Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 28. 3. 2013, 07:37:56 delete
e-mail:
 
Shlédl jsem podrobněji gameplay a dopsal jsem komentář do fóra.
Jméno: Yuyana 27. 3. 2013, 23:27:30 delete
e-mail:
 
Jo, W&W, já bych na to mohla psát nějaký návody :-D. Tolik různejch tipů, použitelný kouzla, ... nesmim znova začít, jinak to bude zlý. Každopádně kamenná magie s merlinovo štítem, a.. ne, nesmim.
Super výhoda je, že když dojde mana v jedný magii, prostě zabíjíš nepřátele druhou :-D. Mezi tim ta neaktivní hezky regeneruje :-D.
........
Mimochodem, čtverce v grafice člověku vaděj asi tak pět minut. To zdaleka neni něco, co by mě odlákalo od hry. Co mě ale zaručeně odpudí jsou nepříjemný zvuky, který navíc provázej běžný činnosti. Navíc i čtvercová grafika může bejt v podstatě pěkná. Člověk si fakt ty detaily domyslí. Ty dnešní "dokonalý" grafiky jsou často dost nehezký.
Jméno: Elemir 27. 3. 2013, 22:32:33 delete
e-mail:
 
4Kalmi: Mág, naučit magii vody na mistra a očarovávat předměty. Další postava mistr obchodník a ten bude očarované věci prodávat. Ohledně těch úkolů mám pocit, že to zmizí až po splnění všech 4 krystalů.
Jméno: JCMurphy 27. 3. 2013, 20:24:43 delete
e-mail:
 
jojo.. otázka grafiky
největší šoky jsou, když se člověk dívá na ty moderní hry a pak se vrátí k záležitostem z dětství a zjistí, že to vlastně vypadá otřesně, ale mozek to dokreslil až téměř k realičnosti
sranda byla třeba hra Dark stone... 1-2 postavy, taková hack´n´slash v mizerným 3D, měl jsem na to krásný vzpomínky, nainstaluju to a zjistím, že při větším monitoru jak 15´ nepřečteš text
Jméno: Kalmi 27. 3. 2013, 19:47:30 delete
e-mail:
 
MM6 : Ked zasuniem pametovy krystal z Darkmooru, tak dostanem skusenosti ale neodstrani sa mi Quest zo zoznamu, moze byt ze mam nieco bugnute, alebo to bude fungovat aj bez toho ?
Dalej viete poradit nejaku lokaciu, kde sa da kua dobre zarobit ? Mam strasne vela skusenosti ale zalostne malo penazi , z Questov nedavaju uz ziadne peniaze :/.
Jméno: Winterson 27. 3. 2013, 18:55:31 delete
e-mail:
 
Elemir: Kdyby to bylo pro konzole tak by mi to ani nevadilo - pokud je to dobře udělaný, tak to potom dosahuje stejný kvality jako vypiplaná PC verze (jen s jiným stylem ovládáním). Jen jedno mě pěkně sejří (a to jsem konzolista), kdy kvůli konzolím je osekaný a zjednodušený všechno.
Ano, s tím s tebou naprosto souhlasím - záleží na stylu hraní. Osobně mi vyhovoval volný pohyb viz MM 6-8 a u devítky už byl moc rychlý, jak jsem psal, už to byla rychlost FPS.
U MM:X by se hodil volný pohyb...ale vypadá to na to správný tempo a krokovačky mě bavily a baví doteď.
Jak jsi správně zmínil, tohle už bude nejspíš o "lovu" všech hráčů - jak starých veteránů tak nový krve, který se líbil Grimrock. Nečekám moc velkou propracovanost.

Zkrátka - zlaté časy Might and Magic už jsou ty tam.

Yuyana: Nejsem sice zarytý fanoušek Diabla, ale D3 mě DOST zklamalo. Čekal jsem něco víc, dokonce i D2 nabízí stále větší zábavu než tohle.
A díky za tipy pro WW

JC: Už to prostě nebylo to Diablo co jsme všichni znali. Já už si to kupoval s tím, že vyzkouším aspoň lepší RPG...ale bylo to jen průměrný RPG. Abych jen nehanil, docela jsem se u toho zabavil.
Ooo ano, achievmenty atd. Co ti mám povídat, mám je rád a potěší, ale nejsem ten typ co by se honil za žebříčky.

StriderCZ: Ano, je to nadprůměrná hra a ten level-scaling mě hodně často zabil.
V tom je občas to kouzlo, hry mají horší grafiku ale tvá fantazie si to dokáže upravit a doplnit. Proto mě taky děsně baví textový adventury a rád čtu (ale je jedna kniha která mi zavařila představivost - Setkání s Rámou od Arthura C. Clarka, tuším).

