Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Strider 26. 12. 2012, 20:15:01 delete
e-mail:
 
Majku Díky
Jméno: Majk 26. 12. 2012, 18:43:45 delete
e-mail:
 
Tak abysme se vrátili k Might and Magic, původně jsem myslel, že vám jako vánoční dárek dám češtinu do trojky, ale vzhledem k pracovní vytíženosti, která nastala, to asi do konce roku nebude. Ale aspoň jsem přeložil něco, z čeho byste taky mohli mít radost, a to ne až tak dávný (srpen 2012) a hlavně dost obsáhlý rozhovor s JVC. Pro mě osobně je velmi důležitý, potvrzuje mi dvě věci v mytologii MM, které do té doby byly pouze doměnkami. Najdete tam i zajímavosti, které nikdy předtím zveřejněny nebyly.

Přeloženou verzi najdete na wiki v tomto článku, pokud preferujete původní znění, je tam uveden odkaz. Hezké počtení přeju!
Jméno: Elemir 26. 12. 2012, 11:51:47 delete
e-mail:
 
Přesně tak, jak jste oba poznamenali, je dosti možné a celkem bych tomuto směru věřil, že ten husitský konflikt bude tvořit jen kulisu na pozadí. Nakonec války dopadly tak jak dopadly, takže ani hlavní hrdina by neměl mít možnost do dějin více zasahovat, ale měl by si žít svůj vlastní příběh v nich. V takovém případě bych i odpustil to roubování angličtiny i když tím se dost rychle ztrácí na autentičnosti. Jak jsem se někde dočetl, tak Dan ještě nemá hotový scénář, tudíž tohle se dozvíme asi opravdu až v polovině příštího roku.

Evropa má dva význačné RPG zástupce podobného ražení - Gothica a Zaklínače. Je docela paradoxem, jaké úspěchy obě hry zaznamenaly v Evropě a jak vlažně byly přijaty za "mořem". A tady přichází chvilka pro investory, kteří budou mermomocí požadovat do hry zakomponovat to a to a tadyto odstranit, tohle udělat jinak a ... a je po hře. Podle mě by Husiti měli zůstat doma v Evropě a snažit se ukrojit ten koláč hlavně tady. Pokud to bude opravdu dobré RPG, pak si svou cestu za moře najde samo. Je na Danovi jak to uhraje.

V zájmu církví to u nás určitě bude, od nás se však asi brblat moc nebude, ale u katolíků si nejsem jist. I kdyby se to husiství týkalo jen okrajově, jak jsem zmínil na počátku, tak se u nich najde dost zástupců, co se ozvou. Obzvláště poté, co se opět začínají stávat značným cílem kritiky. Tohle totiž může naopak zvýšit publicitu hry. Vemte si, jaká je náhoda, že se začíná tvořit hra o husitech v době, kdy katolická církev opět nabývá moci a chce se soudit o kdejaký majetek

Jinak se skepsí souhlasím, jdu na to stejně. Raději budu nakonec mile překvapen, než-li o to více zklamán - viz třeba nedávno vydaná Baldur´s Gate EE.
Jméno: Majk 26. 12. 2012, 00:36:27 delete
e-mail:
 
Samozřejmě, samozřejmě. Ty projekty, kde skepse nebyla na místě, hodnotí historie jako čestné výjimky.

Právě, husitství není nejlehčí téma, to je další důvod proč si myslím že víc jde o definici doby pro českého hráče, aby si to dokázal zařadit bez přemýšlení (a všude jinde budou říkat konec středověku). A příběh vůbec nemusí být postaven na reálných událostech nebo může být jen inspirován. Pokud nebudou interpretovány všechny historické události přesně nebo budou smyšlené úplně, tak to nikoho nenamíchne - je to hra. (Koho kdy namíchnul Císařův pekař...) Pokud nebudou interpretovány přesně události kolem husitů, je to citlivější. I když nasírací jsou spíš jiné církve, zejména ty kde reformace = anarchie, ale ano, je to prostě citlivější. Nemyslím si, že by Dan & spol byi tak blbý, aby si tohle taky neuvědomovali.

Myslím, že za vším je prostě touha udělat RPG z reálného světa, kde neplatí magie, no a teď ještě vymyslet dobu, která by pořád obsahovala meče i palcáty na řežbu hodnou RPG, ale zároveň by nebyla až tak skoupá na technický pokrok a daly se bez omluv využít různé herní prvky, vyrovnávající třeba právě absenci magie.

Uff, my na ty třístránkový úvahy jednou zajdem.
Jméno: Winterson 25. 12. 2012, 23:55:19 delete
e-mail:
 
Majku, skepse je jediná možnost jak se potom necítit zklamaný Já jsem skeptický ke všem hrám - proto si je potom většinou užiju i když většina lidí tvrdí, že je to zklamání.

