Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 5. 11. 2012, 20:25:43 delete
e-mail:
 
Dvojka v Amiga verzi vypadá výborně, tam je prostě obecně vidět rozdíl mezi grafickými možnostmi tehdejších PC a osmibity apod. Rozdíl byl i ve zvukových čipech. Člověk by dneska neřekl, že se kolikrát jedná o opravdu staré hry. V dnešní době to zase začíná nabírat na významu s tím, jak jde kupředu vývoj mobilních zařízení. Docela mě zaujala snaha NVidie s kombinovaným čipem. Konečně se začínají platformy zase divergovat, čímž se do popředí dostávají OS postavené na jiných než nt jádrech. Díky tomu je herní průmysl nucen reagovat a třeba se to konečně někam pohne nejenom technologicky.

Pamatuju si, že podobně jako u M&M se doporučovalo hrát Ishary v Amiga verzi.
Jméno: Strider 4. 11. 2012, 19:07:43 delete
e-mail:
 
Vyzkoušel jsem MM I , i II v emulátorech, a musím uznat, že mají něco do sebe, dvojka mi celkově přišla jako lepší (grafika, styl soubojů).
Na sto pro se k nim ještě někdy vrátím, ale ne teĎ. Jak se tak koukám, možná že jsem měl dvojku MM hrát v ZNES emulátoru a ne AMIGA verzi (která je ovšem stále hezčí než verze pro DOS).
A až dohraju MM IV + V ta
Jméno: Majk 4. 11. 2012, 14:06:12 delete
e-mail:
 
Mně akorát moc nehoví to ovládání, dá se na to zvyknout, ale konzole jsou prostě vhodný na jiný typy her. Co mi ještě nevoní, že spousta monster má grafiku v tom anime-like stylu, to se k MM vůbec nehodí, nikdy jsem nepochopil, proč to Japonci musej cpát všude. V jiných ohledech je to ale propracovanější než počítačové verze, má to víc grafiky (sochy v Sorpigalu opravdu existujou ) a co rozhodně potěší je, že pořád máš přehled, kolik zbývá protivníkům životů.
Jméno: Strider 4. 11. 2012, 11:32:00 delete
e-mail:
 
No je to zvláštní... uvidím, jestli mně to chytne, nebo ne. Díky za tip.
Jméno: Majk 4. 11. 2012, 09:06:59 delete
e-mail:
 
Tak tam není co řešit, pokud je mi známo, emulátory NES jsou legální (kolikrát opensource), nepotřebuješ ani ROM BIOS nebo tak, takže stačí jemně googlit. Já používám třeba nestopia, ale je jich spousta. Soubor se zkopírovanou cartridge hry si musí najít každý sám, to je jasný. Emulátor spustíš, nastavíš si klávesy a rozlišení obrazovky, pokud chceš. Každý emulátor má položky menu jinak, ale vždycky je to podobný - v nestopia Options->Input pro nastavení kláves a menu View pro nastavení rozlišení/fullscreenu. Nic jinýho v drtivý většině případů nastavovat nepotřebuješ. Pak z nabídky vybereš File->Open, nalistuješ soubor s hrou a hraješ. V menu File máš taky položky na ukládání a načítání save slotů (doporučuju používat jejich klávesový zkratky).

Je to fakt stokrát jednodušší než se hrabat ve WinUAE, doopravdy ani žádnej popis na rozchození nepotřebuješ.
Jméno: Strider 4. 11. 2012, 08:12:38 delete
e-mail:
 
To Majk: nemohl by jsi někde popsat, jak rozchodit NES verzi?
Jméno: Elemir 3. 11. 2012, 23:05:57 delete
e-mail:
 
Logo je na svém místě

Je docela ostuda, že jsem to někdy v roce 2003 načal (tuším Amiga verze) a dodnes jsem se nedokopal k tomu to dohrát. Budu na to muset jinak. Prostě to vemu jako obyčejný hráč a návodem apod. se nebudu vůbec zabývat. Nakonec tohle je opravdu lepší nechat jako týmovou práci
Jméno: Majk 3. 11. 2012, 22:39:00 delete
e-mail:
 
Jsem si dneska na chvíli ze srandy pustil NES verzi jedničky a to je úplná brnkačka. Potvory jdou poměrně dobře sejmout i kyjema, jak získáš trochu peněz na lepší párátka, tak už ti nestojí v cestě nikdo. Za celý dvě hodiny se mi nestalo, že by se spustila past na dveřích nebo na truhle. Bohužel jen to konzoloidní ovládání je trochu zdlouhavý, jinak mám pocit, že dohrát tuhle verzi (při znalosti VARNu a úkolů) by se dalo za noc, maximálně dvě.

