Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 24. 1. 2013, 18:39:38 delete
e-mail:
 
Já se zatím nikam nehnul, stále neni čas, ale jak vidím, už si dále Jsem členem jak cechu mágů, tak i cechu zlodějů a nevypadá to, že by se to mlátilo jako v Morrowindu s cechem zlodějů (byť tam to šlo snadno obejít přes cechovní dům v jiném městě).

Znám teda jen západní pobřeží a část Skingradu Pro mě by byl ideální mix Oblivionu a Skyrimu, protože se to částečně vrací k systému Morrowindu, ale dodává mu to více možností, např. kovářství, snaťky, perky apod. Víc to hráče ke světu připoutá. Perky mi přišly z počátku jako nutné zlo, ale nakonec je to zajímavější, díky tomu si nejsou finální postavy tak podobné. V Morrowindu se rozdíl ve výběru povolání velmi rychle smazává, tohle je třeba v Oblivionu lepší, ale pořád lze u dovedností težit z vyšších levelů dovednosti -> tovaryš, expert, mistr. Právě ta nutnost mixu u mě drží Morrowind stále na prvním místě.

Edit: Jen na okraj, opět musím smeknout před GOG, zrovna jsem tam objevil Neverwinter Nights 2 Complete za 15$ Když vemu, že jsem to po českých luzích a hájích sháněl horko těžko po částech, tak tohle je bezkonkurenční nabídka. Co mi byla tenkrát platná sleva na Atari webu, když se týkala jen emerické verze a z Evropy ji tedy nešlo koupit/stáhnout :/
Jméno: Winterson 24. 1. 2013, 13:06:26 delete
e-mail:
 
Elemire, už mám za sebou 7 hodin, 5. level a na hlavní linii ani nesáhnul. Akorát všechno lustruju, plním vedlejší questy (ty markery questů jsou paráda), ke všemu ty vyskakující tabulky s vyprávěním během úkolů.
Můžu dělat úkoly pro všechny fakce najednou (když nepočítám pozdější komplikace) nebo když se přidám např. White Stallions a Arena (kterou jsem během hodiny dokončil + vedlejšák s překvapivým ovlivněním grand championa), mimochodem záživná dějová linka během zápasů - blademaster je prostě řízek.
Tak a když se připojím k gildě bojovníků, můžu pak dělat úkoly i pro mágy?

Jsem hodně rád, že jsem dohrál Fallout 3 a Fallout:New Vegas předtím než jsem se pustil do Oblivionu. Možná bych byl naštvanej, že F3 vypadá jen jako předražený mod (možná že i byl).
Těch nápadů je ale opravdu hodně a jsou vydařený a Skyrim pokulhává, jak obsahem tak bohatostí a rozmanitostí rozhovorů.

Oblivion mě fakt příjemně překvapil (=nic jsem od něj neočekával).

Můj žebříček:

1) Morrowind (nezapomenutelná atmosféra a ještě se drží "najdi si sám" a nevede hráče za ručičku)

2) Oblivion - vše co jsem psal nahoře, ale mohli přidat houpání při chůzi, vypadá to, že postava levituje.

3) Skyrim - Vrchol hratelnosti a grafiky, bohužel nápady už začaly docházet - přesto poutavá pařba.

Jméno: Elemir 23. 1. 2013, 21:55:32 delete
e-mail:
 
4Jack: Ten modrý čtvereček značí přechod mezi grafickým rozhraním Windows a aplikací -> nemůžou se dohodnout, kdo má slovo Občas se mi to stává u jiných her. Zkus znovu zopakovat celý postup instalace s patchi. Pokud to opět nepomůže, pak bych zvážil virtualizaci a Windows 98.

4Winterson: Souhlasím, je to něco na půl cesty. Obchodníci jsou fajn, z počátku jsem měl podobný tik jako v Morrowindu a hledal, kam všechno ukryju, abych to mohl postupně rozprodat. Ono přitom stačí najít obchodníka s největším limitem a prodávat mu co hrdlo ráčí Hlavní linii jsem taky nenačal, takže nemusím řešit žádné brány apod.
Jméno: Winterson 22. 1. 2013, 23:04:35 delete
e-mail:
 
Tak jsem pařil Oblivion a musím říct, že mě příjemně překvapil.
Je to kombinace Morrowindu a Skyrimu. Ty fast-travely jsou bezva věc. Protože jsem předtím hrál Fallout 3, tak ovládání pro mě byla hračka (na X360). Hraje se to příjemně a svižně.
Sehnal jsem verzi s Knights of the Nine a Shivering Isle.
Asi hlavní quest nebudu chvíli dělat a spíš se zaměřím na courání a vedlejší questy.

