Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: LoganStoppable 17. 8. 2012, 23:14:18 delete
e-mail:
 
Majku, v pohodě Je fajn, žes poslal ten link, o MMO jsem opravdu nevěděl. O Meridianu 59 jsem už hodněkrát slyšel, ale tohle by mě nenapadlo
Jméno: Majk 17. 8. 2012, 23:11:39 delete
e-mail:
 
No vidíš, než jsem to dopsal, tak sis vzpomněl.
Jméno: Majk 17. 8. 2012, 23:11:15 delete
e-mail:
 
Logan: Nemyslíš Warriors nebo Legends? To samozřejmě jo, ale to byly čistě 3DO projekty. To o čem mluvím mělo být vyvíjeno v NWC a používat technologie Meridian 59, opravdu čistě internetová MMO hra. Tady je o tom něco málo:
http://www.celestialheavens.com/viewpage.php?id=77 ...

Ale ještě se někde na Celestial válí rozhovor s Jonem, kde se o tom rozpovídal trochu víc, nemůžu to najít.
Jméno: LoganStoppable 17. 8. 2012, 23:02:21 delete
e-mail:
 
Elemir a Majk : Dobrého Might and Magic se už nedočkáme. MM Tribute taky nebude nikdy dodělán, poslední záznam je z 2009.

Joo, a už jsem si vzpomněl jak se to jmenovalo - Legends of Might and Magic. Původně to mělo být single player ale pak se to zvrtlo na Multiplayer only.
Jméno: LoganStoppable 17. 8. 2012, 22:53:29 delete
e-mail:
 
Elemire, ale doporučuju minimálně PII 333 Mhz, 233 Mhz je opravdu málo.
Win98 jsem na novějších strojích ani nezkoušel. Raději
Jméno: LoganStoppable 17. 8. 2012, 22:51:40 delete
e-mail:
 
Majku, ale dočkali. Ještě na starém Levelu jsem viděl Might and Magic (nepamatuju si podtitul), jako RPG single player, ne nepodobnou Crusaders of Might and Magic. Dokonce jsem to i chvilku hrál, ještě asi 4 lidi to hráli po netu. Jenže ten koncept změnili na on-line střílečku, ne nepodobnou Counter-Strike.
Jméno: Majk 17. 8. 2012, 22:02:02 delete
e-mail:
 
No jasně, ve světle Ubi všechno kolem MMIX zdaleka nevypadá tak zle. Dokonce jsem tomu zas před pár měsíci zkusil dát šanci, teda zas mě to přestalo bavit, ale jednou to třeba dohraju. Jinak bohužel on už s tím Jon nemohl dělat nic, už to byla dávno značka patřící 3DO. Pokud vím, tak jí vlastně zaprodal aby dostal jejich prachy a technologie na výrobu Might and Magic online... a těch jsme se nakonec (možná bohužel, možná i bohudík) ani nikdy nedočkali.
Jméno: Elemir 17. 8. 2012, 21:53:01 delete
e-mail:
 
K tomu jsem se ani nechtěl vyjadřovaT Pod Ubisoftem se ničeho kloudného nedočkáme, jejich prioritou jsou zisky. Dodnes značku M&M jen využívají. Skoro bych řekl, že tohle JVC nejde odpustit, měl to raději pohřbít komplet. Potíž je hlavně v tom, že současný vývoj jaksi zapomněl na dříve narozené, kterým ta kontinuita rozhodně neuteče a čekají víceméně konzistentní svět. Jó a tady si rýpnu, mnozí ještě budou rádi, že M&M IX existuje ... teda až na ty problémy se spouštěním
Jméno: Majk 17. 8. 2012, 21:27:04 delete
e-mail:
 
Logan: No ty bláho... vzpomínám si, že před pár měsíci jsem nějaký náznaky o nových hrách četl, ale nevěnoval jsem tomu moc pozornost. No jo no... značku už stejně zabili dávno, od Heroes 5, tím tzv. "restartem universa", tak ať si to strčej za klobouk. Kvalitního RPG se od nich stejně nedočkáme, už ten jejich přiblblej generickej svět (Ashan myslím?) téměř zaručuje nemožnost něčeho takovýho. A co se vlastně vůbec rozčiluju.
Jméno: Elemir 17. 8. 2012, 20:47:09 delete
e-mail:
 
