Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Majk 14. 10. 2012, 15:09:51 delete
e-mail:
 
Super, rád si zas počtu. Dneska jsem taky po dlouhý době hodně poskočil s češtinou, Terra začíná být v dohledu!
Jméno: Ali 14. 10. 2012, 10:04:05 delete
e-mail:
 
Deník k MM I je kompletní. Konečně snad už dokončím test češtiny k MM7Rev4modu. Po té co StriderCZ spustil svůj deník MM II: The gates to Another Worlds mě to nějak přestalo bavit. Také nebýt jeho, asi bych se do prvního dílu jen tak nepustila.
Jméno: StriderCZ 13. 10. 2012, 20:15:57 delete
e-mail:
 
Tak jsem překopal herní deník a získal Eye of Gyros (teda Goros :-D). Herní deník jsem sice přejmenoval na herní týdeník, ale to neva . A opět gratuluji Ali k skvěle psanému hernímu deníku.
Jméno: Elemir 12. 10. 2012, 18:23:26 delete
e-mail:
 
Zajímavá nabídka, ale už toho moc nezbylo, co bych neměl a chtěl, dokoupil jsem akorát Ghost Recon. Jenom budu muset poštelovat grafiku, vypadá to jako špatný příjem signálu Byla to jedna z mála her, jejíž demo jsem hrál dost dlouho a fungovala i na Linuxu.
Jméno: Adam23 12. 10. 2012, 15:23:44 delete
e-mail:
 
Dneska mě předběhli DD
Tak aspoň takhle
http://www.gog.com/en/promo/ubisoft_weekend_promo_ ...
Jméno: KILLER 12. 10. 2012, 12:24:09 delete
e-mail:
 
Na GOGu zlevnili MM sérii i Heroes (a také další hry spadající dnes pod Ubisoft).
Jméno: Majk 12. 10. 2012, 11:30:12 delete
e-mail:
 
Je to tak, s těma vzdálenostma, vesnice Rockham má taky být snad +- den cesty vzdálená od Přístavu (a to navíc asi koňmo), pokud si to dobře pamatuju.

Nemám moc času na hraní, ale přískokama si tu Mac verzi jedničky užívám. Možná i to monochromatický provedení má za následek, že se ti v mysli otvírají perfektní obrazy krajiny, událostí a vůbec všeho. No ale pochopitelně miluju tu dostatečně podrobnou a s láskou malovanou grafiku DOS her v 320x200x256, která už ti sice moc prostoru k fabulaci nedává, ale je nádhera na to koukat. Jo tehdá to bylo řemeslo!
Jméno: Elemir 12. 10. 2012, 10:23:11 delete
e-mail:
 
Před nějakou dobou jsem také narazil na podobnou věc (stránku, popisek ...), kde se Edenbrook mapoval k Rajskému údolí. Dokonce jsem to chtěl kvůli tomu opravit s tím, že chyba je asi opravdu u mě, ale když jsem to probral ze všech stran, tak jsem musel souhlasit sám se sebou. Problém mapy Enrothu je klasický, je to jako s tím RPG o husitech. Vzdálenosti nejsou tolik zřejmé, hrad Kriegspire je vlastně dost daleko od vesnice. Taky by mě zajímalo jak se ta vesnice v Rajském údolí jmenuje.

U deníku se mi líbí, že je vlastně kromě deníku i velmi hezká a nenásilná forma souhrnu tipů a triků. Kdybych neznal jednoduchou grafiku prvního dílu, tak bych si jednotlivé popisované lokace představil úplně jinak - mnohem barvitěji a velkolepěji. 24 stran A4 je 48 stran A5, což je třebas formát Drizzta nebo Hobita ...
Jméno: Majk 12. 10. 2012, 09:34:21 delete
e-mail:
 
Jojo, s tím Edenbrookem to bylo vážně tak, že z dopisů jsem to nepochopil já. A taky jsem asi až moc věřil tý ortofotomapě Enrothu.

Deník Ali je fantastický, super se čte. Mimochodem když to hodíte do Wordu, je to 24 stránek A4. Což je teda na herní deník hutný!
Jméno: Elemir 12. 10. 2012, 08:55:40 delete
e-mail:
 
Neni zač, byla tam ještě jedna mezera uprostřed. Když jsem to zkoušel opravit, tak mi to taky nešlo, ale pak jsem si všiml zalomení (udělalo mi to i při kopírování přímo ze stránek Sergeje).

Jinak abych nezapoměl, včera jsem se začetl do herního deníku Ali, takže tímto bych jí rád pogratuloval, je to hezky a čtivě napsané ... ostatně, kdy bude dopsán zbytek?

