Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: JCMurphy 16. 1. 2013, 20:37:45 delete
e-mail:
 
proč jste nechali umřít hádankářský koutek? přes týden se nikdo nezúčastnil...
Jméno: Winterson 16. 1. 2013, 20:21:04 delete
e-mail:
 
Majku, ale je jen otázka času kdy ani ovladače ty křemíkový potvory nezkrotí a oni si pak začnou dělat co chtějí s uživateli!
Jméno: Evanna 16. 1. 2013, 20:20:24 delete
e-mail:
 
Mnohokrát děkuji za Vaše rady .) až bude doma moje technicky zdatnější polovička, snad mi to zprovozní
Jméno: Majk 16. 1. 2013, 20:07:41 delete
e-mail:
 
To pravda mají, ale ovladače na hlavu jsou jen ve Windows. Ostaní systémy si s hlavou neporadí a potom počítač zbaběle dělá jen to co chce uživatel.
Jméno: Winterson 16. 1. 2013, 19:54:40 delete
e-mail:
 
Počítače přeci jen mají vlastní hlavu, ať se vám to líbí nebo ne, jsou to příšerný potvory
Jméno: Elemir 16. 1. 2013, 19:07:06 delete
e-mail:
 
4Majk: Do toho editu jsem to zadával bez www. Přesně netuším, jak to funguje, při testech mi to jen nechtělo moc fungovat s vlastním filtrem, tak jsem to dál nezkoumal.

K MM8 apod.: Dopsal jsem to ještě do fóra k jednomu příspěvku. Kompatibilita, xp-patche apod. se vztahují se 100%ní funkčností max. do verze Windows XP (včetně). U ostatních je to otázkou mnoha faktorů a nejde na to spoléhat. GOG verze to zřejmě budou řešit nějakou berličkou, u mě třeba pro změnu padá jejich osmý díl na Windows XP
Jméno: Majk 16. 1. 2013, 18:40:27 delete
e-mail:
 
Elemire dík. Mělo to být repráky hír, jako v tom filmu, jenom nevím co se to stalo, asi jsem fakt udělal chybu a neuvědomil jsem si to. Ale pro jistotu, nemůže to být tak že když za protokolem nenásleduje www, že to udělá to co se stalo?
Jméno: bzonon 16. 1. 2013, 17:40:54 delete
e-mail:
 
Zdravim, k tomu problému s kompatibilitou. Já hraju MaM8 na XP i na win7 tak, že prostě jen dám spustit v režimu kompatibility pro 95 nebo 98 a jede to bez problémů. Jen mi teď na sedmičkách občas naskočí nějaká vnitří chyba, když se má přehrát videosekvece. (smrt a tak)
Jméno: Elemir 16. 1. 2013, 14:49:08 delete
e-mail:
 
V pohodě, opravil jsem to hned v původním příspěvku . Nedávno jsem zkrácený dotaz psal a bez problémů ... test repráky

Edit: teď to jde.
Jméno: Majk 16. 1. 2013, 13:35:35 delete
e-mail:
 
Elemire, moc se omlouvám. Můžeš to prosím opravit? Neblbne nějak BBCode?
Jméno: Majk 16. 1. 2013, 13:32:22 delete
e-mail:
 
Tak pánové byli rychlejší. Já mezitím dospěl k zajímavému zjištění, půjčil jsem si notebook s 64-bit Win 7 a naninstaloval tam šestku až osmičku z GOGu, světe div se to běží bez nastavování kompatibility a dalších masochistických hrátek. Jenže ono se to může lišit i počítač od počítače, že to fungovalo tady neznamená že to je pravidlo. Nicméně se mi zdá, že ty verze z GOGu přece jen s moderními OS počítají, možná že to řeší ty jejich knihovny, těžko říct.

