Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Adam23 20. 9. 2012, 12:03:26 delete
e-mail:
 
Tak me čeká hrad Darkmoor, černá, země a vzduchu na 30, vzhůru na oči. Nejdřív práce, pak zábava (jeskyně dračích jezdců )
Jméno: Majk 20. 9. 2012, 00:15:52 delete
e-mail:
 
Jo mimochodem narazil jsem na zajímavý web tvtropers.org, který se snaží popsat filmy,
seriály, počítačové hry, komixy a vůbec tyhle věci z trochu jiného pohledu. Mají
vytvořený seznam často se v daném médiu opakujících věcí (ať už jde o klišé nebo
prostě nějaké vlastnosti, "kategorie"). A u každého díla najdete právě seznam
kategorií, do kterých spadá, i s krátkým vysvětlením proč. Docela zábavný.

Série Might and Magic má opravdu nespočet kategorií, do kterých patří, např.
"Den stará legenda", což znamená, že patří mezi ty hry, kde vám kovář za přinesenou
rudu vyková legendární (starobylou) zbraň či zbroj. No... uznejme, něco na tom je.

Jestli se chcete podívat, co všechno přiřadili Might and Magic, tak tady:
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/VideoGame/Mi ...

(Nejdřív je obecné povídání o M&M, pro seznam "kategorií" sjeďte trošku dolů.)
Jméno: Majk 19. 9. 2012, 23:36:58 delete
e-mail:
 
No samozřejmě že v Ironfistu. Klasický kousek klasické muziky. Měls to dát v týhle verzi, to by byla možná větší makačka na bednu.
Ale na druhou stranu to provedení na který jsi odkazoval je opravdu moc krásný.

Možná bysme mohli na fóru rozjet "hru" s podobnejma hádankama, co vy na to?
Jméno: Adam23 19. 9. 2012, 21:53:49 delete
e-mail:
 
V Ironfistu myslim.
Jméno: Elemir 19. 9. 2012, 21:46:56 delete
e-mail:
 
Hmm, možná ... a který?
Jméno: Adam23 19. 9. 2012, 21:29:14 delete
e-mail:
 
Krása, hned jsem si musel pustit MP3ky abych to přiřadil, Chrám Baa?
Jméno: Elemir 19. 9. 2012, 21:06:53 delete
e-mail:
 
Hezké, zítra budu muset kouknout, co mi uteklo

A teď trochu odjinud, viz http://www.youtube.com/watch?v=hSBwXlvpw0w&feature ... , kdo pozná, má malé bezvýznamné plus ...
Jméno: Adam23 19. 9. 2012, 19:08:41 delete
e-mail:
 
123%...
Jméno: Elemir 19. 9. 2012, 18:07:03 delete
e-mail:
 
To je slušné, na draky mě to používat nenapadlo, kosil jsem s tím jen Wyverny, protože mě připadaly hmotnější Vypadá to, že si se u toho ani nestihl zadýchat

4Majk: Jednou jí zkusím, teď tu zápolím se zprovozněním Die by the Sword.
Jméno: Adam23 19. 9. 2012, 16:50:03 delete
e-mail:
 
Jojo je to jízda!
Právě jsem vyhladil všechny draky v Dragonsands (na to se vždycky těším jak malej )
Mass distortion dává dost čast damage za 117%
"Mass distortion hits Blue Dragon for 1263 points."
Jméno: Majk 19. 9. 2012, 00:35:56 delete
e-mail:
 
Adame, to si děláš kozy. Takhle brzo bez loadování a už k Orákulu (a následující, co píšeš)? Jestli jsi na to měl pár hodin denně, tak možná jo... no ono se to těžko odhaduje, je hodně faktorů. Ale to je nakonec jedno, jseš borec.

