Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Uran 5. 9. 2013, 19:00:15 delete
e-mail:
 
To: Brekeke
Nejlespi je na www.gog.com
Jméno: Brekeke 5. 9. 2013, 18:11:31 delete
e-mail:
 
zdravíčko neví někdo kde by se dal bezpečně stáhnout MM9? pokaždé když to někde zkusím tak mi Anti-Malware hlásí že blokuje přístup...
Jméno: Elemir 3. 9. 2013, 08:17:49 delete
e-mail:
 
Zvyknout se dá na cokoliv Limbic to sice uvádí jako oldskůl, ale přitom jaksi opomněl, že oldskůl se právě nevyznačuje různými zjednodušeními. Ale celkem to chápu, pokud má ta hra být v dnešní době přitažlivá pro širší skupinu hráčů, musí se ustupovat, jako třeba s tím levelováním.

Hráči Grimrocku mají kupodivu k Legacy různé negativní připomínky ohledně bojů. Netuším přesně, LoG jsem sám nehrál, ale je třeba to teď brát s rezervou, protože dost věcí se bude ještě postupně měnit. Původně měla hra už vyjít, nakonec to odložili na začátek příštího roku. Zas je od nich hezké, že to nesmolili někde potají, ale raději s tím vyšli už teď formou Early Access. Sice tenhle přístup obecně moc rád nemám, ale tady asi opravdu hrozilo fiasko při oficiálním release. Nakonec na fóru je toho už napsáno dost
Jméno: Winterson 2. 9. 2013, 23:16:52 delete
e-mail:
 
Elemire, tak koukám že je tu novinek po letním suchu docela dost. Abych byl upřímný, Legacy si pořídím. Jako série MM to už nebude ono, ale jako další hra z řad RPG by to nemuselo být špatný. Grimrock mě bavil a podle všeho to bude hodně (HOOODNĚ) podobný. Ten systém levelování je dosti "Nemajtandmadžikovský" - to ovšem neznamená že nebude zábavný.
Vůbec ta nová oblast mi přijde jako vystřižená z HOMAM 5 - Tribes of east.
Když už jsme u tý nostalgie, MM VI mě zasáhla jako blesk z čistého nebe a nečekaně (jsem časák koupil jen kvůli několika demům, které jsem chtěl zkusit), do vydání MM VII jsem počítal minuty a doslova letěl do trafiky. O MM VIII jsem četl jen něco, ale rychle na to zapomněl. No a jednou jdu kolem kamennýho obchodu...a co nevidím! Drak na vystavený krabicovce na mě vesele cenil zuby - no kdo by odolal? Já ne! Chvíli potom se mi CD roztříštilo v mechanice. Tentkrát jsem jel do Weidenu s třídou na plavání. A co by čert nechtěl - našel jsem ji tam taky! Sice to byla německá verze, ale německý dabing nebyl vůbec špatný, možná trošku lepší než anglický (a já tenkrát docela dobře uměl německy, takže jsem to dohrál).

Ach ty vzpomínky...
Jméno: Elemir 28. 8. 2013, 22:22:36 delete
e-mail:
 
No, jak se to vezme, právě jsem si "zvesela" přečetl, že na WinXP desítka nepoběží. Tudíž pro mě je to asi vyřešené

Edit: Viděl jsem dnes výpis ze včerejšího chatu Open Dev a hned to vypadá lépe - XP sice nejsou zahrnuty mezi podporované, ale po upgrade Media Playeru by neměl být problém s hraním desítky :)
Jméno: Adam23 28. 8. 2013, 16:59:06 delete
e-mail:
 
Super!
Jméno: Elemir 28. 8. 2013, 16:35:44 delete
e-mail:
 
Tak jsem to zprovoznil

Edit: Sakriš to byla rychlost, ještě jsem ani nestihl updatovat Novinky a už je tam první hlas :D
Jméno: Adam23 28. 8. 2013, 10:44:45 delete
e-mail:
 
Myslel jsem zájem lidí o tvoje zpracování MMX tady na stránkách.
Jméno: Elemir 27. 8. 2013, 22:24:20 delete
e-mail:
 
