Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 27. 3. 2013, 13:30:03 delete
e-mail:
 
No, když on Heroes 5 taky vypadal jako když se zkříží W3 a Etherlordi. Ubisoft prostě neumí dělat originální hry.
Jméno: Winterson 27. 3. 2013, 13:23:41 delete
e-mail:
 
Návštěvník na foru poslal odkaz na gameplay. Na několika místech mi to přišlo jako těžce modifikovaný Grimrock! Možná poroto to bylo venku tak rychle - původně mohlo jít o mod, ale nakonec ho udělali do samostatný hry.
Jméno: Winterson 27. 3. 2013, 13:22:05 delete
e-mail:
 
Wizardry 8 právě byla docela mrcha - stačí si zvolit špatnou sestavu kouzel a schopností (který později nevyužiješ) a jsi v pytli Ale jak jsi říkala, každý má svý oblíbený.

Mě zase Wizards and Warriors prostě nešlo hrát. Mi to přišlo docela ostrý hned ze začátku. I W8 mi přišlo snažší.

Možná že JSI náměsíčná a já to nebyl
Jméno: Yuyana 27. 3. 2013, 13:13:58 delete
e-mail:
 
Mě právě baví, když si můžu špatně zvolit. Nemám ráda hry, který se musej hrát konkrétnim způsobem. A když hru hraju prvně (navíc hru s komplikovanou tvorbou postavy), jaká je šance, že si zvolim špatně? Velká.

Ve W&W si špatně zvolit nejde, je to celkem jednoduchá hra, taková oddechovka .

(A už mi neber jméno, bych si mohla myslet, že jsem třeba náměsíčná :-D.)
Jméno: Winterson 27. 3. 2013, 13:01:28 delete
e-mail:
 
Sakra, začínám ostatním krást jména Dal jsem ctrl c, ale klikl na špatný místo Tím se Yuyaně omlouvám
Jméno: Yuyana 27. 3. 2013, 12:59:36 delete
e-mail:
 
To máš pravdu Mě to samý potkalo o Wizards and Warriors - hrál jsem asi hodinu a zabalil jsem to. Wizardry mě naopak drží doteď a zkouším různý postavy. Tam je ale pravda, že když si na začátku špatně zvolíš, hra tě později semele.
Jméno: Yuyana 27. 3. 2013, 12:50:07 delete
e-mail:
 
Wizardry 8 jsem se rozhodla zkusit po úspěchu s Wizards and Warriors. Nedopadlo to dobře. Bratr to chvíli hrál, ale i on to brzo vzdal. Samozřejmě každýmu se líbí něco jinýho, že.
Jméno: Kalmi 27. 3. 2013, 11:33:46 delete
e-mail:
 
Dakujem vsetkym za tipy,
najviac ma oslovil Wizardry 8, ktory som zisitil ze mam aj na originale ale uplne som nan zabudol a nikdy nedohral a inac vsetky tie stare dungeonovky typu Dungeon master a pod. A zaujmavo vyzera ten Golden land, clekom pekna atmosfera. Diky moc, mam zoznam co mozem hrat najblizsie 2 roky
Jméno: Yuyana 27. 3. 2013, 10:03:59 delete
e-mail:
 
Wizards and Warriors? Chaa, mě to tedy bavilo. Pravda, má to svý mouchy, ale já je znám a nebojim se jich. Zásada číslo jedna: Čim víc postav máte, tim je to těžší :-D.
Jméno: StriderCZ 26. 3. 2013, 21:50:33 delete
e-mail:
 
Brány Skledalu
Jméno: StriderCZ 26. 3. 2013, 19:44:10 delete
e-mail:
 
Cardhalia
Jinak (celkově) mi klasické wizard&warriors přišly takové "divné", takže i k tomuhle projektu jsem kapku skeptický
Jméno: JCMurphy 26. 3. 2013, 19:24:44 delete
e-mail:
 
tohle jsem na šel na gamebanshee, jaký s tím máte zkušenosti? vypadá to zajímavě
http://www.gamebanshee.com/wizardswarriors/ ...
Jméno: StriderCZ 26. 3. 2013, 19:23:40 delete
e-mail:
 
