Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 7. 11. 2012, 19:34:18 delete
e-mail:
 
Tak ne, oprava, texty jsou binary, ale searchindex a hitcounter tabulky mají nastaveno latin2. Podle mě by utf-8 nemělo hrát roli, pokud je dodrženo kódování všude. Nemám to teď bohužel jak vyzkoušel, ale mám takový zvláštní pocit, jestli na hostingu neni např. filesystém v latin2 a Wiki na něj posílá utf-8.

Edit: Zrovna jsem zjistil, že jsem na serveru s FreeBSD a bude to asi latin1.
Jméno: Majk 7. 11. 2012, 19:28:10 delete
e-mail:
 
Pravidla vytvořena - všem co mají na wiki účet, dorazila na jejich diskusní stránku zpráva s prosbou o přečtení.

Texty se v MediaWiki ukládají buď v binary nebo utf-8 (záleží co zvolíš při instalaci), v latin2 téměř určitě ne. Osobně volím utf-8, ale ono je to asi buřt.
Jméno: Elemir 7. 11. 2012, 19:19:33 delete
e-mail:
 
4karelcedr: Ahoj, na fóru je přímo téma určené k tomuto modu. Zkus to zadat do něj.

4Majk: Aha, tak to je blbé, to mě vůbec nedošlo. Já mám právě ve zvyku upravovat klidně několikrát po sobě Pojmenovávání souborů jsem zkusil připsat už ráno, ale chtělo by to asi rozebrat podrobněji a opravdu vytvořit nějaká ta pravidla. Tohle je jeden z důvodů, proč se doposud vyhýbám UTF-8, což jsem myslel, že je problém i zde. Ale texty jsou normálně v latin2. Jenom to blbě ukládá. Na Windows serveru u sebe už si ty soubory prostě nepřečtu. Na Linux serveru jsem to ještě nezkoušel, jednodušší je spíš zvolit jednotný a bezproblémový formát, než tohle všechno mít pořád na paměti.
Jméno: Majk 7. 11. 2012, 18:07:08 delete
e-mail:
 
Elemir (technicky k wiki): 22 MB je fakt dost hodně. O víkendu se kouknu po doplňku k MediaWiki, který uměl vymazat staré verze článků. Netuším jestli bude fungovat s touto verzí MW, uvidíme. Obecně by se mělo dbát na to, aby se neukládalo tolikrát - když dělám v článku změnu, tak už teda aspoň větší. Opravy překlepů klidně nechat, až bude větší editace. I jedno změněné písmeno vytvoří další verzi celého článku.

Ohledně těch názvů souborů, to je teda dost blbý. Při migraci by mohl být problém. Musíme z toho udělat pravidlo, i když nemám rád moc pravidel. Ale tohle je jasný.
Jméno: karelcedr 7. 11. 2012, 14:04:58 delete
e-mail:
 
Ahoj!
Tak jsem stáhnul Chaos konspiraci a díky moc za překlad. Ale hned na začátku jsem narazil na problém - v Elesii (Mist) mi nefunguje teleport ať po něm běhám jak chci a nic. Je potřeba na něco kliknout?
Díky
Jméno: Elemir 7. 11. 2012, 12:53:29 delete
e-mail:
 
Max. bodů v dovednosti je tuším 63, ale vybavuju si, že jsem to vlastně nikdy nezkoušel přímo ve hře po tréninku. Je to zajímavé, ale hodnota 60 podle mě i vypadá jako lepší číslo maxima. Zkusím to taky otestovat. Se zamrzáním je to horší za posledních pár měsíců jsi již třetí, koho to postihlo. Neni to tak dlouho co jsem zrovna řešil save, kde některé oblasti padaly. Samozřejmě nic vyřešit nešlo.

4JCMurphy: Budu na to muset kouknout, ani teď naposledy při dohrání šestky jsem to moc nesledoval. Resp. ze země sbírám už málo co.
Jméno: Uran 7. 11. 2012, 12:22:04 delete
e-mail:
 
Zrovna jsem dohral MM8 za solo nekromanta a mam par, alespon pro me novych poznatku:

predmety + magie temnoty (asi obecne pro "skilly") jejich celkovy bonus zavisi na mnozstvi investovanych bodu. Zacinal jsem na 4 b. v MT + prsten +5 b. MT. Postunym zvysovanim MT jsem se dostal na 40b. + 20 b. z prstenu. Dalsi navysovani melo za nasledek snizeni bonusu z prstenu na celkovy soucet max. 60 b. Nescitaly se body z artefaktu a bezneho predmetu.