A ještě jedna poznámka k Edenbrooku - Carl Moramir v jednom z domů v Kriegspire přímo hovoří o své vesnici jako o Edenbrooku, který byl před pár měsíci zachráněn Rolandem.
Jméno: Majk 12. 10. 2012, 01:22:32 delete
e-mail:
 
Dodatečně dík za úpravu.

Zavadil jsem o zajímavý Kicstarter projekt Oldschool RPG. Brenda Bradwaithe (pracovala na všem možném na Wizardry) a Tom Hall (spoluzakladatel idSoftware) mi dost mluví z duše. Navíc tolik prvků společných s Might and Magic: 1st person, party based, fantasy/sci-fi. Jenom mám blbej pocit, že požadovaný milion neseženou...
Jméno: Majk 8. 10. 2012, 18:07:39 delete
e-mail:
 
Nějak zablbnul odkaz, možná to návštěvní kniha nepochopila. Ještě jednou:

GrayFace patch

Edit Elemir: opraven odkaz - bylo tam více mezer.
Jméno: Majk 8. 10. 2012, 18:04:10 delete
e-mail:
 
Beny, nevím co jsi všechno zkoušel, ale na MM6 existuje GrayFace patch, který řeší hudbu stejně jako GOG verze - uděláš z CD mp3, nahážeš je podle návodu ke hře a mělo by to fungovat.

Sám jsem GrayFace nezkoušel, jen vím, že lidi na Round Table říkali, že to funguje.
Jméno: Elemir 8. 10. 2012, 17:59:14 delete
e-mail:
 
Díky za pochvalu. S tou hudbou stále netuším, kde přesně se problém objevuje. U mě to třebas šlo skoro vždy, nyní už používám GOG verzi, kde je to vyřešené jinak - mají upravenou knihovnu, takže to načítá mp3 z instalačního adresáře.
Jméno: Beny 6. 10. 2012, 23:14:16 delete
e-mail:
 
Díky moc za tyhle stránky. Návody na instalaci ve Win XP jsou napsané tak dobře, že jsem to dokázal rozchodit u dcery po telefonu. Instalovali jsme na WinXP Pro SP3 a použili jsme patch na 1.1, MM7patchLoc.rar (verze 1.6.2) a češtinu. Bez HW akcelerace zdá se vše funguje jak má. Díky díky díky. Jestli obdobný patch pro MM6 opravdu rozchodí hudbu ve hře a upraví rychlost, tak radostí překousnu drát od klávesnice.
Jméno: Elemir 6. 10. 2012, 13:03:38 delete
e-mail:
 
To je to postavené na enginu Grimrocku? Něco podobného jsem čekal, pro remake je to jako stvořené, byla by škoda toho nevyužít. Velmi záslužná činnost.

Nedávno jsem zkoušel sehnat originálku EOB, ale prodává se to spíše už jen jako sběratelská rarita a samozřejmě tím pádem s patřičně nepatřičnou cenou. Myslel jsem, že se kdysi vydala trilogie na CD, dost z toho padaly disketové verze s neověřenou funkčností
Jméno: Majk 5. 10. 2012, 21:00:42 delete
e-mail:
 
Jojo, taky jsem o tom chtěl pobásnit, pak jsem zapomněl. Vypadá to opravdu dobře, klobouk dolů! Jedničku jsem hrál naposled snad před pěti lety...

(Elemire, dík za del doubla )
Jméno: Strider 5. 10. 2012, 20:03:36 delete
e-mail:
 
DJ potvrdil to, co si o něm dlouho myslím: je to BOREC, právě pracuje na remaku Eye of Beholder (www.oldgames.sk)
Jméno: Majk 5. 10. 2012, 15:16:26 delete
e-mail:
 
Hele, asi jo. :-D Jak tak koukám na mapu, tak ona by byla i blbost na té cestě tu vesnici v RÚ navštěvovat, když leží totálně mimo trasu.

Hm... tak teď mi ale nedá spát, jak se teda ta vesnice jmenuje doopravdy.
Jméno: KILLER 5. 10. 2012, 14:05:51 delete
e-mail:
 
Majk: "Několik můžů bylo zmoženo teplem a napětím, proto jsem poslal malý kontingent nemocných zpět do Edenbrooku, aby neumřeli stresem při pochodu. Pátého dne jsme dosáhli hořké a neplodné půdy Rajského údolí."

Tzn. že Rajské údolí je více než 5 dní pochodu vzdáleno od Edenbrooku.