Jinak inspirací by mohly být herní deníky (aktuálně pro Dungeon Master 2 na www.oldgames.sk)
Jméno: StriderCZ 26. 3. 2013, 19:22:15 delete
e-mail:
 
Gods: Lands of infinity (od slovenských kolegů)
Jméno: JCMurphy 26. 3. 2013, 19:21:16 delete
e-mail:
 
ještě by šlo přihodit Arcanum a Divine Divinity (i když to už se tváří víc jako diablovka) a ještě můžeš zkusit Temple of elemental evil, Fallout 1,2 je doufám samozřejmost
Jméno: StriderCZ 26. 3. 2013, 19:20:57 delete
e-mail:
 
Dungeonovka podobná MM VI- to je těžký úkol. Chtělo by to specifikovat co máš přesně na mysli- Dungeon crawlery ve stylu Eye of Beholder (typické kobky). Nebo Realms of Arkania: lze hrát v češtině, podobně jako skvělý Albion. Ishar s kouzelnou atmosférou. Hry na AMIZE? Wizardry VI-VIII
(osmička je taky v češtině). Lands of Lore, Ultima underworld. Těžko se hry doporučují, protože nevím jaký typ dungeonu (či RPG) by jsi chtěl hrát: klasický dungeon, nebo dungeon s možností venkovních prostor, pohled z vlastních očí, s partou, či hrát solo, na jaké platformě (AMIGA?), izometrický pohled, v češtině či angličtině, s v jaké roce je strop her (předpokládám do nástupu 3D). Dungeon master? Black crypt? Morrowind ?
Jméno: Elemir 26. 3. 2013, 17:48:44 delete
e-mail:
 
Wizardry, Ishar, Realms of Arcania, z nových jsem koukal na Drakensang, ale ještě jsem nenašel odvahu k nákupu. Má to být pokračovatel právě Realms of Arcania. StriderCZ toho dá dohromady určitě víc.

K těm ostatním doporučím Golden Land
Jméno: Kalmi 26. 3. 2013, 12:25:54 delete
e-mail:
 
Vedeli by ste mi poradit podobnu hru ako MM6-8,teda nejaku dungeonovku, pametam sa, ze volakedy takychto hier bolo viac, ale nepametam si ich nazov, popripade neboli ako 6-8 ale skor ako 3-5.
A v krajnom pripade hocijake fajn rpg ktore nie je 3D (samozrejme okrem BG, NWN,IWD, Planscape T., LionH)
Dik
Jméno: Elemir 25. 3. 2013, 22:35:45 delete
e-mail:
 
Za nelidi to bylo podstatně lepší, to si uchovalo humor až do konce druhé kapitoly. Za Henselta (s vedením Roche), to sklouzlo jen k sarkastickým poznámkám samotného Geralta, což sice neni taky špatné, ale už to neni úplně ono. Cesta za nelidi mi víc navazuje na jedničku Zaklínače. Jsem zvědav, co provedou s trojkou, ale tu si asi nebudu ani moci zahrát, počítá se zatím min. s DirectX 10.

Pro mě to posledních pár let vyhrávají spíše RPG pod otevřeným nebem. Za svého mládí jsem si temnoty užil až až - ozdravné pobyty v jeskyních V Lionheartu jsem už docela skřípal zuby z nekonečné krypty. V Golden Landu naštěstí nic takového neni a hned je to lepší. Svým způsobem mám na hrách rád, když se partička vrátí po těžké fušce zpět na povrch ... tedy pokud to neni opravdu klasická dungeonovka, kde se max. kouknu škvírkou ve zdi na nebe
Jméno: StriderCZ 25. 3. 2013, 22:12:38 delete
e-mail:
 
Zaklínač se mi hodně líbil, avšak až moc mi připomínal interaktivní film. Ale některé momenty jsou nezapomenutelné: Polský "dabing", Sapkowského reálie a chování postav, sex s Triss, a pár hlášek typu : trpaslík komentuje spojenectví s elfy: Nu což, i takový klacek namazený hovnem je zbraň.
Jenže já miluju dungeony, s ponurou, klaustrofobickou atmosférou, a hlavně zvuk otevírajících se mříží a dveří, těch se snad nikdy nenabažím.... A Grimrock: už jsem je hrál a dohrál tak do 2/3 na synově PC, takže teď na novém NTB jedu jak po másle...