Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Majk 12. 1. 2013, 02:37:10 delete
e-mail:
 
No já se popravdě ještě pořád rozhoduju a do zítřka to musím vymyslet. Ironický je, že prakticky všechno ostatní, co jsem kdy volil, má větší moc než prezident, ale nikdy jsem tomu rozhodování nevěnoval tolik času...

Koho byste volili na Enrothu? Já Stromgarda!
Jméno: JCMurphy 12. 1. 2013, 00:23:34 delete
e-mail:
 
Zdržel jsem se hlasování
zato jsem si dal dneska ráno zkoušku z anatomie za A musím využít těch pár volných dní abych pohl s M&M VI než se budu muset učit na další

politiku jsem tedy nijak nesledoval, každopádně do role prezidenta jsem si vždycky představoval někoho reprezentativního a kandidáti byli buď sešlí, slizouni, nebo neuměli pořádně mluvit
každopádně by bylo zajímavý mít prvního modrýho prezidenta

Jméno: Winterson 11. 1. 2013, 23:41:36 delete
e-mail:
 
Též
Jméno: Elemir 11. 1. 2013, 21:41:01 delete
e-mail:
 
Nápodobně
Jméno: Adam23 11. 1. 2013, 21:39:11 delete
e-mail:
 
Odvoleno
Jméno: Elemir 10. 1. 2013, 11:20:24 delete
e-mail:
 
Odkaz na ty stránky je výborný, tohle jsem tu právě taky měl v poznámkách, ale buhví, kam to za ty leta zmizelo Jsou tam uvedeny i ty parametry pro emm386, umí to dělat divy. V autoexecu jsou pak navíc pro čistý DOS uvedeny i ovladače pro myš a mechaniku, na to je třeba taky nezapomenout.

Před lety se mi podařilo z ftp Microsoftu stáhnout DOS 6.22, ale dá se sehnat i 7.xx (snad vypreparovaný ze subsystému Win9x), který je navíc doplněn o jednoduchý okenní manažer (jde ho použít i na 6.xx). Výhoda je v tom, že pokud se ti hra kousla, tak ji šlo myslím shodit podobně jako ve Windows. Normálně to totiž bez restartu PC nejde. Druhou alternativou je FreeDOS, chvilku jsem ho používal v DOSemu pod Linuxem, tehdy měl problém jen se zvukem (zkoušel jsem staré Might and Magic).

Souhlasím s tou jistou bezmocností u řešení problémů, jak už jsem dříve poznamenal, je to dost závislé od použitého hardware. Vždycky jsem si proto dával dost dobrý pozor při výběru desek pro AMDčka. Ono by to sice v principu mělo být jedno, ale to by se musely nejprve dodržovat bezpodmínečně standardy. Zkus to podle toho článku a uvidíš.
Jméno: Majk 10. 1. 2013, 08:47:52 delete
e-mail:
 
Jasná věc. Kdyžtak bysme teď případný otázky&odpovědi kolem spouštění starých her a věcí souvisejících mohli probírat v tom novém subfóru "O hrách obecně" - to byl taky jeden z důvodů, proč vzniklo. Tam to zůstane trvale na očích, mohlo by to pomoct i dalším lidem. Pokud bys měl jakýkoliv otázky na DOS, jen se ptej.
Jméno: Winterson 10. 1. 2013, 07:04:22 delete
e-mail:
 
Majku, díky za odkaz. Spouštění starých her pod DOSem je asi ten nejlogičtější úkon, ale předtím jsem s DOSem moc neuměl (to je ale asi tak deset let) a příšerně mě to štvalo. Doteď to nezkusil znova.
Jméno: Majk 10. 1. 2013, 06:17:22 delete
e-mail:
 
Winterson: to může bejt v tolika věcech, že jeden by ten počítač musel mít v pazourech, aby to objevil. Tady jsem našel docela podrobnej návod, kterej by (letmým pohledem) mohl řešit i ty hry odmítající leccos.
http://winmac.mvps.org/win95dos.html ... (věnuj pozornost hlavně nastavení config.sys a autoexec.bat).

