Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Adam23 18. 6. 2013, 19:26:59 delete
e-mail:
 
A tak aspoň nějaký positivum: GOG #NoDRM Summer Sale
Jméno: Elemir 18. 6. 2013, 18:07:32 delete
e-mail:
 
Asi jo Nesl jsem dneska na zahradu několik plotovek, chvilku na to konstrukci pro velkou drátěnku (rovnou posvařované) + 6 pytlů suchého betonu. Asi 120 m do kopce. Táta odpadl rychle a sám jsem na tom nebyl o nic líp. Jenom jsem dodělal to největší, tak se zatáhlo Ale zase jsem rád, že mám všechno už komplet a pod střechou. Holt se to krásně sešlo zrovna dneska
Jméno: Adam23 18. 6. 2013, 15:21:16 delete
e-mail:
 
Bohajeho, to je vedro
Jméno: JCMurphy 17. 6. 2013, 21:21:39 delete
e-mail:
 
já právěže dělám jenom jednopostavový hry ale ty jsou občas loadovací orgie.. já bych si zase netroufl na neloadování, protože si reálnýho času cením víc
Jméno: Adam23 17. 6. 2013, 16:02:28 delete
e-mail:
 
Lol, tys zkoušel? Jednopostavovky já nedělám, nehodlám koukat na hroby.
Jméno: JCMurphy 17. 6. 2013, 10:31:59 delete
e-mail:
 
zkus to bez sejvu s jednou postavou
Jméno: Adam23 17. 6. 2013, 08:27:02 delete
e-mail:
 
Nejvíc očišťující je "no-save" projití MM6 Od té doby to nehraju jinak.
Jméno: JCMurphy 16. 6. 2013, 19:36:13 delete
e-mail:
 
omezený počet sejvů byl i v Soldier of Fortune 2... na misi tam byly 3 savy, je to fér, je to změna, ale kdo na to nebyl zvyklý, tak prskal.. ale nakonec je to na hráčovi jak se bude cítit při přehnaném ukládání
v tomhle směru byl geniální Original war.. ukládat jsi mohl kdykoliv jsi chtěl, ale jakmile jsi jednou nahrál, tak jsi přišel o achievment v každé misi byly 4.. 3 za vedlejší úkoly/ mimorádnou dovednost a ten čtvrtý právě za absenci nahrávání... člověk pak měl skvělý pocit když měl všechny čtyři a zároveň ho to nutilo hrát vážně strategicky


Jméno: Elemir 16. 6. 2013, 18:42:30 delete
e-mail:
 
Nepřeskočitelné video je taky prima věc. Naštěstí na to nenarážím tak často.

Před lety jsem k DeusEx kompilaci dostal nějakou 3D střílečku předělanou z konzolí. Byl tam checkpoint v podobě tlačítka na speciálním panelu. V jedné misi se pak objevila velmi nepříjemná situace, kdy byly dva checkpointy vzdáleny za prvé neúměrně daleko a za druhé k tomu druhému se prakticky nedalo dostat v kuse

Klasický save je prostě klasický save. Ať si hráč taktitku rozvrhne sám. U jedné hry se mi třeba líbilo, že byl na misi určen jen určitý počet save (tuším Hidden and Dangerous 2), takže pokud to hráč s ukládáním zvoral a vyplýtval si to hned na začátku, bylo lepší misi restartovat

U starších her je to různé a už jsem to tu i jednou nakousli (u MM X). Hra musí být především zábavná a ne frustrující. Nemá cenu lámat cokoliv přes koleno, holt si ji člověk neodškrtne jako dohranou, no ...
Jméno: JCMurphy 16. 6. 2013, 12:40:03 delete
e-mail:
 
tak u koridorovejch her kde checkpoint nejde minout to je v pohodě, osobně mám radši ukládání, abych se vyhnul několikanásobnému procházení stejně lokace kvůli vysoké obtížnosti
ty videosekvence co nejdou přeskočit jsou zlo úplně všude
Jméno: Yuyana 16. 6. 2013, 09:52:36 delete
e-mail:
 
U checkpointů záleží na tom, jak jsou nebo nejsou hojný. Když je polovina složitý mise bez savu, a nebo je checkpoint někde schovanej, tak je to na pěst. Mě se líbí styl LoK: Defiance, nebo Tomb Rider. Nemusim na nic myslet, jen blikne symbol na podlaze a jsem sejvlá :-D. Když to náhodou nějak spadne, nebo mi vypnou proud, nebo něco... tak je to jedno, protože je snad v každý místnosti jeden :-D. + je tam i save .

Mě dřív umírání ve hrách nefrustrovalo, protože jsem na to byla zvyklá. Hlavní je příčina umírání. Pokud chcípám proto, že hra má "falešnou obtížnost" (náhodný věci, který neovlivníš skillem, ale který tě celkem snadno popravěj), tak je to něco jinýho, než když to poorám já . Stejně trvám na tom, že před komplikovanější pasáží by měl bejt jasně nalezitelnej checkpoint, když neni save.

