Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: LoganStoppable 28. 11. 2012, 01:20:31 delete
e-mail:
 
Kejhovité jsou čistý výmysl českých překladatelů, protože v originálu se jmenovali HONK (jejich kostel byl tuším House of Honk) - sice to svým smyslem znamenal zvuk vydávající husou, ale jako bonus udělali narážku (možná nevědomku) na jehovisty. Když jsem byl menší, tak jsem si kejhovity spletl s jehovisty - a ještě jim snad řekl jehovity, takže zamotání bylo stoprocentní
Jméno: LoganStoppable 28. 11. 2012, 01:13:51 delete
e-mail:
 
http://www.youtube.com/watch?v=1VvIbyy8-oo&feature ... (8:56) porovnejte s http://www.youtube.com/watch?v=VRcprUCjwDc ... (1:15)

Příjemný odkaz na HOMAM2, že?
Jméno: Majk 27. 11. 2012, 23:32:04 delete
e-mail:
 
Luďa a Beet Hoven je jedna z mála věcí, co opravdu miluju na MM9 (a asi jeden z nejpodařenějších vtípků v celé sérii vůbec - dost očividný, aby trknul každýho, ale zároveň nijak násilně nenarušuje atmosféru).

Co se týka Sturm und Drang, tak musím přiznat, že vůbec nemám tušení. Buď jsem nedával pozor nebo byl za školou. Ale ono už je to taky pěknejch pár let, tak se to taky mohlo vypařit z hlavy. Nicméně i když to neznám, tak to asi fakt bude další z vtípků, vypadá to tak.
Jméno: Elemir 27. 11. 2012, 22:52:26 delete
e-mail:
 
Friedrich Maximilian von Klinger, v běžné knihovně to asi k sehnání nebude. Nějak si na tohohle autora nepamatuju, ale o tom hnutí jsem slyšel u Goetha. To spíš někde sehnat nějaký web se seminárkama. Inspirace pro devítku v Evropě je zřetelná na více místech. První co se začalo diskutovat byl Ludvík van a jeho spisy z Beet Hoven.
Jméno: LoganStoppable 26. 11. 2012, 21:33:36 delete
e-mail:
 
Sturmford a Drangheim - nepřipomíná vám to něco? Přeci Sturm und Drang; velmi mlhavě si to vybavuju z literatury českého jazyka na střední škole. Myslím, že se i obyvatelé z těchto měst nemají zrovna v lásce - ale z nějakýho důvodu nemůžu nic najít o tomto dílu samotném, abych mohl 100% potvrdit jestli se vývojáři inspirovali samotným dílem. Ale můžu potvrdit, že aspoň vytvořili názvy z těchto slov
Jméno: LoganStoppable 24. 11. 2012, 19:16:03 delete
e-mail:
 
http://en.wikipedia.org/wiki/New_World_Computing ... veškeré hry od NWC
Jméno: JCMurphy 23. 11. 2012, 15:01:08 delete
e-mail:
 
vysvětlí mi někdo proč když držím shift abych chodil pomalejc, tak v realtime modu útočím 2x rychlejc než když je aktivní běhání??? sralo mě to i v sedmičce a je to v podstatě nelogický
akorátže v sedmičce jsem jenom přepínal capslockem, tady asi musím přes shift... nebo se dá taky nějak přepínat?
Jméno: Majk 23. 11. 2012, 12:51:33 delete
e-mail:
 
V takovém případě bych nepovažoval použití editoru za nečestné a nesportovní (udělej si zálohu). Jakou verzi šestky hraješ? Musím přiznat, že na tenhle dungeon většinou dlabu a v GOG verzi jsem ho ještě nikdy nezkoušel.
Jméno: JCMurphy 23. 11. 2012, 12:19:23 delete
e-mail:
 
mám problém kluci... jsem v M&M VI v sídle ohnivého pánta... strážce s klíčem jsem zabil, lootnul, v panelu mi to napsalo, že měl klíč, ale když jsem přiše k té truhle tak bouchla past a nešla odmečít.. klíč v inventáři nikde nevidím a nevím co s tím
Jméno: Majk 23. 11. 2012, 12:07:37 delete
e-mail:
 
