Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Majk 17. 10. 2012, 18:17:35 delete
e-mail:
 
Tak ono ne že se nebrouzdalo: Crusaders, Warriors, Shifters, Legends, Dark Messiah...
Jméno: JCMurphy 17. 10. 2012, 15:48:13 delete
e-mail:
 
Tak možná kdyby se zabrouzdalo i do jiných žánrů než je tahová strategie a M&M, což vlastně ani nevím kam to žánrově patří, tak by se z toho světa dalo vytěžit víc
Jméno: Elemir 17. 10. 2012, 12:09:23 delete
e-mail:
 
Nechtěl jsem říct, že by mě to u MMIX vysloveně vadilo, pro mě to byl docela velký skok někam, kam bych to nečekal. Je jasné, že ty změny jsou v duchu MM, nakonec v TOS ve Star Treku se taky objevila planeta olympských bohů Jen si myslím, že měli na výběr lepší alternativy a to včetně retro pohledu

Možná je škoda, že mapy v MM pojmou velkou část kontinentu, pokud by tomu bylo jako např. v TES nebo FR, tak bylo na řadu let vystaráno.

Pořád doufám, že ta současná éra padne a hráči dají jasně najevo, že takto opravdu ne. Když zopakuji to předchozí, za poslední dobu si moc nevybavuju současnou moderní hru (RPG), o které by se mluvilo déle jak rok. Prcek naštěstí hraje jen takové ty obrázkové poloadventury a nedávno po mě chtěla, jestli bych ji nenaučil ovládat Zaklínače Odpor proti modernímu odpadu se musí trénovat od počátku ...

Problém vidím jediný velký a to, že ne každý, kdo si nějaký titul koupí, ho taky dohraje. Proto ty různé nechvalné recenze a diskuse. Jenomže úspěšnost titulu se řídí prodejem a když to tolik lidí koupilo, tak to přece musí být ten správný směr ...
Jméno: JCMurphy 17. 10. 2012, 11:13:30 delete
e-mail:
 
teď mě tak napadlo... zkoušeli jste někdo ten novej mód Horn of the Abyss pro Heroes III?
já to nějak přestal sledovat, protože to je zatím jenom v ruštině, ale vypadá to božsky...
a jelikož WoG jsem úplně miloval a právě z něj vzali to nejlepší, tak se už nemůžu dočkat

Jméno: Majk 17. 10. 2012, 00:50:57 delete
e-mail:
 
Pro mě třeba severská mytologie v devítce bylo to poslední, co by mi vadilo. I když samozřejmě jsou to spíš kousíčky než pokus o její implementaci, ale oukej. A zrovna tak prvky irského/keltského světa v H4. Fakt s tím jediným jsem problém neměl. K tomu celýmu - četl jsem zase na Celestial rozhovor (už nevím s kým z tvůrců), že prostě možnosti světa Enrothu byly vyčerápy, a že potřebovali nový setting, ale něco z původního světa museli kvůli fanouškům nechat. Proto se rozhodli planetu zničit a spoustu lidí nebo jejich potomků přemístili teleporty na Axeoth. Že to dopadlo možná divněji než kdyby z ničeho nic na Enrothu přibyl ještě jeden kontinent, o tom žádná. Ale prostě za to, že H4 a MM9 dopadly jak dopadly, může 3DO a jejich spěch, kdyby na to byl čas, byly by to určitě důstojní nástupci sérii. No, proč to furt opakovat, fakt už jsme to psali tisíckrát.

Určitě je to dneska celý cílený na mladší generaci (ne že bysme byli důchodci), ale Ubi to u těch brandů má co se byznysu týká vychytaný. Třeba jak kdysi koupili i perskýho prince. Pro nás to byla legendární skákačka, takže samozřejmě muselo to dopadnout tak, že se pak objevily Písky času a celá tahle série (ale tu už jsem nehrál). Tu si v tý době oblíbili mladší hráči a dneska se to recykluje zase, úplně novýma dílama. A sranda je, že dnešní děcka na Písky času odkazují jako na tu starou původní sérii. Přitom i ten opravdu původní princ měl hodně slušně rozjetou mytologii a nikdy se to nedořešilo, co všechny ty náznaky a narážky znamenají, restartnulo se to a je to úplně o něčem jiným, pokud se nepletu, tak i ta postava prince má být někdo úplně jiný. Si prostě nemůžu pomoct, ale kurňa my jsme kupní síla, my vyděláváme, ne naše děcka, tak nám dopovězte příběhy z našeho dětství. Pak se starejte o ně. No asi bych nebyl dobrej byznysmen ve videoherním světě... asi věděj, co dělaj.
Jméno: Elemir 16. 10. 2012, 15:03:42 delete
e-mail:
 
To bude asi ono, v HoMM V jsem rozjel rovnou kampaň Asi to nebude špatná hra, ale vůbec mě to neláká, podobně jako HoMM IV, čemuž jsem na chuť zatím taky nepřišel.