Pro Elemira - člověče, jestli jsi nikdy nezkusil Cardhalii jedničku, tak to, zapřísahám tě, naprav. Strašně moc ti slibuju, že nebudeš zklamanej. Zřetelná inspirace Might and Magic a Lands of Lore, ale ve světě s vlastní a hlavně poměrně dost originální historií. Nádherný prostředí, ručně kreslený les ve mě vždycky zanechává větší pocit reálna než kdyby byl vytvořen pomocí fičurin z DX11. Je to jedna z těch freewarovek, kde člověku padne dáseň, jak tohle může být freewarovka. A dvojka bude ještě větší mazec, tady nemám pochyb. Tohle je právě jeden z projektů, kde autoři přesně ví, co dělají.
Jméno: Adam23 18. 9. 2012, 16:43:07 delete
e-mail:
 
Tak moje bezloadovací skoupina se zdárně blíží k Orákulu Dokonce už mam Epsilon a jdu si pro Betu
Černá magie, Magie země, Vzduchu level 20+
Magie ducha, mysli a těla poprvé mistr ve všech
Jméno: Elemir 18. 9. 2012, 15:54:52 delete
e-mail:
 
V grafickém vzhledu vidím dneska docela zásadní potíž, jakmile to neumí "moderní" věci, tak je to přeci ztráta času Je to škoda, protože to odvádí soustředění od vlastní náplně hry. Když si vezmu, co poláci dokázali s Aurora 2 enginem, člověk by v první chvíli neřekl, že je Zaklínač postavený na něm. I na AD&D 3 skelet šlo naroubovat něco, co se odvíjí od jiných pravidel. Když se nad tím člověk zamyslí, tak se vlastně využilo vše, co AD&D 3 nabízí a jen se to předefinovalo. Změnou herního rozhraní to pak dostalo úplně jiný rozměr.

Cardhalii neznám, ale je dost možné, že by se něco podobného dalo udělat i tam. Hra nemusí striktně kopírovat např. šestý díl, může jít formou zjednodušení (sloučení škol apod.). Možností je plno. Stejně tak nemusí být striktně postavena na družině. Vlastně docela rád bych si např. zahrál konečně dokončeného CMM.
Jméno: Majk 17. 9. 2012, 18:43:57 delete
e-mail:
 
Aha, jasně, už chápu. Mě to zmátlo, myslel jsem, že ta anketa byla přímo vázaná na pořízení Arkanie zdarma, tak jsem se na to nekoukal.

Máš pravdu; drtivá většina amatérských projektů (nejen RPG, i když žánr RPG to schytává zdaleka nejvíc) končí prostě proto, že lidi netušej, jak vůbec při vývoji postupovat. Nepočítám snílky s nejlepším RPG všech dob, kteří se nedostanou ani k napsání pořádnějšího kusu kódu, těch je zdaleka nejvíc, ale to je ještě jiná liga (fakt si někdy projděte ty weby zaměřené na amatérské vývojáře). Druhá je ta věc spojená s přežitím, tedy že člověk musí mít během vývoje nějaký příjem a pokud nesežene prachy pomocí Kickstarteru apod, nezbývá než to dělat po večerech. Ale asi zdaleka to není tak palčivý problém jako to první.

Dost mě potěšilo, že Cardhalia 2 má mít tentokrát editor přístupný i hráčům, aby si mohli vytvořit vlastní dobrodružství. Uvidíme do jaké míry budeme moci modifikovat herní pravidla, asi to nebude nic zásadního, ale možná by to pro "vývoj" něčeho ze světa M&M mohlo stačit. Kdyby se tam dalo rozumně pracovat s uživatelem definovanými proměnnými, nějaký náznak skriptování, tak by asi i šlo aspoň něco z pravidel M&M nasimulovat. Já vím, já vím, na čtverečkáč se zas většina lidí vykašle. Ale mě by třeba hodně bavilo zahrát si něco ve stylu MM3-5, v M&M vesmíru, možná i o trochu víc než ve stylu MM6-8.
Jméno: Elemir 16. 9. 2012, 19:17:13 delete
e-mail:
 
4Majk: Myslím tu anketu, co odkazoval StriderCZ, takový to obecný vyptávání na GOG. Byla tam otázka na povědomí o existenci Kickstarteru a jednou z odpovědí bylo typické ... "Co je to Kickstarter?" Souviselo to s možností, pokud si dobře pamatuju, budoucího vývoje a prodeje indie her.

4schveider: Škoda je, že fanoškovský vývoj nejde podobným směrem jako komerční studia - nejprve vytvořit engine s editorem. To by podle mě zvedlo šanci projekt dokončit. Proto si myslím, že modifikace mají větší naději. Mě totiž pokaždé rozesměje jedna věc, oznámení projektu, vypsání všech velkolepých plánů a 100% soustředění na techdemo. Nicméně rád bych viděl pokračování M&M, jen jsem tomuto směru vývoje přestal věřit.
Jméno: schveider 16. 9. 2012, 14:29:55 delete
e-mail:
 
Majk: No ale mezi tou zaplavou prisernych modifikaci by bylo statisticky pravdepodobnejsi, ze se objevi nejaky zvlast dobry kousek, u ktereho by se to hledani vyplatilo .
Podivej se na autory soucasnych modu. Snad vsichni jsou programatori a to znacne omezuje kreativni stranku modu, cimz tedy nechci rict, ze by stali za nic.

