Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: JCMurphy 2. 1. 2013, 21:07:56 delete
e-mail:
 
k Lionheartu jsem se tu už kdysi vyjadřoval... skvělý nástupce Fallouta, ale od poloviny hry úplně mrtvý... to tvůrci fakt posrali

Demon Stone dohraješ v klidu za jeden den, konzolovka, takže myš zahodíš a lehneš si k tomu na gauč
kouzelník, zlodějka, válečník, můžeš mezi nimi přepínat, po každé mapě dostaneš zkušenosti a zlato podle toho jak jsi byl šikovnej, vizuálně pěkně zpracovaný, boj zábavnej, většinou hraješ za zlodějku protože AI neumí pořádně backstabovat, občas tě hra donutí přepnout postavu
Forgotten realms svět, potkáš pár slavných osob, dějová linka... no... uvidíš
Jméno: Adam23 2. 1. 2013, 21:06:28 delete
e-mail:
 
Tady je to samej hardwarovej inženýr koukám
Když už jsme se takto odchýlili, teď hraju Crysis Warhead a jako jezdit hovercraftem po zamrzlým rozbouřeným oceánu a Gaussovou puškou kosit emzáky a Korejce je hodně dobrý
Jméno: JCMurphy 2. 1. 2013, 21:02:47 delete
e-mail:
 
Vampire jsem jsem dohrál ten první kde je parta
atmosféru to mělo zvláštní, obtížnost obstojná trošku těžší ovládání, nezvládal jsem korigovat speciální schopnosti v partě, děj byl hodně dobrej
v Bloodlines je to pohled z první osoby, je to spíš adventura proložená lokacemi kde se regulérně bojuje, tady se opět projevil můj debilní zvyk před koncem hru zabalit :/

Ages of Wonders... já hrál jenom dvojku a podle mýho názoru má nejlíp zpracovaný bojový systém pro tahový strategie... jediný co by to potřebovalo doladit je to, aby se nestřídaly dvě strany, ale nějaký systém iniciativy jednotek, protože takhle má útočící strana vždycky jistou výhodu, ale oblíhačky hradů byly vždycky epický a kouzla... a jednotky... fakt luxus, důvod proč to nebylo populárnější je podle mě v tom, že heroes hry byly svižnější a líp odsejpaly, na mapě toho bylo víc a taky kvůli hotseatu

Golden Lands jsem dohrál, je to ukrajinská předělávka Fallouta zasazená do šílenýho fantasy světa, na začátku pekelná obtížnost, která se snížila až tak někde za polovinou hry a ke konci už to bylo směšný
příběh slabota, v době co jsem to hrál tak hodně zabugovaný, takže určo stáhni patche
být lehčí začátek, tak bych si to možná zahrál někdy znova
systém vývoje postav zajímavej, určitě projet manuál než něco začneš tvořit
Jméno: Majk 2. 1. 2013, 20:23:30 delete
e-mail:
 
schveider: já to spíš psal Adamovi, ale to je jedno. Samozřejmě pokud jde o opravdový využití paměti (textury), tak je logický, že nároky rostou. Spíš jsem si posteskl nad tím, jak prasácky se dneska programuje, všude je to šup šup, vydat hru včera bylo pozdě, radši použijeme dvacet knihoven než bysme psali tři vlastní funkce na míru... na úspornost kódu a využívání prostředků skoro nikdo nehledí. Pak nároky na HW, nejen RAM, rostou raketovým tempem.

No - abych odbočil, pro ty co rádi WoX. Vzrostl počet modifikačních utilit, už je možno editovat nejen outdoor, ale i indoor mapy, definovat jak jsou na sebe napojeny a pár dalších věcí. Ještě jsem to nezkoušel, teď jsem ten update objevil, ale vypadá to, že s tímhle už půjdou dělat opravdu zajímavý modifikace!
Jméno: Winterson 2. 1. 2013, 20:00:00 delete
e-mail:
 