Jinak ještě jsem objevil návod, jak přinutit DOSBox rozjet Windows 98 včetně podpory zvuku a 3D karty. Nezkoušel jsem to, ale taky by to mohlo být řešení pro Win9x hry. Je ale evidentní, že pokud by pod tím měl jít hrát M&M plynule, bude to chtít dost silnou mašinu. V případě zájmu repráky repráky hír.
Jméno: Elemir 16. 1. 2013, 11:28:23 delete
e-mail:
 
Jak píše ZecK, normálně nainstalovat hru, nainstalovat xp-patch, češtinu, v setupu (MM8Setup.exe) zrušit hardwarovou akceleraci a potom na souboru MM8.exe nastavit kompatibilitu na WinXP.

V případě silnějšího hardware bych asi pomaloučku začal uvažovat nad virtualizací. Co jsem na podzim četl, tak VirtualBox už snad pořešil i 3D akceleraci, tak zas někdy zkusím, jestli už pod tím půjde spustit MMIX. Nevýhoda je, že tam zas pro změnu vzniká omezení na hostovaný systém, např. pod WinXP ne, pod Win7 ano ...
Jméno: ZecK 16. 1. 2013, 10:06:38 delete
e-mail:
 
To Evanna: Pokud máš Win 7, zkusil bych režim kompatibility. Zkusil bych to nastavit na Win XP SP2 (právě tlačítko na exe soubor -> vlastnosti -> kompatibilita).
Jméno: Evanna 16. 1. 2013, 02:16:18 delete
e-mail:
 
Moc děkuji za pomoc, Majku (opět ) Ale .. Hihi .. stydím se za svou technickou negramotnost, pozapomněla jsem, že nemám Visty ale Windows 7 mění to něco na mé situaci?
Jméno: Majk 16. 1. 2013, 00:42:33 delete
e-mail:
 
Evanna: nemusí to vést k řešení, hodně lidem to pomohlo a hodně lidem ani za mák. Zkus nainstalovat DirectX 9.0c a uvidíš.

Vista a navíc v 64-bit verzi -- no byl by zázrak, kdyby na tom jely všechny starší hry bez odmlouvání. Nemáš možnost nainstalovat si na počítač druhý systém (98, XP), ať už nativně vedle Visty nebo virtuálně pod emulátorem (např. Virtual PC)? Chápu že ne vždy tu možnost člověk má, ale spousta lidí jí přehlíží a přitom právě ona vede k bezproblémovému hraní starších her.
Jméno: Winterson 15. 1. 2013, 22:01:41 delete
e-mail:
 
Elemire, Oblivionu jsem se tak nějak vyhýbal. Morrowind mě bavil, ale potom jsem začal hrát Fallout 3 - a připadalo mi, že je to nějak tak podobný. Skyrimu jsem se taky dlouho vyhýbal, ale ten jsem dohrál.
Jméno: Evanna 15. 1. 2013, 19:29:35 delete
e-mail:
 
Ahoj, mí drazí spolumilovníci M&M
Zase jsem tu dlouho nebyla (prošla jsem další neplánovanou pauzou v hraní - tu šestku tímhle tempem snad nikdy nedohraju ) každopádně jsem se konečně dostala k instalaci M&M 8 a opět jsem narazila na problém :( instalace v pořádku, ale hra nejde a nejde spustit a to ani s Elemirovo patchem :( Neustále mi to píše hlášku Direct draw error. Setkali jste se s tím někdo, nebo je to opět mým Windows Vista 64bit? dííky za odezvu
Jméno: Adam23 15. 1. 2013, 16:01:53 delete
e-mail:
 
Původně jsem chtěl hrát jen datadisk (což jde), ale vidím, že minimálně kvůli kouzlům a spellmakingu si to dám zase celý znova
Jméno: Elemir 15. 1. 2013, 09:21:25 delete
e-mail:
 
Já jsem viděl akorát nějaký ten kousek z jedné vesnice s dvojníky. Navíc nemám prolezlou ještě ani základní hru, pořád se motám na ose Imperial City - Alvil.
Jméno: schveider 15. 1. 2013, 02:33:42 delete
e-mail:
 
Je fakt, ze si autori s tim datadiskem vyhrali. Atmosfera Manie i Dementie byla vyborne zachycena a hlavne prvni vstup do lokace datadisku nemel chybu.