Tak piš, zítra zkusím anketu někam implementovat BlueBoard má nějaké ty aplikace hotové, tak by to neměl být problém.
Jméno: Adam23 27. 8. 2013, 22:08:23 delete
e-mail:
 
Jééj update To mi připomíná můj už asi rok starej námět, na zapracování ankety k aktuálnímu tématu do stránek, tady se to přímo nabízí.
Jméno: Elemir 27. 8. 2013, 19:38:33 delete
e-mail:
 
Osmička je jasná volba, ale k té pětce, resp. WoX. Je to o zvyk, jakmile to rozehraješ, tak si rychle zvykneš. Popisky zbraní, zbrojí, materiálů apod. je lepší si kvůli té opakující se nutnosti identifikace dobré vytisknout jako papírový přehled, pak se obejdeš i bez ní. Stačí první dva dungeony, abys poznal, jestli to je pro tebe hratelné nebo ne - doporučuju trpasličí doly. Jsou v úvodu nejjednodušší, ale zároveň je možno si na nich už mnohé vyzkoušet. Plus úvodní oblast kolem Vertiga.

Výhoda WoX je navíc v tom, že třeba čtyřka samotná má nízký zkušenostní strop a začínat jen samotnou pětkou je zase škoda kvůli provázanosti. Byť musím sám ale také přiznat, že od posledního hraní uběhlo už mnoho času a taky se k tomu nějak nemůžu vrátit Tohle jsou prostě hry, které se musí odehrát v kuse, jinak do toho vždycky něco skočí - dneska je prostě na výběr moc her a v mém případě i mnoho různých restů, které teď řeším přednostně. Třeba Golden Land si na dohrátí počkal podobně dlouhou dobu
Jméno: Adam23 27. 8. 2013, 17:30:10 delete
e-mail:
 
Pětku jsem taky nedokázal rozehrát, osmička supr.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 27. 8. 2013, 15:40:45 delete
e-mail:
 
Tak jsem úspěšně zapíchl MM7 za klaďasy a hra byla celkem fajn, nicméně na šestku to rozhodně nemá. Po přečtení různých názorů a recenzí jsem si říkal, že by mohl stát za hřích i World of Xeen, ale do hry se mi nedaří proniknout (a některý věci jako inventář nebo obchodník = šedej náhrobek mě vyloženě iritujou). Chtěl jsem se teda zeptat i tady, jestli to za to stojí nebo se na to mám vybodnout a zahrát si raději MM8 (který jsem taky ještě nikdy nehrál)?
Jméno: Půlskřet Cooldžej 25. 8. 2013, 13:24:58 delete
e-mail:
 
to Ivan:
GOG verze (6 pack) je úplně v pohodě, akorát je potřeba nastavit režim kompatibility při spouštění.
Jméno: Elemir 24. 8. 2013, 17:19:02 delete
e-mail:
 
Zkus místo reinstallu raději čistou instalaci. Málokdy se stává, že je xp-patch vysloveně nutný.
Jméno: Ivan 24. 8. 2013, 16:13:04 delete
e-mail:
 
yep XP-patch mám bez něj mě to nešlo.
Jméno: Elemir 24. 8. 2013, 07:52:50 delete
e-mail:
 
Zazálohovat save pozice (adresář) a zkusit přeinstalovat. XP-patch používáš?
Jméno: Ivan 23. 8. 2013, 22:35:02 delete
e-mail:
 
tak jsem se po nějakém tom roce rozhodl si znovu zahrát MM6 na WinXP a po pár krocích abych hru rozchodil jsem skončil neboť se mi při vstupu do hradu v Ironfistu zasekne a musím ukončit program neboť neodpovídá nevěděl by někdo o nějakém řešení?
Jméno: Elemir 22. 8. 2013, 08:56:56 delete
e-mail:
 
4Martin: viz Ke stažení, je tam pár tipů.
Jméno: Martin 21. 8. 2013, 12:24:32 delete
e-mail:
 
Hale jenom dotaz je možný rozjet MMIX na vistách mě se to totiž nějak nedaří