Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 15. 7. 2013, 01:32:19 delete
e-mail:
 
S druidem to bude určitě v pohodě a hlavně tomu půjde říkat hra (narozdíl od případného sólo mága). Dva nejdrsnější povinné dungeony jsou až na konci, ostatnímu se dá vyhnout. Bude to asi poprvé, co v našich končinách uvidíme postavu okolo levelu 200
Jméno: JCMurphy 15. 7. 2013, 00:04:37 delete
e-mail:
 
opět vyhrála univerzálnost druidského povolání docela mě mrzí, že nebylo v osmičce, to mi kazí sérii

mám teď jakžtakž hotový první dvě města, hrobku si samozřejmě šetřím na pozdějc a vězení jsem tentokrát vzal tajným východem, protože nemá smysl se dobývat k černé truhle když nemám dost hp abych ustál past.. s penězma se situace trošku stabilizovala, ale pro jistotu se chci vytrénovat u toho "černýho" trenéra co je nejlevnější.. kdybych se nemohl tady dívat na jízdní řády a mapky lokací, tak bych se na to snad i mohl vyprdnout.. já jak svištím tak kolikrát minu kdejakou páku
už se nemůžu dočkat toho povýšení na druida.. on ten léčitel je celkem fragilní záležitost.. jak se budu moct vytrénovat v uhýbání, boji beze zbraně a posilování na velmistra tak teprve bude ten správnej tanec a když se k tomu trošku nabuffuju, tak by to mohlo být dohratelný
Jméno: Elemir 14. 7. 2013, 22:10:54 delete
e-mail:
 
4Adam23: Hm, tak na to se nedá už vůbec nic říct ... Naštěstí nemám v úmyslu na Steamu moc nakupovat Ovšem přemýšlím, že bych vzal i Dawnguard, ale to už budu v souhrnu na ceně nové hry Pokud bych neměl krabicovku, tak asi nejlépe vychází Legendary Edition, byť rozumím tomu, že základní hra na zkoušku za 400 Kč by bývala byla podstatně lepší investice a bral bych ji hned. Skyrim mě zase až tak neuchvátil (už jen kvůli tomu konzoloidnímu ovládání), ale zrovna Dragonborn jsem vzal čistě z nostalgie k Solstheimu, takže se opravdu těším, až se tam dostanu. Naopak se obávám toho, že to bude jen nastavovaná kaše.

4JCMurphy: Co sis vlastně vybral za charakter?
Jméno: Adam23 14. 7. 2013, 19:59:36 delete
e-mail:
 
Jo tohle mě fakt sejří na Steamu, ty cenový rozdíly, tos ještě neviděl, za kolik to maji Britové...

Skyrim my za 21 €, Britové 12 €...
Jméno: JCMurphy 14. 7. 2013, 19:54:16 delete
e-mail:
 
aaargh... ty ceny tréninku jsou v devítce nechutný a teď když jsem se nechal povýšit jsou dvojnásobný
každopádně zkusím psát průběh postupně aby pak bylo co hodit do atypických družin
Jméno: JCMurphy 14. 7. 2013, 18:53:39 delete
e-mail:
 
toho jsem si všiml... dělá stejnej dmg jak já, obzvlášť teď na začátku to jde hodně znát
Jméno: Elemir 14. 7. 2013, 18:06:56 delete
e-mail:
 
Nakonec se ho zbavíš, ale bude to opravdu skoro až nakonec Když už se tak stane, tak to nebude na moc dlouho, přidá se k tobě jiný trouba Pocit ze sólování ti kazí oprávněně, protože on se ve skutečnosti účastní i bojů družiny.
Jméno: JCMurphy 14. 7. 2013, 17:39:00 delete
e-mail:
 
tak jsem si udělal předčasný prázdniny a hraju M&M IX.. toho trouby z ostrova popela se nezbavím? docela mi kazí ten pocit sólování -_-
Jméno: Elemir 13. 7. 2013, 14:34:25 delete
e-mail:
 
Nekoukal jsem na nabídku. Včera jsem prolítl akorát GOG, ale o steamáckých akcích jsem už slyšel, tak kouknu taky, když už ho mám Rozdíl v platbě je hrozný, někde jsem jednou četl radu, že se má člověk registrovat pod hlavičkou jiné země, kde se dají potom US nastavit. Ale osobně bych měl pak obavu o patche apod. Takhle mě vyhodil z nákupu Atari shop, který mě hned upozornil, že verze hry neni určena pro UK (international verze). Za inter. krabicovku NWN 2 s datadisky jsem tak u nás platil zhruba 3x více.

