Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 25. 3. 2013, 21:25:17 delete
e-mail:
 
Zaklínač 2 nebyl špatný, ale taky jsem tomu musel nejdřív přijít na chuť. Určitě je třeba to dohrát s kratšími přestávkami, aby si to uchovalo tu správnou dynamiku. S odstupem času se mi k rozehrané hře vracelo podstatně hůř, ale zase jsem to hned dojel i za druhou stranu konfliktu. Znovuhratelnost to má však špatnou, takže zase možná za pár let

Legend of Grimrock jsem ještě ani nenainstaloval. K hrám co mám na GOGu se dostanu později. Teď jsou na řadě izometrická RPG z pořadače
Jméno: StriderCZ 25. 3. 2013, 21:04:23 delete
e-mail:
 
Jsem asi divný, zaklínač 2 mně pomalu ale jistě přestává bavit... A když nad tím tak uvažuji, stále víc se těším na MM VII (až jej KONEČNĚ ) dohraji. A pak MM IX... a pak... Abandoned places I (teda, pokud se mi podaří na WIN7 rozjet winUAE (budu muset obejít antivit, Norton nechce stáhnout instalační balíčky).
Ale jednu z nových her dohraji na sto pro: Legend of Grimrock.
Jméno: Elemir 24. 3. 2013, 18:42:15 delete
e-mail:
 
4Uran: O tomhle vím, našel jsem to právě už na fóru baldursgate.com. Stejně tak se s nadějemi očekává Project Eternity. Pro mě to však už moc neni, mám tu kopu starších věcí, které čekají na dohrátí. Po kiksu s BG:EE už navíc nemám nějak v úmyslu kohokoliv sponzorovat. Spíš počkám na výsledek.

4Winterson: To byl Arslegard , Frostgard je na severu mapy. Celkem klíčová oblast kvůli zastavené lodní dopravě. Jinak než pešky to napoprvé nejde.

Yanmir v pevnosti kupodivu úplně nesmrtelný nebyl, zranit ho šlo docela dobře, jenomže to mělo dost devastující vliv na družinu Ale jako úkol se zničením podpěr podlahy to byl jeden z těch zajímavých.

Cesta k povýšení mága mi přišla trnitá spíše v přípravách, protože pro značné usnadnějí bylo třeba povýšit nejprve všechna bojová povolání. Takže pokud se na mága pospíchalo, plnilo se v počátku hodně těžších úkolů najednou. Třeba takový bojovník na křižáka, to byla docela noční můra Bojovník na žoldáka byl snad ještě o chlup těžší, protože tam se na družinu protivníci sesypali najednou. Oproti tomu povýšit novice jak na učence, tak i na léčitele byla brnkačka
Jméno: Uran 24. 3. 2013, 18:03:56 delete
e-mail:
 
Prosel jsem par stran zpet a nikde jsem na to nenarazil.

Bezi zajimavy projekt:

http://www.kickstarter.com/projects/inxile/torment ...

Protoze pujde o rosahle RPG je pro spoustu lidi dulezity i preklad do CZ/SK.

Na teto adrese se muzete dozvedet jak prispet a pro to aby byla hra i v CZ/SK lokalizaci.
http://forum.baldursgate.com/discussion/17365/prid ...

Pripadne existuje i zajimava apka pro android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.- rovgo.android.kickstarterwidget&feature=search_res- ult#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5yb3Znby5hbmRyb2lkLmt- pY2tzdGFydGVyd2lkZ2V0Il0.
Sorry za ten ot.
Jméno: JCMurphy 24. 3. 2013, 17:08:09 delete
e-mail:
 
ne, byl to klasickej M&M VI s jedním druidem, totožnej s postavou se kterou jsem dal sedmičku
rozdíl mezi těmahle dílama byl ale ten, že jsem si tady musel dávat několikatýdenní pauzy na uklidnění a lokace typu Alamos a Darkmoore jsem musel hrát celej den abych přišel na to jak se dostat ke krystalu..

