Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: StriderCZ 14. 6. 2013, 19:38:31 delete
e-mail:
 
Jsem rád, že zruší DVD, kvůli němu jsem skoncoval s předplatným...270 kč, kvůli dvoum článkům měsíčně (retro + úvahy M. Rybky) mi přišlo šíleně drahé.
Jméno: Elemir 14. 6. 2013, 19:30:49 delete
e-mail:
 
Za úvahu to stojí. Teď by měl znovu význam i mini LEVEL, velký formát opět jen v případě zájmu o plnou hru. Cena by tím byla ještě příznivější.

Papírový časopis má svoje kouzlo, minimálně v tom, že si ho můžu bez problémů uschovat, narozdíl od webových odkazů, které nemají kolikrát životnost ani 5 let Budu jim držet s restartem palce.
Jméno: StriderCZ 14. 6. 2013, 18:31:56 delete
e-mail:
 
Nový Level vyjde 28.6., cena 99 kč, a s kodem na stažení plné hry (zřejmě STEAM).
Chápu, že pro většinu sledujích tyto stránky už jsou klasické papírové časopisy passé, ale pokud budete mít chuť a nálädu, zkuste Drakena, Bacha a spol. podpořit.
Rozhodně jej mi jejich snaha mnohem milejší, než kecy prdy M. Ludvíka (který- údajně- chtěl znovuobnovit Excalibur).
Jméno: Elemir 14. 6. 2013, 12:00:35 delete
e-mail:
 
Svilušky jsou prevít, Omitte se přestal prodávat (zásoby ale samozřejmě mám ), tak jsem zkoušel i nějaký eko přípravek s honosným názvem Symfonie. Zavřel jsem se s ním do koupelny a to jsem neměl dělat, ten smrad by zabil především mě Ale je pravdou, že svilušky natáhly bačkory taky
Jméno: Yuyana 14. 6. 2013, 11:37:56 delete
e-mail:
 
Editor na W3 je všemocnej a neskutečně komplikovanej... zase jsem se do něj zažrala... stáhla jsem si nový modely, asi budu chvíli tvořit mapy.

Svilušky jsou už mrtvý, snad moc netrpěly. Ale moje kytky prostě žrát nebudou.
Jméno: Dadoun 13. 6. 2013, 17:20:35 delete
e-mail:
 
Tak, bude M&M X, takže opět zapínám tuhle stránku, a dám si VI-VIII, od začátku do konce těším se jak malej. Snad to Ubisoft nepokazí...
Jméno: Adam23 12. 6. 2013, 18:20:37 delete
e-mail:
 
sviňušky DD
Jméno: Yuyana 12. 6. 2013, 17:10:51 delete
e-mail:
 
Nevim jak vy, ale já mám chuť na nějaký Legacy of Kain. A pak budu stříkat kytky proti sviňuškám.
Jméno: Elemir 11. 6. 2013, 17:25:23 delete
e-mail:
 
4Adam23: Taky někdy uvažuju podobně. Vůbec by mě navadilo být nakonec zahradníkem, ten má podle mě ještě větší klid
Jméno: Elemir 11. 6. 2013, 17:08:40 delete
e-mail:
 
Stalo se to šílenou módou, proto taky státní maturity dopadají tak, jak dopadají a přizpůsobuje se tomu další vzdělávání. Na ministerstvu se tomu pak diví a přemýšlejí, jak ty čísla upravit. Jenomže on to přeci trh práce vyžaduje ... Taky jsem v tom nikdy smysl nenašel, buďto se člověk je schopen tu práci naučit, nebo není. Maturita v tom hraje pramalou roli.

Jako hezký příklad můžu uvést defektoskopické zkoušky, kdy je ke zkoušce samotné třeba splnit středoškolské minimum fyziky a matematiky. Nj, ale dost lidí v oboru je jen vyučených. Takže to zůstalo jen jako doporučení a kdo to kvůli tomu nezvládne, tak holt věděl dopředu do čeho jde a tak je mu neúspěch prezentován. Nakonec je tam toho opravdu minimum, protože po těch prakticích je samozřejmě nesmysl požadovat, aby počítali dejme tomu rozpadové řady. Od toho dostane k přístroji tabulku přímo od výrobce a v té to najde.

Někdy by mě zajímalo, jak to je s požadavky v zahraničí a jak to opravdu všichni plní. Mě přijde, že tohle je jen české specifikum, protože o obsazení pracovních míst rozhodují většinou lidi, kteří ani pořádně neví, co ta jejich fabrika vyrábí
Jméno: Adam23 11. 6. 2013, 17:06:21 delete
e-mail:
 
Já mám taky titulů za jménem a před jménem, ale že by to ze mně udělalo lepšího člověka D Jsou dny, kdy si říkám, že jsem měl jezdit s tramvají a měl bych krásně prázdnou hlavu O "užitečnosti" nemluvě.
Jméno: Yuyana 11. 6. 2013, 15:28:29 delete
e-mail:
 
Jo jo, protože instalatér s maturitou je přeci o 20% výkonější :-p. Logika dnešního světa je zajímavá.