Pokud jde o pravni stranku MMT, tak projekt mel asi vic nez vetsina ostatnich a tim jest slovni souhlas Fabrice Cambouneta z Ubisoftu.
Jméno: Majk 16. 9. 2012, 12:18:55 delete
e-mail:
 
schveider: na druhou stranu je možná dobře, že žádný rozumný editor neexistuje. To bysme byli zaplaveni tunou příšerných modifikací, mezi nimiž hledat perlu by bylo jako to s tou jehlou v kupce... no, v kupce hnoje. Znám to z jiných her, pravda ne z RPG žánru, ale ono by to asi dopadlo podobně.
Jméno: Majk 16. 9. 2012, 12:04:21 delete
e-mail:
 
Kickstarter je dobrá šance pro hodně vývojařů, ale pak už by to nemohlo vůbec být o Might and Magic. Řekl bych, že Ubisoft se skřípějícíma zubama toleruje to, co vyšlo (techdemo MMT a snad ještě dva další projekty měly techdemo) jen proto, že v tom nejsou žádný prachy. Ono popravdě už jenom někde oznamovat další díl Might and Magic, byť jako fan projekt, je hraní si s ochrannou známkou.

Jinak samozřejmě, kdyby se podařilo shromáždit tolik peněz, aby to aspoň tři lidi z týmu mohli dělat fulltime a ostatní přicmrndávat, tak by šance byla mnohem, mnohem větší.

Elemire, já na tu anketu nekoukal, Arkanii už delší dobu mám. Co tam bylo za otázku?
Jméno: schveider 16. 9. 2012, 11:47:11 delete
e-mail:
 
@StriderCZ: Nemyslim si, ze je 3D takovy problem, jak pises. Staci se podivat na mody pro Skyrim a uvidis spoustu opravdu nadherne propracovanych modelu a textur. Problem je to, ze lide, kteri jsou kreativni vetsinou neumi programovat, takze musi spolupracovat s programatorama ci podobnym povlem . Abys zajistil bezproblemovou spolupraci, tak na to uz potrebujes schopneho cloveka, ktery ji mezi temito dvema skupinami zajisti a to si myslim, je prave kamen urazu a duvod proc neudelas hru v loznici.
Nesouhlasim tedy s Elemirem, ze modifikace jsou "tou pravou cestou", ale rozhodne souhlasim s tim, ze jsou zpusobem, jak udelat kvalitni rozsirujici obsah pro stavajici hru bez vetsiho usili. Tim se opet ale dostavame k tomu, ze pro MM neexistuje zadny rozumny editor.
Jméno: Elemir 16. 9. 2012, 10:31:01 delete
e-mail:
 
Předně gratuluji Ali k dohrátí MM I ... to chtělo docela dost odvahy. StriderCZ to teď alespoň nevzdá a vrhne se do toho naplno Rád bych se přidal, dokonce jsem na jaře doufal, že už to nejen rozehraju, ale nějak se k tomu nemůžu dostat. Je to jako s těmi deníky, buďto chci hrát, nebo musím u hry sedět s papírem, tužkou a myslet rovnou na stránky, což je docela problém.

Fanouškovských projektů vznikne ještě několik, ale opravdu nemá smysl se na nic těšit. Prostě pokud to bude, tak to bude. Jsem stejného názoru jako StriderCZ, podle mě je tou pravou cestou modifikace. Tvořit hru z M&M Universa od počátku je přinejmenším právní problém. Vzpomínám si, že o použití TES Construction setu kdysi už někdo uvažoval, ale nakonec z toho snad nic nebylo (možná nějaký drobný plugin). Ono neni divu, herní pravidla série TES jsou dost vzdálená od M&M, spíše bych za sebe rozhodoval o překlopení na AD&D 3 s použitím Aurora engine.

O Kickstarteru jsem se dozvěděl až na GOG u té ankety, hádejte, co jsem asi zaškrtl?