Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Danca 29. 7. 2013, 17:59:29 delete
e-mail:
 
ahoj, asi budu trochu za blbce, ale nejak jsem nezjistila jak u MM9 predavat veci z inventare k dalsi postave Diky za radu a omlouvam se za mou nebetycnou hloupost
Jméno: Elemir 29. 7. 2013, 17:56:54 delete
e-mail:
 
Ono se to tu nijak striktně nerozděluje. Sice je ve fóru příslušné místo pro ostatní hry, ale pro většinu je holt pohodlnější přispívat rovnou sem

Morrowind je u mě taky na prvním místě, ale já ho mám raději rovnou s Bloodmoonem. Tribunal neni špatný, ale svého času ho dost znemožnila polofunkční čeština, takže pokud s češtinou, tak opravdu jen základní hru. Dagerfall jsem kousek odehrál, Arenu ne. Skyrim mě sice naštval různými zjednodušeními a ani zápletka s draky mě moc nebere, ale jinak se v něm cítím podobně jako u Morrowindu, což se mi líbí (zejména lépe zvládnutá obtížnost oproti Oblivionu). Obzvláště teď na Solstheimu přichází ta pravá nostalgie - sice to tu vypadá trochu jinak, ale už jsem minul i řadu známých míst, která znám z Bloodmoonu. Přístavní město ovládají Redorani, takže to tu vypadá např. podobně jako v Ald´ruhnu v Morrowindu.

4Danca: Ahoj, zmáčkneš shift + číslo postavy, které chceš předmět předávat - např. shift + 2 je druhá postava v družině.
Jméno: Danca 29. 7. 2013, 17:55:56 delete
e-mail:
 
ahoj, asi budu trochu za blbce, ale nejak jsem nezjistila jak u MM9 predavat veci z inventare k dalsi postave Diky za radu a omlouvam se za mou nebetycnou hloupost
Jméno: Zantira 29. 7. 2013, 13:39:59 delete
e-mail:
 
Pardon, že se vám míchám do diskuze, jen mě docela zarazilo, že se bavíte o TES, když jsme na webu o MM. Pro mě je pořád nejlepší TES hra Morrowind (raději bez datadisků). Arenu a Daggerfall jsem nehrála, protože mi to nebere počítač. Oblivion mě osobně moc nebavil, i když Shivering Islands byly (téměř) perfektní (to "téměř" znamená, že kvůli nějakému bugu nemůžu do jedné oblasti, protože se mi to hned komplet sekne). Skyrim se mi velmi líbí včetně datadisku Dawnguard (Dragonborna nemám). Jako hlavní postavu mám vždy temnou elfku "všehosměsku" - na začátku v lehkém brnění (později směs), se štítem, jednoruční zbraní, lukem (ačkoli v Morrowindu lukem nedokážu zamířit a musím chodit s kuší), často se plížící a zezadu bodající, používající spíše podpůrná kouzla. Dragonborna plánuji časem nějak snad koupit, ačkoli mi trochu zkazilo nálada, když jsem zjistila, že mistr Neloth u mého hlavního hrdiny v Morrowindu přežil vyjednávání o jmenování telvannijským Hortatorem - plánovala jsem přijít k němu a pošklebovat se mu, že je zombie, když tak náhle vstal z mrtvých.
Jméno: Elemir 29. 7. 2013, 10:45:09 delete
e-mail:
 
4Půlskřet Cooldžej: Úkroky se objevují - taky se mi stává, že jdu po rovné cestě a na konci už jsem částečně mimo. Hezky je to vidět na okrajích mapy, kdy jdeš přesně podél hranice oblastí a stejně se za chvilku objeví tabulka cestování mezi oblastmi.