Osobně bych ale za rychlejší a čistší řešení považoval udělat si bootovačku DOSu 6.22 (válí se to po internetu všude možně, třeba tady a vykašlal bych se na spouštění těch her z Win 98.
Jméno: Winterson 9. 1. 2013, 20:30:40 delete
e-mail:
 
Elemire, tak jsem se pokoušel pohrabat ve Windows - buď jsem to navolil špatně nebo to PC jede naprosto stejně. Zvláštní. Napřed jsem nemohl objevit ty soubory (byly logicky skryté), potom tohle. Jako je pravda, že jsem tomu věnoval asi dvacet minut než jsem šel do práce. Zítra zkusím znovu.

Lionheart a Goldenland byly docela dobrý pařby. Lionheart opravdu ztratil ve druhé polovině dech a už mě to moc nebavilo. Ale byla to hodně podařená alternativní realita.
Goldenland jsem nedohrál, ale už nevím proč. Začátky jsou extrémně těžký, stokrát jsem vytuhnul než se mi podařilo nabušit postavu. Na druhou stranu to mělo (a pořád má) příjemnou atmosféru. Mám i pocit, že to byla budgetovka za tři stovky v té době. Od tý doby si budgetovky občas zahraju. Někdy příjemně překvapí a baví mě víc než mainstreamovky.

Uf, vy mi zase dávate, tolik zajímavých myšlenek - že vy zase chcete, abych vám zaplnil čtvrt stránky dlouhým komentem...koledujete si o to :P

Grimoar Forever vypadá slibně, hlavně ty statistiky...i když 600 hodin je strašně moc. Taky tvrzení tvorby 17 let, příliš mnoho vlastností k popisu a sakra vysoká částka. Moc se mi to nezdá, ale uvidíme.

Co se týče přehlšle skillů, vlastností atd. - Wizardry 8 mi dalo celkem dost zabrat, ale spíš vysloveně v tom množství. Potom už se to víceméně udržovalo samo. Jenom těch tříd a ras bylo víc než moc. Naštěstí to fungovalo víc než dobře.

Autohealing bych chápal u her z sci-fi nebo fantasy prostředí. Fantasy to obhájí magií nebo přirozenou schopností a sci-fi nanity nebo podobnou technologií. Ale WTF moment přichází když se autoheal objeví v 2.světové (ehm, ehm, Call of duty), přítomnosti (kašly, kašly, Call of Duty). Auto-věci jsou jen výmysly jak ulehčit chudinkovi hráči situaci. Trendy jsou svinstvo a tohle patří mezi to.

Fast-travel je naopak sakra užitečná věc, sice už od dob dávných, ale hodí se i v dnešních hrách. Třeba takový Far Cry 3, Fallout 3, Dead Island atd. Ono je príma se pořádně projít po mapě...ale když nemáte čas tak to spíš naštve.

Jméno: Elemir 8. 1. 2013, 19:00:01 delete
e-mail:
 
Mě se původně pod autowalkingem vybavilo něco na způsob fast travellu, ale jak píše Uran, takhle nějak bych si to představoval. Tedy vázané na podmínku, že se můžu dostat jen tam, kde už jsem nějak byl.
Jméno: Majk 8. 1. 2013, 14:06:17 delete
e-mail:
 
Jo jo, jasně, to asi není nic proti ničemu. To pak samozřejmě využití má - co jinýho je Lloydův maják nebo cestovní zrcadla, jenom to na určitý bod teleportne rovnou.
Jméno: Uran 8. 1. 2013, 13:55:11 delete
e-mail:
 
autowalking -treba kdyz uz ma prozkoumanou a vykillenou mapu a chci se nekam vratit. Kliknu na koncovy bod a atomaticky tam dojdu.
Jméno: Majk 8. 1. 2013, 10:46:31 delete
e-mail:
 
Jo - naprosto rozumím, mě u některých RPG až šibe z mnnožství možností u tvorby postavy/dovedností/kouzel... Wizardry nebo Arkania jsou tak max co snesu. No nicméně vzhledem k vzácnosti současných čtverečkáčů to překousnu. Ale prostě méně je více. Autohealing doufám buď půjde vypnout nebo to bude jako dočasný kouzlo (podobně k MM7), případně jako nějaká druidskoléčitelská dovednost (taková byla třeba v Lone Wolfov) - pak bych vůbec neměl námitek, naopak. Ale kdyby měl být stabilní, to by mě moc nepotěšilo. Automapa mě naopak potěší vždy. Kreslit čtverečky už mě nějak nebaví. Ale co je Autowalking, to teda vůbec netuším. Něco na způsob rychlýho přesunu? V krokovacím dungeonu by to moc smysl nemělo, až na drobné výjimky (jako důlní vozík v LoL, loď v MM4+5). Nebo se jedná o něco jinýho?
Jméno: Elemir 8. 1. 2013, 02:20:10 delete
e-mail:
 
