Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: JCMurphy 31. 12. 2012, 16:40:53 delete
e-mail:
 
já chci konečně dohrát M&M VI jsem kousek před druhým krystalem, ale nemám na to ani chuť ani čas
btw co je to RoA?
Jméno: Strider 31. 12. 2012, 16:23:46 delete
e-mail:
 
Jinak mezi moje Novoroční předsevzetí patří dohrání série RoA: dneska jsem si koupil fixku, blok, pentilku a jdu na to (počítám tak jeden až dva roky , v mezidobí totiž plánuji zaklínače)
Jméno: Elemir 31. 12. 2012, 12:08:24 delete
e-mail:
 
U Dark Souls je to právě zajímavé, mě na to už někdy na jaře (možná i dříve) upozorňoval kolega. Viděl jsem k tomu tenkrát jedno video, ale moc to neodhalovalo - naopak přišlo mi to celkem standardní a dotyčný hráč mírně podprůměrný. Nicméně tohle se z videa blbě hodnotí Ovšem recenze na to jsou většinou dost tvrdé, co se právě obtížnosti týče, tak je dobré to slyšet i od skutečných hráčů. No, nakonec jsem to zavrhl, dokážu si představit, že bych u toho asi dost rostl. Navíc to neni RPG podle mého gusta. Stejně tak jsem zavrhl nakonec i Risen 2.

Zaklínač 2 je zvláštní, kdyby to tu Strider minule nezmínil, asi bych to pořád měl jen rozehrané. Ale pak jsem se do toho znovu ponořil a dohrál to. Moc mi to nedalo a předevčírem jsem se vrátil k ještě staršímu save a rozehrál to pro změnu za krále Henselta, abych si užil druhou kapitolu i za druhou stranu. Musím říci, že mě to dokonale pohltilo, dokonce jsem nechal obtížnost na střední a plynule přešel do třetí kapitoly. Vypadá to, že tu obtížnost opravdu poladili, ale hlavně už jsem se s tím systémem boje docela sžil, klidně jsem to mohl hrát na střední i za rebely. Měl jsem totiž obavy, že Geraltův pokrok nebude tolik markantní jako v jedničce, ale je to vidět (tentokrát ty talenty rozděluju průběžně ). Naopak, v jedničce je to na konci zase až moc přehnané. Byť se ve dvojce snažím řešit vše, občas něco unikne nebo něco zvořu (např. nezakoupené nákresy zbrojí), takže je tu velký prostor pro znovuhraní - vyjma rozvětveného děje a několika možností řešení děje. Problém je opravdu jen engine hry, ono neni nic dobrého, když během boje se skupinou obrněnců zakopnete o neviditelnou překážku ...

Jinak taky všem přeju pohodové prožití Silvestra, snad se tu zítra zase ve zdraví sejdeme
Jméno: Majk 31. 12. 2012, 11:16:49 delete
e-mail:
 
Teda o Dark Souls jsem ještě neslyšel, ale screeny mě hodně překvapily. Kdž slyším japonský rpg, vybaví se mi akorát přiblblý bezpolavní anime postavičky (teda dobře, holky maj většinou vlasy růžový a kluci zelený, ale spolehnout se na to nedá ) a top-down zpracování. Ani podle recenze to nevypadá špatně, no v nejbližší budoucnosti jí zkoušet nebudu, ale jestli je to taková výzva jak píšeš (a jak píšou na Games), tak by to právě aspoň za pokus stálo!

Tak se doufám všichni shledáme v novém roce, do kterého vám přeju jen dobré, a užijte si Silvestra. Osobně teda koucora hodlat hodlám!!!
Jméno: Winterson 31. 12. 2012, 09:37:00 delete
e-mail:
 
Elemire, Dark Souls silně NEDOPORUČUJU, protože tohle je fakt hard-core záležitost a daleko jsem se nedostal. Japonci jsou proště magoři a specialisti na tenhle typ her. Jestli si chceš zachovat duševní zdraví, nehraj to

Stridere, Diablo 3 mi ani nepřipomínej - hra je to relativně průměrná, na Diablo 2 to zdaleka nemá. A tím blokováním účtů mě příšerně nasrali a ani nepřemýšlím o zaktivnění. D3 už jsem dohrál asi 5x a nikdy víc.
Borderlands 2 je lehce horší než jednička, ale pobavíš se u toho celkem dost

Vypadá to, že Zaklínač je opravdu docela oříšek - doma ho mám, ale do vážnější pařby se pustím až po absolvování školy, poslední půlrok, hurááá!
Zaklínače jedničku jsem dohrál asi tak do poloviny, není to špatný a ani hratelnost. Ale jestli se k tomu vrátím, to netuším. Právě od tý poloviny začal trochu ztrácet dech.