4flash: Mě to nakonec nedalo a musel jsem to koupit. Zůstal jsem na Solstheimu i se svým levelem 8 (nyní už 13) a prokousávám se pomalu vpřed Strávil jsem tam zatím necelých 13 hodin, takže mě celkem překvapuje, jak někdo v jedné recenci mohl napsat, že je to velmi krátká zábava Je to vlastně to samé, co Oblivion na jaře, kdy prostě do Shivering Isles už nemělo s takovou postavou cenu chodit. Proto si hodlám oba datadisky projít hned ze začátku. Hlavní dějovou linku už jsem beztak dříve dohrál, takže tam mě to vadit nebude. Zavrhl jsem i koncept s mistrem v plížení apod. a vsadil na bojovníka.
Jméno: flash 26. 7. 2013, 20:14:11 delete
e-mail:
 
Tohle me u MM7 dela taky, ty podivny ukroky a plazeni jak pises. Ale vsimnul jsme si ze to dela hlavne když hru pustim v softwarovem modu, v hardwarovem to nedela, nebo aspoň to není tolik znat.
Elimir
Koupe Skyrimu je urcite zasluzna věc, a vyplati se.Ja uz ho mam komplet davno, a tech penez urcite nelituju, takze ve sleve na steamu to je parada. K dnešnímu dni mam odehrano 450 hodin, takze pomer zabava/cena je myslim vic nez dostacujici.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 24. 7. 2013, 17:58:34 delete
e-mail:
 
Tak jsem se po uspěšným dohrání MM6 s vyvražděním všech MOBů vrhnul na sedmičky. Hra je dobrá, ale co se týče obtížnosti je to trošku zklamání - oproti šetce je to nechtuně lehké (Skoro jako devítka, ve které byl jediný skutečný chalenge projít Rokli smrti a kanály hned na začátku.). Akorát jsme se chtěl zeptat na takový divný chování při chůzi - ze začátku jsme si toho buď nevšiml nebo mi to fungovalo správně, ale jak teď hraji déle, tak mi chůze připadá strašně nepřirozená - jdu rovně, ale pořád mi to dělá jakési úkroky do stran nebo se tak divně nepřirozeně plazí. Nevím jestli to může nějak souviset s tím, že jsem mačkal klávesy s hranatými závorkami (když jsem piloval techniku na kuchnutí draka) - provádělo to takový ultrapomalý strafování do boku. Nevíte někdo co by to mohlo být, případně jestli je to normální (mám GOG verzi)?
Jméno: Elemir 22. 7. 2013, 00:36:32 delete
e-mail:
 
Což mě napadá, že bych se měl dneska rozhodnout ohledně těch zbývajících dvou DLC

Ke vší smůle ono to neni jen u Steamu, zjistil jsem, že v Anglii se vyplatí nakupovat i jiné věci, např. ohledně zahradnictví. V horším případě člověk zaplatí jen o trochu méně, ale kvalita je úplně jinde. Problém mám jen s Amazonem UK, tady mi vždy přišel ten americký lepší (německý je zas o poznání "chudší"). Jenomže ten zas narozdíl od eBay má málo prodávajících ochotných prodávat jako worldwide. Případně to má přemrštěné ceny za dopravu. Kde si nakupoval ty?

Edit: A tohle by mě trefilo. Tak jdu na Steam, kouknu na ceny a tam zas cena o kus dole ... legendárka vychází na 23,99 EU, Dawnguard 9,99 EU (minule stál určitě stejně jako Dragonborn, legendárka zas o 10 EU více) a Hearthfire na 2,49 EU (minule bych řekl něco málo přes 4 EU). Takže v přepočtu legendárka 624 Kč, zatímco já s Dragonbornem + případně Dawnguardem a Hearthfire celkem 13,99 + 9,99 + 2,49 EU = 688 Kč. Krabicovku základní hry raději nepočítám ... to asi žádný další komentář nepotřebuje ... :D Příště si počkám až na závěr akce. Na druhou stranu mě teď ještě napadlo, doufám, že se to nepočítá ze skóre nákupu, tedy koupím jedno, druhé mi zlevní? Vzhledem k ceně legendárky mi to spíš přijde jako blbost, ale raději se zeptám, abych v tom měl jasno. Každopádně jsem obě DLC nakonec zakoupil.
Jméno: Adam23 20. 7. 2013, 22:48:22 delete
e-mail:
 