Ta alychimie je fakt celkem i sranda. A díky tomu, že obchodníci mají jiný systém než v Morrowindu (jen do určité částky, ale neomezeně financí).


Musím uznat, že oproti Skyrimu je to nápaditější jak úkolově tak vůbec nápaditým světem...fakt jsem tohle řekl? Nikdy bych si to nemyslel.
Jméno: Jack 22. 1. 2013, 21:50:28 delete
e-mail:
 
Ahojda hojda, jak jsem psal v příspěvku z 30. 10. 2012, 17:28:12, po šestém díle jsem se dal na sedmý (tentokráte bez cheatů a editorů) a bohužel, při kliknutí na vysněné tlačítko Nová hra se sice zobrazí okno s výběrem družiny, jenže pohnu myší a modrý čtvereček, který jezdí jen zleva doprava a za chvíli zásek:´-(( a pak restart.. jen pro zajímavost, před reinstalací počítače hra šlapala jako hodinky.. no přes vánoce sem to nechal uležet a teď jsem tomu dal ještě šanci.. povedlo se mi po desítkách restartů spustit novou hru jenže bez toho, abych si pohrál s nastavením družiny - to sem musel vyřešit editorem a družinu jsem vytvořil takto.. hra naštěstí běží ale občas se objeví modrý čtvereček místo myši i při hře:-( např. při spuštění knihy úkolů nebo když sem kupoval kouzla....

foto zde: http://raddleweb.wz.cz/mim7.jpg ...
Jméno: Elemir 22. 1. 2013, 06:44:17 delete
e-mail:
 
Já to mám jednoduché, nejprve si to chci projít v čisté instalaci a pak teprve někdy zkusim něco doinstalit Rozehrát to teď s pluginy bych se docela bál, protože při svý smůle bych tam dal určitě něco nestandardního.

U Morrowindu to bylo jasné, kvůli češtině bylo lepší neinstalovat nic. Vyzkoušel jsem tam akorát nějaký ten oficiální dodatek, ale jeho zabugovanost byla docela značná. Celkem mě nadchl projekt konverze pod engine Oblivionu, ale mám obavy, že řada těhle velkých fanprojektů se málokdy dotáhne do bezproblémové verze.
Jméno: Adam23 21. 1. 2013, 22:39:16 delete
e-mail:
 
Já projel videa a screeny snad stovky modů pro Oblivion, a nad některýma se až tají dech, jenže já už teď nemám odvahu na to experimentovat
Jméno: Winterson 21. 1. 2013, 18:07:44 delete
e-mail:
 
Adam23:

Takhle to u mě dopadá určitě, stačí jeden špatně přepsanej soubor a jde to všechno k šípku

U Morrowindu jsem viděl "Overhaul", kde to vypadalo i v chodu perfektně. Ale když jsem se podíval na návod tak jsem si řekl, že na to nervy nemám
Jméno: Adam23 21. 1. 2013, 17:56:44 delete
e-mail:
 
Existuje, ale instalace není uplně triviální, a u mě následovala reinstalace
Jméno: Winterson 21. 1. 2013, 17:26:29 delete
e-mail:
 
Komplexní počasí? Takový mod taky existuje? Slyšel jsem, že pro Oblivion/Morrowind je bambilion modů (a že se taky moc nemají rády).
To je sakra velký bonus, kde ho hergot nahrabu?

Zvláštní, že vrah má tuhle schopnost - teda pokud to neberou až tak daleko a můžeš tam vytvářet i jedy (což je pro vrahy typický).

Skyrim měl míchalii záživnou (a taky se málem postava otrávila k smrti ).

Mě Morrowind ani moc nepadal (jen když jsem měl zaplou češtinu a pár pluginů). Bohužel noťas na kterým Morrowind mám tak je v opravě - asi odešlo LCD podsvícení nebo se přepálil nějaký drát.

Hrál někdo "Hard to be a God"? Ze všech 3 PC co mám se mi to podařilo rozjet jen na jednom a to jen náhodou. Je to velmi podivně optimalizovaný.
Na budgetovku je to ovšem záživná a docela dobrá pařba.
Jméno: schveider 20. 1. 2013, 13:12:52 delete
e-mail:
 
Alchymie ve Skyrimu mi taky prijde lepsi tim, jak vlastnosti objevujete postupne. Mrzi me ale, ze v nem neni otraveny jablko a moznost namichat lektvar jen s jednou ingredienci jako v Oblivionu.
Jméno: Elemir 19. 1. 2013, 16:58:11 delete
e-mail:
 
Vrah má alchymii v hlavních, takže toho jsem si ani nevšiml - v Oblivionu tedy se skillem do 25 bodů nevidíš ani první vlastnosti ingredience?