Edit: Nakonec mě z nabídky Steamu zaujal jako plná hra jen Torchlight 2, byť třeba LA Noire je za tu cenu taky zajímavý. Jinak jsem si všiml zlevněných HoMM VI a DLC pro Skyrim. Jako jo, slevy jsou to zajímavé, ale nejprve ještě kouknu na Xzone apod. kvůli krabicovkám :) Od pátku mám sice už dovolenou, ale zrovna včera jsem vytáhl učebnici angličtiny, tak bych se zas nechtěl hned demoralizovat :D

Edit 2: Doma mě nadšení z cen lehce spražilo. Na netu to vypadalo už už nadějně, když s lokalizovanou verzí stránek vyběhly ceny v USD, ale ve Steam klientovi je vše při starém, tedy v euro. Chvilku jsem chtěl věřit, že se jim konečně rozsvítilo v kebulích :D Celkem jsem se na to chytil, nejspíš je to i účel stránek. Takže Skyrim: Dragonborn -> 13,99 USD = 279 Kč, 13,99 EU = 364 Kč, rozdíl 85 Kč. Každopádně "krabicovka", tedy lépe řečeno steam-key, na Xzone = 399 Kč + dobírka. Megahry třeba posílají za xzoňáckou cenu kód přímo na email, tedy bez dobírky. Pořád to ale na Steamu vychází lépe.

Edit 3: Riskl jsem to a Dragornborn odklepl ... cena? ... 379 Kč :D Kurz se tedy u PayPalu mírně liší, ale důležité je, že to mám hned k dispozici.
Jméno: Adam23 13. 7. 2013, 09:56:33 delete
e-mail:
 
Mi...
Jméno: Adam23 13. 7. 2013, 09:56:14 delete
e-mail:
 
Tak co lidi, už jste někdo něco koupil na Steamu? Mě tak nějak utekl Skyrim, ale štve mě ten cenový rozdíl EU, US, UK.
Jméno: StriderCZ 13. 7. 2013, 05:32:06 delete
e-mail:
 
navíc jsem si několikrát ověřil, že mi prostě kreslení map NEJDE (Zkoušel jsem to u MM, Abandonec places i Dungeonns of Avalon - nemám na to ty správné buňky (a trpělivost)
Jméno: StriderCZ 13. 7. 2013, 05:11:42 delete
e-mail:
 
Ono "malé" je relativní pojem, odhaduji herní dobu na cca 90 hodin... (ve hrách jako takových nespěchám, vždy mně trošku mrzí to umělé natahování herní doby četnými souboji).
Jméno: Elemir 12. 7. 2013, 22:39:15 delete
e-mail:
 
Pročetl jsem si cluebook na jedničku a podle něj mi to přišlo docela malé, popisuje se v něm cca 5 dungeonů. Slepé mapy jsou dobrá věc, sice by někdo mohl namítnout, že to už neni to pravé oldskúlové, ale proč zbytečně znovu vynalézat kolo.
Jméno: StriderCZ 12. 7. 2013, 10:58:27 delete
e-mail:
 
Tak po nějaké krizi, kdy jsem si myslel, že se na hraní Bard`s Tale vykašlu, jsem chytil druhý dech. Po několika dnech, kdy jsem si od hry odpočinul, jsem se vrhl znovu do práce. Pohledal jsem na googlu nějaké informace a Violá: http://bardstale.brotherhood.de/talefiles/1/docs/i ...

Zde je vše, co hráč jako já potřebuje: "holé mapy" (teda nejen ty, ale nejsem vůl, abych si zbytečně kazil crawling). Můj největší problém byl, že mi hned nedošlo, že mapy mají (podobně jako v M&M) omezenou velikost 21x21 políček, a když půjdeš (po Cimrmanovsku) stále ne sever, tak skončíš na jihu .

Pozn.: nemůžu si pomoct, ale tahle hra je daleko hratelnější, než první díl M&M.