Hra je nestabilni a zamrza v lokacich: chram epa - bludne plane, hrobka nag - Garotova rokle

Postup instalace:

1. Vlastni hra
2. MM8patchLoc.rar (verze 1.5.1)
3. čestina
Jméno: JCMurphy 7. 11. 2012, 11:58:29 delete
e-mail:
 
tak v sedmičce jsou ve venkovních lokacích vždycky stejný, v dungeonech jsem to nikdy nesledoval
co se týče obchodníků, tak na to příběh vliv nemá
progress v obchodech je zprostředkovaný obchody do kterých se dostaneš až v druhé polovině hry -> oblačné město, jáma, regna
samozřejmě každý obchod má úplně jinou laťku vybavenosti a jestli se nepletu, tak v Havraním pobřeží jsou 2 obchody a každý má tedy jinou kvalitu
Jméno: Elemir 7. 11. 2012, 11:36:40 delete
e-mail:
 
S těmi obchodníky v mm8 netuším, u mm6-7 na to příběh mít vliv nebude. Tam chodím po krámech ještě i v pozdější fázi hry. U mm8 mě to do nakupování moc netlačí, takže tam si nejsem vůbec jist.

Předměty na zemi by se generovat měly, tedy alespoň mi vždy připadá, že necházím pokaždé něco jiného. Ale bude to u mě asi jako s těmi obchodníky, nikdy mě nenapadlo to sledovat
Jméno: VOSA 7. 11. 2012, 10:34:39 delete
e-mail:
 
Když už se bavíte o generování předmětů, tak mě napadla jedna otázka. Má nějaký vliv posun v příběhové linii na obchodníky nabízené zboží - jeho kvalitu? Bavím se teď o MM8. Do teď jsem hrál nějaké 2 herní roky a v žádném obchodu v Jadame jsem po celou dobu nepotkal předmět, který by mi dával imunitu proti ochromení nebo zkamenění. Teď jsem dokončil úkol s aliancí a hned v prvním krámku s veteší na Havraním Pobřeží byl prsten medůzy. (Samozřejmě to bylo až ve chvíli, kdy mi artefakt se stejnou schopností padl z draka a už jsem ho nepotřeboval -.- ) Nebo to byla prostě jen náhoda a příběhová linie nemá na zboží vliv?
Jméno: JCMurphy 7. 11. 2012, 09:47:14 delete
e-mail:
 
bylo v tajným výklenku na zemi... já nevím jestli se věci na zemi taky generujou náhodně jako v truhlách
Jméno: Elemir 7. 11. 2012, 07:02:26 delete
e-mail:
 
Nepamatuju se, že bych tam někdy něco takového našel
Jméno: JCMurphy 6. 11. 2012, 22:08:29 delete
e-mail:
 
to nejkvalitnější kladivo s dračím enchantem je v tom kanibalským chrámu stabilně? nechce se mi věřit, že bych měl takový štěstí
Jméno: Elemir 6. 11. 2012, 20:53:43 delete
e-mail:
 
Ahoj a díky.
Jméno: Karel Cedr 6. 11. 2012, 14:43:28 delete
e-mail:
 
Ahoj! Musím moc a moc pochválit vynikající stránky a navíc všechno zde je funkční. Paráda! Pro mne je Might and Magic srdcová záležitost a hraju to prakticky furt dokola a pořád se to neomrzelo. Buď jsem divnej, nebo jsou ty hry vážně tak geniální! Tak ať se daří a díky!
Jméno: Elemir 6. 11. 2012, 08:28:53 delete
e-mail:
 
viz http://www.root.cz/clanky/linux-umi-nastartovat-i- ...

Edit: Jen na okraj pro pobavení, inspiraci a ponaučení :) Pár dní jsem řešil záhadnou chybu na lokalním MySQL serveru, diky čemuž jsem nemohl plně zálohovat apod. Chyba 1067 ... samozřejmě, kdybych si dělal pořádně poznámky, tak jsem to měl během chvilky opravené, ale jak už jsem naznačil na fóru, poslední dobou zápasim s notnou dávkou lennosti a tak jsem se jal hledat řešení na internetu. A světe div se, člověk by řekl, že takto profláklé věci už budou někde dokonale popsané. Ovšem chyba lávky, po pročtení xy-tého dotazu a odpovědi jsem se dozvěděl, že se může jednat o cokoliv a prostě na WinXP nové verze MySQL často nejdou. Alespoň jsem se utvrdil, že někteří naši rádobyodborníci jsou opravdu jenom rádobyodborníci ... tedy ne, že by to v zahraničí bylo lepší :) Nakonec jsem tedy nakoukl do error logu, abych zjistil, že mi opět při přenosu jaksi zmizely tabulky oprávnění + nový instalátor s oblibou odkazuje na neplatnou cestu služby. Stačilo opravit, tabulky nahrát a je to. Největší legrace je, že ono to je i ve FAQ MySQL naznačeno :D Přesto se kolem tohohle vyrojily všemožné konspirační teorie. A to ponaučení? Nebýt líný a zjistit si řešení sám :D Mimochodem pro info ... MMWiki má velikost tabulek celkem nějakých 22 MB.

