Pro mě třeba severská mytologie v devítce bylo to poslední, co by mi vadilo. I když samozřejmě jsou to spíš kousíčky než pokus o její implementaci, ale oukej. A zrovna tak prvky irského/keltského světa v H4. Fakt s tím jediným jsem problém neměl. K tomu celýmu - četl jsem zase na Celestial rozhovor (už nevím s kým z tvůrců), že prostě možnosti světa Enrothu byly vyčerápy, a že potřebovali nový setting, ale něco z původního světa museli kvůli fanouškům nechat. Proto se rozhodli planetu zničit a spoustu lidí nebo jejich potomků přemístili teleporty na Axeoth. Že to dopadlo možná divněji než kdyby z ničeho nic na Enrothu přibyl ještě jeden kontinent, o tom žádná. Ale prostě za to, že H4 a MM9 dopadly jak dopadly, může 3DO a jejich spěch, kdyby na to byl čas, byly by to určitě důstojní nástupci sérii. No, proč to furt opakovat, fakt už jsme to psali tisíckrát.
Určitě je to dneska celý cílený na mladší generaci (ne že bysme byli důchodci), ale Ubi to u těch brandů má co se byznysu týká vychytaný. Třeba jak kdysi koupili i perskýho prince. Pro nás to byla legendární skákačka, takže samozřejmě muselo to dopadnout tak, že se pak objevily Písky času a celá tahle série (ale tu už jsem nehrál). Tu si v tý době oblíbili mladší hráči a dneska se to recykluje zase, úplně novýma dílama. A sranda je, že dnešní děcka na Písky času odkazují jako na tu starou původní sérii. Přitom i ten opravdu původní princ měl hodně slušně rozjetou mytologii a nikdy se to nedořešilo, co všechny ty náznaky a narážky znamenají, restartnulo se to a je to úplně o něčem jiným, pokud se nepletu, tak i ta postava prince má být někdo úplně jiný. Si prostě nemůžu pomoct, ale kurňa my jsme kupní síla, my vyděláváme, ne naše děcka, tak nám dopovězte příběhy z našeho dětství. Pak se starejte o ně. No asi bych nebyl dobrej byznysmen ve videoherním světě... asi věděj, co dělaj. |