Elemir podruhé: Nemyslím, MM série potom byla už bez návazností a tak si myslím, že o nic moc nepřijdeme. Tedy pokud se vysloveně nezaměří na historii MM (což se nestane), protože nechtějí nechat tápat nové hráče.

Adam: Pod to se můžu podepsat Quickrun v Diablu je docela sázka do loterie a Hell jsem nezvládnul ani při levelování


Sakra, vidíte co děláte, teď jsem vám zaplácnul další kus návštěvní knihy
Jméno: Adam23 27. 3. 2013, 18:05:26 delete
e-mail:
 
Když Diablo tak II Pravě jsem udělal quickrun s Barbarem až na hell, a tady sklapla past, jako obvykle, no ale i tak dobrý
Jméno: Elemir 27. 3. 2013, 17:55:06 delete
e-mail:
 
Právě, to je ono. Protože jsem nikdy nebyl fanouškem Diabla a spol., tak mě to vlastně nemělo ani čím urazit, mohl jsem to v poklidu zhodnotit jako jakoukoliv bezejmennou hru, bez jakékoliv návaznosti.

U M&M X je to horší, díky absenci znalosti té předchozí Ubisoftí tvorby (znám jenom Dark Messiaha) riskuju, že se můj názor bude střídavě sunout z jendé strany na druhou
Jméno: StriderCZ 27. 3. 2013, 17:46:15 delete
e-mail:
 
http://www.youtube.com/watch?v=K4IxhUtZlgY ...
Jméno: StriderCZ 27. 3. 2013, 17:41:51 delete
e-mail:
 
Mně se W8 líbilo (nedohrál jsem), koupil jsem si jako originálku po atesteci. Co mně na W8 sere je levelscaling. Jinak co se týče grafiky, myslím, že "dokonalá" grafika mi beze na představivosti a fantazii. S dětmi občas hraji Harry Pottera 2 a ta (z dnešního pohledu) příšerná grafika mi nevadí, ba právě naopak. Všiml jsem si, že "nevidím" hranaté textury a "koridory".
Jméno: JCMurphy 27. 3. 2013, 16:44:59 delete
e-mail:
 
Diablo 3 se mi nijak nelíbilo už co jsem viděl první screeny a videa... jelikož to bylo v době kdy jsem skončil s WoW, tak jsem věděl, že to je jenom WoW schovaný s možností singelplayeru.., samozřejmě aby si lidi mohli honit ego, tak máte spoustu online žebříčků kdo je v čem jak dobrej, kde standartně dominují jihokorejci

každopádně tam na mě bylo moc výbuchů, efektů a blbinek...
Jméno: Yuyana 27. 3. 2013, 16:22:27 delete
e-mail:
 
Já bych byla radši, aby to žádný lidi nepřitahovalo. Nebo aby si to přitažený lidi stáhli nelegálně z netu a nedali Ubisoftu žádný prachy :-p.

Diablo 3 mě naštvalo, a to jsem nikdy nebyla nějak zažranej fanoušek.
Jméno: Elemir 27. 3. 2013, 15:45:00 delete
e-mail:
 
4Winterson: Zkus se na to podívat ještě z jiného úhlu, ta grafika může být naopak dost důležitá. Pokud se ta hra hne spíš akčnějším směrem, pak tohle všechno zvýší dynamiku, což trochu smázne to krokování a má šanci to oslovit i hráče mimo žánr RPG, teda ono to pak ani RPG nebude, ale to podle mě Ubisoft moc neřeší Teď jsem zrovna do diskuze napsal, že mě to dokonce přijde dělané pro konzole.

Když si vzpomenu na gameplay Diablo 3, tak mi přišel dost přeplácaný a barevný. Přitom zkouška ostré verze nijak špatně nedopadla. Zkrátka akční RPG se správnou dynamikou a potřebou minima vlastní invence - přijdu unavený ze zahrady a chci si jen tak zaklikat Taky je pravdou, že mě nic nenutí se k němu vracet. Guest pass verze stačila jednou a víc mi to nabídnout nemůže, byť bych si koupil plnou. S ohlášením M&MX už celkem chápu stížnosti diablistů na novou verzi. Proto se snažim na pokus Ubisoftu koukat spíš jako na jinou hru, než-li na pokračovatele série M&M.
Jméno: Yuyana 27. 3. 2013, 15:04:45 delete
e-mail:
 
Na kytky funguje flamedrop, později meteorstorm. Hlavně nezkoušet melee :-D.

Doporučuju max dvě postavy (s jednou jsem měla potíže se občas dostat ven z dungu, obzvlášť u boogrů. Je to chybka, kterou jsem při prvnim hraní neměla, nevim, co jí způsobuje. Každopádně dělat záložní save mimo dung) a pak je to sranda. Já začínám za mágy, takže je to trošku těžší (ne o moc), ale zas pak nemám takový problémy s kytkama :-D. Jde to i za bojovníky, ale musí se přepovýšit na samuraje, což je nepříjemný, protože cesta vede kolem kytek :-D.