V pohodě, smázano

O dvou PC taky stále silně uvažuju, vzal bych tchýni svoje staré AMD 1800+ a dal ji místo toho dvoujádro, co mám ve skříni. Na tom už totiž nejde Win98. Virtualizace neni stále ještě všemocná, takže třeba na WinXP Home je to chvilkama porod kvůli nepodpoře. Výkonem byl ten starý PC perfektní a staré hry to zvládalo samozřejmě taky bez potíží in natura.

S těmi HP ovladači si mi Adame připomněl pár měsíců starý install na Slackware - stačilo nainstalovat jen ovladač a šlo to samo, bylo to ještě jednodušší než o pár let dříve. Je zajímavé, že Windows jdou dnes přesně opačným směrem
Jméno: LoganStoppable 17. 8. 2012, 19:59:14 delete
e-mail:
 
Já tyhle mršárny s kompatibilitou vyřešil jednoduše - sice prasecky a s hafáckými nároky na místo. Takže - Mám Acer One s XP; díky slabšímu procáku a integrovanou grafárnou můžu spouštět starší hry pro Widle. Dokonce i GTA 1 a 2. Což je fajn.
Potom mám Barbone - už trošku silnější, ale už to vypadá že odchází. Taky s XP a tam jsem hrával novější hry ( nebo když už večer při odpolední nemám co na práci tak ho vytáhnu a smažím. Ale pšššt, muhehehe )
Předposlední je to čtyřjádrový hovado, který má Win7 - téměř nutnost na nejnovější pařby. Má to dva HDD (Win7 na jednom a XP na druhým) + 1 TB externí.
A poslední je čajíček PII 233 s Win98, kde už jen tak tak spustím 3D dungeony, už Wizardry 8 tomu dělá potíže, ale můžu si zasmažit opravdu klasiky a hry typu "blast from the past".

http://www.zkracovatko.cz/GTBQTS ... (snad bude odkaz fungovat). Četli jste tohle? Kdyby se raději vykvajzli na takovýhle krávoviny a raději udělali pořádný RPG, ne takovýhle poloprdelní ptákoviny. Jak někdo řekl na komentech u jednoho videa - Ať se vrátí Jon Van Caneghem, on je Might and Magic. A měl pravdu.
Jméno: Adam23 17. 8. 2012, 19:57:07 delete
e-mail:
 
Jaj upgrade systému
Já dneska řešil, jak zprovoznit HP skener pod Win 7, no byl to porod. Nakonec jsem to musel pořešit přes XP mode
Jméno: Elemir 17. 8. 2012, 17:41:34 delete
e-mail:
 
Kdybych je dostal s noťasem apod., tak by to bylo jednodušší Takhle pořád zvažuju, zda-li to má vůbec smysl. Dostal jsem se do podobného dilematu, jako u nákupu grafiky. DirectX 10.1 v provedení GeForce 265 (či jak oni se označovaly) byl pro mě málo a nakonec jsem se stejnak neodtrhl ani od DirectX 9.0 Takhle jen nahradim Home verzi WinXP za Prof, která je přeci jen pro některé věci přívětivější.

Arcanum jsem jen rozehrál, nějak jsem se nedokopal k pokračování. Tahal jsem sebou tunu nějakého šrotu a zůstal jsem kdesi na pěšině. Někdy na to taky dojde řada
Jméno: JCMurphy 17. 8. 2012, 12:44:43 delete
e-mail:
 
já dostal win 7 s noťasem a zezačátku jsem na to koukal nepříliš důvěřivě, ale těch pár vychytávek co znatelně ulehčí život jsem si tam našel