Přesně tak, to že trh s RPG se taky nezmenšuje, jen neroste, na tom my v důsledku můžeme hodně vydělat. Velcí hráči do toho nebudou moc kecat a dostane se ke slovu kvalita. Ale zase Vávra dokázal nadchnout i lidi z Cryteku a některé další, jestli jste četli zatím poslední ublognutí.
Jméno: Elemir 23. 11. 2012, 05:45:29 delete
e-mail:
 
Asi jsme četli něco podobného Když se to veme do důsledku, ono žánr RPG (a teď mluvím o skutečných RPG), čeká něco podobného. Dungeony teď např. zažívají boom a připravují se remake starších RPG, ale upřímně řečeno z toho vnějšího pohledu se tahle skupina může tvářit podobně jako ty adventury. Má to svůj jistý odbyt a vývojáři na tom určitě neprodělají. Výhodou je, že se do tohohle segmentu alespoň netlačí velké firmy, které zajímá hlavně ten zisk.
Jméno: Majk 22. 11. 2012, 18:36:48 delete
e-mail:
 
Velmi zajímavé! Tady je dobře vidět, co jsem četl v nějakým rozhovoru o adventurách. Jeden vývojář tam říkal, že to není tak, že by byl posledních deset let trh s adventurama rok od roku menší. Jenom se nezvětšuje, takže třeba vůči některým jiným žánrům to tak může vypadat. Ale je pořád plus mínus stejný počet lidí, co si tu hru koupí, takže se je vyplatí vyvjíjet.

Na tom prvním grafu je taky dobře vidět (i bez druhého grafu) nástup mobilních zařízení a sociálních sítí - položka Puzzle, drtivá většina her tohoto typu dneska míří do téhle sféry.
Jméno: LoganStoppable 22. 11. 2012, 17:35:59 delete
e-mail:
 
Tohle je celkem dosti zajímavé (popularita různých platform a žánrů od ´75): http://doupe.zive.cz/doupecz/herni-zanry-a-platfor ...

Zdroj: Doupě.cz
Jméno: LoganStoppable 21. 11. 2012, 22:22:40 delete
e-mail:
 
Ne možnost, ale spíš šanci
Jméno: Ali 21. 11. 2012, 19:20:40 delete
e-mail:
 
Nedávno jsem na GOG.com získala za vyplněný dotazník Realms of Arkania 1-2. Dnes se nabízí možnost získat Arkania 3 za účast na testu kvality stahování.
http://www.gog.com/forum/general/help_us_improve_y ...
Jméno: LoganStoppable 21. 11. 2012, 14:36:46 delete
e-mail:
 
Protože tohle nebyla úmyslná hádanka, v hádanku se to vyvinulo v průběhu :P
Jméno: Adam23 21. 11. 2012, 07:53:55 delete
e-mail:
 
Jen taková technická: proč taháte hádanky do knihy návštěv?
Jméno: Majk 21. 11. 2012, 01:08:13 delete
e-mail:
 
Tak se omlouvám... no aspoň že jeden to našel na vlastní pěst. Tenata M&M jsou však tak rozsáhlá a spletitá, že jistě lze stále vymýšlet hádanky; ať už do soutěže nebo "questy" mimo.
Jméno: LoganStoppable 20. 11. 2012, 17:00:17 delete
e-mail:
 
Majku, bral Ale nedostal jsem se včas k netu Chtěl jsem, abyste ten artefakt našli sami
Jméno: Majk 20. 11. 2012, 13:17:20 delete
e-mail:
 
Nejdřív jsem si říkal, jestli to Logan nepojal jako bojovku, tak jsem neprozrazoval. Ale asi ne - jde o Excala Banna (artefakt).