Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Winterson 2. 1. 2013, 17:21:44 delete
e-mail:
 
Potom to má MNOHEM lepší atmosféru než kdejaká next-gen hra. Pamatuješ si třeba Waxworks nebo Elvira 1 a 2? U těch se atmosféra dala krájet a pomalu jsem se to bál hrát. Co se dá udělat s paletou 256 barev, to bych doopravdy nevěřil

To je moc dobře, že ti TNT sloužila dobře. Tuším, že hodně byla zmiňována v readme právě TNT Riva.
Děkuji za tip, určitě zkusím
Jméno: Majk 2. 1. 2013, 17:15:34 delete
e-mail:
 
Taky jsem obdivovatelem pixel artu. Když se to umí, tak mi to přijde hezčí/hernější nebo jak to nazvat, než 3D grafika. Samozřejmě pro určitý typ her. Právě takový nádhery jako Inehrit, Kyrandia, Transport Tycoon (to je pixelartový masterpiece)... mňam nňam. A ještě jim holomkům stačila paleta 256 barev - kdo by tohle dneska uměl!

AMDčka do doby PIII nestály za nic, to až jako konkurence P4. V tý době jsem na ně přesedlal, do tý doby jsem vyznával Intel. S TNT jsem skoro nikdy problémy neměl, i když máš pravdu, pomalu nebyl readme, kde by to nebylo psáno. Ale poštěstilo se. Hele, zkus si někde stáhnout třeba Hiren´s Boot CD, je tam mimo jiné spousta skvělých utilit na diagnostiku HW, pár poškozených RAMek jsem takhle odhalil. Třeba ti to taky pomůže (nebo jiným způsobem).
Jméno: Winterson 2. 1. 2013, 17:04:20 delete
e-mail:
 
Majku, taky si nejsem jistý jestli to opravdu není jen náhoda a o easter egg se nejdedná.

Přesně takový jsem měl pocit taky - ten pixel art byl neuvěřitelný (ano, i v týhle době obdivuji pixelart). Možná, že to tak Caneghem chtěl aby to tak vypadalo. Každopádně, NWC to neudělalo ostudu, naopak.

Ve Vampires:Masquerade jsi mohl mít celou partu Bloodlines je z vlastních očí + třetí osoba. A obě jsou bezvadný. Všechny hry mají úchylný zpracování Prahy

Áá, promiň Je to Pentium - jinou značku bych si asi nevybral. Pentium jsem měl hodně dlouho a AMD mi docela házelo klacky pod nohy.
TNT v tý době byla pecka, ale relativně často měly starší hry v README, že TNT může dělat neplechu.
Jméno: Majk 2. 1. 2013, 16:54:07 delete
e-mail:
 
Obecně je to tak přijímáno, i když na rozdíl od jiných easter eggů 100% jistota není. Osobně si myslím, že to narážka na Addamsovy je.

Inehirt o the Earth opravdu vydali NWC, Jon Van nad tím měl jakýsi osobní patronát, ale dělalo to jiný studio. Nicméně ten kousek co jsem stačil odehrát se přímo snoubil s pohádkovostí World of Xeen a prvních Heroes, jako by to bylo ze stejnýho universa.

Pod Vampires the Masquerade znám jenom to, jak je tam (jako vždy) úchylně zpracovaná Praha. Tam se myslím hrálo za jednu postavu, ale sám jsem to nehrál, jen viděl.

No 233 MHz, ale jakej procesor? Pentium II bylo úplně v pohodě (až na to, že se na něm dalo vařit kafe), míval jsem právě počítač PII 233 MHz a 512 MB RAM a nevzpomínám si na nějaký záludnosti. Pravda nikdy jsem neměl VooDoo kartu, tam byla TNT, kombinace s VooDoo je mi neznámá. Jako mohlo by - první bych ale otestoval RAMky.
Jméno: Winterson 2. 1. 2013, 16:50:33 delete
e-mail:
 
Asi mě zabijete za neřádění na knize hostů...ale zrovna jsem se koukal na Corakovy zápisky a našel rozhovor od Caneghema. A to z minulýho roku. Nechtělo se mi tomu věřit.

Strašně se divím, že nešel do KickStarteru A že ještě dělá rozhovory. Vůbec se mu nedivím, že by MM IX nepustil do prodeje - to by neudělal žádný zodpovědný vývojář.
Jméno: Winterson 2. 1. 2013, 16:26:16 delete
e-mail:
 
Abych nezapomněl, díval jsem se na bestiář z Might and Magic VI a objevil tam minotaura jméném Lurch. Že by to byla narážka na Lurche z Addamsovic rodiny?
Jméno: Winterson 2. 1. 2013, 16:10:35 delete
e-mail:
 
Cardhalii jedničku jsem snad i chvilku pařil (pokud se nepletu)a je to opravdu velmi podařený počin. Dvojka vypadá hoooodně slibně.

Upřímně řečeno, na konec světa jsem moc nevěřil, ale přesto jsem měl takový nepříjemný, neodbytný pocit. Aztékové byli jen lidé, ale to nic nemění na tom, že se jednou stejně něco stane. Vesmír je zákeřná a nevyzpytatelná věc. Aspoň se napakovali prodejci postapokalyptyckýho vybavení (na Vaultu Šílené Brahmíny by o tom určitě mohli vyprávět ).