Nedokážu si představit jak to chtějí dějově zasadit, ale husitství není nejlehčí téma.
Jméno: Winterson 25. 12. 2012, 23:51:23 delete
e-mail:
 
Elemire, to zní docela děsivě jako kombinace anglický hry z českýho prostředí. Většinou tyhle kombinace dopadají hodně špatně, když se nepodaří.

Třeba jako "emerický" pohled na historii v Hollywoodu? Pochybuju, že tohle bude politický RPG, spíš se to bude odehrávat na pozadí některé z válek, jako obvykle.

Předpokládám, že Dan bude na té špatné hraně ivnestorskýho zájmu a hra zůstane jako alpha verze v propadlištích dějin.

Jasný, to je hodně sporný téma - grafika. Už se můžeme rozloučit v týhle době s barvitými dialogy, promyšleným dějem a atd. Jenom jsem tím chtěl říct, že by bylo fajn vidět po dlouhé době RPG odpovídající dnešní době A vysokou kvalitou z "dob" minulých. No nebylo by to fajn?

Nevím jestli ústup, spíš stagnace. A když už něco tak je to odfláklý právě kvůli distributorům - a pak to dopadá příšerně. Spíš si myslím, že investory ani nenajde. Naštěstí to nevím jak dopadla Mafie II, protože jsem hrál jen jedničku. A ruku na srdce, ArmA taky nedopadla dvakrát nejlíp.
Jméno: Majk 25. 12. 2012, 23:46:35 delete
e-mail:
 
K tomu husitství - samozřejmě teď spekuluju - ale pořád mám pocit, že je tím spíš myšleno zasazení do období husitů, než že by se tam husitství řešilo až tolik a až tak nepřesně, aby to případné znalce odradilo a fanatiky donutilo ke stavbě vozových hradeb kolem Karlína. Nejspíš to tam bude lehce naťuknutý. Nemyslím, že by zápletka postavená na reáliích reformačního hnutí měla komerční úspěch jinde než u nás a možná v Německu nebo Švýcarsku. Z fantazírování a la Dan Brown strach nemám.
Jméno: Majk 25. 12. 2012, 23:30:42 delete
e-mail:
 
No bodejť, vždyť já taky doufám! Jakkoliv máte oba s Elemirem pravdu, že semtam to působí spíš jak zbožné přání než jako seriózní projekt a určitě není od věci zachovat (zatím) určitou míru skepse. Ale přesto doufám, přeju a ještě jednou doufám.
Jméno: Elemir 25. 12. 2012, 23:20:20 delete
e-mail:
 
Já vidím problém úplně jinde a to je v první řadě ta automatická orientace na angličtinu. Bude to anglické RPG z českého prostředí. Kdo je za vývojem je z mého pohledu úplně jedno, české to může být nakonec jen vývojem.

Druhá věc s tím hned souvisí a to je pohled na historii, toho se obávám nejvíce. Husitství bylo a je především hnutím, zmršit se toho dá hodně.

Třetí věc je právě to dějové prostředí, může se to velmi snadno potkat s nepochopením ve světě - ostatně proto to asi taky nejvíce stojí na investorech. Tipuju, že to bude dost na hraně.

A čtvrtá a poslední věc je právě pořád omílaná grafická stránka věci ... pokud to u mě nepůjde plynule alespoň na střední detaily, pak jsem rozhodnut už nyní

Nemyslím si, že by v zahraničí nevěděli, jak vypadá kvalita, problém je, do čeho je tlačí distributor a co jde na odbyt. RPG jsou holt bohužel na ústupu a myslím si, že ani u Vávry nebudou investoři příliš shovívaví. Nakonec jak to dopadlo s Mafií 2 asi všichni víme.
Jméno: Winterson 25. 12. 2012, 22:23:39 delete
e-mail:
 
Majkobrá, i když ne nejlepší, varianta by byla, kdyby se jim to podařilo - jak technicky tak finančně a v neposlední řadě úspěšným vydáním - i když ta prezentace jakkoliv pokulhává.Jak jsem se sám přesvědčil, ono to není vůbec lehký cokoliv prezentovat před médii nebo stačí třeba třída o několika desítek lidí.
Tím nepochybuju, že Dan je talent v mnoha ohledech. Člověk by mohl být klidně génius a vizionář, ale prezentace je v šoubyznysu strašně důležitá.
Docela se mi líbí ta atmosféra (i když v alpha verzi) a modely vypadají hodně slibně. A taky to vzbudilo moji zvědavost - jestli to vyjde, mohlo by to být originální české RPG v moderní grafice. A dobrých RPG v next gen grafice je jak šafránu, že?
Upřímně doufám, že se to Danovi a jeho týmu povede a vydají RPG, který ukáže zahraničním vývojářům jak vypadá kvalita. Třeba takový zprasení Dungeon Siege 3 kvůli zisku byl šílený hřích ( 1 a 2 byly doopravdy výborný - co jsem se toho napařil!).
Ale možná předbíhám a nebude to pravda - ale doufat můžu/můžeme, ne?
Jméno: Majk 25. 12. 2012, 21:57:13 delete
e-mail:
 