Elemire, děkuji, vyzkouším a dám vědět
Jméno: Winterson 2. 1. 2013, 19:59:35 delete
e-mail:
 
schveider - a vypadá, že to tam bude zaseklý ještě hoodně dlouhou dobu (nebo minimálně dokud se neobjeví výkonější konzole, který tuhle hranici "odbrzdí") a bude se vesele nárokovat dál. Moc se na to netěším.
Už teď mám 1 GB grafárny a chtělo by to novější model - některý hry jsou dost mizerně optimalizovaný a i když by měly jet jak po másle, seká se to jako svině. A to mě pěkně se..jří.
Jméno: schveider 2. 1. 2013, 19:46:23 delete
e-mail:
 
@Majk: Nemel jsem na mysli, ze potrebuju vic jak 32GB na hrani. Hodily by se spis kvuli tem silenostem, ktery obcas delam do skoly .
Pokud jde o narust pozadavku her na pamet, tak ty se v poslednich letech povetsinou zasekly na hodnote 4GB, a to z toho duvodu, ze vetsina her je delana na konzole, kde uziti kvalitnich HD textur nepripada v uvahu.
Jméno: Elemir 2. 1. 2013, 19:23:50 delete
e-mail:
 
Někde mám určitě ještě zašantročený poznámky, ale těžko říci kde Normálně si najdeš soubor config.sys a v něm musí být následující tři řádky:

DEVICE=C:\DOS\HIMEM.SYS
DEVICE=C:\DOS\EMM386.EXE
DOS=HIGH

Nesmí před nimi být ani slovíčko "rem". Hodně to DOSovým programům pomůže při práci s pamětí. Hrát si s Windows nastavením jsem snad nikdy potom ani nepotřeboval.

Edit: Samozřejmě cesta k oběma souborům se uvede dle skutečnosti, tohle je zápis přímo pro DOS. U Windows 98 je himem.sys hned na primárním disku, tedy C:\himem.sys (teda doufám :)), zatímco emm386.exe je tuším někde v C:\Windows. Místo direktivy DEVICE lze použít i DEVICEHIGH, kdy se program/ovladač nahraje rovnou do horní paměti.
Jméno: Winterson 2. 1. 2013, 19:13:03 delete
e-mail:
 
Elemire, tak tohle je jaksi už mimo mé schopnosti - určitě bych něco zvládl najít a podle toho to tak udělat, ale tyhle hrátky většinou skončily špatně; reinstallem. Ale je to docela zajímavý čtení co se všechno se dá udělat s konfiguracemi a různými HW částmi, které by se zdánlivě nesnášely.

Mám Acer Aspire one, a tam spustím některé starší hry. Třeba GTA1 a 2. Možná je to tím, že je to extrémně slabý procesor a má to integrovanou grafárnu.
Na tu dobu taky zajímavé řešení.

Ten tutorial začínal ve skladišti. Ale mám pocit, že i ten druhý Vampire (tuším že se to jmenovalo Redemption) začínal jen s jednou postavou. To si ale už nevzpomínám - je to strašně dlouho a bylo to přílohou staaarýho LEVELu.
Jméno: Elemir 2. 1. 2013, 19:04:27 delete
e-mail:
 
Win98 SE mi dobře pracovaly ještě s 1 GB paměti, 1,5 to vzalo taky, ale když jsme kdysi vedli diskusi, tak to bylo označeno spíše za jakousi kuriozitu. Na podrobnosti už si nevzpomínám, diskuse zmizela i s poradnou z WCH 2. Záleželo i na použité desce. Problémy se obvykle řešily manuální úpravou DOSových konfiguráků - rozšířená paměť a spol. Většinou to pomohlo. Vlastnil jsem tenkrát k tomu AMD K6-2, což byla celkem dobrá náhrada za dvojkovej Celeron a dotahovalo se to i na Pentium II. Bohužel v kombinaci s hrami od NWC ne zrovna dobré - generovalo to zajímavou chybu, kterou ale šlo naštěstí fixovat pomocí Norton WinDoctora, či jak se ta utilitka jmenovala.

Ono tenkrát existovalo několik "hybridních" desek s tzv. Socketem Super 7; GA-5AA třeba měla AGP port a podporu FSB 100 MHz. Tam např. Pentium I vložit šlo. Použil jsem jí při prvním upgrade, ale slabinou byl použitý chipset. Pentium jsem vždy ignoroval, pro mě je to zbytečně drahé. Jediným zástupcem je C2Duo v notebooku.