v Alamos jsem napřed zkoušel melee taktiku, pak jsem to změnil na patizánskou válku s mass distortion, kdy jsem vykoukl hodil a rychle zalezl, šlo to černokněžníky docela dobře

Darkmoore jsem ze začátku vzal poctivě dýkama, ale jak je tam ta minipevnost s hromadou ok a lichů, tak si dal na hotkey kouzlo skok a ladně proskákal tak nějak na desátej pokus to šlo, samozřejm jsem to tam musel vzít tou boční brankou

draky s titánama jsem tak nějak vynechával kvůli imunitě na mass distortion, ve VARNu jsem menší skupinky bral ručně, kontrolní místnost čepelemi z magie země, na cestu ke knihovně jsem neměl nervy, tak jsem to na dvacátej pokus nějak proběhl, v líhni Kreeganů jsem na začátku hrál kuželky ti lítací se zasekli na kraji a já si jenom stoupl ke dveřím a posílal kamenný výbuch
Jméno: Winterson 24. 3. 2013, 16:01:02 delete
e-mail:
 
Strider: To je rozumný přístup, já se na to ale i docela těším abych řekl pravdu. Akorát nevím JAK to vyjde - jen digi distribuce, retail v kameňáku nebo F2P browserovka/klient kde se bude obsah odemykat mikrotransakcemi. Dneska už bych se nedivil ničemu.

Elemir: Tak to už si nepamatuju - nebyl ten pentagram v místnosti s propadlem?
Frostgard hned v první třetině hry?! Já se rozmýšlel opatrně kam jít levelovat a kam ne a ty si to rovnou zamíříš Valhale na práh! (Je to Valhala, že jo? )
Ne, Dooka si už nepamatuju - jenom vim že hafo dungů bylo o hubu i s nabušenou partou.

Mág byl sice příšerně silnej...ale ta cesta k tomu je dosti trnitá. V realt-time se to dá hodně dobře ovládat, až překvapivě dobře, ale příšery jsou ze začátku dost tuhý a HODNĚ rychlý.

Z tý trošky game-playe mi připadalo že na tom museli už dešlí dobu pracovat, nevypadá to jako alpha nebo beta verze. Uvidíme...řekl slepý a šel do kina na němý film

JC: Právě proto ti přeju hodně štěstí a jsem zvědavý na tvoje závěry a pokusy
MM6 šlo i jako solo? Ale to musel být nějaký mod nebo přes editor, že?

Ledovej obr...hele, nebyla to ta zábavná pasáž, kdy je prakticky nesmrtelný ale musíš jít POD tu pasáž a zničit ty podpěry aby pak mohl v krásný animaci spááádnout do oblačných hlubin?
Jméno: JCMurphy 24. 3. 2013, 13:57:18 delete
e-mail:
 
já tu devítku nikdy nedohrál, takže to bude asi tím...
tak šestku jsem na druhou stranu nehrál nikdy a sólo to šlo i u toho BG2 jsem čekal, že to s čistým swashbucklerem půjde těžko a zatím se spíš nudím, na devítku bych to viděl na druida, nebo mága, možná hecnout hraničáře?

v devítce mě nejvíc bavil ten ledovej obr
Jméno: Elemir 24. 3. 2013, 13:23:24 delete
e-mail:
 
Do Verhoffinových ruin se muselo, minimálně k pentagramu, protože se tam objevilo písmo osudu. Nejhorší na těchle dungeonech s nemrtváky bylo jejich oživování, většina definitivně "umřela" až podruhé. Z počátku tedy docela problém, později spíš zbytečné zdržování, neboť mág to s řetězovým bleskem dokázal čistit sám.

Hraničářovo povýšení bylo docela v pohodě, když teda člověk věděl jak na to V podzemí Dookova hradu byl právě everstrike, ale taky halda trelborgů. Z povýšení mi nejvíce dal zabrat kněz, protože to je jedno z prvních povolání na seznamu k povýšení, takže hezky do Frostgardu hned v první třetině hry

Sólo to nejspíš půjde, obzvláště za mága, protože ten je prakticky k nezastavení.