Shlédl jsem video a vzhledem se tomu ta oldskůlovost upřít nedá. Automapping, Autowalking, Autohealing -> zejména to poslední, evokuje to u mě současný trend, kdy se postava hráče sama postupně léčí, což by byl zajímavý a opravdu neotřelý nápad. Ale teď spíš k tomu ostatnímu. Víc mě zaujala ta tabulka, zejména to množství položek ve sloupcích. Zjistil jsem, že mě spíše vyhovují omezenější možnosti. Např. menší počet kouzel nebo ras. Určitě bude zajímavé sledovat, zda-li autoři pro tohle všechno opravdu najdou uplatnění a vznikne z toho zajímavý komplet. Škoda, že v tom videu neni vidět víc.
Jméno: Majk 3. 1. 2013, 20:48:27 delete
e-mail:
 
Na indiegogo (obdoba Kickstarteru) jsem narazil na další čtverečkový rpg v přípravě. Dokonce tam píšou, že projekt bude dokončen i pokud se nedocílí požadované částky, a to letos v květnu. Čímž trochu vzniká otázka, na co ty peníze teda vlastně chtěj. Ale na druhou stranu po shlédnutí videa nemám důvod nevěřit, že dílo bude. Dost mi to připomíná Wiz7 s ještě hezčí grafikou. Mají tam i srovnání s ostatními známými dungeony, no to uvidíme jestli kecaj nebo ne, ale obecně se mi ten projekt zamlouvá.
http://www.indiegogo.com/grimoireforever ...
Jméno: Elemir 3. 1. 2013, 07:21:53 delete
e-mail:
 
Zpětný odkaz potěší, tohle jsem vůbec nečekal

Jinak ještě k tomu config.sys níže, udělal jsem tam edit, neb mi v noci došla drobná chybka v zápisu (opsal jsem to včera rovnou ze starší české příručky a nejspíš s chybou). Zajímavé jsou i doplňkové parametry, ale na ty dojde většinou až tehdy, pokud to v základu ještě nefunguje zcela korektně - zase záleží na použité desce.
Jméno: Majk 2. 1. 2013, 23:23:17 delete
e-mail:
 
Mimochodem Elemire, Jeff Ludwig si všimnul, že jsme si všimli jeho modu pro MM3. Tady a scrolluj dolů na Praise and Feedback (pod screenshotama). Sice to co o modu píšeš přeložil Translatorem, ale to je pochopitelný. Adresa webu na zahraničních stránkách potěší.
Jméno: schveider 2. 1. 2013, 22:29:27 delete
e-mail:
 
@Adam23: Joo Gaussova puska. To byla uzasna vec. Dala koseni emzaku zcela novy rozmer . Skoda jen ze Warhead je tak kratkej. Vic me teda bavila dvojka Crysisu, jelikoz ve meste mi prisly moznosti stealth zpusobu hry uplatnitelnejsi.
Jméno: Elemir 2. 1. 2013, 21:41:17 delete
e-mail:
 
Na fóru jsem zrovna dopsal seznam. Lionheart mám na notebooku, to vezmu v práci po nočních, právě ty recenze mě od toho pořád jaksi podvědomně oddalují.

Golden Land jsem kdysi rozehrál, ale ztratily se mi savy. Pamatuju si, že jsem se dostal do jakési patové situace a vůbec netuším, jestli jsem měl prolezlé vše, co šlo. Manuál tu ještě mám schovaný, pamatuju si akorát velmi dobře na ten tahový boj, začátek byl perný. Zlomilo se to až ve chvíli, kdy se mi do družiny dostal ten mrtvý rytíř. Pak jsem narazil na nějaké černé rytíře a bylo po všem.

Obavy mám právě z her, co jsem nějak rozehrál a nedohrál. Ne všechno mě bavilo, nebo bych to dnes řadil do svého repertoáru, takže nejvíc se děsím těch začátků.