Ve Skyrimu se mi to taky líbilo. Vždy je tam šance, že se při míchání náhodně naučíš novou recepturu a odhalí se další vlastnosti potřebných ingrediencí i když nemáš ještě příslušný skill. Přišlo mi to i takové realističtější

Jinak Oblivion mi taky docela padá, pamatuju si, že přesně takhle padal i Morrowind. Ukončení hry obvykle končí chybou a často to spadne i při pokusu o uložení.
Jméno: Adam23 18. 1. 2013, 23:50:30 delete
e-mail:
 
Tady se rozjela pěkná debata
No tak mám za sebou první čistou reinstalaci Oblivionu, modování komplexního počasí narazilo S bonusem +15 na alchymii už vidím všechny 4 vlastnosti ingrediencí. Tohle je lépe vyřešené (logičtější) v Oblivionu: pokud nemáš skill a nevidíš další vlastnosti, tak z nich lektvar nenamícháš, v Morrowindu to šlo naslepo.
Jméno: Elemir 18. 1. 2013, 22:00:54 delete
e-mail:
 
No, ono mě totiž při průzkumu Balmory zůstalo pár kwamích vajec navíc, takže mi nešly do páru. Rozhodl jsem je proto prodat. A ejhle, ono se to načetlo k původnímu množství Přitom mám Morrowind odehraný několikrát, ale pokaždé najdu něco nového. Ve skutečnosti jsem dodnes ještě ani neprolezl všechny dungeony.

V Oblivionu to funguje podobně jako v Morrowindu. Výhodou je, že je k dispozici více potravinových surovin (dají se najít všude), takže ani nevadí absence obnovování nabídky alchymistů. Sice trénink trvá díky tomu déle, ale neni to nic strašného. Cca 4 dny volného hraní po večerech a měl jsem stovku taky. Ochutnávání neni nutné, prostě se jako v Morrowindu tvoří lektvary obnovy.

Argoniana používala v Morrowindu a pak i v Oblivionu manželka, docela si ho pochvalovala. Ale mě spíš zajímal ten khajit, takže asi zkusím opravdu jeho.
Jméno: Winterson 18. 1. 2013, 21:19:43 delete
e-mail:
 
Paráda, za chvíli jdu smažit (i když mám alchymii jako "misc" :/ takže mi nepomůže k levelování), ale zase bych mohl vydělat.

Tak tohle je hodně zajímavý objev - je úžasný co dokáží všímaví hráči vykoumat, jsem se o nic nepokoušel, mě spíš bavilo slídit a všechno shánět na vlastní pěst

A co v Oblivionu? Na wiki jsem něco četl, něco s ochutnáváním a kombinováním - nejsem z toho moudrý.

Khajit je výborný na plížení (ale jako číča pod vodou moc nevydrží) - Argonian je výborná volba když budeš chtít na lov perel. Doporučuju Khajita

Jméno: Elemir 18. 1. 2013, 21:12:30 delete
e-mail:
 
Alchymie je v Morrowindu velice snadno trénovatelná. V Balmoře se dá v Cechu mágů koupit hmoždíř (nutné nádobí), případně nějaký ten doplněk a u Habasi existuje zajímavý nákup. Míchání je jednoduché, na začátku poznáš první vlastnost ingredience a stačí smíchat dvě se stejným účinkem. Na začátku se toho moc nepovede, ale po Balmoře lze najít dost věcí na prodej a postupně se dostaneš do fáze, kdy na lektvarech začneš vydělávat, koupíš lepší nádobí a vyděláváš ještě víc. Včera jsem takhle začal s 200 septimy a během 1-1,5 hoďky skončil s 11k + halda lektvarů ještě čeká na prodej. K tomu se dá perfektně přicvičovat řečnictví.

Jak už jsem načal, u Habasi se s každým otevřením nákupní nabídky obnovujou některé suroviny i když je předtím vykoupíš. Včera jsem přišel na to, že jejich množství se dá dokonce zvětšit tím, že opakovaně něco nakoupíš a prodáš to pak zpět -> např. nakoupíš 4x 5ks psího masa a prodáš ho zpět. V další nabídce už bude mít Habasi pořád 25ks psího masa (ušetří to čas s klikáním). V kombinaci s kwamím vejcem se dá vytvořit lektvar obnovení. Na kompletní trénink (pokud jde o hlavní dovednost) potřebuješ cca 2500 kusů od každého Druhý dobrý alchymista je v Ald-Ruhnu, ale díky tomu navýšení stačí Balmora -> navíc tu jiná alchymistka má hotovost 3000 septimů, takže se u ní dá krásně prodávat.