Já jsem nic extra nedělal na Silvestra, ani jsem se nenamazal jak alkoholický zákon káže.

Oblivion jsem nehrál, stačil mi Foblivion ( Fallout 3). Oblivion působil podivným dojmem a víc mě bavila Morrowind a Skyrim( který mi připadal že je kombinace Oblivionu a Skyrimu, extrahující jen ty lepší vlastnosti).

Inherit of the Earh? Já to znám pod německým názvem "Erbe des Erden". Myslím že šlo o počin NWC - a sakra vydařený. Jenom mě strašně mrzí, že tohle měla být trilogie. Taky to kombinovalo sci-fi a fantasy prvky.

King´s quest a Quest for Glory jsou parádní adventury (vřele doporučuju Quest for Glory 4: Shadow of Darkness - to je tak napěchovaný humorem, ale musíš si to nechat v angličtině a King´s Quest 8).

Vampires The Masquerade jsou dvě hry - první je ryzí RPG s více postavami a pak je ještě Bloodlines, modernější RPG s jednou postavou. Obě doporučuju všema dvaceti ( a 11 z 10 upírů).

Spustil jsem Lands of Lore 3 a dokonce i The Elder Scrolls: RedGuard ( na 286 peklo na zemi, ale hýbe se to dobře). Asi si budu muset sehnat procák minimálně 333 Mhz, protože 233 si asi moc nerozumí s 512 MB RAM a VooDoo3 - nějaká rada v tomhle?)

Windows 98 měl vůbec problémy spustit hry, který jely na rozmezí DOS a Win. Ta nekompatibilita byla občas zarážející.

Elemire, koukám že všechny hry co jsi tady jmenoval jsem měl a přetím dohrál. Až na strategie, ty mi z nějakýho důvodu nejdou. Ale taky by tě mohlo bavit "Majesty". Ty první + expansion doporučuju.

Jméno: Majk 2. 1. 2013, 15:28:27 delete
e-mail:
 
Jo, mně to došlo jak jsem odeslal zprávu, že spíš myslíš W95/98 hry. To je pravda, tam můžou být i velký problémy. I když mě se z nepochopitelných důvodů vyhýbaj, jediný co jsem pod XP nerozjel je Posel bohů (ten původní, ne remake), tam pomohl až VMware. Ovšem to se ne každýmu chce dělat. A pod W8 asi budou s nativním spouštěním teprv orgie...

Takhle se mi to taky líbí, s tím threadem. No jo, teď koukám, že už jsi to nastartoval, tak si jdu přečíst pravidla.
Jméno: Elemir 2. 1. 2013, 14:29:27 delete
e-mail:
 
Kdybych se mohl vrátit v čase, tak těžko říci, zda-li bych to kdy udělal jinak. Dneska je jasné, že jsem toho za ta léta kupoval moc, ale když už to tu mám, tak by byla škoda to nehrát vůbec. Je to přibližně polovina velkého pořadače CD. Na druhou stranu jsem právě rád, že toho poslední dobou moc zajímavého nevychází, později budu navíc limitován hardwarem. Takhle je šance, že mě snad už nic nebude rozptylovat.

Thread bych zatím zavedl obecně. Minulý rok mě zaujala podobná myšlenka na Doupěti, kde se dva a více hráčů dohodlo na jedné hře a pak si popisovali kdo jak pokračuje (podobně jako jsme to na počátku začali s Yuanou právě v threadu BG/...). Něco jako zjednodušený blog. Ono vlastně ani nejde o čtenost, ale takový namixovaný deník, který bude navíc veřejný Musím říci, že třeba u sólo hry v BG2 mi to pomohlo hru opravdu dohrát, byť jsem to měl v úmyslu několikrát vzdát. Ale vždycky mě to donutilo se zaseknout a zkusit vymyslet řešení nastálé bezvýchodné situace Podle zájmu by se vidělo, co dál. Potíže se spouštěním tu budou ještě dlouhou dobu, u mě kiksly spíše win-only hry.
Jméno: Majk 2. 1. 2013, 13:59:33 delete
e-mail:
 
Právě! To je ono, člověk radši znovu zapne Might and Magic, Lands of Lore... no to je jedno, jakoukoliv oblíbenou a provařenou hru, třeba Mafii, odpočine si, nemá náladu na nové výzvy. To bych asi musel všechno oblíbený odinstalovat.

