Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 9. 8. 2013, 19:59:21 delete
e-mail:
 
Podle toho popisu se Salvatore vrátil k původnímu motivu příběhově první trilogie, kdy se Drizzt dost často lituje. Tentokrát o pár stovek let dále. Vzpomněl jsem si na včerejšek na Skyrim (DLC Dawnguard), kde to jednomu sněžnému elfovi táhne na první tisícovku ... no, to je v případě Drizzta ještě hooodně knížek o litování

Ne, mě je tahle recyklace motivů proti srsti. Jak už jsem několikrát psal, měl jsem docela výhrady i proti určitým událostem (dílům) těch prvních 13-ti (?) knížek. Byl bych taky spíše pro, aby to Drizzt konečně hrdinsky zapích

K tomu samurajovi s hákovým křížem ... někdy japonci dokážou překvapit. Nedělám si iluze, že 1 ze 100 samurajů nebyl fanatik a dokázal se vzepřít, ale japonci obvykle tuhle stránku historie neukazujou. Ovšem je zajímavé, jak se otevřením světu hodně věcí mění. Když koukám na různé dokumenty, tak by se i amíci mohli stydět, co jsou za puritány Na druhou stranu je to asi hodně zajímavé tvůrčí prostředí, kterému lze tiše závidět. Ostatně naše vlastní kultura jde do háje a první kdo si to nejspíše plně uvědomil jsou Švýcaři.
Jméno: JCMurphy 9. 8. 2013, 16:50:44 delete
e-mail:
 
mám zrovna rozečtený Mugen no juunin... manga o samurajovi co zjistil, že jeho pán je pěkná sviňe, tak ho rozkuchal a pak dalších cca 100 policajtů co mu šlo po krku (bohužel mezi nimi i manžel jeho sestry) tak ho nesmrtelná babča proklela taky nesmrtelností jeho sestra se z toho zcvokla a brzo ji zabili lovci odměn... teď nám tam putuje nesmrtelný válečník co má v rukávech 12 zbraní a na kimonu hákovej kříž.. Adolf musí v hrobě chrochtat blahem..
scény kde mu protivníci vrážejí kudly do břicha a on se jim směje do ksichtu jsou vážně roztomilý
no každopádně taky není z nesmrtelnosti nadšenej a slíbil, že za každýho klaďase co odrovnal teď odrovná 10 záporáků
příběh o tom, že rozlišení záporák/klaďas vlastně neexistuje a že pomsta je nekonečná, dokud někdo nezatne zuby a nedostane rozum aby to přerušil
Jméno: Yuyana 9. 8. 2013, 15:43:03 delete
e-mail:
 
Jop. Bylo to tak nadějný. Všichni byli mrtví a Drizzt celej pomlácenej, měl totálně namále. Kdyby to autor zapích, moh to bejt dobrej konec.

Drizzt sto let truchlí pro jednu ženskou a neni schopnej navázat jinej vztah, neni schopnej mít kamarády, protože... hej, jeho jedinej kámoš před X desítkama let umřel a takovýho skvělýho kámoše už dneska nekoupí... neseženete :-p. No. Mohlo to dopadnout tak, že Drizzt umře a půjde na onen svět ke svejm přátelům, bez kterejch odmítal žít. Super konec. Dokonale romantickej a tak sladkej, že už teď mi měkne sklovina.

Nebo mohl jít dobrym příkladem čtenářům, mohl uznat, že srovnávat nový kamarády se starejma nemá význam, že každej člověk je originál a že každej má něco do sebe. Že nemá význam brečet pro minulost, když přítomnost je tu a je na nás, co s ní uděláme.

No nic. Jediný řešení je číst něco jinýho :-D.
Jméno: JCMurphy 9. 8. 2013, 14:26:28 delete
e-mail:
 
Měl ho nechat dobře umřít... mám rád klaďase co epicky umřou a slouží jako vzor dalším generacím navíc, když tvůj hrdina umře, alespoň se odliší od té další hromady klišé hrdinů
Jméno: Yuyana 9. 8. 2013, 12:58:21 delete
e-mail:
 