S rostoucí alchymií automaticky poznáš další efekty ingrediencí. Neni nutné ochutnávat jako ve Skyrimu.

Argoniana nebo Khajita jsem zvažoval zrovna včera, ale nějak se k tomu nemůžu odhodlat
Jméno: Winterson 18. 1. 2013, 20:17:44 delete
e-mail:
 
Taky jsem zkoušel, ale pre-set povolání mi nikdy nesedly. Raději jsem si vybral to o čem jsem věděl že budu využívat pořád

Abych se přiznal, nikdy jsem nepřišel na systém alchymie v Morrowindu. Kdyby aspoň byly někde recepty, ale ono néé. Jenom vím, že se to muselo míchat podle vlastností, ale bez podívání na net jsem na nic nepřišel.

Finance jsem si většinou nakradl nebo prodal, takže jsem se moc obchodováním nezabýval (jako svépomocí).
Ani základní Morrowind bych si bez léčivých lektvarů nedokázal představit. Je to něco šílenýho

Ve Skyrimu si vyber Khajita pro stealth, přesně v tomhle jsem hrál a vyšla z toho dosti zábavná postava zaměřená na luk. Byla to docela psina dávat kritický zásahy z plížení jak zblízka tak z dálky. Doporučuji.

Není nad to si postavu vypiplat sám, že? A to mi v MM8 strašně chybělo. Škoda že přešli na najímání. Sice to byla dobře míněná vlastnost na rozšíření dynamiky party...ale dopadla špatně.
Jméno: Elemir 18. 1. 2013, 20:08:19 delete
e-mail:
 
V Morrowindu to bylo vždycky zajímavé. Na začátku jsem si zkoušel povolání nechat přidělit dle otázek a vždycky mi vyšel lučištník Z počátku se vyplatí trénovat na krabech apod. Jako hlavní dovednost roste luk rychle. Většinou trénuju víc věcí najednou, aby ten začátek odsýpal rychleji. Hru bez alchymie si ovšem nedokážu představit, v datadiscích je to bez léčivých lektvarů o nervy a hlavně je to pro mě primární zdroj financí. Teď jsem si povolání zkombinoval sám, takový bojový zloděj/mág.

Ve Skyrimu už nevim, ale chtěl bych zkusit právě lehkou zbroj a plížení. Skončil jsem zatím v Bílém Průsmyku a sbírám bylinky.

V Oblivionu mám Vraha a brzy jsem zjistil, že příště bude lepší si povolání zkombinovat svépomocí
Jméno: Winterson 18. 1. 2013, 19:55:09 delete
e-mail:
 
Kovářstvím jsem se moc nezabýval, dokonce ani alchychmií moc ne. Ani v jednom TES.

I tak ale ta zranění jsou brutální

Teď moje druhá postava ve Skyrimu je breton, kombinující magii a tuším že palcát. A teď pojedu asi alchymii. Je tam spousta možností.

Celý toulec? Neděs mě (i když, tohle jsem taky zažíval v TES 3 a bylo to hooodně šípů než jsem se trefil).
Morrowind+daťáky mě ještě čekají. Ale napřed se nabušim v Morrowindu a teprve pak půjdu do jiných oblastí.

Jméno: Elemir 18. 1. 2013, 19:32:40 delete
e-mail:
 
Netuším S druhým kolegou jsme to nějaký ten týden po vydání rozehráli a v práci probírali postup a objevy. No, a tenhle to teď rozehrál a očividně nás předtím poslouchal opravdu pečlivě a vyhnul se našim počátečním chybám. Pokud si dobře pamatuju, je to souhrnný damage -> zbraň (nějaká obouruční) + očarování.

Můj meč dával jen něco okolo 200 bez nabití, luk cca 150, ale musel bych kouknout. Zkrátka 2 obři a 2 mamuti ke mě ani nedošli Rozehrál jsem to pak ještě jednou a chci tu postavu formovat jinak.

V Morrowindu mě perfektně chrání alchymie, utíkám jen před členy Temného bratrstva. Každopádně je tam dost vidět, když dovednost zlepšim -> když už se trefim, tak uberu potvoře značný kus zdraví, ne jako v Oblivionu, kde musim do bandity vystřílet konstantně celý toulec S tím plížením se to ale hodně podobá ve zranění Morrowindu. Dokonce i v Bloodmoonu to neni ještě tak na hraně, byť obtížnost v tomhle datadisku zřetelně narostla.