Mě totiž přišlo, že od čtyřky ten příběh začal degenerovat a nešlo mi se s ním sžít. Svým způsobem je i MM IX dosti podivný mix prodchnutý prvky severské mytologie. Když jsem pak četl nějaká ta preview na HoMM VI, tak jsem se už jen pousmál.

Problém všech těhle sérií v dnešní době je, že se jim jen nastavuje obsah a zavádí se do nich inovace za každou cenu v duchu slavných ISO apod. mouder z východu. Zkrátka každý den alespoň jedno "zlepšení" Šanci na úspěch to asi má, protože prodeje i tak rostou, byť se nechvalné ohlasy zvyšují. Podle mě je to cíleno na mladší generaci, kterou si začínají vychovávat k obrazu svému. Otázkou zůstává, jak dlouhou bude tato éra trvat ...
Jméno: Majk 15. 10. 2012, 21:35:20 delete
e-mail:
 
Čím víc managerů, tím lepčejší hra, to je jasný.
Jméno: JCMurphy 15. 10. 2012, 21:32:03 delete
e-mail:
 
Heroes V mi přišel hodně povedenej... byla to svěží změna... jednotky, magie, stromy dovedností, všechno to dávalo větší prostor strategii
akorát si lidi stěžovali na grafiku, ale to je zase každýho názor
Kampaň je prý teda otřesná, což zase já nevím, já to hrál jenom hot seat proti bratrovi a tam se člověk dobře vyblbnul
Heroes VI je pro mě ale úplný zklamání... vydrželi jsme u toho s bratrem rekordní 2 hodiny a od té doby jsme o tom ani neprohodili slovo

Ubisoft se pořád ohání jak všechny změny konzultuje s fanouškama atd... ale na fórech se nikdy k ničemu nevyjádří, takže si možná ve sklepě drží maximálně 5 hráčů co jim všechno odkývají a elitní jednotku managerů
Jméno: Majk 15. 10. 2012, 20:55:30 delete
e-mail:
 
Určitě, neznamená to, že by se to vracelo ke kořenům, jen jsem chtěl právě i ocenit snahu, aby Ubisoft neříkal, že jen nadávám.

No nedočetl jsem se bohužel, proč to udělali, ale nostalgie fanoušků bude ten pravý důvod. Zjistil jsem před chvílí, že už to teda asi vyšlo v létě, a zároveň v ten samý den vydali pro H6 patch, který na četné výzvy fanoušků přidává do hry oblíbené obrazovky měst (já ani nevěděl, že v H6 nejsou! Já ani netušil, že se bez toho dají Heroes vůbec hrát!! )

Co jsem se ale ještě dočetl a je to už fakt na přes držku: oni se to všechno nějak opravdu snaží naroubovat do sebe. Tak Crag Hack, představte si, pochází z toho ubisoftího světa Ashanu a na VARN se dostane na moři uprostřed podivné bouře (asi zas nějaký druh teleportu). Tak oni teď ještě budou dělat, že tu byli dřív než JVC, nebo co! No a aby toho nebylo málo, tak se to prý má odehrávat po událostech Legends of MM, a to už teda nevím vůbec, co to má znamenat. Se mi zdá, že jsem to s tou pochvalou přehnal...
Jméno: Elemir 15. 10. 2012, 20:11:14 delete
e-mail:
 
Mapa je to hezká, koukal jsem dřív, než jsem si tvůj příspěvek přečetl - říkal jsem si, že v takovéto kvalitě ji vidím prvně

Snaha se cení, ale podle mě to bude asi totéž, jako kdybych vytvořil MM plugin pro Skyrim. Grafika hezká, reálie perfektní, ale herní mechanismy odjinud. Myslím, si, že u mě ty HoMM V byly poslední, co jsem pod touhle značkou v moderním pojetí koupil.

Teď mě tak napadá, nepsalo se náhodou o tom, co je k takové kampani vedlo? Ono je to docela zajímavé, když se vezme, na jaký svět tohle chtějí naroubovat. Vypadá to, jakoby na ně začali fanoušci tlačit a nostalgie začíná vyhrávat
Jméno: Majk 15. 10. 2012, 19:02:58 delete
e-mail:
 
Hergot ale když ujede ruka, tak to stojí za to. Jen nevím, proč se mi to musí dít pořád. Omlouvám se, opravíš kdyžtak ten link, prosím?
Jméno: Majk 15. 10. 2012, 19:01:04 delete
e-mail:
 