Ne ne, tomu já nevěřim, nesnaž se ho omlouvat . Mohl vyvinout postavu a až teprve potom tam přidat ty reinkarnovaný . Kompromis, ale funkční a uspokojivej .
...
Heroes 4 mám nejradši, a uplně nejvíc miluju mapy, kde můžu chovat jen hrdiny. Dohrála jsem tak i kampaň za barbary a i za lidi jsem neměla moc jednotek. Pravda, v kampani za nemrtvý jsem ze začátku naopak hrdinu vyrazila, protože kazil morálku :-D. Proč mi dali Nature hrad a nekromanta? :-D. Nakonec jsem to vyhrála na čtyřech skupinách "Fairýků", který házeli zmatení na nepřítele :-D.
...
Trapas. Už tejden řešim ty šílený tečky, co se mi objevily na závojnatkách, nic na to nezabírá, hodiny prolejzám internet... abych pak zjistila, že je to normální a že jsou uplně zdravý :-D. Potvory . A já si kvůli tomu rozhodila celý akvárko... No nic, to se zase spraví. Člověk by řek, že po pěti letech už bych o nich měla něco vědět :-p. Stejně mě vždycky něčim překvapěj.
Jméno: Elemir 9. 8. 2013, 08:21:59 delete
e-mail:
 
4Alisha: Ahoj a díky. Dokud budou M&M hratelné, tak se to bude hrát asi pořád. Taky se k tomu vždycky po pár jiných hrách vracim.

4Yuyana: Ahoj, a co má chudák Salvatore dělat, když to nejspíš dostal příkazem? Jinak HoMM 4 mě asi taky čeká, na notebooku toho moc nového nejde, takže to bude asi ideální volba.
Jméno: Yuyana 7. 8. 2013, 23:07:06 delete
e-mail:
 
Zdravím! Tak jsem zas jednou zavadila o internet :-D. Poslední dobou jsem zaujatá jinde . Musim dohnat všechny komixy a taky stáhnout nějaký videa...
...
Mám momentálně k dispozici jen starej počítač, takže poctivě hraju heroes 4 :-D. Samozřejmě s Kalikim a s Kristýnkou. Dá se to hrát i s někym jinym? Uvažuju o kampaních. Taky jsem opět dohrála mm6. A mm8. A mm7. Hm. Když ono je to dohraný fik fik :-D.
...
Ach jejky jejky, četla jsem spoilery na novou knížku od Salvatora (včera to vyšlo a lidi už to maj přečtený ) a je to horší, než jsem čekala. Nehodlám to číst, evidentně je to fraška. Všichni mrtví jsou zase živí a silnější než kdy dřív. Drizzt neviděl svou ženu sto let? Nevadí, můžou v klidu navázat tam, kde přestali, že? Vždyť co je sto let, že. Jo jo, co na tom, že všichni zúčastněný žili dýl od sebe než spolu.

Místo toho, aby autor pokračoval dál, aby rozvíjel postavy, aby konečně nechal Drizzta vyrůst a vyrovnat se se životem, najít nový kamarády, novou manželku... tak to takhle zlamí. Já nemám ráda umírání postav, ale když už umřou, chci, aby to mělo nějakou váhu. He, on umřel, ale to nic, to zase resnem... No, doufala jsem a byla jsem zklamaná. On prostě neumí vyvíjet postavy. A vývin postav je druhá nejdůležitější věc. První je samozřejmě humor .
Jméno: Alisha 7. 8. 2013, 22:33:16 delete
e-mail:
 
Ahoj, ani nevím jak poděkovat Elemírovi a dalším lidem za to, jak úžasný web udělali.Jsem ta nejoddanější fanynka MM a to i přesto, že hraji hry typu The Sims,Need for speed, Assasins creed, Gothic, Zaklínač,Commandos,GTA a další a další. MM navždy zůstane v mém srdci jako vzpomínka na dětství. Na nádhernou hudbu v New Sorpigalu, například v MM6.Poprvé jsem MM6 hrála v 6.letech. O to víc mě to ale i přesto, že grafika už je dost mizerná, baví víc teď. Dostala jsem chuť a protože vlastním všechny díle v originálních přebalech, nainstalovala jsem to i teď. Respektivě předevčírem a jsem taková pařmenka, že už jsem na 49.úrovni A chtěla jsem zjistit, nějaké nesrovnalosti, které mi roky běželi hlavou. Vtipné je, že to běží v hlavě každému, protože nikdo z vás na ty věci nepřišel a tak to prostě musíme nechat být Typu" stínová gilda atd.A tak jsem najela na tyto stránky a nejvíc mě dostalo to, že i po tolika letech jsou tyto stránky aktivní a zůčastňují se tu stejní "blázni" jako já Pokud je tu někdo takoví, kdo to dočet dokonce...děkuji... a přeji všem ať Vás MM nikdy neomrzí a i po 15. letech jako já, na to budete stále vzpomínat
Jméno: Uran 6. 8. 2013, 06:27:30 delete
e-mail:
 
