Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Adam23 14. 9. 2012, 12:16:55 delete
e-mail:
 
Kdo by měl zájem o další tahání peněz z kapes:
Diamonds of D&D
http://www.gog.com/en/promo/hasbro_stacking_promo/ ...
Jméno: Elemir 13. 9. 2012, 12:34:26 delete
e-mail:
 
Mám v poličce, ale asi jsem to ještě ani nezkoušel.
Jméno: Majk 13. 9. 2012, 12:33:01 delete
e-mail:
 
Hehe, to je fakt náhoda že se ptáš, tedy jestli myslíš Rise of the Triad. Protože já tu hru vůbec neznal až do minulého týdne, kdy mi kamarád dal nějaké hodně staré pevné disky a na jednom byla kromě tehdejšího obvyklého vybavení T602 a Windows 3.1 i právě tahle hra. Jo, dobrá pařba, správně ujetá!
Jméno: Adam23 13. 9. 2012, 08:27:38 delete
e-mail:
 
Jinak pamatujete někdo ujetou střílečku RoTT, toho času na v akci na našem oblíbeném obchodě?
Jméno: Elemir 12. 9. 2012, 21:14:17 delete
e-mail:
 
Díky za info, výborný dotazníček, ale nebylo to jen na 5 minut Chvilkama jsem musel docela zapřemýšlet o skutečných důvodech, proč jsem rozhodl tak či onak.
Jméno: StriderCZ 12. 9. 2012, 20:35:47 delete
e-mail:
 
Na gogu je RoA 1+2 zdarma (po vyplnění ankety)- do 17.9.
Jméno: Elemir 12. 9. 2012, 19:09:39 delete
e-mail:
 
Dvojitý nick byla docela pěkná kuriozita, vlastně identický typ ochrany je i na Fóru, ale tam jsem to implementoval s JS už hned na začátku. U Knihy návštěv jsem se k tomu jen nebyl schopný dokopat, tak to zůstalo na půl cesty

4VOSA: Gothic 3 bych hned nezatracoval, minimálně jednou to zkusit chce. Já si tam nakonec to svoje našel.
Jméno: VOSA 12. 9. 2012, 18:31:26 delete
e-mail:
 
Tak s tím skóre - zase jsem o něco chytřejší Původně jsem myslel, že to bude něco jako zkušenosti nebo úroveň v poměru k počtu dní.

Jinak také nejdříve píši nick a až pak teprve příspěvek. Přesto dobrá práce aktivního admina

Gothic 3 jsem ani nehral. Jednak jsem v te dobe mel nedostatecne PC, jednak kdyz jsem slysel ty negativni reference, tak ani nemam chut. Jinak i ja jsem kupodivu casto umiral na pad.
Jméno: Adam23 12. 9. 2012, 18:25:55 delete
e-mail:
 
Supr, i když jsem to snad nikdy nepotřeboval, to s tim dvojitim nickem, to bylo ale gut.
Jméno: Elemir 12. 9. 2012, 17:32:19 delete
e-mail:
 
Když zapomeneš vyplnit nick nebo vzkaz, tak vyskočí chybová hláška.
Jméno: Adam23 12. 9. 2012, 16:29:53 delete
e-mail:
 
Jaká ochrana?
Jméno: Majk 12. 9. 2012, 12:27:28 delete
e-mail:
 
Wow, tak to díky moc! Hned to tímhle komentem vyzkouším. Právě právě, dneska už to téměř nikdo nevypíná, i samotný prohlížeče už dokážou zarazit ty potenciálně nebezpečný věci. Ono taky tím, kolik aplikací (YouTube a spol) používá AJAX, to dneska ani nemá smysl vypínat. Jen u těch webů, kde musí být zajištěna přístupnost třeba pro nevidomý, pochopitelně nelze honit funkčnost stránky přes JS, CSS a další techniky.

Jo... vyzkoušeno, super!!!
Jméno: Elemir 12. 9. 2012, 10:32:02 delete
e-mail:
 