Všem přeji Šťastný nový rok, minimální kocovinu zítra a hodně štěstí do roku 2013.
Jméno: Majk 29. 12. 2012, 19:46:55 delete
e-mail:
 
Rádo se stalo -- bez použití cheatu to bude určitě lepší! Taky hezký večer a dětem skvělou zábavu s legendární hrou!
Jméno: Menion 29. 12. 2012, 19:30:12 delete
e-mail:
 
Hezký večer, Majku. Moc díky! Už je to nejaký ten pátek, tak mi to nějak splynulo do jednoho. A protože máme v plánu "řádné" RPG, tak žádný tajný cheat nebude
Mějte se krásně! Meni
Jméno: Majk 29. 12. 2012, 18:51:40 delete
e-mail:
 
Menion: Tak to je víc věcí smíchaných dohromady.

Věž s klíčovou dírkou patří k jednomu povyšovacímu úkolu, který přijde až o dost později.

Do bonusového dungeonu (lépe řečeno do Kaple bohů) přenáší střecha Doupěte bukanýrů (z jistého místa se dá na ní kliknout i ze země, jinak jde taky použít svitek Létání schovaný ve zdi banky a na střechu doletět). Více o tom Elemir píše zde.
Jméno: Menion 29. 12. 2012, 17:04:50 delete
e-mail:
 
Hezké odpoledne, zabloudila jsem na Vaše stránky náhodou, ale jsou opravdu super! Hledám něco k MM6 a možná, jsem tu správně u odborníků?? Pokud ano, můžete mi, prosím, poradit? Hrála jsem MM6 před lety a teď jsem ho chtěla ukázat svým dětem Vše OK, jen si matně vzpomínám, že hned u vchodu u Nového Sorpigalu byla věž s klíčovou dirkou a červeným tlačítkem, která nebyla popsaná v žádném návodu. Byl to speciální Quest pro fandy MM6 a spočíval v tom, že věž (pokud se udělalo NĚCO - a to je ten problém) přenášela do bonusového dungeonu, kde se daly získat dovednostní body navíc. Nevíte, prosím, CO se u té věže mělo udělat?? Já už si po těch letech prostě nemůžu vzpomenout???? Moc díky a mějte se tu krásně!!! Menion
Jméno: Adam23 28. 12. 2012, 18:39:34 delete
e-mail:
 
http://www.gog.com/promo/might_and_magic_madness ...
Jméno: Elemir 27. 12. 2012, 21:22:18 delete
e-mail:
 
Do budoucna bude nejspíše podobných "opatření" přibývat, ale podle mě je upírání offline režimu nesmysl. Tahle volba by měla být volitelná a směřovat do řad síťového hraní. D3 jsem hrál s guest pasem a nedokážu si moc představit, že bych tuhle hru hrál více jak jednou nebo shromažďoval jakékoliv statistiky a předměty. Pro mě zbytečně založený účet, který už k ničemu nevyužiju. Obchodní model kolem bych raději nekomentoval, z jeho pohledu to je samozřejmě pochopitelné optaření

Jinak jsem dneska tedy opět nainstaloval Zaklínače 2 a kupodivu po aplikaci patche 3.2 se mi v menu objevila nabídka snížit obtížnost hry (sice mi to s tím patchem i párkrát spadlo, ale to skousnu spíše ). Hned jsem toho využil a na konci 2. kapitoly obtížnost snížil, čímž jsem zdárně vstoupil do kapitoly třetí (tedy do jisté míry až moc snadno). Nevím, jestli už došlo k vyrovnání obtížností, ale pořád to na mě působí rozpolceně. Snad už to zítra zdárně dohraju.

Edit 28.12.: Mno, zas tak rychlé to nebylo :) On to byl sice ke konci kousek, ale než se to oběhá ... Dumal jsem ještě nějakou dobu nad tou obtížnosttí, před finální sekvencí úkolů mi to nedalo. Všude se píše jak je nízká obtížnost až moc nízká, ovšem skutečnost vypadala jinak. Level 32 a ... a opět jsem dojel na stejnou chybku jako u jedničky :D Zapomněl jsem, že na jaře jsem si body talentů nerozděloval, zůstalo jich pěkných 22, tudíž jsem jel celou dobu v podstatě na dovednostech z tutorialu. I tak jsem je nakonec nerozdělil všechny (posílil jsem akorát cestu meče a znamení Aard), ale opravdu pak šla obtížnost dolu - tedy vyjma jednoho úkolu, který jsem moc nepochopil a kde šlo veškeré bojové úmění stranou. Jo, sice se hra ke konci docela zlinearizovala, ale zapomněl jsem u toho pít i kafe, hnalo mě to kupředu a to je to, co jsem očekával. Mám výtku jedině k soubojům, ono to asi při "normálním" rozdělování talentů neni moc vidět, ale když se člověk musí spolehnout sám na sebe, tak ten soubojový systém je docela těžkopádný, což mě chvílema docela vytáčelo.
Jméno: Strider 27. 12. 2012, 19:52:32 delete
e-mail:
 
