Pokud je mi známo, tak COLONY vymyslel MMT tým a nějak Schveider říkal, že se to Timu Langovi líbilo. To už záleží, jak moc ortodoxní každej je, pro mě co neschválil sám JVC, do kánonu nepatří. Ale zase nikomu COLONY neberu. Zas je to prakticý jako rozlišovač mezi kontinentem a celým světem. Spíš mi sedí to, že je to obyčejná planeta, podobně jako Terra, ne umělý výtvor jako XEEN. Ale jestli tam byly kontinenty dopraveny na VARNech nebo byla planeta kolonizována pouze pomocí výsadkových modulů a VARNy pak pokračovaly dál, to se nedozvíme, v NWC to prostě neřešili, jak říkáš. Prostě každý si musí vymyslet svoje vysvětlení nebo (možná nejlíp) si říct "je to jenom hra".  |