4StriderCZ: Mám stejné obavy, tohle může tu hru dokonale pohřbít samo o sobě. Je však také možné, že už na tom pracujou delší dobu a oznámili to až teď. Na oldgames kouknu, pořád vyhlížím, kde se začně diskutovat a všichni to zatím taktně obcházejí :)
Jméno: StriderCZ 24. 3. 2013, 13:18:58 delete
e-mail:
 
K MMX- mám obavy z toho, že má být vydaná ještě letos, jinak jak řekl Ringo na oldgames.sk: já se těším, ale nebojím se ničeho. Nové hry mně mohou maximálně mile překvapit, zklamat už dávno ne, protože je prakticky nehrávám. Hraji jen staré vykopávky, tam mám jistotu, že se budu bavit praticky vždy a pořád mám jich tuny, které jsem ještě nehrál a chtěl bych.
Jméno: Winterson 24. 3. 2013, 11:44:48 delete
e-mail:
 
JC, už jsem ti někdy říkal že jsi sebevrah?
Jméno: JCMurphy 24. 3. 2013, 11:36:44 delete
e-mail:
 
já tu rokli pak nějak uběhal.. nebo nebylo nějaký kouzlo odvracení nemrtvých? už nevím... ale ta knížka na licha byla myslím někde v polovině

hmm, ve Verhoffinových ruinách jsem nebyl..
někdy zkusím jestli jde sólnout i devítka
Jméno: Winterson 24. 3. 2013, 06:14:15 delete
e-mail:
 
Verhoffinovy ruiny jsem neprošel nikdy - to prostě byla alfa a omega Rokle smrti měla svý jméno oprávněně. Takových spekter jsem viděl naposledy v Močálu prokletých v MM6 Vždycky jsem se dostal do poloviny a pak mě to všechno udolalo.
Už si nezvpomínám na název, ale taky někde kolem nějaký mágovy věže bylo kvůli spektrám dost veselo.
Ani nevím, že Dookův hrad nějaký podzemí měl To už je let co jsem to dohrál.

JC: K Zelenýmu mužíčkovi jsem se prokousal až v pozdější fázi hry, pak jsem si je dával k snídani - jenže do tý doby oni mě Povyšovák na hraničáře byl myslím buglý.
Jméno: Elemir 24. 3. 2013, 05:48:23 delete
e-mail:
 
Dobrou obtížnost si devítka udržela až do Frostgardu, kam se mi do města napoprvé doběhnout nepodařilo - o boji nelze ani mluvit, ten byl prohraný ještě dříve, než-li začal, holt černý vlk je černý vlk. Pak už se to začalo lámat. Verhoffinovo ruiny nechám stranou, to bylo moc i pro lepší družiny , pro mě byla velkým překvapením Rokle smrti a potom podzemí Dookova hradu. Podobné dungeony mě nutily jít pořád dál po mapě a hledat snadnější cestu expení

Povýšení liche bylo v porovnání s mágem dost přehnané. Krom obtížnosti to bylo náročné i časově. Zřetelné rozdíly byly i mezi dalšími povoláními, ale už naštěstí žádný podobný extrém.
Jméno: JCMurphy 24. 3. 2013, 02:28:01 delete
e-mail:
 
ono bylo hlavně docela děsivý, že člověk neměl vůbec ponětí kam vlastně může a kam ne ještě teď mám z těch kozolidí okolo zeleného mužíčka noční můry... a ten povyšovák na licha mě odradil někdy v budoucnu chtít licha
Jméno: Winterson 23. 3. 2013, 15:16:24 delete
e-mail:
 
Je to celkem škoda, ale jinou hru od něho bych uvítal. Jako osobnost je víc než známý a tak by žádnou reklamu nepotřeboval a myslím, že podporu by měl hodně značnou.