Elemir - máš to v mailu.
Jméno: Elemir 3. 11. 2012, 22:26:14 delete
e-mail:
 
4Majk: Dej pak hlavně vědět, kam to uložit Vůbec jsem se za poslední dobu nikam moc nepohnul. Díky té hádankářské soutěži tu spíše jen opravuju drobné chybky, kterých jsem si stihl všimnout. Konečně jsem se dostal i k nalezení Felagundovo rychlého přehledu série M&M, takže jsem mohl doplnit kapitolku.

4Strider: To pěkně sedlo Velmi dobře znám, tohle zažívám pravidelně u Gothicu, ale tam to nevypadá ještě tak hrůzostrašně. Atmosféra starých dungeonů je mnohem depresivnější. Navíc v Gothicu se dá alespoň ukládat kdekoliv. Přesto do desátého levelu je stres co každých 5 minut V MM I jsem kdysi odkryl jen polovinu Sorpigalu, venku mě hned smetli. Jak ale pročítám ty deníky, tak začínám mít pocit, že to je vlastně snadné dohrát
Jméno: Strider 3. 11. 2012, 20:08:34 delete
e-mail:
 
ARPG Addict:
"...venture forth to a new map area, map 10 squares, die in combat, re-load, venture forth, map 10 more squares, die in combat, re-load, venture forth, map 10 more squares and win one combat, hustle back to the inn to save, repeat from step 1."
Přesná charakteristika
Jméno: Majk 3. 11. 2012, 19:36:06 delete
e-mail:
 
Tak já něco spáchám a napíšu ti mail.
Jméno: Elemir 3. 11. 2012, 19:20:12 delete
e-mail:
 
Bohužel nemám, nechám to na tobě.
Jméno: Majk 3. 11. 2012, 18:49:31 delete
e-mail:
 
Dobrý, ale když už takhle dáváme odkaz na wiki veřejně, tak už bysmě měli něco udělat s tím logem. Elemire, máš něco nebo mám třeba zkusit něco vytvořit?
Jméno: Strider 3. 11. 2012, 17:22:56 delete
e-mail:
 
Odkaz na herní deník:
http://www.databaze-her.cz/hry/might-and-magic-boo ...
Jméno: Elemir 2. 11. 2012, 22:32:25 delete
e-mail:
 
Jen drobnost, na GOGu je slevněná celá série Lands of Lore ...
Jméno: Majk 2. 11. 2012, 18:52:40 delete
e-mail:
 
Ahá... tak to mě nenapadlo. Zase jsem chytřejší. Dík.
Jméno: JCMurphy 2. 11. 2012, 18:44:53 delete
e-mail:
 
No ok se stává pořád
když jsem četl Drizzta, tak jsem si až tak na konci druhé knížku uvědomil, že to není Mezobarrenzan, ale Menzoberranzan
jinak jo... neumíš používat popocházení... trik je v tom, že pozpátku chodíš 2x pomalejc , takže čelem vzad, popojít a čelem zpátky
Jméno: Elemir 2. 11. 2012, 18:43:33 delete
e-mail:
 
Klasika, oblast Mistu a Zátoka pašeráků + si rovnou otevřít Svobodný přístav. V těhle 3 uvedených by si měl na venkovní potvory celkem stačit. Horší je to s dungeony - Stoky by ti potíž dělat neměly, Sídlem Pána ohně bys taky projít měl a nejspíše bych zkusil i Snerglovy jeskyně (trpaslíci jdou lákat postupně). Chrám Tsantsa taky beru mezi prvními, zvládne to i začátečnická družina, takže pro sólo postavu by to taky neměl být problém. Uvidíš, jak poskočíš v levelech a podle toho docvičit fyzický boj - pak bych se teprve vrhnul na dungeony s nemrtvými. Jenom pozor na povyšovací úkol, ať to stihneš ještě zjara Umírat určitě budeš, počátky budou krušné.
Jméno: Majk 2. 11. 2012, 18:36:42 delete
e-mail:
 
No... a teď jsem to taky napsal blbě. Sorpigal.
Jméno: Majk 2. 11. 2012, 18:36:05 delete
e-mail:
 
Teď mám taky rozehráno MM6 za sólo druida, teda už jsem to čtrnáct dní neviděl, těším se až budu pokračovat. Jestli jsi vyčistil exteriér Ironfistu, tak bys měl zvládnout Úkryt gildy stínů i Jeskyni dragounů, možná to bude trochu bolet, ale dá se. Takhle postupuju prakticky vždycky a ani v sólo hře mi to nedělalo problémy. Hehe, mě naopak vždycky zdržuje v MM7/8 ta možnost někam popojít, nevím co dělám špatně, ale přijde mi to dost naprd, když mě hned protivníci doženou. Tak si vždycky říkám, na co to tam vůbec je. Třeba s tím jenom neumím zacházet.

Btw co máte furt s tím Sorpingalem? Soprigal se to píše, bez N. V MM1 i v MM6.