Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: StriderCZ 21. 12. 2012, 08:58:21 delete
e-mail:
 
Opět jsem začal dopňovat Corakovy zápisky. Elemire, prosím tě, nemhol by jsi dát hned na na začátek sekce Might and magic I-V upozornění na existenci Corakových zápisků. Myslím, že ne každý, kdo uvítá na tvou stránku pochopí, že když má zájem o starší díly, tak by měl hned rozkliknout Corakovy zápisky. (nehledě na duplicitu některých informací- nestály by za to, již některé části umazat?).
Díky
Jméno: Elemir 20. 12. 2012, 14:59:01 delete
e-mail:
 
Neni zač

Thief mě zaujmul, kvůli kompletaci dvojky, jenomže problém je, že já většinu těch titulů už mám v různém krabicovém nebo polokrabicovém provedení Ovšem ta Ultima u mě za úvahu stojí. Zaklínač hodně překvapil, to je prostě bezkonkurenční cena i na DRM titul.

U Heroes II GOLD CZ - pamatuje si někdo, jestli v té lokalizované verzi byly dabované/přeložené/otitulkované cutscény? Na všechny tři (I, II + datadisk) se dá stáhnout čeština, ale nemám ještě vyzkoušeno, zda-li to půjde s GOG verzí - kdysi jsem na nějakých starších verzích narazil na problém.
Jméno: Adam23 19. 12. 2012, 20:45:19 delete
e-mail:
 
Díky Elemire, já už se neodvážil to sem postnout D
Jsou to šílenci, ale v dobrém slova smyslu.
Jméno: Elemir 19. 12. 2012, 19:16:02 delete
e-mail:
 
Opět si zahraju na Adam23 - předvánoční slevy na GOG gradují, už jsou tam celé komplety za výhodné ceny. Např. trilogie Thief doplněná o DeusEx (1 i 2), nebo komplet série Ultimy za necelých 9 dolarů či hodně slevněný Zaklínač 2.

Mimochodem, komplet Heroes of Might and Magic (I-V), vyšel i v našich končinách, ovšem cena je stanovena na skoro 800,- za krabicovou verzi (viz např. zde). Jedná se však o kompilát toho, co již známe z našich edicí, tedy I a II jsou bohužel stále v angličtině (netuším proč, když to u nás už jednou vyšlo plně lokalizované).
Jméno: Elemir 18. 12. 2012, 21:51:19 delete
e-mail:
 
Gratuluju
Jméno: Strider 18. 12. 2012, 20:36:25 delete
e-mail:
 
Tak už jsem dohrál WoX... teď se ještě dokopat do dohrání sedmičky (Save před volbou soudce) a devítky (až bude nový NTB) a mám dohránu celou sérii (teda ještě mi zbývá ten datadisk... k pětce ...
Jméno: Strider 17. 12. 2012, 20:42:25 delete
e-mail:
 
Díky moc za dokončení návodu... parta nabušená skoro na maximum, expy hrají zcela nepodstatnou roli (stejně nemám tolik zlaťáků na trénink (poslední 2 miliony jsem utratil na trénink zloděje aby otevřel bedny u Dračí věží).
Z kouzel používám jen Den čarodějův a Den ochrany a Llyodův maják..., nepřátele skolím vždy jednou ranou mečem.
Parádní hra, a skvělé završení celé herní série MM.
A čeština- třešnička na dortu.
Jméno: Majk 17. 12. 2012, 19:14:06 delete
e-mail:
 
Stridere, máš to tady
Jméno: Majk 17. 12. 2012, 18:25:25 delete
e-mail:
 
Teda to jsem snad neviděl nikdy nikde, prodávat chramostejlíky na kusy. To musela být fakt rarita. Ale jinak teďka u nás maj na štítku velkýma číslama cenu za váhu a pod tím drobným písmem orientační cenu na kusy.

No... nakonec ten dnešní den tak strašnej nebyl, to nejhorší (i když zároveň nejvýdělečnější) se odkládá do příštího roku. Tak teď už mám taky klídek. Podívám se na ten WoX.
Jméno: Elemir 17. 12. 2012, 08:31:53 delete
e-mail:
 
Vidíš, já mám volno a jdu si odpočinout výrobou akvarijního osvětlení Žádný stres, e-obchody docela překvapily a elektrikařina došla rychle, plechařinu jsem holt musel vyřešit v hypermarketech (tam mě akorát vytočila ta cena). Vynechám teda vážení matiček apod. ... proč je tam uvedená jednotková cena za kus, když je to nakonec podle váhy? Teda ale jinak mají plus, před dvěma roky jsem kupoval vruty po 100ks za rozměr, to se ještě nevážilo, takže jsme je tam vesele odpočítavali Pani u pokladny to vzdala, přepočítat 300 vrutů ji přišlo absurdní. Ovšem při další návštěvě jsem zjistil, že jsem udělal chybu, většina lidí tam totiž přijde, nabere si nějakou tu hrst a pak vyťuká, kolik by to asi tak mohlo být kusů
Jméno: Majk 17. 12. 2012, 05:49:18 delete
e-mail:
 
Hm... bych si taky potřeboval vylejt hlavu. Místo toho snídám vločky s jogurtem a ovocem a naivně doufám, že tato strava udrží svěží mysl a lehkost v těle během krutého dne plného blbých jednání a cestování. Asi si někde cestou koupím zásobu čokotyčinek.

