Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: ozvěna 4. 12. 2012, 23:55:08 delete
e-mail:
 
raději ne.... ději ne.....ji ne.............ne...................e
Jméno: Winterson 4. 12. 2012, 21:06:11 delete
e-mail:
 
Je tady až moc velký ticho...jestlipak je tady ozvěna?Mám to zkusit?
*nádech*
...anebo raději ne.
Jméno: Winterson 2. 12. 2012, 22:25:24 delete
e-mail:
 
Tak, založeno vlastní téma Jestli můžeš, klidně příspěvek v hádankářském koutě smaž Aby to nenarušovalo pravidla.
Jméno: Elemir 2. 12. 2012, 19:59:59 delete
e-mail:
 
Možná bys to měl umístit do samostatného topicu třeba jako kvízy atd., aby to nenarušovalo pravidla hádankářské soutěže.
Jméno: Winterson 2. 12. 2012, 16:05:20 delete
e-mail:
 
Aby se vám to nepletlo, teď budu mít novou přezdívku ( předtím jsem byl Logan Stoppable). Registroval jsem se na foru a dal jsem tam sérii 10ti otázek Jestli se vám budou líbit, klidně a rád budu pokračovat.
Jméno: Elemir 30. 11. 2012, 23:39:55 delete
e-mail:
 
Zato je dost podobný hostinskýmu z "Obušku z pytle ven"
Jméno: Adam23 30. 11. 2012, 11:04:19 delete
e-mail:
 
Težko říct, jestli to má být narážka na ST, vždyť není vůbec podobnej Johnu de Lancie
Jméno: Majk 29. 11. 2012, 22:35:29 delete
e-mail:
 
Q je ten vynálezce, co dává Bondovi technický hračky, jako horolezecký lano v hodinkách a samopal v manžetovým knoflíčku. Tak jsem si právě říkal, jestli rosův roh, jakož i hezké předměty v truhlách okolo nemají značit spíš tuhle možnost. On by to mohl být klidně dvojitý odkaz, na obě postavy zvané Q.
Jméno: Adam23 29. 11. 2012, 21:37:04 delete
e-mail:
 
Z Bonda ja znam jen pismenko M.
Jméno: Elemir 29. 11. 2012, 21:06:10 delete
e-mail:
 
James Bond, to mě nenapadlo, tedy na Q v něm jsem si nevzpomněl. Kdysi jsem Bonda sledoval více, ale tak okoukaného ho zase nemám.
Jméno: Majk 28. 11. 2012, 18:24:22 delete
e-mail:
 
Teď mě ještě napadlo, jak často přiřazujem Q jako narážku na Star Trek, jestli by to nemohla být spíš narážka na Q z Jamese Bonda (a rosův roh jako jedno z jeho udělátek).
Jméno: Majk 28. 11. 2012, 18:11:31 delete
e-mail:
 
Na Star Trek je narážek opravdu dost (a zejména Xeen v nich vyniká), ale na Star Wars je snad jen ta jedna v chrámu Baa v Kriegspire. Takže člověk by i čekal nějakou další, ale přesto si myslím, že tady to bude spíš založeno na vtipu duke -> dook.
Jméno: Strider 28. 11. 2012, 17:54:47 delete
e-mail:
 
Dook by klidně mohl být narážkou na hvězdné války, celé série MM je plná narážek (např. kódy ve hrobce VARN jsou narážkou na Star Trek: yttocs, ulus,aruhu,kcops,krik, a v MM II je jeden z NPC Jean-Luc
Jméno: Majk 28. 11. 2012, 15:07:18 delete
e-mail:
 
Ty bláho, Logane, teď koukám že jsi tady napráskal Singing Sword, což jsem měl připravený jako hádanku do soutěže. Grrrr... Jo, to je evidentní odkaz na Králíka Rogera a meč zpívající hlasem Franka Sinatry. No to neva, to jsi nemohl tušit, vymyslím si něco jinýho.
Jméno: Majk 28. 11. 2012, 14:37:52 delete
e-mail:
 
Kdepak vymklo z ruky, já jsem třeba rád, že zas trochu pokecáme, teď jsme asi nikdo moc času neměli... Navíc ani nejsme offtopic.
Jméno: Logan 28. 11. 2012, 14:34:27 delete
e-mail:
 
Nějak se nám to tady vymklo z ruky

Majku, to je dobrá připomínka! Toho jsem si zase nevšiml já
Jméno: Majk 28. 11. 2012, 13:35:56 delete
e-mail:
 
S těma náboženstvíma v Might and Magic je to vždycky kolem zvířátek a jejich zvuků. V trojce řád Moo (tak dělá anglicky kravička), ve čtyřce Yak (to nevim, jestli tak nějaký zvíře dělá, ale minimálně je to prostě jak), v pětce Bark (což znamená kůra, ale taky štěkání), šestka a sedmička Baa (zvuk ovečky), osmička Eep (zvuk myši) a konečně devítka Honk kejhání).
Jméno: Logan 28. 11. 2012, 10:52:25 delete
e-mail:
 
Šmajrá, včera jsem teda řádil. Takhle to dopadá když je člověk po 24 a nemůže usnout.
Jméno: Elemir 28. 11. 2012, 08:17:20 delete
e-mail:
 
Asociace Kejhovitů s Jehovistama je zajímavá V americe už to asi tak silné hnutí nebude, spíš to bude narážka na všechny ty rádoby církve, co v předminulém nebo minulém století začaly vznikat ... na zem spadla "božská husa" a pár vyčůránků si kolem toho ochočilo stádo. Tedy nechtěl bych se samozřejmě nikoho dotknout, ale všem těmhle spolkům je příliš nápadně podobné ohýbání pravidel tak, aby z toho měl prospěch jenom někdo. Nemám nic proti tomu, když v to někdo vstoupí dobrovolně, ale irituje mě to vnucování se ostatním.

Dook asi nebude odkaz směrem k Hvězdným válkám, to by v podzemí byl spíše meč a ne luk. Mám pocit, že to vychází z nějaké historické události.

Laet´ax - letax ... magická substance přesunu Ale spíš to sedne k tomu latexu.
Jméno: Logan 28. 11. 2012, 01:47:47 delete
e-mail:
 
Rukavice Laet´ax (MM9-artefakty). Nezní vám to jako Latex? I popis sedí

Mjulnir - pravděpodobně narážka na Mjolnir (anebo se někdo překlepnul :P )

Mountbatten - tak tomu byste nevěřili: http://www.imdb.com/title/tt0077147/quotes ...

Zpívající meč - pravděpodobně se jednalo o sesterský meč Excaliburu http://en.wikipedia.org/wiki/Singing_Sword ... ANEBO http://disney.wikia.com/wiki/Singing_Sword ... , což se mi zdá pravděpodobnější


Tohle jsou ty nejzákladnější u kterých se mi ten popis zdál přitažený za vlasy nebo příliš podezřelý na to aby to byla pravda


Beet Hoven je klasika To mě udeřilo do očí a nedalo se to přehlédnout.

Ještě mě napadá, nemohl by "Dook" z MM9 být narážka na hraběte Dooku z Hvězdných válek? Ale to asi těžko...nebo že by?