Já to chápu, i když ...Diablo II jsem hrál zásadně off line, a i trojka by mi pasovala více off ... Když to srovnám s loadacími časy MM (maximum 20s...)
Jméno: schveider 27. 12. 2012, 19:19:33 delete
e-mail:
 
Na druhou stranu je tahle paranoia ze strany Blizzardu pochopitelna, jelikoz postavy na nekterych uctech maji obrovske ceny (tedy spis jejich vybaveni ma).
Jméno: Majk 27. 12. 2012, 18:09:40 delete
e-mail:
 
Tak samozřejmě dneska nic není zadarmo - za kvalitní buzeraci musíš zaplatit. Proč jsou asi hry na GOGu tak levný: protože GOG neplatí tým sadistů, kteří se ti budou láskyplně věnovat. Zážitek z hry je pak pochopitelně mizivý.

Elemir: bohužel jo... teda ne přímo přes svátky, to jsme si dovolili volno, ale mezi svátkama makat potřebujem. Naštěstí větišinu práce můžu teď dělat z domova.
Jméno: Strider 27. 12. 2012, 16:39:30 delete
e-mail:
 
S těma novýma hrama je to vážně na posrání. Po cca 4 měsících jakub říká: nechceš si zahrát Diablo ? Proč ne: 2 hodiny se stahovaly aktualizace a patche a pak: zablokovaný účet (bo mezitím sem zapoměl heslo k battlenetu (3 pokusy a zablokování). Po odblokování Blizzardi nesnesli přeinstalování systému na Jakubově PC (měl tak vira) a nové zablokování. A tak jsem, Diablo nechal Diablem, a snad si Diablo zahraji na (novém NTB- A nebo se na něj vy*eru...
Jméno: Elemir 27. 12. 2012, 16:28:07 delete
e-mail:
 
Jestli máš Zaklínače 2 z GOGu, tak tam je i česká verze manuálu a knížečky s návodem. Pokud ne, tak já měl třeba u krabicovky normálně key k backup na GOGu, kde mi to potom na konto hodilo komplet DRM verzi (po pár měsících se právě i u ní objevila lokalizace jako u krabicovky - soubor localized extras(ZH, CZ, DE, EN, ES)).

Steam mě taky s tímhle docela dojmul, mám to podobně u Skyrimu. Offline nejde ani hrát (tedy vyjma použití upraveného exe).
Jméno: Strider 27. 12. 2012, 14:30:42 delete
e-mail:
 
Se zaklínačem jsem zatím u překladu manuálu... bo čekám na nový NTB (na 90% by měl být koncem ledna, jak nebude, tak budu odkázaný na "dobrotivost" syna, až mně pustí na PC . Jinak na Vánoce mi koupil Borderlands 2, ale zase, díky "geniálnímu" steamu a nutné aktivaci ho může hrát jen u něj na PC (chvála Bohu za gog)
Jméno: Elemir 27. 12. 2012, 11:06:35 delete
e-mail:
 
Co jsem viděl já, tak tam běhá partička max. 4 družiníků, má to být jakýmsi pokračovatelem Realms of Arcania - viz video. Na Megahrách mají zase třeba jiné díly. Recenze tomu totiž moc nenahrává co se týká znovuhratelnosti, ale to video zas třeba vypadalo sympaticky.
Jméno: JCMurphy 27. 12. 2012, 10:16:00 delete
e-mail:
 
hmm... Drakensang... mám pocit, že jsem to viděl na starejch Level DVD
není to s tou holkou kouzelnicí?
Jméno: Elemir 27. 12. 2012, 09:43:18 delete
e-mail:
 
Kouknu na to ... teda makat i o Vánocích? Taky budu asi muset dneska pohnout, ale teď úplně odbočím - Drakensang ... hrál to někdo?

Na XZone jsou teď docela zajímavé slevy, tak jsem na to narazil při prohlížení jiných. Risen 2 za 200,- už by i za pokus stál, koukal jsem i na Dark Souls, pamatuju si to z nějakého hodnocení, ale když vezmu, že skřípu zuby i u Zaklínače 2, tak mě to docela odrazuje - mimochodem Stridere, jak jsi na tom se Zaklínačem 2 ty? :)