Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 27. 10. 2012, 23:04:07 delete
e-mail:
 
Jestli si to dobře pamatuju, tak se jimi dá vyjít zevnitř hradu, když pronikneš do soukromých komnat. Patří k nim klíč, který se tam dá najít.
Jméno: JCMurphy 27. 10. 2012, 23:01:28 delete
e-mail:
 
v Erathii když vyletíte na hrad, tak tam jsou ze zadu zamčený dveře... mají nějaký mě neznámý účel? jinak by to přece autoři udělali jenom jako texturu, ne? nebo nějaký nedotažený plán?
Jméno: Elemir 26. 10. 2012, 19:32:38 delete
e-mail:
 
Jj, stížnosti na sci-fi prvky čtu vlastně dodnes. Ono to různé vykrádání motivů z různých sérií je dost nepříjemný nešvar poslední doby. Bohužel to neni už jen otázka herního průmyslu. Prostě někdo něco někde viděl, bylo to populární, tak to do hry šoupneme přeci taky ... Herní giganti nás prostě musejí považovat za stádo ... a ... co bych se rozčiloval, alespoň je čas na dohrátí starých restů
Jméno: Majk 26. 10. 2012, 16:25:51 delete
e-mail:
 
Ufff, síla. Pak prostě nechápeš, proč některým lidem vadí Might and Magic kvůli fantasy+scifi (mimochodem většina z nich ani neví, že tak jsou karty rozdaný už od prvního dílu). JVC aspoň použil mozek a vytvořil originální universum. Vůbec nic proti Forgotten Realms, ale když to vykrádá každej, tak to fakt nebaví.
Jméno: Elemir 26. 10. 2012, 16:07:10 delete
e-mail:
 
JCMurphy: Existuje jen to, co je, tedy patch 1.3. Bugy jsou tedy stále o štěstí.

Ad k H6: Citace "několik desítek let po Sandrově vyhoštění z pavoučího kultu, z důvodu rozdílných názorů na příkazy Matky Namtaru,..." Hned mě na paměti vyvstanul Drizzt, drowové, Matrony matky, Loth - pavoučí královna. Tak to byla asi definitivní tečka, H6 prostě neni hra pro mě

Killer: Taky jsem docela přemýšlel jestli Eru náhodou neznám Té druhé recenze jsem si nevšiml. Vzal jsem včera celou tu sekci na úvodu podle výše hodnocení a pak se zasekl u Mafie.
Jméno: JCMurphy 26. 10. 2012, 15:52:08 delete
e-mail:
 
Jak je to vlastně s M&M IX? patchovalo se to nějak, nebo je to dobugovaný navěky?
Jméno: Majk 26. 10. 2012, 15:16:47 delete
e-mail:
 
Jo, pak už jsem si to přečetl důkladněji. Ale už bylo pozdě v noci, abych to opravoval, a zas tak důležitý to nebylo. Ale dík.

Pořád jsem si říkal, jaktože sem Eru chodí (když zná hádankářskou soutěž, viz diskuse na DH k MM6) a my ho neznáme... aha, tak my ho známe. Ale taky to tak dělám, že všude používám jiný nicky. Za digitální stopu nejmenší. s02*
Jméno: KILLER alias Eru 26. 10. 2012, 15:08:41 delete
e-mail:
 
Majk, 26. 10. 2012, 00:51:28: Ne, kampaň z druhého H6 DLC se Sandrem se také odehrává na Ashanu. XEEN je použit v jedné mapě, kde se hráč za Coraka snaží dostat Sheltema.

I o druhém DLC jsem něco málo sepsal: http://www.databaze-her.cz/hry/might-and-magic-her ...
Jméno: Elemir 26. 10. 2012, 14:47:02 delete
e-mail:
 
Netuším, někde jsem na to narazil a tuším to i někdo použil v nějaké historii. Mě to přišlo příhodné právě z toho důvodu odlišit kontinent Enroth od planety.
Jméno: Majk 26. 10. 2012, 13:40:55 delete
e-mail:
 