Tohle si nedokážu představit vůbec, zjednodušování nedopadlo nikdy moc dobře. Je to sice z jinýho soudku, ale např. přechod mezi Mass Effect 1 a 2 byl příšerný šok - skilly,zbraně atd. bylo zjednodušené.

Nebudu lhát, devítku jsem si užil od začátku do konce - ale opravdu to už spíš bylo spíš FPS (a příšery se pohybovaly jako vzteklý dervišové = až moc rychle) než RPG. Jako pokus o inovaci a oživení to opravdu nebylo špatný, ale asi to tak vnímám jen já Asi jsem škarohlíd a vyhovoval mi ten starý engine.

Partou zelenáčů - to je víc než trefné. Když jsi někam vlezl kde to bylo nad tvý síly tak tě hra bacila přes frňák, protože tam byly tuhý příšery. Mě to připadalo ještě o fous těžší než okolí Harmondale v MM7.
Jméno: Elemir 23. 3. 2013, 13:05:49 delete
e-mail:
 
Caneghem by sice Kickstarteru využít mohl, ale nikoliv pro Might and Magic, to je právě celý ten kámen úrazu a důvod, proč se do toho nepouštět. Přitom by určitě bylo v jeho silách vytvořit podobnou, neméně populární sérii.

Jak už jsem psal dříve, Heroes VI neznám vůbec, takže nedokážu posoudit systém pravidel, který se dle odkazu na Doupěti bude přenášet i do M&M. Vždy totiž platilo, že Heroes obsahují zjednodušenou verzi příslušné části M&M. Opačně to může dopadnout tragicky.

O osekané devítce bych rozhodně nemluvil, ono se to sice nezdá, ale systém použitý právě v devátém díle má své kouzlo, jako inovace to dopadlo ještě dobře, tam to pohřbila spíš hra jako celek svým akčnějším pojetím. Pro družiny to přineslo mnohem větší volnost v rozhodování, protože tady začínáme s opravdickou partou zelenáčů se vším všudy.
Jméno: Winterson 23. 3. 2013, 09:04:02 delete
e-mail:
 
StriderCZ:

Ani jsem HoMaM 6 nehrál, protože mi to přišlo strašně odfláklý a podivný. Je sice fajn, že MM X je zase jiný území, ale mohlo být ÚPLNĚ jiný než zase návaznost na Heroes.

Ať je to klidně krokovací hra ve stylu MM1 po čtvercích se vizuálně starší grafikou, ale ať to není tak příšerně osekaný jako MM IX.

Už teď je mi jasný, že příběhová linka nebude asi nic extra a když už tak se zjednodušeným textem (docela mi chybí texty přes půl obrazovky ).
Bůh ví jestli to nebude na enginu Grimrocku, ten interface,efekty a pohyb si jsou dost podobný.

Celkem dost se divím, že KickStarter nevyužil van Caneghem - teprve pak bych věřil že nás to uvrhne do právoplatného světa Might and Magic.
Jméno: bubak 23. 3. 2013, 02:47:07 delete
e-mail:
 
tak uz to mam, stacilo poradne kouknout, porad jsem to mel spojene s nejakou klavesou, a vetsinou to clovek najde az kdyz se zepta
Jméno: Bubak 23. 3. 2013, 02:46:00 delete
e-mail:
 
asi jsem njubak M&M jsem dohral nespocekrat ale najednou mi vypadlo z hlavy jak nastavit spell abych pro nej porad nelezl do knizky jako trumpera :P diky za opraseni dokonce to nemuzu nikde najit aaaaaa...
Jméno: StriderCZ 22. 3. 2013, 20:23:05 delete
e-mail:
 
Obávám se, že MM X bude ušito rychlou jehlou (datum vydání ještě letos) a bude jen odvarem HOMAM VI
http://doupe.zive.cz/clanek/klasicka-rpg-serie-se- ...