Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Evanna 29. 8. 2012, 22:29:24 delete
e-mail:
 
no mohu to zkusit domluvit s tátou, zda by nekoupil .. máme doma pár originálek a M&M + Heroes od 3DO k nim rozhodně patří!! ale bojím se, že to neudělá a já jakožto chudá studentka si to zatím nemužu dovolit ..
Jméno: Majk 29. 8. 2012, 20:56:02 delete
e-mail:
 
Jasně, jestli myslíš podrobnosti kde co na internetu najít a jak to dohromady spustit, tak ti samozřejmě napíšu. I když obecně se tu všichni spíš snažíme doporučit koupi přes Good Old Games.
Jméno: Evanna 29. 8. 2012, 20:33:46 delete
e-mail:
 
teda mám resty u VI (hraju ted) a u VIII, kterou jsem ještě nezačala (zaprvé mi zatím nejde spustit a zadruhé se mi nelíbí, že mám jen jednu "svojí" postavu .. ale to budu muset zkousnout)
Jméno: Evanna 29. 8. 2012, 20:32:10 delete
e-mail:
 
tak to je dokonalé!! určitě bych o to měla zájem, jsem opravdu fanynka M&M a nic mě nebolí víc než to, že s devítkou všechno skončilo :( (a podle mě je devítka nejhorší, čekala jsem od ní mnohem víc.. příběh je určitě pěkný, ale.. já nevím.. je to prostě muj názor ) .. kdyžtak kdybys mi poslal nějaké podrobnosti na můj email? ted to tedy hrát asi nebudu (ještě mam resty u VI a VII.. ) ale do budoucna zcela určitě !
Jméno: Majk 29. 8. 2012, 19:47:36 delete
e-mail:
 
Evanna: Dá se to -- a dobře! Naopak s díly VI-VIII mohou být u někoho problémy, ale všechny starší díly jsou pro DOS (a další starší systémy), takže díky skvělému programu DOSBox je můžeme hrát na libovolném moderním operačním systému bez omezení. Kdyžtak se můžeš podívat k nám na wiki, jak vypadají všechny možné díly a verze starších MM. Taky bych doporučil aspoň zkusit 4+5 díl, do toho jsem dělal češtinu, jak psal StriderCZ (pořád se nemůžu dokopat k slibované češtině pro trojku, asi to nechám na pochmurné podzimní večery). Je to opravdu kouzelný dvojdíl, takový až pohádkový, spousta lidí vůbec neví o co přichází.
Jméno: StriderCZ 29. 8. 2012, 19:07:37 delete
e-mail:
 
Asi tak, doporučuji začít dílem 4+5 vzhledem k tomu, že na ně je hotová čeština.
Mně se líbil díl třetí, a to z toho prostého důvodu že jsem se k ní dostl dříve než k dílu 4+5.
Díl druhý je jen pro silné povahy. První díl je z dnešního pohledu nehratelný.
Jméno: Evanna 29. 8. 2012, 18:43:40 delete
e-mail:
 
Děkuji moc za reakce jsem strašně ráda, že to tady žije!! a né jako na serverech, kde jsou komenty staré nejméně 2 roky
No neuniklo mi, že tu Majk hrál pětku a méně - to se dnes ještě dá?? Moc by mě to zajímalo, ale mám problémy na svém počítači rozjet i VIII..
Co se týče hraní na úrovni "železný muž" - neboli bez loadů a savů.. je to super, ale já to chci někdy dohrát .. devítku jsem hrála jen půl roku, ale šestku hraju už tři roky!!! (je pravda, že jsem mezitím měla rok pauzu a tak jsem raději začala znova) - u hrdinů mi stárnutí vadí, protože mám dojem že to pak hraju moc dlouho ..
Jméno: Elemir 29. 8. 2012, 14:38:53 delete
e-mail:
 
4Evanna: Díky. Jak již bylo uvedeno, ty tabulky už tu jsou.

Když to vemu obecně, tak z počátku jsem negativní stavy taky řešil všelijak. U smrti a vymýcení to byl automaticky load, což mi zůstalo víceméně dodnes. Stárnutí jsem si všiml až později a ještě déle trvalo, než jsem našel příčinu Po pár hrách jsem se naučil trochu pracovat s kouzly, takže ty běžné věci jsem začal řešit klerikem a od té doby je to moje postava číslo jedna. Opilství je hezká věc, hlavně v šestce jsou k tomu hezké portréty postav

Mno, vlastně tím jsem ... zkrátka, bez save/load jsem to ještě nezkoušel
Jméno: Majk 29. 8. 2012, 11:34:51 delete
e-mail:
 
(nastalo hrobové ticho...)
Jméno: Adam23 29. 8. 2012, 09:27:42 delete
e-mail:
 
No tak když jsme u těch loadů, je tu někdo, kdo dohrál MMVI, či jiné BEZ "loadů". Nemyslím na jeden zátah, prostě ukládat pouze při konci seance? Taková hell obtížnost Truhly, paralýzy, pády, atd, atd A buďte upřímní
Jméno: Majk 28. 8. 2012, 23:27:16 delete
e-mail:
 
