Ono to mělo i svoje kouzlo Gymnázium tedy až tolik ne, to přeci jen nějakou tu disciplínu vyžadovalo , ale na VŠ začal úplně jiný život. Mno, tedy do chvíle, než jsem musel začít "poctivě" makat na diplomce ... Pro praxi je mi to však v současné chvíli k ničemu, titul mám akorát na schránce, jinak ho nepoužívám.
Kouzlo po škole zmizí právě ve chvíli, kdy člověk zjistí, že v oboru moc práce neni. Někdy to potom může vypadat jako ztráta času, ale osobně jsem toho názoru, že pokud tu ta možnost je a člověk nemá vysloveně učení už plné zuby, tak by to měl využít. U nás už začíná třeba éra, kdy se na běžné dělnické profese nabírají lidi s maturitou a obecně se všechno soustředí spíš na znalosti jazyků - Aj, Nj. Každý další stupeň zlepšuje budoucí výhledy.
Někdy si pokládám otázku, zda-li jsem neměl zvolit jiný obor, či snad si více vážit svého prvního místa ... Asi jo, ale to bych tu dneska nesmolil tenhle příspěvek  |