Pokud je mi známo, tak COLONY vymyslel MMT tým a nějak Schveider říkal, že se to Timu Langovi líbilo. To už záleží, jak moc ortodoxní každej je, pro mě co neschválil sám JVC, do kánonu nepatří. Ale zase nikomu COLONY neberu. Zas je to prakticý jako rozlišovač mezi kontinentem a celým světem. Spíš mi sedí to, že je to obyčejná planeta, podobně jako Terra, ne umělý výtvor jako XEEN. Ale jestli tam byly kontinenty dopraveny na VARNech nebo byla planeta kolonizována pouze pomocí výsadkových modulů a VARNy pak pokračovaly dál, to se nedozvíme, v NWC to prostě neřešili, jak říkáš. Prostě každý si musí vymyslet svoje vysvětlení nebo (možná nejlíp) si říct "je to jenom hra".
Jméno: Elemir 26. 10. 2012, 11:09:03 delete
e-mail:
 
COLONY jsem převzal odněkud, prý to nebylo týmem NWC ani potvrzeno, ale ani vyvráceno. Snad šlo o pracovní název. Enroth jsem dříve také používal. Mě teď při posledním hraní zarazil jeden nápis v Kontrolním centru, který naznačuje, že se jedná o součást VARNu. Nikdy před tím jsem to nebral na vědomí. Mě v té souvislosti napadla jedna šílenost - unifikace

Zbláznit se už nedá, ono se na to opravdu dá naroubovat spousta teorií. Škoda, že JVC tohle asi moc v potaz nebral a vlastně nikdo to asi ani moc neřešil.
Jméno: Majk 26. 10. 2012, 10:44:35 delete
e-mail:
 
No když o tom člověk začne přemýšlet, tak se zblázní. Na Enroth (je-li libo Colony) se dostali taky Ironfist a Kilburn z VARNu nebo Falagar či Sandro z XEENu a další, a to jen díky tomu, že v Heroes potřebovali nový neokoukaný svět, ale staré hrdiny. Takže prostě všechny nesrovnalosti si vysvětluju náhodným vstupem postavy do meziplanetárního portálu a hotovo, jinak se nikdy nevysvětlí nic.
Jméno: Elemir 26. 10. 2012, 01:20:13 delete
e-mail:
 
Už rozumim, Crag Hack zmizel portálem na Ashan. Mě to evokovalo Nicolaie a Axeoth. Já jak nehrál ani HoMM IV, tak vůbec nemám přehled Je tedy pravdou, že portál byl na COLONY jen jeden, ale ten nakonec vedl do uzlu, tudíž nechalo to dvířka dostatečně otevřená. No, možná až moc
Jméno: Adam23 26. 10. 2012, 01:18:04 delete
e-mail:
 
Ty tam nemáš účet?
Jméno: Majk 26. 10. 2012, 00:51:28 delete
e-mail:
 
Teď jsem shodou okolností brouzdal po Steamu (ne že bych tam měl účet, prostě jen tak), a on k H6 existuje ještě v září vydaný Danse Macabre Adventure Pack, kde je zase nějaká kampaň z XEENu, tentokrát za Sandra. Tak ale z toho nechci radši vidět ani screenshot, na milovaný XEEN ať takovým způsobem laskavě nikdo nesahá!
Jméno: Majk 26. 10. 2012, 00:41:27 delete
e-mail:
 
Taky jsem se u toho zarazil. Ale on to myslel dobře, jen to napsal tak, že se to dá vyložit všelijak. Tím původním universem určitě myslel originál, protože první mapa Cragova dobrodružství se odehrává na Ashanu. Zase přece jen poměrně dobré povědomí o těch původních MM z toho cítím.
Jméno: Elemir 26. 10. 2012, 00:24:06 delete
e-mail:
 
Právě, ani mu to moc nestálo zato, aby se o tom rozepsal. Padlo mi to jen do oka, když jsem se dneska zas nudou probíral odkazy Docela mě dostal už s tím Crag Hackem.
Jméno: Majk 25. 10. 2012, 23:41:40 delete
e-mail:
 
Aha, tak to čtení bylo rychlejší než jsem čekal. No... co říct. Není co říct.
Jméno: Majk 25. 10. 2012, 23:37:12 delete
e-mail:
 
Díky! Jak jsem říkal dřív, kvůli tomu si šestku nebudu pořizovat, a to ani kradmo, ale přečtu si to rád.
Jméno: Elemir 25. 10. 2012, 19:15:33 delete
e-mail:
 
A ještě jedna specielně pro Majka ... viz M&M: Heroes VI - VARN. Jestli jsem to dobře pochopil, jde o tu kampaň s VARNem.