Návod na dokončení WoX zkusím sepsat k večeru, jak to vyjde. Dám to na wiki, aby se to pak mohlo dopracovat na kompletní WoX návod.
Jméno: Elemir 16. 12. 2012, 21:05:22 delete
e-mail:
 
Zaklínač 2? Držím palce, hlavně se drž lehké obtížnosti, ať neskřípeš zuby jako já
Jméno: Strider 16. 12. 2012, 20:48:00 delete
e-mail:
 
jINAK jsem prošel 4 roviny na darside, zapul generátory, prosím tě, Majku, kdyby si chtěl, napiš (po lopatě) co mám udělat, abych celou pětku dohrál... už mně to nějak nebaví,,, řešit co a jak (navíc, dneska po několika panácích a pivech mi to iž moc nemyslí....
Jméno: Strider 16. 12. 2012, 20:45:41 delete
e-mail:
 
Tak jsem si na gogu koupil zaklínače 2 za 12 dolarů...
JINAK
Jméno: Strider 16. 12. 2012, 19:59:59 delete
e-mail:
 
Grimrock je "boží", ale ještě jsem jej nedokončil (na netbooku z pochopitelných důvodů hrát nemůžu, a jen sem tak mně syn pustí na jeho (herní) PC. Bez nápovědy jsem se taky neobešel, ale to neva. Spíše se těším na remake Eye of Beholder od DJ. (nečekal jsem, že to bude trvat TAK DLOUHO).
Wizardry je hratelná série, nevím sice od kterého dílu, ale DJ nabízí ke stažení jeho (dobře naházenou) partu na úvodu 6. dílu

Jméno: Majk 16. 12. 2012, 17:28:37 delete
e-mail:
 
Winterson: není zač, už si ani nevzpomínám, že jsem na něco takovýho odkazoval... ale asi myslíš ten velký článek od Dejva? Ten se mu hodně povedl. No teď vůbec nemám čas na hry (jsem rád, že aspoň na Svět občas kouknu, co se děje), nicméně na podzim jsem trošičku zkoušel šestku a to by se nemělo jen tak odpískat, to vypadá na krutopřísnou hru. Taky jsem zkusil jedničku a dvojku, nejdřív v DOS verzi, potom v přeci jen trošku hezčí SNES verzi. Tyhle hry jsou řekněme chudší MM1, nemají tak dobrou atmosféru a ani tolik možností, ale jsou o něco těžší. Nemůžu říct, že jsem se po prolezení prvního levelu jedničky i dvojky nudil. Jen by to už chtělo stát se miliardářem a mít čas užívat si hry. No v každém případě sedmička je z Wiz série asi opravdu to nejlepší, nejzábavnější a nejpromakanější.

Grimrock furt čeká. Už jsem zaslechl z víc stran, že tam jsou věci z DM a originalitou hra netrpí, ale to bych jako milovník čtverečkáčů ještě nějak zkousnul. Ale asi bude hodně pravdy na tom, že ten wow efekt není tak wow, jak se ze začátku psalo. No uvidíme.
Jméno: Elemir 16. 12. 2012, 15:16:10 delete
e-mail:
 
Nestrašte mě, ještě jsem to ani nerozehrál, tak abych to ještě rovnou i neodpískal
Jméno: Winterson 15. 12. 2012, 21:29:22 delete
e-mail:
 
Jsem pročítal forum a našel odkaz na megarecenzi na sérii Wizardry (jediný co za něco stojí je 7 a 8 díl). Díky Majku
Jméno: Winterson 15. 12. 2012, 15:33:03 delete
e-mail:
 
Grimrock byl docela zvláštní, ale relativně špatně se hrál. Dungeon Master měl sice tuhý puzzly, ale tady byly docela nesmyslný. Dokonce mám i pocit, že části Grimrocku byly přejaty z DM (jako kus mapy). A i puzzle, jak jste měli dostat ven ten pytel s pomocí teleportovacích cel byla už v DM. Dungeon Master jsem hrál a tak si pamatuju některé pasáže.
Jméno: Adam23 15. 12. 2012, 12:53:57 delete
e-mail:
 
Tak jsem dohrál Grimrock, a musím říct, že sem rád, že už je za mnou. Smíšený pocity a někdy frustrace ze soubojovýho systému
Dohrál to někdo bez jakýkoliv nápovědy z internetu?