Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Winterson 18. 1. 2013, 19:18:48 delete
e-mail:
 
Elemir:

Nééé, DLC néééé Ty dopadají příšerně v poslední době, hlavně pro RPG.

2000 HP?! Sakra, co do toho narval

Právě za plížiče se mi hrálo nejlíp ve Skyrimu. Byla to i zábava.

To mi připomíná jak jsem v Morrowindu zasekával nepřátele o dveře, rohy, bojoval z kamenů, nechával jsem je utopit se ve vodě pod nějakým předmětem (hlavně ve Vivecu).

V Oblivionu asi pojedu za něco obdobnýho.
Jméno: Winterson 18. 1. 2013, 19:15:14 delete
e-mail:
 
V podání amíků to je nudná provincie. Kdyby si s tím pohráli tak by si to nezadalo se survival gamesou - podle tvých představ A myšlenky to jsou doopravdy zajímavý.
Jméno: Elemir 18. 1. 2013, 19:13:38 delete
e-mail:
 
Myslím, že i na Hammerfell nakonec dojde Podle mě Skyrim pustinou ve finále nebude, spíš se obávám, že ta volná místa jsou tam připravena pro DLC. Po dokončení hlavní linie mě to nějak netáhlo hrát dál. Vytrénoval jsem kovařinu, alchymii (trénuju vždy), očarování a vykoval jsem si trpaslíčí set ... mno, připadal jsem si jako Herkules mezi smrtelníky Kolega mě však nechal spadnout čelist úplně, jeho mečík dával 2000 HP damage ...

V Oblivionu mi zatím vychází taktika s plížením a někde v horách jsem splašil lehkou zbroj s 15% chameleon. Ne vždy to vyjde, ale zraňuju o poznání víc. Přesto ne všemu se postavim férově, dost často střílím ze skály apod. Kouzlení mi zatím moc nejde, ale budu mít to vyvolávání na paměti.
Jméno: StriderCZ 18. 1. 2013, 19:11:21 delete
e-mail:
 
To je právě ten fór, nechápu proč by měla být provincie Skyrin ta nejnudnější? Dovedu si představit, jak by prolézání zmrzlými pláněmi mohlo být zajímavé (nejoblíbenější fantasy hrdina je u mne CONAN), brodění sněhem, vánice ubírající staminu, omrzliny s nutností léčby v případě nedostatečného oblečení či rasy (hraji Realms of Arkania), stržení laviny, sněžná slepota, používání sněžnic, propadnutí se do ledu na nedostatečně zmrzlé ploše. Jenže to by nesměla být americká Bethesda a zjednodušení herních principů pro blbce.
Jméno: Winterson 18. 1. 2013, 18:54:45 delete
e-mail:
 
StriderCZ:
To zní jako starý osvědčený způsob jak nezemřít Ale očividně je to hodně účinný. Až si nebudu vědět rady, určitě tuhle radu uvedu v praxi.

To dřív umřou daedry sešlostí věkem a vyhynou než dohraju hlavní linii
Jméno: Winterson 18. 1. 2013, 18:52:16 delete
e-mail:
 
Ty jsi strašně hyperaktivní, měl bys zpomalit, čéče

Vidíš, já tyhle pocity neměl. Možná to bylo tím, že jsem hupnul z TES 3 rovnou do Skyrimu. Navíc jsem od toho NIC nečekal, takže mě to ani nezklamalo.
Na druhou stranu, co bys čekal od zmrzlýho šutráku, kdyby to byla jiná provincie tak by si s tím (možná) pohráli víc. Skyrim je asi nejnudnější provincie ze všech.
Buď rád, že tam nedali pouště z provincie Redguardů

Přesně tohle se mi stalo, některý dungy jsem musel navštívit 2x. Docela otrava. Už předtím jsem ale nadával, že Skyrim je osekaný jen kvůli mainstreamu, aby to nebylo příliš těžký a šlo to do AAA titulů. A takhle to dopadlo.
Hra to nebyla špatná, ale působila osekaně a bez hlubší historie (TES 3 vás přitom zasypal knihami, knihovnou a hezky ji na vás naházel cihlu po cihle).

