Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: StriderCZ 16. 9. 2012, 06:03:20 delete
e-mail:
 
Taky jsem skeptický...s dalším dílem (jakkoliv všem držím palce) je prostě spojeno strašně moc práce. To je velká nevýhoda současných her- 3D je náročné na lidi- prostě na koleně, nebo v ložnici novou hru neuděláš. Většina těchto projetů má od začátku příliš ambiciozní cíle.
Uspět by mohli pokud by novou hru začali skromně: tvořit jako modifikaci - třeba za použití construction setu z TES. Taky jsem zvědavý, jak bude fungovat editor z Legend of Grimrock (jednoduchý, jen pro interiéry a doufám, že umožní měnit textuty na zdech, tak aby nebyly všechny dungeony podobné jako vejce vejci). Další možností by byl Kickstarter, ale neslyšel jsem, že by bylo něco podobného v plánu.
Jméno: Majk 15. 9. 2012, 22:34:21 delete
e-mail:
 
Když já už byl nadšenej tolikrát...

Do Anduran Saga jsem vkládal velký naděje, oni měli třeba velmi schopný grafiky. Navíc to podle všeho vypadalo, že to bude mít hodně společnýho s Pradávnýma, že budou hratelný zajímavý rasy (něco strašně podobnýho strážcům hrobky VARN třeba). Takovej svěží pohled na věc, ale s úctou k universu. Ale dlouho jsem o nich nic novýho neslyšel, jejich web dávno nefunguje, že by někde založili novej, to se mi taky nepodařilo vypátrat. Jako nemůžu to říct úplně jistě, ale myslím, že to prakticky mrtvý je. Rád bych se pletl, protože ten tým jako jeden z mála evidentně chápal pozadí celýho universa (místo obvyklýho chápání M&M, za který může hlavně H3, tedy nekromanti VS ještě horší nekromanti).

Children of the Void stále po několika letech žije, to je pravda. Jenže jak jsem psal na začátku příspěvku, těch projektů už jsem viděl zdechnout tolik... Až se mi skoro zajídá, když vidím oznámení nějakého nového. I když bych přál každému, aby se mu to podařilo, tak optimismus už v téhle věci zrovna nemám.
Jméno: Evanna 15. 9. 2012, 21:21:43 delete
e-mail:
 
jéééééé jsem v sedmém nebi..
Jméno: Ondrej 15. 9. 2012, 21:04:16 delete
e-mail:
 
http://www.thegaminguniverse.org/forum/index.php?t ... ))))))))) vypada to slibne
Jméno: Ondrej 15. 9. 2012, 21:01:37 delete
e-mail:
 
koukejte, co jsem nasel http://www.livestream.com/mm10 ...
Jméno: Evanna 15. 9. 2012, 20:56:28 delete
e-mail:
 
Jak to myslíš? .( jakože ne-e ? .. mám pocit že jsem i někde zahlédla torrent
Jméno: Majk 15. 9. 2012, 20:06:56 delete
e-mail:
 
Jo jo, je to jeden z těch nespočetných fanouškovských projektů, kterým by to sice člověk moc přál, ale vždycky to skončí buď klinickou smrtí (i tento případ) nebo málokdy smrtí na férovku.
Jméno: Evanna 15. 9. 2012, 18:41:17 delete
e-mail:
 
Tak.. včera jsem narazila na jednu přinejmenším mooc zajímavou věc. Vyhledávala jsem si obrázky z MM na Googlu a vybafl na mě screen M&M X: THE ANDURAN SAGA... takže.. to, že 3DO už není, MMIX mělo být poslední a Crusaders of MM jsou asi trochu o něčem jiném a hrát je rozhodně nebudu, to jsem si lehce spočítala. Tak mi řekněte, jestli jsem o něco přišla, nebo je to jen nějaký vtip či fanoušškovský remake.. nebo je to opravdu hra??? na screenu vypadala snad jak MMVIII, což mě zmátlo, ale postavy - elementál, anděl a něco jako Varnu Anubis mě celkem uchvátili .. v češtině jsem o tom nic nenašla a nejdříve se chci zeptat vás, zda jste o tom něco slyšeli a co si o tom myslíte
to jsem moc zvědavá, co mi odpovíte
Jméno: Evanna 15. 9. 2012, 18:35:27 delete
e-mail:
 
néééé právě jsem sem psala sáhodlouhou zprávu a místo odeslat jsem zmáčkla vymazat, já se na to... .. tak počkejte, zkusim to zformulovat znova., ach jo
Jméno: Majk 15. 9. 2012, 15:44:18 delete
e-mail:
 
Super, super, jestli se ti to podaří dostat do podoby deníku, určitě si to moc rádi přečteme! Mám to podobně -- jak mě hra pohltí, nejsem schopen myslet na něco jako psaní deníku.

Samozřejmě roster.dat se dá zálohovat a tím si některé věci ulehčit, ale pořád to neřeší, že nelze ukládat na jakémkoliv políčku, jen v hospodě. Nicméně třeba emulátor Amigy umí ukládat/načítat obsah paměti a tedy uložit abolutně jakoukoliv hru a absolutně kdykoliv si člověk vzpomene. Musím přiznat, že u MM2 jsem to časem začal zhusta využívat, jinak bych se asi nikdy nikam nedostal (smajlík co se červená).
Jméno: Ali 15. 9. 2012, 15:32:35 delete
e-mail:
 
Můžu říct, že mě to bavilo a určitě to jednou dohraju i v pc verzi.
Co se týká ukládání, jistá možnost v pc verzi je, hra se ukládá do souboru ROSTER.DTA a ten už se dá zálohovat. Pro Mac verzi v Mini vMac je to soubor dsk s hrou, uložený soubor se dá přejmenovat a jako takový načíst.