Tak Gaben už mě se...štve s těma cenovejma rozdílama. Tak jsem si nakonec legendárku Skyrima objednal z ostrovů a krabice mě vyjde i s dopravou pořád levnějc a hlavně férově
Jméno: Elemir 18. 7. 2013, 06:51:52 delete
e-mail:
 
Já to myslel jinak. Podle mě se expy dělí čtyřma a příslušný podíl dostane jen ta postava, která je při vědomí. Pamatuju si, že jsem to kdysi testoval právě kvůli tomu, že mi na tom u devítky něco nesedělo, jenomže jsem si to zas nikam nezapsal ... u předchozích dílů je to součást kapitolky Bestiář (mimochodem teď tam vidím hrubou chybu u osmého dílu ... ). Na druhou stranu, když vemu, že moje družina měla v průměru level 69, tak to v souhrnu představuje cca 9,3 mil zkušeností. Přitom vím, že jsem vybil prakticky všechno, takže to vlastně odpovídá tvojemu jednomu druidovi, což jsem si mohl taky rovnou spočítat Bude toho na předělání/upravení nakonec více.

Atyp přidám za chvilku.
Jméno: JCMurphy 17. 7. 2013, 23:43:56 delete
e-mail:
 
všechno dostávala jedna postava, zbylý tři měly jenom 55 000 expů kvůli jejich oživení během 2x umírání kvůli postupu ve hře, ale nebyly peníze.. je to sepsaný, máš to na mailu
Jméno: Elemir 17. 7. 2013, 21:50:12 delete
e-mail:
 
Gratuluju, hezký skóre. Jen jsem čekal level postavy opravdu hodně blízko k 200, jenomže pak jsem si uvědomil, že postava vlastně dostává jen 1/4 zkušeností.
Jméno: JCMurphy 17. 7. 2013, 21:41:31 delete
e-mail:
 
tak jsem to dohrál, finální diplom už je v síni slávy a do dvou hodin napíšu článek do atypických družin
Jméno: Elemir 17. 7. 2013, 07:05:58 delete
e-mail:
 
Popisky u M&M IX jsem tenkrát dělal ručně - opisem ze screesnhotů, takže bych se vůbec nedivil, pokud by tam byly chyby Stejně tak si nedělám iluze o přesnosti české lokalizace. Zmatek ohledně bonusů z předmětů byl už u artefaktů/relikvií v M&M VI. Pak to kdyžtak můžeme opravit.

Jinak včera jsem se ve Skyrimu posunul v hlavní dějové lince k Šedovousým a otevřela se mi linka datadisku Dragornborn. Samozřejmě jsem neváhal a na osmém levelu tam vyrazil. Ale asi to ještě nebude nic pro mě, na Solstheimu je docela tuho, úplně stejný skok jako Morrowind vs Bloodmoon Ovšem horší to bylo s pamětí ... Solstheim mi nepřijde až tolik podobný s Bloodmoonovskou verzí a podobně mě zarazil pohled na Rudou horu, ta předtím taky nebyla vidět, navíc to vypadá, že je setsakramentsky blízko - leda by to mělo signalizovat její zmiňovanou expanzi, ovšem v tom případě bych si ji představoval jinak, než jako úzkou vysokou sopku, ale co už ... Hodně bude asi dělat předělávka do skyrimovského enginu + změny z důvodu výše zmíněné erupce Rudé hory, ovšem zcela určitě si pamatuju, že na Solstheimu nebyla žádná trpaslíčí ruina. Raven Rock byl pak třeba notně přestaven a ani Skaalskou vesnici jsem moc nepoznal. Na druhou stranu jsem to jen v rychlosti proběhl, uvidím, co ukáže podrobný průzkum.
Jméno: JCMurphy 16. 7. 2013, 19:35:22 delete
e-mail:
 