v NWN za nacházení pastí expy nebyly

když teď mluvíš o rozbíjení truhel a obsahu... vzpomněl jsem si na Arcanum... tam byl krásný systém otvírání truhel... musel jsi mít paklíč (mechanik si mohl upgradovat na mechanický paklíč) a pak jsi páčil... pokud jsi to několikrát posral (v závislosti na dovednosti) se zámek zaseknul... pak nezbývalo než dveře rozbít (což šlo u dřeva, ale takový ocelový už byly hodně tuhý) no a s každou ranou do tvrdýho se ti rozbíjela zbraň... opravovat tam šlo, ale to tím stylem, že se ti po každé opravě snížila maximální životnost předmětu (pokud jsi nebyl mistr opravy)
samozřejmě tam bylo ještě kouzlo na odemykání, ale jelikož magie a technologie se tam nemají zrovna rády, tak odemknout sejf v továrně na parní stroje nebylo možný

aach... musím si to zahrát někdy znova... obzvlášť technovychytávky tam byly zajímavý... z kožené zbroje a cívky ocelovýho drátu sis udělal kroužkovku, přidal pláty trpasličí oceli abys měl plátovou a pak přidal miniaturní parní strojek a voala - energo zbroj a la Fallout
Jméno: Elemir 17. 8. 2012, 12:20:30 delete
e-mail:
 
To je to, co asi ani nebudu mít příležitost blíže poznat
Jméno: Majk 17. 8. 2012, 12:14:57 delete
e-mail:
 
A co to je Win7?
Jméno: Elemir 17. 8. 2012, 11:53:49 delete
e-mail:
 
Po peripetiích s grafickým ovladačem až jeho následnou odinstalací se mi konečně podařilo NWN spustit a sáhl jsem po save se svojí hraničářkou ... no, docela jsem zalitoval, že jsem to s ní nedohrál, ale holt romance v HotU je holt romance. Zkusil jsem tedy zamčenou truhlu a ... mohu potvrdit, že obsah se opravdu generuje, za což se teď drbu na hlavě, protože jsem mohl vydělávat jako vzteklej, ale hlavně nenašel jsem žádný rozbitý předmět. Matně jsem si ještě vzpomněl, že u "hry" s rozbitými předměty byl snad i obchodník, který je dokázal opravovat (bez záruky, je to jen pocit). Nějak mi teď neni jasné, proč jsem vlastně toho půlčickýho zloděje tenkrát v NWN tahal ... nejsou oni za to expy podobně jako v BG2?

Buďto narazim na hru, kde se ty předměty rozbíjely, nebo se spíš smířím s tím, že začínám být sklerotický Ono jestli to tenkrát nebylo proto, že jsem si nevšiml toho generování a nemyslel jsem si, že při vypáčení je v té truhle věcí méně.

Jinak zpět k začátku a ovladačům. Tak jsem si myslel, že teď o prázdninách zakoupím zkusmo Win7 a hádejte, jak to dopadlo? Koupil jsem na Aukru OEM WinXP Prof.
Jméno: JCMurphy 16. 8. 2012, 19:51:39 delete
e-mail:
 
já si vůbec nepamatuju, že se v NWN daly věci rozbít (kromě truhel a dveří )
nějaký divný...
když jsi rozbil truhlu, tak na první úder se aktivovala past pokud tam byla, po jejím rozbití se na zemi objevil váček s předměty, který by tam normálně byly, když jsi ji regulérně otevřel
jediná ochcávka tam byla, že při nahrátí hry, byl v truhle jiný předmět, takže jsem si v druhé kapitole vždycky našel nějakou truhličku u mini bosse a nahrával dokud tam nebyly botky s permanentním spěchem
Jméno: Elemir 16. 8. 2012, 19:46:18 delete
e-mail:
 
Ne ne, mluvím o jedničce, ale budu na to opravdu muset kouknout, už je to přeci jen několik let, klidně bych si to mohl s dvojkou smíchat Tu jsem hrál celkem nedávno.
Jméno: JCMurphy 16. 8. 2012, 19:36:41 delete
e-mail:
 
hmm... počkej... jestli mluvíš o NWN2, tak ten sem ani nehrál sem si to automaticky vztáhnul k jedničce
teď mi došlo, že asi každej mluvíme o něčem jiným