Majk: Psala jsem si zápisky, zatím to ještě upravuji do podoby deníku družiny. Když mě hra vtáhla do děje, na psaní jsem moc nemyslela.
Jméno: Majk 15. 9. 2012, 11:49:17 delete
e-mail:
 
Strider: promiň, nějak jsem prosbu přehlídnul. Deník samozřejmě založím.
Jméno: Majk 15. 9. 2012, 11:38:57 delete
e-mail:
 
Ali: obrovská gratulace! Taky občas spustím MM1 pro Mac, je taková nejpřehlednější. Souhlasím se Striderem, že v určitých ohledech (pro mě třeba level design) zábavnější než MM2. Naopak strach z toho, že se ztratím, mám asi trošku větší než ve dvojce, ale nic strašidelnýho to opravdu není. Bohužel nemám teď moc času hrát hry, takže to víceméně jedu přískokama, a tak se první dva díly moc dobře hrát nedají.

Nepsala sis, Ali, nějaké poznámky z cest po VARNu nebo tak něco, co by se hodilo do naší znalostní báze?
Jméno: StriderCZ 15. 9. 2012, 09:43:58 delete
e-mail:
 
Gratuluji... i když... trošku pyšně jsem si myslel, že budu prvním v republice co MM I hrál a dohrál
Celkově mi přijde 1. díl možná o něco zábavnější než dvojka- mapy jsou menší, počet nepřátel menší a tudíž i více vybalancovaná obtížnost (třeba do dungeonu pod Middletownech jsem nešle dříve jak na šesté úrovni, , zatímco dungeon pod Sorpingalem jsem zvládl za úrovni č. 3. NA druhou stranu už na mně nepadá taková depresivita z neznáma a strach z toho, že se ztratím, a nenajdu cestu zpět. Taky se soubojovým systémem potíže nemám, a zvykl jsem si na nemožnost ukládat na každém rohu.
Jméno: Ali 15. 9. 2012, 09:34:54 delete
e-mail:
 
Dohrála jsem bez větších potíží Mac verzi M&M I a úspěšně transferovala celou skupinu do M&M II.
Jméno: StriderCZ 15. 9. 2012, 09:18:45 delete
e-mail:
 
Po n2jaké době a po hraní HOMAM III a po přečtění několika komentířů na databazi-her jsem se rozhodl dohrát M&M I. zatím jsem na 4 hodinách hraní, pobitých 250 mepřátel a prozkoumaném Sorpingalu a jeho podzemí.

Chtěl bych poprosit o založení herního deníku k prvnímu dílu.

Dále ukončuji hraní Chaos conspiracy modu- nějak mi došla chuť ke hraní, vymlátil jsem v Kriegspieru celý hrad, ale nějak se nemůžu dostat dál. Jakási neprůchozí průhledná zeď mně nepustila dál... no nevadí.
Jméno: Elemir 15. 9. 2012, 07:17:50 delete
e-mail:
 
Tááák, release Baldur´s Gate: Enhanced Edition se přesunul na 30. listopadu. Vypadá to, že to sklidilo velký zájem a jedním z důvodů je implementace jazykových mutací a nejspíše se ještě přidá něco k obsahu. Doufám, že k 30.11. se nedozvím, že se to přesouvá na Nový rok

Jen ještě k té nabídce na GOG, lehkou potíží by snad mohla být jen absence samostatné češtiny do IWD 2, resp. nepamatuji si, že by kdy samostatně vyšla.
Jméno: Majk 14. 9. 2012, 19:45:57 delete
e-mail:
 
No tý jó... masakr. Sice pro mě to není to pravý ořechový, ale být fandou těchto titulů, neváhám a zvlášť v momentě, kdy je ke všemu Koruna česká takhle silná. Teď je to vážně za hudlana.
Jméno: Elemir 14. 9. 2012, 17:11:52 delete
e-mail:
 
Dragonshard je tuším u nás celkem novinka, mělo to být něco jako NWN, než se vydá NWN 3, ale moc pozitivních ohlasů jsem na to neviděl - někde jsem koukal na videa apod. Pak jsem to tedy pustil z hlavy. Z té kompilace je to asi to jediné, co mi chybí. Bylo by hezké mít to všechno bez nutnosti Play CD, ale příští týden dorazí BG:EE a pokud budou pokračovat, pak půjdu spíše jejich směrem a původní verze nechám z CD. U NWN bych to měl už zbytečně multiplikované - ke dvojce jsem dostal ještě jednou jedničku .

Pro někoho, kdo to však nemá (no, nechci jmenovat ... ), je tohle perfektní příležitost. Škoda, že je to jen na komplet, i když 600,- je celkem za hubičku. Pokud bych např. zjistil, že mám nečitelná CD PT, tak by tohle byla dobrá záchrana. Ještě uvidím, 6 dní je dost času ...
Jméno: JCMurphy 14. 9. 2012, 15:25:14 delete
e-mail:
 
Největší legendy... všechny... úplně všechny... jen za 30 USD!? to je urážka!!!

za ty peníze mě to strašně láká... už ne jako hry, ale jako sběratelská záležitost

ale co je k sakru ten Dragonshard? o tom jsem v životě neslyšel a to toho o FR vím docela hodně