Jasně, mluvili jsme o tom možná i víckrát, i 3DO se tak chovalo. No ale zase na druhou stranu úplně na starý MM nekašlají, musím uznat. Četl jsem, že pro Heroes 6 se chystá (nevím jestli už je) i kampaň ze světa MM1. Sice proto si H6 pořizovat nebudu, ale snahu uznávám a má to další pozitivum. Díky tomu znova oprášili tu originál tištěnou mapu a teď je na Celestial ve slušným rozlišení. Dokonce lepší než i ta nejlepší k MM1, co jsem do té doby měl. Kdyžtak tady.
Jméno: Elemir 15. 10. 2012, 18:50:58 delete
e-mail:
 
Jak už jsem tu mnohokráte psal, Ubisoft je prostě klasická továrna na zisk, která se prostě nebojí jít až do extrému a třískat ze zaběhnuté značky peníze jakýmkoliv způsobem. V tomhle se od 3DO příliš neliší. M&M Universum se zastavilo s koncem NWC. Ta slátanina, se kterou přišel Ubisoft je holt pro novou herní generaci u níž se předpokládá, že se historií příliš zabývat nebude. Jediné do čeho jsem za tu dobu zainvestoval bylo HoMM V, které teď leží ve stole - rozehrál jsem jednu mapu, prakticky ji nedohrál a nic mě nijak netlačí k tomu pokračovat ...

Ale tahle firemní praxe neni neznámá, EA dělá podobné kousky. Proto se s takovým napětím očekává "remake" Baldur´s Gate. Je to třeba docela zajímavé, o Dragon Age jsem slýchával jen před vydáním, nějaký rok po vydání a teď už skoro nic, zato o BG se mluví od počátku stále.
Jméno: Majk 15. 10. 2012, 15:58:57 delete
e-mail:
 
Dneska jsem se dozvěděl, že už je na světě jedna z těch karetních vykrádaček brandu. No třeba to sama o sobě nebude špatná hra, to nemůžu vědět, ale tu praxi dělat z Might and Magic generický fantasy Ubisoftu neodpustím. Takový věty jako "well known factions from Might and Magic universe" mě dokážou nadzvednout. To není M&M universum, to je vaše universum, Ubisofte. Hlavně aby obrázky byly dostatečně kchůl a epický.
Jméno: Majk 14. 10. 2012, 21:07:58 delete
e-mail:
 
U nás se to bralo docela vážně, teda ne že by smrtelně, ale stejně jsem to taky bojkotoval. Dneska by mi to asi nevadilo, ale v tý době... holt režim jsem se snažil rozvracet aspoň dle skromných možností dítka.

Ale dneska teda super asociačí diskuse, od deníků a překladů se dostanem ke sběru papíru za komára.
Jméno: Elemir 14. 10. 2012, 19:36:27 delete
e-mail:
 
Musím říci, že já tohle taky obvykle bojkotoval, ale to bylo dáno školou ... měl jsem docela kliku na základku, u nás se to moc vážně nebralo, ve sboru bylo dost aktivistek a ruštinu vedla přímo ruska, takže jsme zůstávali docela stranou. Namísto spolužacky jsme měli odborníka spolužáka, tatínek byl školník, takže přines opravdu haldu papíru. Za odměnu se tenkrát rozdával věneček (ten zákusek ) a on jako přeborník si mohl vzít 2 ... zdánlivě nenápadně jsem se k němu přitočil s poznámkou:" No vidíš, ty vole, kdyby sis to do sběrny odvezl sám, máš dneska celý plato věnečků a nemusíš se dělit." Nj, pionýrská vedoucí to zaslechla ...
Jméno: Strider 14. 10. 2012, 19:29:55 delete
e-mail:
 
Taky vzpomínám na základku: s bídou jsem na poslední chvíli donesl nějakých pět kilo papíru... zatímco kamarádka donesla lístek ze sběru: 500 kilo železa (její tatínek svařoval kotle).
Jméno: Elemir 14. 10. 2012, 19:23:46 delete
e-mail:
 
Kaštany jako kaštany ... dcera sbírá do školy na zimu pro zvířátka Každý rok mají sběr všeho možnýho a je to spojený se soutěží, 2x už vyhrála, ale tentokrát je prý na obzoru silný soupeř, nosí to po pytlích ... ovšem to ještě nezná Elemira, věhlasného sběratele kdejaké veteše
Jméno: Majk 14. 10. 2012, 19:06:56 delete
e-mail:
 
Na kaštany myslíš na plody nebo ještě děláš po nedělích revizora? Mně se holt někdy nahrnou zakázky že nevím co dřív a někdy mám víc volno... a naprosto nevypočitatelně. Teď zrovna je to druhý, ale za čtrnáct dní může být jinak, tak toho chci využít a trochu s tím pohnout.
Jméno: Elemir 14. 10. 2012, 17:30:12 delete
e-mail:
 
Výborně, to jsou dobré zprávy. Jen nevím, kde berete čas ... přes noc jsme zavařovali a po obědě vyrazili na kaštany. Nějak se mi začíná smývat rozdíl mezi dny, kdy jsem v práci a dny, kdy mám volno