Winterson: Možná proto, že oni sami vlastně neví to, co naznačuješ v prvním odstavci - vyjde to vůbec? Četl/slyšel jsem jinde (nevzpomenu kde, ale nebylo to ústy Warhorse ani nikoho od Bakaly), že to financování projektu ještě není úplně jisté, že se definitivně rozhodne v příštích měsících. Druhá věc proč to může působit neseriózně je že Dan Vávra je muž mnoha talentů, ale mediální prezentace mezi nimi trochu pokulhává. To co napíše na blog se čte nádherně, psavec on je, ale jak má prezentovat jiným způsobem (nedejbože před kamerou), tak to může působit až jako švejkovina, i když to tak není.
Jméno: Winterson 25. 12. 2012, 21:26:58 delete
e-mail:
 
Taky jsem vávrův počin viděl v několika videích. Musím říct, že to vypadá hodně nadějně. Otázka je - vyjde to vůbec? Docela mě pobavila prezentace bugu koně bez předních nohou (doupě.cz) - připomněla mi blue screen na prezentaci Windows
I když to vypadá solidně...proč mám takový pocit, že to působí tak strašně neseriózně?
Jméno: Elemir 25. 12. 2012, 20:48:39 delete
e-mail:
 
Už jsem našel posuvník, hledal jsem to v nabídce vrstvy a ono je krytí na panelu vrstvy Jednu věc mám teda za sebou - raději jsem si udělal poznámky Byť onehdá jsem k výsledku dospěl jinak, nějak podivně se mi to totiž prolnulo při konverzi v jpg. Na stylesheet jsem koukal, nebudeme pospíchat, vezmeme to postupně. Teď bych opravdu vzal spíš obsah. StriderCZ se už docela rozjel.

Edit: Dočetl jsem to ublognutí u Vávry a začínám mít ty blíže nespecifikované obavy jako na začátku. Je k tomu tak málo informací, až těch pár u mě působí přesně opačným dojmem :) Tady bude chtít počkat až na skutečné uvedení.
Jméno: Majk 25. 12. 2012, 20:43:43 delete
e-mail:
 
Ach jo, že já si nikdy nevzpomenu na všechno. Jenom že husiti Vávrovci "leakli" nějaký ten techdemo screen a opět něco málo informací, ublognutí jako vždy čtivé, tak neváhejte.
Jméno: Majk 25. 12. 2012, 20:36:18 delete
e-mail:
 
Já myslím, že to je super, dík! Teď jsem na notebooku a ten malinký rozdíl v barvě není na lcd vůbec postřehnutelný (až kapátko v editoru potvrdilo rozdíl). Naopak jsem přemýšlel, že bysme časem mohli vzhled wiki přiohnout směrem ke stránkám, ale stylovat mediawiki je docela záhul. No třeba se k tomu nějak v roce dostanem. Přece jen obsahová složka je důležitější.
Jméno: Elemir 25. 12. 2012, 20:04:10 delete
e-mail:
 
Já to už sice stihl včera, ale tak ještě jednou alespoň k tomu silvestru - Šťastný Nový rok

Jinak odkazy na Corakovy zápisky jsou předělané komplet. Jen byla docela zábava si vzpomenout, jaké že to písmo a efekty jsem použil pro nadpisy v menu Vyjma podbarvení je to +/- to samé, možná, že takto ostře bílé to bude i lepší.
Jméno: Adam23 25. 12. 2012, 17:41:01 delete
e-mail:
 
Ještě opožděněji, ale pohodové Vánoce všem milovníkům M&M
Jméno: Majk 25. 12. 2012, 17:28:19 delete
e-mail:
 
Malinko opožděně, ale snad ne tolik, se přidávám s přáním pokoje všemu lidu dobré vůle.
Jméno: Strider 24. 12. 2012, 20:53:17 delete
e-mail:
 
Přeji všem hezké a šťastné vánoce
Jméno: Elemir 21. 12. 2012, 10:39:50 delete
e-mail:
 
Jj, uvedu to tam. Mám už delší dobu v plánu i změnu levého menu, tak se k tomu zkusím dneska dostat.

Edit: Tak dnes ne, nakonec to skončilo u nákupů a teď jsem akorát dokončil revizi svojí filmotéky. Myslel jsem, že si dám před Vánoci pauzu a místo toho jsem se ještě moc nezastavil :D