hmm, tak na draka si asi můžu nechat zajít chuť.. i kdyby mě nenacuckoval do jedné minuty, tak bych do něj musel mlátit snad půl hodiny abych ho zabil
Jméno: JCMurphy 16. 7. 2013, 15:35:10 delete
e-mail:
 
možná by nebylo ke škodě kdyby se doladila sekce s M&M IX.. všiml jsem si nějakých zmatků u kouzel, a hlavně artefakty... co je třeba velmistrovský jajarbi? a u prstenu slizoun +5 obrany znamená +5 uhýbání.. pak zkusím udělat nějakej seznam čeho jsem si všiml
Jméno: JCMurphy 15. 7. 2013, 23:02:28 delete
e-mail:
 
jelikož se mi bugnul loydův maják na dně rokle a nechce se mi tam teď pěšky, tak pro dnešek končím

vyčístil jsem dookův hrad, cvičiště, pevnost ledovýho obra a v rokli jsem skoro na konci.. co se týče sólování tak je tahle hra trochu nevybalancovaná.. na velmistra boje beze zbraně dostaneš za každý 3 body na 7 jeden útok navíc, takže když mám teď například 19 bodů, tak to je 19x3 útok + 19x3 dmg a tohle spácháme 7+3+3+3+3, takže 5x.. to je 5x57 na jednu ránu, v ideálním případě že je max dmg a všechny se trefí.. když se k tomu připočtou ještě bonusy z atributů a třeba požehnání.. skeleton mastery složím za 2 vteřiny, navíc mám 800hp a můj pasivní regen z prstenu a amuletu zeleného mužíčka je tak velkej, že se už ani neléčím kouzlama (a tam mám za 20 many 155hp, many mám přes 650... odpočívat už vůbec nemusím.. na jeden mana pool zvládnu dát 5 lvlů, takže se doplňuju už jenom tréninkem

s plnou partou je ta hra docela těžká.. kdybych expy rozdělil mezi 4 postavy, tak mám zelenáče do kterejch se trefí i slepec a dohrmoady mají poloviční dmg než jedna postava
Jméno: JCMurphy 15. 7. 2013, 19:24:59 delete
e-mail:
 
Dookův hrad teď zrovna dodělávám.. není to tak zlý, nabuffovat se a nějak mezi těma neandrtálcema manévrovat, spíš mě serou ty harpyje, ale když se zapne tahovej mód tak je to snestielný.. celkově jsou ty letecký jednotky povedená záležitost, v real time módu se člověk trefí tak zpoloviny jak ty jsou všichni mrštní
Jméno: Elemir 15. 7. 2013, 18:41:05 delete
e-mail:
 
Jj, přepadovka v průsmyku byla skvělá Vůbec Frostgard je velmi povedená oblast. Můžeš zkusit se vrátit už do Rokle smrti nebo pokud si věříš, tak zkus podzemí Dookova hradu. Řekl bych, že teď už budeš levelovat rychle a brzo už nebude tolik výzev - tedy vyjma draka
Jméno: JCMurphy 15. 7. 2013, 18:34:06 delete
e-mail:
 
tak po půlhodinovým porodu se čtyřma partyzánskejma yetťákama se mi podařilo prokopat až k zelenému mužíčkovi... povýšení bylo sladké, všechno potřebný vytrénovaný, expy se jenom hrnou.. průměrní nepřátelé mě teď stěží škrábnou a ani nevím jak a proč, ale dávám teď 2 útoky v jednom
snažím se teď ve vězení rollovat nějakej dobrej artefakt, ale co jsem se díval, tak se mi hodí jenom tak cca 4, takže to šance malá a poměrně opruz
na to že jsem teprve lvl 40 s expertem meditace a posilování, tak mám skoro 500 hp a 400 many, to jsem zvědavej jak na tom budu ve finále