Ale docela tomu stylu hraní Evanny rozumím. Kolikrát, když moje postava chytne nějaký negativní stav, který nemůžu vyléčit na místě, radši loaduju -- a když magicky zestárne, tak jdu na load vždycky. Ani nevím proč, ono by se nic vážnýho nestalo a počkalo by to, je mi to ale dost nepříjemný, takhle moje svěřence trápit. Zajímavý ale je, že do pátýho dílu to tak vůbec neřeším a pokud léčit nemůžu, počkám až navštívím chrám. Jen od šestky výš musím všechno léčit hned. Možná to má co dělat s vizuální stránkou věci: když je postavičce v Enrothu blbě, tak na to taky sakra vypadá, ale třeba na Xeenu je to vyloženě vtipný.
Jméno: sstrider 28. 8. 2012, 15:34:54 delete
e-mail:
 
Zestárnutí nevadí, postavy v MM jsou proslulé svou dlohověkostí. Umírají až ve věku 96 let a výše, a věk nemá na jejich schopnosti (a to ani rostlináře) prakticky žádný vliv.
Jméno: KILLER 28. 8. 2012, 12:07:01 delete
e-mail:
 
Evanna: Stavy postavy jsou popsány v "Nejen pro začátečníky":

http://www.svetmightandmagic.cz/pmm/pmm_vek.php ...

Z opilosti je nejjednodušší se vyspat. Obecně na negativní stavy platí kouzlo, lektvar nebo léčení v chrámu.
Jméno: Evanna 28. 8. 2012, 11:35:09 delete
e-mail:
 
Ahoj , chtěla jsem se zeptat, zda nemáš v plánu zařadit alespoň pro mě "chybějíví rubriku" (doufám, že jsem ji jen nepřehlédla). Často se ptám, co vlastně znamená, když je můj hrdina opilý, nemocný nebo zestárlý, atd., do kdy a čím se to dá vyléčit. Nevím, zda v M&M VI hledat nějaké skryté významy kromě těch viditelných, že má hrdina třeba nepřirozenou sílu a štěstí... (ve Wizardrech je nemoc jedním z nejhorších stavů, protože po chvíli začne trvale likvidovat body zdraví či dovednosti, v M&M VII lze zestárnutí vyléčit jen černým lektvarem, ale zdá se mi, že tady mají černé lektvary trochu jinou funkci) s opilstvím si nevím rady vůbec, vyprchá samo? a kdy? .. raději si hry teda nahrávám a hraju čistě bez poskvrny negativních stavů (zestárnutí se bojim nejvíc .. ) Byla bych velice ráda, kdyby bylo možné sestavit nějaký seznam stavů s jejich účinky a řešením.
Děkuji moc, Tvůj web je mým světlem a průvodcem na cestě za zachráněním světa
Evanna
Jméno: Majk 27. 8. 2012, 13:15:09 delete
e-mail:
 
Trojku jsem ani nikdy nehrál, dík za tip. Jedničku miluju, patří mezi moje nejoblíbenější hry vůbec, dvojka ve mě zanechala takovej rozpačitej dojem. Ale rozhodně bych šanci trojce dal.
Jméno: Elemir 27. 8. 2012, 10:29:09 delete
e-mail:
 
4KILLER: Když jsem prolézal diskuze, tak jsem tam ještě na někoho dalšího narazil, ale už si nevzpomínám přesně kdo to byl Tuším, že by to mohl být Shadow, ten je i na Lide.cz a zahlédl jsem tam i Zoltana. Spíš známější jména ze Síně slávy.

Tak jsem dneska koupil taky Legends of Grimrock, na GOGu za hezkých 155Kč - akce bude trvat ještě 19 hodin.

A jedna novinka, na GOGu je už k dispozici konečně i Lands of Lore 3, takže to mají už komplet.
Jméno: Uran 27. 8. 2012, 08:23:33 delete
e-mail:
 
KILLER: Ja jsem polozil dotazy ohledne modu PoF na: http://www.databaze-her.cz/hry/baldurs-gate-ii-sha ...

Jeste jsem zkusil kontaktovat autora modu na bgslayer[b]centrum[b]cz, ale bez vysledku resp. email se mi vratil jako nedoruceny.
Jméno: KILLER 26. 8. 2012, 19:02:42 delete
e-mail:
 
Nefigurujete náhodou někdo na Databázi her zmiňované v příspěvku z 22. 8. 2012, 14:24:17?
Jméno: Elemir 26. 8. 2012, 16:47:18 delete
e-mail:
 
Napadlo mě podívat se po NPC modech a je jich tam opravdu hodně, ale když už, tak bych si vybral jen postavy známé ze hry. Solaufein však stále neni v češtině a u Valen jsem našel negativní ohlasy. Takže prakticky žádná velká změna.
Jméno: Uran 25. 8. 2012, 17:55:25 delete
e-mail:
 
Jinak jsem zapomel zminit, ze se jedna o cesky mod propagovany na sigil.cz.