U NWN (jednička), mi přišlo, že bez společníka se člověk vždy o něco připraví. Potíž byla už u odstraňování pastí a zámků. Pasti jsem nakonec přestal řešit, ale otevírání zámků silou mi přišlo nešikovné. Skoro v každé se potom nacházel nějaký rozbitý předmět. Otázkou je, zda-li jsem si takto nelikvidoval i užitečné věci Tuším, že v třetí kapitole základní kampaně pak byla další ruka bojovníka navíc dobrá. Když jsem to kdysi hrál sólo, tak tady jsem právě se svou hraničářkou skončil. Moc dobře mi nedělala už jen ta 3rd edice pravidel. I po průchodu všech tří kampaní jsem měl paladina něco lehce přes level 20. Ke konci HotU jsem totiž měl už společníky dva (Deekena jsem nemohl přeci nechat bez dozoru ). Nedokážu si představit, že bych to jel od druhého datadisku s novou postavou, jak s tím příběh počítá. Je pravda, že 20% zkušeností dolu dělá hodně. Na druhou stranu nový průběh hrou s tím samým vycvičeným paladinem už byla celkem legrace, na exp cap jsem se dostal dlouho před koncem. Mohlo to být podobné, jako s tím tvým druidem, jen souboje nebyly na kafíčko, to bych ani nestihl
Dvojka zhutněla obecně, tam měla problém i celkem vyvážená skupina. Hlavní postava mi dost často ležela na zemi ... teda zejména u některých větších bojů a hlavně u těch, které se zdály celkem v pohodě. Nějak se mi nedařilo tohle odhadovat. Ale asi je to o cviku. Předevčírem jsem v BG2 sundal Firkraaga celkem snadno a rychle. Připravil jsem si pro něj hezkou past, ale ta jaksi nesklapla, takže nastoupili 2 lučištníci, 2 bojovníci (parta do levelu 13) a ohniví elementálové odváděli pozornost. Takže jsem za ta léta zažil jak velmi pomalý a náročný boj, tak i rychlovku v podobě Vorpalu a nadopovaného sólo bojovníka s levelem přes 15 - snad už během prvního kola padlo 5% na Vorpalu a drak padl k zemi. Kdybych hrál NWN podobně dlouho a často, tak mi to už asi taky připadne jinak. Možná to bude hlavně tou lenností probírat různé varianty taktiky už během hraní, takže je to u mě spíše věcí pokus-omyl. Druida jsem zkoušel jen jednou, v BG, a mám pocit, že jsem s ním prolezl snad už jedničku (kvůli těm prima knížečkám na zvětšení moudrosti). Mě ta magie však moc nejde, v partě mi Jaheira taky dělá víceméně jen léčitelku. |