Tak ještě jeden edit: Máme problém, teď jsem si všiml, že wiki kóduje české názvy souborů. To neni dobré ...
Jméno: Majk 5. 11. 2012, 23:35:09 delete
e-mail:
 
SDL pořád frčí, ale víceméně mezi opensource vývojářema. OpenTTD jí využívá a pár dalších projektů taky. Před asi dvěma měsící mě docela mě překvapili čeští SCS, že plánujou jejich novinku Euro Truck Simulator 2 portovat i na Linux a MacOS (mimochodem i v případě, že vás náklaďáky neberou, tak aspoň zkuste dost benevoletní demo, oni udělali přísnej pokrok proti jejich minulým hrám - a navíc letos to je stejně asi jediná velká česká hra, a to se musí podpořit). Maj ten správnej vývojářskej přístup - engine sice umí využít DirectX, ale funguje stejně dobře i s OpenGL a jinak je čistě v C++. To se dneska málo vidí.

Qemu v prohlížeči, to teda musím zkusit. Znám akorát Java verzi DOSBoxu, není problém hrát skoro jakoukoliv DOS hru v browseru (fakt to funguje dobře), ale tohle je teda ještě jinej level! O víkendu na to musím mrknout, ne že bych v tom viděl něco praktickýho, ale moje hračičkovství nezná mezí.
Jméno: Elemir 5. 11. 2012, 22:38:44 delete
e-mail:
 
4Archibald: Ahoj, zkus ještě tu radu co popisuje KILLER na http://www.svetmightandmagic.cz/forum/index.php?ac ... Kdyby to nešlo, tak existuje ještě jedna knihovna cshell.dll, někde by tu měla být ke stažení.

4Majk: Právě, já jsem pro směr nativního běhu. Už mnohokrát se dokázalo, že slušná hra se dá udělat i jinak než pod DirectX a odtud je krůček k multiplatformnímu kódu. Nevím jak dnes, ale kdysi za tímhle stála knihovna SDL, škoda, že pro PC to nenašlo větší uplatnění.

O prohlížečových hrách si iluze nedělám, ale je to bohužel otázka marketingu, takže to může dopadnout všelijak. Už jsem měl možnost si pod tím zahrát Dooma a Carmack by chtěl přitvrdit. Onehdá už jsem někde psal, že jeden z předních vývojářů Qemu napsal v prohlížeči zavaděč, takže jsem měl v okně spuštěný už i Linux Technologické možnosti této varianty jsou vskutku zajímavé, ovšem z praktického hlediska nevidím důvod, proč by to mělo vyhrát na úkor nativních aplikací.
Jméno: Majk 5. 11. 2012, 20:45:07 delete
e-mail:
 
Ishary a spoustu dalších her (nejen RPG) určitě, ale v oblasti MM byla Amiga na výši vlastně jen s druhým dílem, ten fakt stojí za to. Trojka byla naopak z technického pohledu o něco slabší než PC verze. A mimo tyhle dva díly vlastně na Amigu žádný jiný nevyšel.

Ta snaha tvořit hry na víc platforem (když odhlédneme od PS a XBoxu) se dá ještě rozdělit na dvě. Jedna se mi líbí, když to nativně běží pod daným OS, druhá se mi moc nelíbí, byť jí chápu z hlediska byznysu, a to tvořit hry pro webové prohlížeče (takže jednou napsanou hru si spustím kdekoliv). Skoro určitě už by se dneska dala udělat prohlížečová 3D FPS (nebo RPG nebo auta) s možnostmi desktopových her. Docela se mi ale zdá, že se ukazuje, že spousta hráčů ten druhý směr odmítá a nebude to takový terno, jak si hodně společností představovalo. Farmaření na fb pro casualy zůstane, to jo. Ale velký hry v prohlížečích, na to se asi hardcore hráči vykašlou, i kdyby to bylo technicky možný.
Jméno: Archibald 5. 11. 2012, 20:41:09 delete
e-mail:
 
Ahoj. Chlapi poraďte mi prosím někdo s M&M9 pod Win 7 Professional? Mám úplně stejný problém, který popisuje autor webu v článku "M&M9-potíže s dlouhými nahrávacími časy při vstupu do inventáře/mapy/menu apod." na http://www.svetmightandmagic.cz/pmm/pmm_tipy.php. ...

Hra mi funguje, ale při přechodu do jiných levelů mi nezmizí "Loading obrazovka", ale ale v pozadí běží. Zkoušel jsem už i nahradit podle návodu knihovnu "cshell.dll" do adresáři "M&M9data", kde mám naistalovanou hru. Bohužel bez úspěchu. Nevíte někdo jak z toho ven?