Samozřejmě taky nejsem zahradník. Práce v Oboru? Hm. To fungovalo tehdy, když byl nejstarší syn kovářem po otci :-p. Dneska se lidi učej naslepo čímsi, pak to nedělaj a na pozice k danýmu oboru se naberou jiný lidi, který se zaučej a je to hotový :-p.
Jméno: Elemir 11. 6. 2013, 14:59:39 delete
e-mail:
 
Ono to mělo i svoje kouzlo Gymnázium tedy až tolik ne, to přeci jen nějakou tu disciplínu vyžadovalo , ale na VŠ začal úplně jiný život. Mno, tedy do chvíle, než jsem musel začít "poctivě" makat na diplomce ... Pro praxi je mi to však v současné chvíli k ničemu, titul mám akorát na schránce, jinak ho nepoužívám.

Kouzlo po škole zmizí právě ve chvíli, kdy člověk zjistí, že v oboru moc práce neni. Někdy to potom může vypadat jako ztráta času, ale osobně jsem toho názoru, že pokud tu ta možnost je a člověk nemá vysloveně učení už plné zuby, tak by to měl využít. U nás už začíná třeba éra, kdy se na běžné dělnické profese nabírají lidi s maturitou a obecně se všechno soustředí spíš na znalosti jazyků - Aj, Nj. Každý další stupeň zlepšuje budoucí výhledy.

Někdy si pokládám otázku, zda-li jsem neměl zvolit jiný obor, či snad si více vážit svého prvního místa ... Asi jo, ale to bych tu dneska nesmolil tenhle příspěvek
Jméno: Winterson 11. 6. 2013, 14:25:33 delete
e-mail:
 
Yuyana: Ano, jenže moji rodiče (a sestřenice) byli jiného názoru, abych si aspoň udělal DiS. Myslíš si, že bych jinak do tý školy lezl? NIKDY!
Jméno: Yuyana 11. 6. 2013, 12:00:49 delete
e-mail:
 
Lidi, vy studujete něco strašně komplikovanýho :-D. Já jsem zahradník! Aaa, já na školu nikdy nebyla, ta nesvoboda a stres mi nedělaly dobře.
Jméno: Elemir 11. 6. 2013, 11:26:15 delete
e-mail:
 
NMR byla hůře zkousnutelná i pro mě. Bralo se to ve druháku v základním kurzu analytiky, což je souběžně s fyzikou apod. a to mi nedělalo dobře, protože neni moc na čem stavět. Po škole jsem pak měl možnost vidět NMR převedou pro lékařskou praxi přímo v nemocnici (nikoliv jako pacient ). U státnic byla mezi otázkama, ale taky jsem míval na otázky kliku
Jméno: JCMurphy 11. 6. 2013, 09:52:50 delete
e-mail:
 
moje úplně první zkouška, úplně první termín 3. ledna z biofyziky... totálně jsem bojkotoval oslavu silvestra, pak jsem tam přišel a vytáhl si diagnostické přístroje včetně magnetické rezonance.. ta měla asi tak 3 odstavce textu, ale ať jsem to četl sebevíckrát, vůbec jsem nepochopil o čem to bylo a tak jsem taky poprvé vyletěl (zatím i naposled, snad mi to ještě vydrží) na rezonanci vyletělo ještě hodně lidí po mě.. no pak jsem šel na druhej pokus, před vstupem do učebny jsem prohlásil: vytáhnu si mechaniku zvuku a mechaniku srdce. Přišel jsem do učebny, zavřel oči a až jsem měl "tušení" tak jsem ji vzal... vytáhl jsem mechaniku zvuku a srdce, obojí jsem perfektně uměl a tak jsem dostal áčko od šílenýho učitele, kterej vyhazoval za blbiny, no od té doby při vybírání otázek zavírám oči a nemůžu si stěžovat, viz. histologie - epitely a mikroskopická anatomie cév co je hned na začátku učebnic a z embryologie otázku, kterou zrovna odříkávala holka přede mnou
Jméno: Elemir 11. 6. 2013, 07:19:50 delete
e-mail:
 
Nezapomenu v tomhle na zkoušku z organiky. Na ústní se chodilo ve skupinách po třech. Na stole ležela kupa otázek a každý si tahal jeden papírek (na něm 3 otázky). Oblíbenou taktikou bylo počkat, až se zkoušející otočí a vybrat si. Jenomže zkoušející se tentokrát neotočil a čekal ... kolega čekal taky a to se mu stalo osudným. Zkoušející nevydržel, sáhl do hromady a jako na potvoru vytáhl jednu z nejtěžších trojic, kterou mu hodil Veškerá následující skupinová práce mu byla k ničemu, neboť tohle uměl málokdo (heterocykly).
Jméno: JCMurphy 10. 6. 2013, 14:01:54 delete
e-mail:
 
zkoušky & učení se standartně sóluje... ale tady bych radši týmy 4-5 lidí a dle pravidla M&M, žádné všestrané postavy, ale specializovat je na určitý okruh otázek
Jméno: Winterson 9. 6. 2013, 23:28:24 delete
e-mail:
 
Zdravím...ááá, teď tady dost lidí vyměnilo Might&Magic za Zkoušky & Učení. Zrovna jsem se dostal k dílu 4,5 a 21. června už budu mít absolutorium. Tfuj, já se tak netěším. Ke všemu po večerejší bouřce nešel až do večera inťas a já to potřeboval na vypracování otázek k anglině. Tfujtajxl. Jsem se vrátil k ofiku WoW - no, dohánět zákadní WoW, BC, WoTLK, Cata a Pandarii dá docela záhul. Spíš mě teď zaujaly MMORPG jako Mechwarrior on-line, Neverwinter on-line atd.

Tak ať se daří úspěšně sudnávat jednu zkoušku za druhou tak úspěšně jako když sundaváte ty proradné gobliny.