dost velký. Docela mě třeba překvapilo, že teď v září má vyjít remake Baldur´s Gate a verze pro Android už bude mít model s DLC - tzn. v základu bude prodávána očesaná.
Jméno: StriderCZ 10. 8. 2012, 21:39:06 delete
e-mail:
 
Ochota platit vždy souvisí s tím, jestli dostanete adekvátní náhradu. Klidně zaplatím (pokud možno jednoduchým způsobem) remake staré hry, pokud ...
Jméno: LoganStoppable 10. 8. 2012, 19:50:28 delete
e-mail:
 
Podle mě je to budoucnost her a zoufalost vývojářů jak se bránit hackerům a pirátům a tím přežít konkurenční boj.
Co o to, nevadilo by se mi něco investovat ( třeba takový Dungeons and Dragons MMORPG bylo fajn, jen mě srali dobrodružství za poplatek - a platbu kartou se mi fakt nechce, ještě pořád jsou sráči co vám vyrabujou kartu ani nemrknete). Osobně mi vyhovuje platba přes mobil/SMS. Třeba u World of Tanks.
Jméno: Adam23 10. 8. 2012, 13:27:09 delete
e-mail:
 
Tak podle mne je to budoucnost her. Neříkám, že se mi to líbí.
Jméno: JCMurphy 9. 8. 2012, 15:08:59 delete
e-mail:
 
tenhle systém je jenom sviňárna...
ti co do hry nebudou dávat peníze, nemají nikdy šanci být mezi nejlepšíma a naopak...
v tom okamžiku nejde o to jaké má hráč zkušenosti a jak mu to jde, ale spíš o prachy
Jméno: Elemir 9. 8. 2012, 10:59:18 delete
e-mail:
 
http://bonusweb.idnes.cz/ultima-forever-poplatky-0 ... ... a už to začíná, aneb jak s minimálním úsilím na osvědčeném obsahu vydělat. Nedávno jsem např. vůbec na jednom portálu četl cosi o snaze EA vydávat hry v základu zdarma a zpoplatnit jen "drobnosti" kolem. Ovšem realita může být taková, že základní hra bude kupříkladu obsahovat jen obyčejné zbraně, magické už budou jen za poplatek. Obchodní model je to přinejmenším zajímavý, ale má to vůbec budoucnost?
Jméno: Elemir 6. 8. 2012, 06:58:58 delete
e-mail:
 
Ahoj, místo kompatibility na Win98 bych zkusil spíš kompatibilitu s WinXP. Tím, že nejdou filmečky, bude problém spíše v grafice, než-li program na pozadí. Ještě bys mohl zkusit doinstalovat Bink Video od RAD Game Tools, teoreticky by to mohlo pomoci.

4Adam23: Nj, to je už klasika