Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).
| Jméno: | karelcedr | 7. 11. 2012, 14:04:58 | ![]() |
| e-mail: | karelcedr(z)centrum(tečka)cz | ||
| Ahoj!
Tak jsem stáhnul Chaos konspiraci a díky moc za překlad. Ale hned na začátku jsem narazil na problém - v Elesii (Mist) mi nefunguje teleport ať po něm běhám jak chci a nic. Je potřeba na něco kliknout? Díky |
|||
| Jméno: | Uran | 7. 11. 2012, 12:22:04 | ![]() |
| e-mail: | uranit(z)post(tečka)cz | ||
| Zrovna jsem dohral MM8 za solo nekromanta a mam par, alespon pro me novych poznatku:
predmety + magie temnoty (asi obecne pro "skilly") jejich celkovy bonus zavisi na mnozstvi investovanych bodu. Zacinal jsem na 4 b. v MT + prsten +5 b. MT. Postunym zvysovanim MT jsem se dostal na 40b. + 20 b. z prstenu. Dalsi navysovani melo za nasledek snizeni bonusu z prstenu na celkovy soucet max. 60 b. Nescitaly se body z artefaktu a bezneho predmetu. Hra je nestabilni a zamrza v lokacich: chram epa - bludne plane, hrobka nag - Garotova rokle Postup instalace: 1. Vlastni hra 2. MM8patchLoc.rar (verze 1.5.1) 3. čestina |
|||
| Jméno: | JCMurphy | 7. 11. 2012, 09:47:14 | ![]() |
| e-mail: | |||
| bylo v tajným výklenku na zemi... já nevím jestli se věci na zemi taky generujou náhodně jako v truhlách | |||
| Jméno: | JCMurphy | 6. 11. 2012, 22:08:29 | ![]() |
| e-mail: | |||
to nejkvalitnější kladivo s dračím enchantem je v tom kanibalským chrámu stabilně? nechce se mi věřit, že bych měl takový štěstí ![]() |
|||
| Jméno: | Karel Cedr | 6. 11. 2012, 14:43:28 | ![]() |
| e-mail: | karelcedr(z)centrum(tečka)cz | ||
Ahoj! Musím moc a moc pochválit vynikající stránky a navíc všechno zde je funkční. Paráda! Pro mne je Might and Magic srdcová záležitost a hraju to prakticky furt dokola a pořád se to neomrzelo. Buď jsem divnej, nebo jsou ty hry vážně tak geniální! Tak ať se daří a díky! ![]() |
|||
| Jméno: | Elemir | 6. 11. 2012, 08:28:53 | ![]() |
| e-mail: | |||
| viz http://www.root.cz/clanky/linux-umi-nastartovat-i- ...
Edit: Jen na okraj pro pobavení, inspiraci a ponaučení :) Pár dní jsem řešil záhadnou chybu na lokalním MySQL serveru, diky čemuž jsem nemohl plně zálohovat apod. Chyba 1067 ... samozřejmě, kdybych si dělal pořádně poznámky, tak jsem to měl během chvilky opravené, ale jak už jsem naznačil na fóru, poslední dobou zápasim s notnou dávkou lennosti a tak jsem se jal hledat řešení na internetu. A světe div se, člověk by řekl, že takto profláklé věci už budou někde dokonale popsané. Ovšem chyba lávky, po pročtení xy-tého dotazu a odpovědi jsem se dozvěděl, že se může jednat o cokoliv a prostě na WinXP nové verze MySQL často nejdou. Alespoň jsem se utvrdil, že někteří naši rádobyodborníci jsou opravdu jenom rádobyodborníci ... tedy ne, že by to v zahraničí bylo lepší :) Nakonec jsem tedy nakoukl do error logu, abych zjistil, že mi opět při přenosu jaksi zmizely tabulky oprávnění + nový instalátor s oblibou odkazuje na neplatnou cestu služby. Stačilo opravit, tabulky nahrát a je to. Největší legrace je, že ono to je i ve FAQ MySQL naznačeno :D Přesto se kolem tohohle vyrojily všemožné konspirační teorie. A to ponaučení? Nebýt líný a zjistit si řešení sám :D Mimochodem pro info ... MMWiki má velikost tabulek celkem nějakých 22 MB. Tak ještě jeden edit: Máme problém, teď jsem si všiml, že wiki kóduje české názvy souborů. To neni dobré ... |