Diky za rady. Psychicky jsem to nedal a koupil na xzone completni edici. Ted jenom doufam, ze to nema nejake DRM a pobezi to kdyz udelam obrazy disku.
Jméno: Elemir 3. 8. 2013, 10:46:35 delete
e-mail:
 
Na dvojku Gothica se čeština dá stáhnout normálně z netu, ale jednička u nás vyšla už lokalizovaná. Ale udělat rozdílový patch neni zas takový problém, což bude nejspíše ten odkaz na myna.blog. Podobně jsem řešil češtinu do M&M IX.
Jméno: Uran 2. 8. 2013, 07:20:03 delete
e-mail:
 
Hoj kdyz uz se to zvrhlo na nemightandmagic diskuzi tak bych se rad na neco zeptal.

Chtel bych si kooupit Gothic 1 a 2 na www.gog.com, ale nevim jestli do her pujde nejak dostat cestina.

Na Gothic 1 jsem nasel http://myna.blog.cz/0810/cestina-na-gothic-1 ...

Gothic 2 NH http://www.gothicz.net/gothic-2-noc-havrana/cestin ...

Ma nekdo s touto kombinaci zkusenosti?
Jméno: Adam23 1. 8. 2013, 14:26:00 delete
e-mail:
 
Jooo, právě dorazila, po 11 dnech
Jméno: Adam23 1. 8. 2013, 13:55:07 delete
e-mail:
 
Je tam dokonce i papírová mapa
Jméno: Adam23 1. 8. 2013, 13:45:46 delete
e-mail:
 
Jooo, právě dorazila, po 11 dnech
Jméno: Elemir 1. 8. 2013, 06:45:13 delete
e-mail:
 
Včera jsem sundal svého prvního liche, později i dračího kněze, poskočil za level 20 ... Jj, pošta je někdy nepředvídatelná.
Jméno: Adam23 30. 7. 2013, 21:33:28 delete
e-mail:
 
Sakra děláte mi chutě na ten Skyrim, ale obávám se, že pošťačka ho vzala domu synkovi :(
Jméno: Elemir 30. 7. 2013, 19:18:14 delete
e-mail:
 
Tvar mapy vypadá hodně podobně, ale výškové členění mi už tolik nesedělo - ona pak některá místa vypadají zdánlivě jinak položená. Ale nijak mě to nepřekvapuje, přeci jen možnosti Bloodmoonu byly v zobrazování trochu jinde. Kromě Nelotha jsem zatím nenarazil na nikoho dalšího známého, ale řada referencí je udělána dobře.
Jméno: flash 29. 7. 2013, 23:19:25 delete
e-mail:
 
Referenci na Bloodmoon je v Dragonbornu spousta.Me osobne prekvapilo jak se tvurci drzi toho jak udelali Soltsheim před lety.Myslim ze i tvar mapy je stejnej vcetne spousty mist které jsou udelany co nejvic podobne predloze.Ten kdo Bloodmoon hral ma z toho daleko vic nez ten co ho nehral.U me osobne rict které TES mam nejradši moc nejde od Morrowindu jsem v kazdem dile stravil stovky hodin takze rict ze jeden z nich mam nejradši moc nejde
4Zenthiraragonborna si urcite porid, obsahem to je vlastne plnohodnotna hra a ne jen nejakej mini přídavek.Osobne jsem ho hral asi 50 hodin,takze za tu cenu to je v pohode.
Jméno: JCMurphy 29. 7. 2013, 21:24:15 delete
e-mail:
 
přetáhneš myší předmět na portrét postavy, které to chceš dát
Jméno: Danca 29. 7. 2013, 18:03:21 delete
e-mail:
 
ahoj, asi budu trochu za blbce, ale nejak jsem nezjistila jak u MM9 predavat veci z inventare k dalsi postave Diky za radu a omlouvam se za mou nebetycnou hloupost