Za nějaké dva až tři měsíce se zase ozvu

Jméno: Elemir 9. 7. 2013, 06:32:12 delete
e-mail:
 
Budu držet palce Já nemám odvahu dojet ani jedničku M&M, natož si dát ještě něco takového. Chvilku jsem uvažoval ještě o Ultimě, když byla na GOGu v té letní akci, ale taky mě to rychle přešlo
Jméno: StriderCZ 8. 7. 2013, 19:35:11 delete
e-mail:
 
Asi po měsíci hraní mám prozkoumaných asi 80% druhého patra prvního dungeonu....
Ovšem, jak nad tím dumám, čím dál více ve mně roste odhodlání tuhle hru dohrát... buď je to závislost nebo prostě neochota si přiznat, že Bards tale by byla další nedohraná hra, tenhle pocit zkrátka nesnáším....
Jméno: Elemir 8. 7. 2013, 10:07:17 delete
e-mail:
 
4Marcel: Díky. Už to vidím, jakmile se k tomu dostanu, tak to opravím.

4Adam23: Pokud si to dobře vybavuju, tak mi dokonce jednou někdo poslal save, kde se ta resistence vůbec neobjevila.

4StriderCZ: Zrovna nedávno jsem do fóra napsal drobnou poznámku na toto téma Přizpůsobovat se se současnými herními zkušenostmi starším mechanismům je problém a zrovna save je velmi návyková záležitost. Jak daleko si se vlastně dostal?
Jméno: StriderCZ 7. 7. 2013, 12:58:10 delete
e-mail:
 
Nemám ve zvyku komentovat hry, které jsem nedohrál...ale u této hry učiním vyjímku. Jak jsem se již nekolikrát zmínil, miluji herní archeologii. Vytáhnout z dávna časů old school gamesu, a zjišťovat, zda je i v dnešní době hratelná a dohratelná. A hra Bard` Tale je jednou z nich. Jedná se o hry z tzv. skupiny RPG simutations- tzn. že vaše PC vystupuje z pozice Pána jeskyně, spousta informací je popisného charakteru (podobně jako v sérii Realms of Arkania, MM I + II apod). Souboje kolové, klávesové zkratky výrazně zrychlují hru a tak bych mohl pokračovat.
Grafická stránka hry mi přišla velice povedená, zvuky (nebo hudba) na PC verzi prakticky chybí.
Příběh je klasický: zlý kouzelník Mengar zakleje celé město do sněhové bouře, po ulicích nechá potloukat zástupy nepřátel, zbylí obyvatelé se stáhli do několika lokací, hospod, nebo pod ochranu kněží. A na Vás (a vaší družině) je (po prozkoumání četných dungeonů) město zachránit.
U hry jako takové jsem vydržel cca měsíc (=cca 30 hodin času) a tak si dovolím rekaputulovat. Hra je hratelná, ale asi nedohratelná. Hned vysvětlím proč. Není to jen tou old skůlovostí, jak by jste se mohli domnívat. Nedohratelná je pro kombinaci několika faktorů. Faktorů, který by samy o sobě nevadily- prostě taková byla doba, ale ve výsledku se jedná o fatální kombinaci. SAVE: jen v Adventure Guild. O.K., něco podobného bylo i v prvních dílech Might&Magic. Těžký začátek, smrt na každém rohu: také žádné překvapení, po zakoupení základního vybavení a pár levelech je vše O.K.
Ve hře však i perličky typu: léčení jen v chrámech (za vysoké peníze), obnova many jen u chlapíka v Rescoe`s...opět za peníze. A zapommeňte na to, že když zemřete, tak vypnete hru a znovu se naloadujete. Ono to jde, ale .... všechny postavy přijdou o VŠECHNY peníze. A mrtvá postava? po reincarnaci: O EXPY. To vše dává prozkoumávání dungeonů patřičné napětí.
Tak proč jsem hru vlastně nedohrál: Dungeony je nutno proléz políčko po políčku, protože v každém patře se může nalézat důležitý předmět, či vodítko k pozdějším hádankám. Jenže: druhé patro vstupního dungeomu mi zabralo 52x47 čtverečků, a to ještě nejsem na konečné velikosti... Docela mně to mrzí, protože mně hra bavila a baví, jen ten čas mi chybí...

Resumé: hratelná gamesa, kterou ve výsledku sráží k zemi vzájemná kombinace: omezené SAVE x nemožnost regenerace zdraví + many v dungeonech + příliš četná frekvence soubojů.
Jméno: Winterson 6. 7. 2013, 17:48:44 delete
e-mail:
 
Jsem se začetl do hraný s atyp partami (nebo sólo) a taky zjistil že jsem snad jediný kdo to aspoň nezkusil - jaká to ostuda. V dohledné době to napravím