A teď je na řadě Oblivion...no, uvidíme.
Jméno: StriderCZ 18. 1. 2013, 18:50:55 delete
e-mail:
 
Level scaling se dá zvyknout, pokud.... budeš hrát jako já... maximim odolnost, těžké brnění, a pak? vyvolávání. Jakmile si vyvoláš Elementála (který na sebe nabalí útok a ještě dá nějakou tu ránu), tak máš vystaráno. Navíc nehrozí friendly fire v nepřehledných situacích. Jinak brány oblivionu byly zbytečný vopruz (hlavně počtem). Ale když budeš chtít, dohraj hlavní úkolovou linii (nepřišla mi tak špatná ani dlouhá) a ony se vypnou.
Jméno: Elemir 18. 1. 2013, 18:43:15 delete
e-mail:
 
O levelscalingu u Oblivionu jsem psal už na fóru. V noci jsem měl čas rozjet i Morrowind a opravdu je to znát. Zvyknout se na to určitě dá, ale jak poslední dobou lítám z jednoho herního systému do druhého, tak mi to dělá docela problémy

Skyrim mi zas tak ponurý nepřišel - oproti sopečným pláním v Morrowindu nebo věčně zataženému počasí na Solstheimu je to ještě paráda. Já bohužel zas pro změnu zimní krajině neholduju , takže pro mě je to docela utrpení, proto si nezamrzlé končiny ve Skyrimu celkem užívám (sopečná jezírka nebo pláně u Riftenu). Mě to přijde jako nucená berlička, jako by si vývojáři nechtěli se Skyrimem pohrát a tak tam plácli monotonní sněhové pláně - ke všemu pusté. V Oblivionu znám zatím jen západní část, ale přijde mi mnohem veselejší. Opět se dokážu přistihnout, jak jen koukám do krajiny nebo se bezcílně potuluju po trvnatých stráních.

Skyrim má nevýhodu i v herním obsahu, v tom mě zklamal víc. Jediné dvě frakce, které za něco stojí, jsou Zloději a Temné bratrstvo. Volnost pohybu je pak značně omezena na nutnost zadaného questu - "Chceš do tohohle dungeonu? Fajn, jdi si, ale počítej, že jestli tě sem nikdo neposlal, půjdeš sem na 75% znovu ... no a při troše štěstí se ti to možná započítá jako splněný úkol ." V tomhle nemůžu dopustit na Morrowind.
Jméno: Winterson 18. 1. 2013, 18:29:02 delete
e-mail:
 
Asi chtěli odtrhnout hráče od virtuální krásy Ten engine se jim ale povedl, to se musí nechat.

To někdo říkal, že s nástupem bran ho Oblivion přestal bavit. Se asi nebudu moc zaobírat questy a budu spíš pročesávat Oblivion skrz naskrz.
Skyrim jsem jel od začátku po questech jako Khajiit se zaměřením na plížení a boj na dálku. Docela zábavný.

Budu smažit na konzoli, takže s modama mám peška (ale vzhledem k tomu že většinu her hraju na casual, potažmo easy, tohle mě asi nebude moc trápit).

Jméno: Adam23 18. 1. 2013, 18:24:34 delete
e-mail:
 
"Nečum kolem a věnuj se questům".
D

Tak právě mne znova uchvátil Oblivion a ten level scaling mi dává zabrat, hnědý medvěd a pitomá zombie a to je masakr. Ale já vytrvám! Pořádně jsem to zmodoval a tak se ponejvíc kochám krásou kolem Hlavní quest nechám u ledu, ty brány tam fakt nechci
Jméno: Winterson 18. 1. 2013, 17:55:55 delete
e-mail:
 
Na PC to vypadá trošku líp než na konzolích (a to jsem to dohrál na XBox360) a ta atmosféra mi připadala jako u TES III - tam taky byla ta tónovitost trošičku jinde.
Na konzoli jsem si to koupil protože tohle je přesna ta "gaučová" hra, kde si můžeš dovolit zevlovat a rozhlížet se kde co lítá.


Ve Skyrimu bylo POŘÁD hnusně. Jenže jsem spíš většinu času trávil v pozdemích a tam bylo doopravdy hnusně. Možná chtěli tvůrci říct "Nečum kolem a věnuj se questům".
Tvá poznámka o lyžování mě dovedla k myšlence jestli další schopnost skyrimských koní není bobování ze svahu i s jezdcem...hmmm. Ani bych se nedivil s těma schopnostma co mají i normálně
Jméno: StriderCZ 18. 1. 2013, 17:49:12 delete
e-mail:
 
Mně na Skyrimu ohromně sere to jak hnusně je zobrazena zimní příroda. (teda aspon na PS3, nevím jestli na PC je to lepší) . Miluji zinu, lyžování, a ne že by vždy byla azurová obloha, a nebyla mlha apodobně, ale když jedu na hory tak se kochám krásnou přírodou, stříbřitým prašanem, závějemi sněhu.. a ve Skyrimu je tak někjak pořád hnusně...
Jméno: Winterson 18. 1. 2013, 17:42:03 delete
e-mail:
 
Jeden quest s krysami byl i v Morrowindu, ještě si pamatuju že to bylo od gildy bojovníků a musel jsi zabít krysy okusující polštáře u starý paní ve světnici a v patře Tenhle úkol se táhnul snad všemi díly.