No dobrá, tak JS ochrana formuláře nastavena

Byly doby, kdy bych se JS vyhnul obloukem, ale zrovna hlídání formulářů je užitečná věc a celkem to fungovalo i napříč prohlížeči. Je pravdou, že dneska už se na tohle člověk nemusí ohlížet, podpora je výborná a hlavně už jsem dlouho neslyšel o tom, že by si JS někdo záměrně v prohlížeči vypínal. Přesto s tím však musím počítat a řada skriptů je kontrolována ještě na úrovni serveru. Na nějaké větší nasazení už ale zrovna nejsem :D Pamatuju si před lety web Unreala, ukázková práce v JS, jeden by v tu chvíli ani nevěřil, že je na webové stránce. Celé se to chovalo jako ingame menu. Možná to nebyl zas takový zázrak, ale v té době už byl na vzestupu Flash a proto si tohle zasloužilo obdiv. Když jsem tvořil přehledy kouzelných knih apod., tak jsem si na to vzpoměl a měl jsem v plánu vytvořit na webu klasickou knihu se záložkami a stránkováním. V principu to padlo na vysokém datovém objemu. Jediné co jsem realizoval byla mapa městské brány. Dneska už bych na tohle ani neměl sílu.
Jméno: Majk 11. 9. 2012, 19:10:02 delete
e-mail:
 
Greasemonkey používám, taky mě napadlo, že bych si to spíš udělal sám, než ti podsouvat JS (vzpomínám si, nejednou jsi psal, že se mu snažíš vyhnout, když to jde).

A nejhorší vůbec to maj na Český televizi, kde je ve formu nahoře políčko pro nadpis, pak následuje tělo zprávy a políčko pro podpis je dole. Tam to vořu pravidelně a podepíšu se do nadpisu, všude maj přece políčko pro jméno nahoře.
Jméno: Elemir 11. 9. 2012, 18:21:32 delete
e-mail:
 
Kouknu na to, už jsem na jejích stránkách nebyl hodně dlouho, tak mi to uniklo.

Nj, JS ... já raději preventivně vyplňuju nejdřív nick a pak teprve píšu , ale na zahradě.cz se třeba podepisuju až na konci příspěvku (neregistrovaný je automaticky nick host) a na to dost často zapomínám. Je to docela nezvyk, ale všiml jsem si, že někteří lidé hází podpis i u knih, kde mají registraci. Možná by ti mohl pomoci takový to skriptový udělátko, GreaceMonkey nebo jak se to jmenuje.

4VOSA: U Gothicu je to docela záhul, ale nakonec jsem nejčastěji umíral při pádu apod. :) Jakmile se člověk překouše přes začátek, tak se to dá docela uhrát bez loadů, je fakt, že ta hra leze rychle pod kůži a ta ostražitost vyplyne na povrch sama. Škoda, že v trojce to docela podělali :/
Jméno: Majk 11. 9. 2012, 14:25:15 delete
e-mail:
 
Já se na to... možna by se na stránce hodil kousíček JS upozorňujícího, že jsem nevyplnil jméno.
Jméno: anonymní uživatel 11. 9. 2012, 14:23:56 delete
e-mail:
 
Aha, tak to jsem fakt musel vidět někdy jindy někde jinde.

Ale po chvilce pátrání jsem to našel u Vinetúovy lásky, pro šestku až devítku. Sice bych v tomhle Ribaně věřil, ale stejně by to chtělo vyzkoušet, u osmičky se mi to zdá trošku divoký (možná jen nechtěná záměna znamének, ale možná je to fakt v pořádku).
Jméno: Elemir 11. 9. 2012, 13:44:26 delete
e-mail:
 
A tohle tady zrovna vyjímečně nikde nemám Možná by se mi podařilo vyštrachat několik save a ozkoušet to. U devítky to bylo celkem divný, tam se možná bude počítat ještě něco dalšího.
Jméno: Majk 11. 9. 2012, 13:03:46 delete
e-mail:
 
Adam23: taky se přidávám k přání, ať se podaří!

VOSA: zase bych jednou přísahal, že to tady Elemir má, ale nemůžu to najít. Nicméně pro šestý díl to je vzoreček "1000 x pověst / počet dní ve hře" (počítá se každý započatý od devíti ráno). Nejsem si jist, jak to funguje v dalších dílech; k osmičce jsem našel, že to je "250 x pověst / počet dní" a ono by to na první pohled odpovídalo, ale ověřeno to nemám.
Jméno: VOSA 11. 9. 2012, 10:06:55 delete
e-mail:
 
Adam23: Také držím palce a přeji úspěch

Osobně se také řadím k těm, kteří než aby zemřeli raději si hru načtou. Tenhle zvyk jsem si nejspíš vybudoval u hraní Gothica, kde žádný respawn nebyl. Při poslední hře jsem už ani moc neumíral. Přeci jen člověk má určité zkušenosti a ví, na koho si může dovolit a hrdinský útěk to kdyžtak jistí

Ještě mě tak napadla otázka... Na základě čeho se počítá skóre na konci hry?