Přesně tak, jak jste oba poznamenali, je dosti možné a celkem bych tomuto směru věřil, že ten husitský konflikt bude tvořit jen kulisu na pozadí. Nakonec války dopadly tak jak dopadly, takže ani hlavní hrdina by neměl mít možnost do dějin více zasahovat, ale měl by si žít svůj vlastní příběh v nich. V takovém případě bych i odpustil to roubování angličtiny i když tím se dost rychle ztrácí na autentičnosti. Jak jsem se někde dočetl, tak Dan ještě nemá hotový scénář, tudíž tohle se dozvíme asi opravdu až v polovině příštího roku.
Evropa má dva význačné RPG zástupce podobného ražení - Gothica a Zaklínače. Je docela paradoxem, jaké úspěchy obě hry zaznamenaly v Evropě a jak vlažně byly přijaty za "mořem". A tady přichází chvilka pro investory, kteří budou mermomocí požadovat do hry zakomponovat to a to a tadyto odstranit, tohle udělat jinak a ... a je po hře. Podle mě by Husiti měli zůstat doma v Evropě a snažit se ukrojit ten koláč hlavně tady. Pokud to bude opravdu dobré RPG, pak si svou cestu za moře najde samo. Je na Danovi jak to uhraje.
V zájmu církví to u nás určitě bude, od nás se však asi brblat moc nebude, ale u katolíků si nejsem jist. I kdyby se to husiství týkalo jen okrajově, jak jsem zmínil na počátku, tak se u nich najde dost zástupců, co se ozvou. Obzvláště poté, co se opět začínají stávat značným cílem kritiky. Tohle totiž může naopak zvýšit publicitu hry. Vemte si, jaká je náhoda, že se začíná tvořit hra o husitech v době, kdy katolická církev opět nabývá moci a chce se soudit o kdejaký majetek
Jinak se skepsí souhlasím, jdu na to stejně. Raději budu nakonec mile překvapen, než-li o to více zklamán - viz třeba nedávno vydaná Baldur´s Gate EE. |