Skyrim jsem dohrál, nebylo to špatný a opravdu to bylo víc depresivní - co by jsi ale čekal od kamenitýho a zmrzlýho kusu ostrova, kde žijí jen Nordi, kteří se chechtají ostatním rasám jak jim mrznou pozadí a sami tam chodí v plavkách

Oblivion je opravdu barvitější, level scaling mě jaksi minul - většinou mě spíš štval, že se monstra potom nedala zabít. To platí třeba u Wizardry 8 - pekelná to hra. Čím jsi byl silnější tím víc potvor na tebe hra uvalila.

Jméno: StriderCZ 18. 1. 2013, 17:30:20 delete
e-mail:
 
Všechny TES hry jsou potěmkinovou vesnicí, s obrovským hype. Ale Oblivion jako jednou z TES her jsem dohrál, není tak špatný, jak se o něm tvrdí. I na ten levelscaling se dá zvyknout (nebo jej obejít). Questy nejsou tak stupidní (schválně vzpomeň si na mne, až dostaneš "obvyklý" quest se zabitím krys ve sklepě)... A narozdíl od Skyrinu je tráva zelená, obloha modrá, a vůbec.
Jméno: Winterson 18. 1. 2013, 16:49:09 delete
e-mail:
 
Je to docela škoda, kdyby to bylo menší a negenerované, mohla to být docela dobrá hra.
Vždycky se mi zježí chlupy i na pozadí, když někteře hře uvidím to prokletý slovo "Bethesda"...brrr.
Jsem se nakonec rozhoupal k Oblivionu - teď čekám dokud nedorazí. Hrál jsem Arena, Daggerfall, Morrowind a Skyrim. Už chybí jen Oblivion, ale to jen abych měl splněnou celou linii všech dílů
Jméno: Elemir 18. 1. 2013, 16:45:18 delete
e-mail:
 
Hrál jsem Daggerfall něco okolo 45 minut a měl jsem podobný pocit. Jen zkusmo jsem se vydal kamsi jedním směrem, ale pořád to vypadalo stejně. Je tedy pravda, že já alespoň na nějakou potvoru v divočině narazil Vzal jsem nějakej úkol, ale pak jsem to zas vypl. Musel bych si na to vyloženě udělat čas, jenomže v tom mě děsí ty bugy. Všude se o nich dost píše, tak bych nerad věnoval čas nečemu, co už z principu nepůjde dohrát.
Jméno: Winterson 18. 1. 2013, 16:30:28 delete
e-mail:
 
Jestli někdo chce zkoušet TES:Daggerfall - silně nedoporučuju. Ne kvůli hratelnosti, ta je víceméně dobrá, ale hlavně kvůli zabugovanosti, totální prázdnosti.

Dvacet, ano, DVACET minut mi trvalo než jsem prošel k nějakému obydlí - ale mezitím se nedalo nic dělat, je tam pustoprázdno, bez příšer. Jsem mohl mít jen zaseklý chození dopředu a mohl klidně jít na čaj (nekecám, udělal jsem to).
Ze začátku je to ultra-těžký, MM7 ze začátku je oproti tomu oddychovka.
Hned ze začátku na mě naběhnul namachrovanej zloděj a barbar - 2 zásahy a load. Potom takový malý ďáblík, imunní vůči nemagickým zbraním. Nezbývá než nakopat mu zadek - doslova.
A to nepočítám kostlivce, medvědy, krysy a batmany, teda netopejry.
Musím na druhou stranu říct, že se to dá zvládnout, už ze začátku najdete relativně dobrou výstroj (plátový brnění,šavle, 4.úroveň a 800 zlatých). Tím to ale končí a pak nastává šílená nuda. Je to docela škoda, potom mě to začalo bavit.
Jméno: Elemir 16. 1. 2013, 22:09:59 delete
e-mail:
 
Já tu už pár dní překopávám některé články, takže na souvislé myšlení jiným směrem to moc neni. Na druhou stranu bych tam mohl šoupnout jednu opravdu záludnou otázku Dneska mě čeká ještě předělávka map, je to docela mravenčí práce a ještě k tomu zajistit funkčnost starých odkazů. Pak přijde zas na řadu oblíbená korektura
Jméno: ZecK 16. 1. 2013, 21:34:26 delete
e-mail:
 
To majk: mě jede na Win 7 prof. 64 bit bez problému (dokonce bez režimu kompatibility i xp patchů) krabicová MM8, a pak jsem koupil přes Game 2k MM6 a MM7 a taky to jede v pohodě. Hodně záleží na hardware, stavu ovladačů... jak říkáš kus od kusu.
Jméno: Majk 16. 1. 2013, 20:57:36 delete
e-mail:
 
Priznám se, neměl jsem ani moc času, ale hlavně ani zrovna náladu hledat odpověď. Jen jsem doufal, že náladu hledat bude mít někdo jiný. Otázka to byla dobrá. To se asi stane víckrát, že to prostě vyhnije, pak se zase nečekaně objeví chuť na hádanky.