|||
| Jméno: | Majk | 5. 11. 2012, 23:35:09 | ![]() |
| e-mail: | |||
| SDL pořád frčí, ale víceméně mezi opensource vývojářema. OpenTTD jí využívá a pár dalších projektů taky. Před asi dvěma měsící mě docela mě překvapili čeští SCS, že plánujou jejich novinku Euro Truck Simulator 2 portovat i na Linux a MacOS (mimochodem i v případě, že vás náklaďáky neberou, tak aspoň zkuste dost benevoletní demo, oni udělali přísnej pokrok proti jejich minulým hrám - a navíc letos to je stejně asi jediná velká česká hra, a to se musí podpořit). Maj ten správnej vývojářskej přístup - engine sice umí využít DirectX, ale funguje stejně dobře i s OpenGL a jinak je čistě v C++. To se dneska málo vidí.
Qemu v prohlížeči, to teda musím zkusit. Znám akorát Java verzi DOSBoxu, není problém hrát skoro jakoukoliv DOS hru v browseru (fakt to funguje dobře), ale tohle je teda ještě jinej level! O víkendu na to musím mrknout, ne že bych v tom viděl něco praktickýho, ale moje hračičkovství nezná mezí. ![]() |
|||
| Jméno: | Elemir | 5. 11. 2012, 22:38:44 | ![]() |
| e-mail: | |||
| 4Archibald: Ahoj, zkus ještě tu radu co popisuje KILLER na http://www.svetmightandmagic.cz/forum/index.php?ac ... Kdyby to nešlo, tak existuje ještě jedna knihovna cshell.dll, někde by tu měla být ke stažení.
4Majk: Právě, já jsem pro směr nativního běhu. Už mnohokrát se dokázalo, že slušná hra se dá udělat i jinak než pod DirectX a odtud je krůček k multiplatformnímu kódu. Nevím jak dnes, ale kdysi za tímhle stála knihovna SDL, škoda, že pro PC to nenašlo větší uplatnění. O prohlížečových hrách si iluze nedělám, ale je to bohužel otázka marketingu, takže to může dopadnout všelijak. Už jsem měl možnost si pod tím zahrát Dooma a Carmack by chtěl přitvrdit. Onehdá už jsem někde psal, že jeden z předních vývojářů Qemu napsal v prohlížeči zavaděč, takže jsem měl v okně spuštěný už i Linux Technologické možnosti této varianty jsou vskutku zajímavé, ovšem z praktického hlediska nevidím důvod, proč by to mělo vyhrát na úkor nativních aplikací. |
|||
| Jméno: | Archibald | 5. 11. 2012, 20:41:09 | ![]() |
| e-mail: | |||
| Ahoj. Chlapi poraďte mi prosím někdo s M&M9 pod Win 7 Professional? Mám úplně stejný problém, který popisuje autor webu v článku "M&M9-potíže s dlouhými nahrávacími časy při vstupu do inventáře/mapy/menu apod." na http://www.svetmightandmagic.cz/pmm/pmm_tipy.php.
... Hra mi funguje, ale při přechodu do jiných levelů mi nezmizí "Loading obrazovka", ale ale v pozadí běží. Zkoušel jsem už i nahradit podle návodu knihovnu "cshell.dll" do adresáři "M&M9data", kde mám naistalovanou hru. Bohužel bez úspěchu. Nevíte někdo jak z toho ven? |
|||