Hodně mě frustrujou neodkliknutelný animace, po kterejch okamžitě následuje složitej souboj. Když tu dlouhou animačku sleduješ už po šesté a víš, že když odejdeš, tak tě po ní zabijou... Au .
Jméno: Elemir 16. 6. 2013, 05:04:03 delete
e-mail:
 
BASIC měl taky svoje kouzlo, hlavně na 8 a 16-bitech. U mého Didaktiku M byl plně integrován, což zlepšovalo odezvu programů. Pamatuju si, že třeba u Commodore 64 existoval tzv. překladač Pascalu, tedy software do kterého se napsal kód v Pascalu a on ho pak přelouskal podobně jako skript. Ovšem to taky stálo něco na výkonu. Historii Apple znám v tomto jen povrchně.

Porovnání umírání ve starších a nových hrách jsem někde nedávno četl. Autor na tom ukazoval postupný vývoj herního trendu. Frustrace být musela a dneska je ještě větší, stačí si jen přečíst, jak někteří hráči dokáži prskat, když hra má namísto všudypřítomného save "jen" checkpointy
Jméno: StriderCZ 15. 6. 2013, 22:34:44 delete
e-mail:
 
Něco málo o hře Wizardry:
Hra byla původně napsaná v BASICu, 14 000 řádků kodu na každé straně diskety. Bohužel autoři zjistili, že hra není v tomto stavu životaschopná, a tak ji přepsali do PASCALu a ... počkali, až bude na trhu stroj s dostatečným výkonem (APPLE II 48k). Práce na hře zabrala autorům (Andrew Greenberg a Robert Woodhead) dva a půl roku.
Sranda je, že v dobové recenzi (časopis CGW) si recenzen stěžuje na frustraci z příliš snadného umírání na začátku hry.
(Hraji první díl Bards Tale a ono to bude asi platit pro mnoho her z tohoto období)
Jméno: Elemir 15. 6. 2013, 22:11:14 delete
e-mail:
 
Zkusím první díly už jen ze zvědavosti. O hry ani tak nejde, bude se to nejspíš duplikovat s mojim archivem a hlavně na nic nového ani neni čas Za ten říjen 2000 jim něco málo dlužim
Jméno: Dadoun 15. 6. 2013, 20:04:28 delete
e-mail:
 
Já měl u Levelu vždycky rád komentáře Dana Vávry, a jejich vkus na přiložené plné hry... Už jen proto si ho za těch 100 korun budu zas kupovat.
Jméno: StriderCZ 15. 6. 2013, 11:53:08 delete
e-mail:
 
Taky si myslím, že to bude mít Level těžké, ale za cenu 100 kč jsem ochoten je podporovat do konce. SCORE mi vždy přišlo směřované spíše na "puberťáky", a ikdyž jednu dobu jej odebírla i jakub, tak jsem si v něm moc nepočetl.
Jméno: Elemir 15. 6. 2013, 10:07:38 delete
e-mail:
 
Ve Score se určitě taky snažili, ale mě ty jejich články přišly psané jakoby pro jiné publikum, nebo jak to správně nazvat. Level mi byl mnohem bližší. Grafická stránka mě nikdy moc nebrala, ale forma psaní ano.

Ani se nedivím, že to herní scénu dělilo díky tomu napůl, každý se přiklonil k tomu svému a proto se oba časopisy dokázaly prosadit. Nevybavuju si třeba, že by předplatné obou odebíralo hafo lidí. Z mého okolí to bylo vždycky buď ten nebo ten druhý. Osobně jsem po Score sáhl vesměs jen kvůli plné hře. Ohledně "stařinek" měli totiž šťastnější ruku.

Dneska už to s plnými hrami nevyhraje asi ani jeden. Steam, GOG a další svými akcemi dokážou stáhnout cenu na minimum a tomu se konkurovat nedá. Jsem proto taky zvědav, jakou formou ta distribuce plné hry bude.

Když se vrátím k časopisům obecně, dnešní doba už jim moc nenahrává. Šanci přežít mají vesměs jen ty, za kterými stojí silný distributor nebo sponzor. Minulý rok jsme pro prcka objednali Animalii, zajímavý počin, bez reklam, psaný hezkým způsobem. Leč peníze z prodeje díky tomu nepokryly náklad. Při troše štěstí to zasponzoruje Ministerstvo zemědělství. Podobně dopadl jeden časopis o houbách. Trochu se tedy obávám, že LEVEL vydrží se štěstím jen jednu sezónu.
Jméno: Adam23 15. 6. 2013, 08:31:12 delete
e-mail:
 
Ty boje Level vs. Score fans, ty mě vždy bavili. No já proti Score nic neměl, ale graficky to jednoznačně vyhrál Level (+ Rybka)
Jméno: Elemir 14. 6. 2013, 22:01:02 delete
e-mail:
 
Poslední LEVEL co jsem koupil, byl s Thiefem 3 a stálo mě to tuším 190,- Už to se mi zdálo dost přestřelené. Taky jsem si moc nepočetl, rozdíl mezi staršími díly a těmi novějšími byl znát, ale pořád mi to přišlo o chlup lepší než SCORE.
Jméno: Adam23 14. 6. 2013, 21:16:09 delete
e-mail:
 
Jé Level, to byly časy, když jsem předplácel (kvůli Rybkovi a Diablu II)