Zásadně dělám vílí mágy (jsou skoro nezasáhnutelný), následně povyšuju na paladina, pak rangera, barda, ninju, a pak warlocka, aby se doplnily kouzla ve všech magiích :-D. A pak už je to jedno, ale samuraje beru nakonec. Povyšuju asi na 14-15lv, krásně to vychází po vylezení z dungu. Dobrý je, že body do statů dostávám tehdy, když dosáhnu předchozího levelu, ne po přesáhnutí, takže jich dostávám docela dost :-D.

Truhly ignoruju, než jsem ranger a mám na ně kouzlo. Jedinou truhlu, kterou musim v prvnim dungu otevřít, prostě vytluču. Zloděj je nepotřebný závaží :-D. Prostě sranda. A teď musim přestat psát, jinak to bude zlý. Když mě něco baví, tak se neznám :-D.
Jméno: Winterson 27. 3. 2013, 14:46:13 delete
e-mail:
 
Elemir: Jasný Byl to jen postřeh a skutečnost může být naprosto jiná. Jenom mi ty kobky připadaly strašně povědomý - jak atmosférou tak stylem grafiky a i to otevírání dveří.

Určitě bych dal přednost vypiplanějšímu systému statistik, inventáře apod. před plynulou grafikou. Ať to dopadne tak nebo tak, uvítám krokovací variaci Might and Magic - v poslední době není moc RPG a tak se vracím k "nekončící" heroický práci v Guild Wars 1 nebo 2 a na free serveru World of Warcraft (jen do Wrath of the Lich king)

Homam mám doma všehny díly (až na šestku), byla nějaká edice asi tak za pětistovku - no neber to. Grafika mi ani tak nevadila a docela je to i zábavný.
Jméno: Winterson 27. 3. 2013, 14:40:37 delete
e-mail:
 
Yuyana: Ty kytky vypadají teda ukrutně, docela zákeřnost ze strany vývojářů Hmmm, možná bych tomu měl ještě dát šanci.
Jméno: Elemir 27. 3. 2013, 14:17:35 delete
e-mail:
 
Podobnost s Grimrockem nemohu posoudit, navíc v tom gameplay neni vidět na statistiky, takže se nemůžu ani chytit případného vztahu k modu pro Grimrock. Podle mě se to ale bude lišit v pravidlech. Na druhou stranu, ono vytvořit krokovací dungeon je podstatně snažší, ta ušetřená energie se pak může vložit do jiných věcí, např. vypilovat animace. Hra na tom videu vypadá dost dynamicky a družina celkem živě reaguje na podněty z okolí. Kouká se na to dobře, ale svým způsobem je to video na způsob: "... aby se vlk nažral a ..."

HoMM V přijde u mě na řadu až časem, ale taky si od toho moc neslibuju. Strategie jsou pro mě okrajovým žánrem a HoMM je jedna z mála, u které jsem dokázal vydržet. O to méně jsem přístupný změnám. V počátku jsem si třeba hodně chválil skok mezi dvojkou a trojkou. Nakonec jsem zjistil, že ke dvojce mě táhne nejen nostalgie Třeba mě to nakonec nadche.
Jméno: Yuyana 27. 3. 2013, 14:05:26 delete
e-mail:
 
Aha. Mě se grafika nelíbila, obzvlášť ne ten dýchavičnej jednorožec s otevřenou tlamou, vypadal nemocně. Hlavně jsem nepřišla na to, jak zaútočit na jednotku, která stojí za mejma drakama.
Jméno: JCMurphy 27. 3. 2013, 13:37:54 delete
e-mail:
 
chjo... občas si připadám jako jedinej, komu se HoM&M V líbilo, systém skillů, jednotky a celkově boje byly mnohem lepší než v trojce, jediný co tomu můžu vytknout byl šablonovitej generátor náhodných map
u grafiky to je hodně subjektivní... jelikož primárně sleduju anime a hry mám jenom jako "vedlejšák" tak mi to nepřišlo nijak zvláštní
Jméno: Yuyana 27. 3. 2013, 13:33:25 delete
e-mail:
 
Ale jo, byl jsi to ty, vim to :-D. W&W je uplně směšně snadný, občas mi těch nepřátel bylo celkem líto, jak se chuděry snažily :-D. Ani finální boss nebyl schopnej mi cokoliv udělat. Od začátku do konce, jedinej nepřítel schopnej člověka fakt pomuchlat jsou ty masožravý kytky. Na ty opravdu bacha a pokud na ně nazazíte a utečete, tak jste v průšvihu, protože půjdou pomalinku za váma a časem je potkáte někde, kde nebudete moct udržet vzdálenost... a pak au.