Schválně kouknu do pořadače a udělám si seznam her k dohrátí apod. ... jo, je to Bloodlines, z tutorialu si i pamatuju jednu postavu.
Jméno: Winterson 2. 1. 2013, 19:02:07 delete
e-mail:
 
To mi připomíná ty spiknutí (viz. Area 51), kdy většina lidí žije v technologickém průměru, ale už v tý době jsou o dost pokročilejší technologie. Jestli tohle bylo už v tý době možný, tak na čem pracují teď?

Majku, mi to připadá jako co je dneska 8 GB tak je jako 8 MB RAM v předešlé době. Takže podle mě to bude stejně postupovat - předtím byly nutný 2 GB, potom 4 GB, teď je 8 GB a bude to pokračovat přes 16/32/64 GB.

A proto jsem si pořídil XBox360 - jako pravda, z grafiky se musí většinou slevit...ale aspoň nemám problémy s kompatibilitou, ovladači atd.
Jméno: Winterson 2. 1. 2013, 18:56:29 delete
e-mail:
 
2 GB RAM v tý době. A pro Win98? To zní jako sci-fi
Možná nějaký hotfix byl...ale znáš ty záplaty

Schveidere, 32 MB měl běžný uživatel 64 MB vyšší vrstva a 128 MB už jen ta elita, kterým většina hráčů záviděla
Jméno: Majk 2. 1. 2013, 18:54:48 delete
e-mail:
 
No jo, i tenkrát to desky uměly a paměti byly, pochopitelně to nebyla otázka herního počítače, spíš UNIXovejch serverů. Pro běžnýho uživatele Widlí byly ty 2 GB opravdu teoretický maximum. Podobně jako už FAT32 uměl 8 TB diskový oddíly, ale nejspíš nikdy k tomu v praxi nedošlo.

Dneska je to příšerný, jak se programuje, když je 8 GB RAM málo... To se ti nesměju, naopak souhlasím -- jenom otevřu pár záložek v browseru a půl giga ramky v háji. Ještě že ty nový hry nehraju.
Jméno: schveider 2. 1. 2013, 18:48:54 delete
e-mail:
 
A me zase, ze bych si musel koupit Xeon, abych do pocitace nacpal vic jak 32GB . Kde jsou ty doby, kdy mi stacilo 64MB a pripadal jsem si jak king
Jméno: Adam23 2. 1. 2013, 18:34:15 delete
e-mail:
 
Mě naopak dneska štve, že moje deska umí jen 8 GB
Jméno: Adam23 2. 1. 2013, 18:33:41 delete
e-mail:
 
2GB RAM tehdy? :O
Jméno: Majk 2. 1. 2013, 18:27:07 delete
e-mail:
 
98 uměly teoreticky pracovat s 2 GB RAM, ale 512 bylo reálný maximum při kterým pracovaly dobře, pak to dělalo chyby. Už si nevzpomínám, jestli to bylo v Second Edition opraveno. Je to dávno.
Jméno: Majk 2. 1. 2013, 18:23:23 delete
e-mail:
 
Elviru jsem zkoušel, je zapsaná v seznamu "na důchod" - jojo, grafika opravdu atmosférická. Waxworks neznám (respektive jen jsem slyšel název), kouknu! Na oplátku bych ti ještě doporučil Time Paradox, jestli máš rád klasický adventury - to je opravdu pixelartová nádhera.
Jméno: Winterson 2. 1. 2013, 18:21:04 delete
e-mail:
 
Elemire, děkuji za vysvětlení Určitě to vyzkouším, ale podle toho jak to popisuješ, mohly by to být RAMky. Umí vůbec 98 pracovat s 512 MB?
Jméno: Elemir 2. 1. 2013, 17:57:45 delete
e-mail:
 
Jen v rychlosti, už mizim domu ...

Pentium II 266 MHz + Voodoo3 => bez jakýchkoliv problémů, naopak výhodná kombinace, protože Voodoo dokázalo slabšímu procesoru odlehčit. Předpokládám, že jedničku penťáka si na mysli neměl, Voodoo3 do PCI byla u nás docela rarita (v herním PC). Taky bych chybu hledal v RAM, případně v ovladačích desky.