S tím fórem je to výborný nápad. Taky mě před pár týdny napadlo, že paralelně k threadu BG/ICW/NWN by mohl být oldgamesníkový thread. Jen jsem si říkal, kolik lidí by to zajímalo, ale možná že i jo. Ale jinak člověče -- na problémy se spouštěním jsem narazil velmi vzácně, DOSBox je dneska už pokročilý kus softwaru. Bylo by dobrý to vlákno otevřít, abysme si mohli vzájemně poradit (pochopitelně nemusí se to týkat jen DOS her, Amiga a další jsou tu taky).
Jméno: Elemir 2. 1. 2013, 13:41:03 delete
e-mail:
 
Taky hezká sbírka Já to musím vzít nějak systematicky, opravdu mi ty změny systémů začínají dělat potíže. Po Oblivionu mám těžké rozhodování, vypadá to, že bude následovat Demon Stone, halda izometrií (Lionheart, Golden Land, možná konečně i PT a Dragon Age), protože ty už bych chtěl mít taky zkrku. Odtud pomalu přejdu ke strategiím jako je Age of Wonders, konečně bych mohl projet kampaně HoMM 1 a 2, vlastně největším překvapením bude, až udělám seznam. Sám už ani nevím, co všechno mám. Pak je tu Vampires the Masquerade, DeusEx 2, Fallout 1 a 2.

No, je toho prostě moc. Chyba byla, že některé tituly jsem byl schopen projet mnohokrát na úkor nehraní jiných, takže se to tu hezky naštosovalo. Po všech těch "novějších" bych se pak rád naplno ponořil do starých her, kterých už mám taky požehnaně a k mému vzteku něco už má problémy se spouštěním. Mám v plánu otevřít na fóru ještě jeden thread pro tyto účely, kam bychom si mohli psát zápisky ... třeba se tím nechají strhnout i další
Jméno: Majk 2. 1. 2013, 13:08:50 delete
e-mail:
 
Já si radši žádný herní předsevzetí nedal (vlastně vůbec žádný předsevzetí ). Tohle čeká na to, abych se milostivě uráčil pokračovat: Anvil of Dawn, Wizardry 6, Dungeon Hack, Ultima Underworld, Amulets & Armor, ale zdaleka ne jen RPG; King´s Quest, Curse of Enchantia, Lure of Temptress, Inehirt the Earth... jo a Quest for Glory taky. Stejně u většiny z nich budu muset začít znova. Jestli zvládnu letos aspoň tři, tak velkej úspěch. Včera jsem nehrál vůbec nic, jestli je pravda, že jak na Nový rok, tak po celý rok, tak to je dost blbý.
Jméno: Elemir 2. 1. 2013, 11:12:35 delete
e-mail:
 
Vidím, že někteří ten konec světa taky přežili ... Nic proti, ale Hermiona je podivný charakter zato její představitelka je už něco jiného, to ano

Mno, tak jsem včera vstoupil do nového roku jinak - nainstaloval jsem Oblivion, abych se hned vzápětí mohl rozčilovat. Po Zaklínači je to těžké odvykání na bojový systém a docela studená sprška z obtížnosti. Rozehrál jsem to před řadou let, ale nějak mi to tehdy nepřišlo, přitom jsem to dotáhl do poloviny hlavní linie. I proti Morrowindu mě to přijde těžší/nevyrovnané. Velký plus je, že jsem si mohl dovolit vyšší detaily, takže to vypadá perfektně. Krajina je úžasná, jen modely postav se moc nezměnily. Skyrim je na tom sice pochopitelně lépe, ale zato je v Oblivionu živo a ty zatravnělé pláně jsou opravdu kouzelné.

Možná to nakonec dopadne tak, že tento rok dokončím přednostně herní resty
Jméno: Majk 1. 1. 2013, 15:20:31 delete
e-mail:
 
Domluveno, ty bereš hodiny, já zbytek.
Jméno: JCMurphy 1. 1. 2013, 14:20:38 delete
e-mail:
 
chtělo by to ty hodiny co měla Hermiona
Jméno: Majk 1. 1. 2013, 14:00:40 delete
e-mail:
 
To se ti to píše, mě se ještě pletou písmenka a možná jsem jich i několik zapomněl.

No, jestli jsem ještě nikoho nepřekecal, aby sledoval vývoj Cardhalie 2, tak teď už se mi to snad povede, autoři zveřejnili obsáhlé resumé jejich práce za rok 2012 a z těch featur mi padla čelist. Tohle všechno dohromady snad nikdy žádnej čtverečkáč neměl (a prakticky spoustu věcí bysme marně hledali i u jiných, moderních RPG her).
Jméno: Adam23 1. 1. 2013, 09:45:02 delete
e-mail:
 
První příspěvek roku 2013 je můj, muhehe.
Jméno: Adam23 31. 12. 2012, 22:25:54 delete
e-mail:
 
V novym roce si chci zahrat Mass Effect 3, Skyrim a pak pekny mody pro Stalkera.
Jméno: Elemir 31. 12. 2012, 17:18:46 delete
e-mail:
 
Tak jsem Zaklínače 2 dohrál i za druhou stranu a připadalo mi to delší - rozmanitější. Určitě to je hra na delší dobu, obzvláště pokud se to člověk rozhodne hrát od jedničky. Řekl bych, že z těch novějších mě to nakonec zaujalo nejvíce.

Každopádně já už mám asi herní maratón tohoto roku za sebou a teď je zase čas dělat něco na stránkách
Jméno: Strider 31. 12. 2012, 16:54:00 delete
e-mail:
 
Realms of Arkania: Jedná se o tři hry Blade of Destiny, Star Trail a Shadows over Riva (všechny tři mají překlad od češtiny)