Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 13. 9. 2013, 10:07:31 delete
e-mail:
 
Díky za pochvalu
Jméno: Nole 12. 9. 2013, 20:55:58 delete
e-mail:
 
Díky moc za pomoc, nakonec prvni problém, jsem vyřešil tím, že jsem hru nainstaloval čistě do C:, ne do ProgramFiles. A druhý problém vyřešil nakonec opravdu Gray Face patch.
Přeji hezký večer a díky za užitečný Web
Jméno: Elemir 12. 9. 2013, 19:22:09 delete
e-mail:
 
Ahoj, Roberto nedávno na fóru psal, že si vystačil s kompatibilitou na WinXP. Kdyžtak zkus rovnou i Gray Face patch. Lokalizované datové soubory - odkaz je na fóru.
Jméno: Nole 12. 9. 2013, 16:52:01 delete
e-mail:
 
Ahoj lidi, zkuste mi poradit.
Mám dva problémy. Chtěl jsem si zahrát M&M VI na Win 7, nainstaluji a vše běží v pohodě, až na to, že nejde nainstalovat čeština, na forum měli podobný problém, ale nějak jsem nenašel "počeštělé datové soubory".
Vypnul jsem pc a na druhý den mi hra již nešla zapnout a hlásí problém s mss32.dll, snažil jsem se ho podle různých návodu implementovat do systemu32, avšak poté to vyhlásilo chybu jinou chybu s AIL_shotdown a hra stalé neběží. vyzkoušel jsem hr u nainstalov na notebook a stejný výsledek. Nějaké tipy?
Jméno: Adam23 12. 9. 2013, 12:25:13 delete
e-mail:
 
To bude ten "head bobbing" jak říká Winterson.
Jméno: Elemir 12. 9. 2013, 11:04:09 delete
e-mail:
 
Devítku už jsem dlouho nehrál, ale je fakt, že u některých her mě hlava taky občas rozbolí. Přitom neni důležité, jak moc je hra stará, podle mě je to ne zrovna dobře uzpůsobenou texturou a jejím střídáním. Devítka je k tomu celkem rychlá na pohyb.
Jméno: Winterson 12. 9. 2013, 10:32:47 delete
e-mail:
 
Jacku, teď si nejsem jistý, ale MM IX má vlastnost "kývání hlavy" nebo-li "head bob" a to by se mělo nechat vypnout v menu.
Jméno: Jack 12. 9. 2013, 09:45:45 delete
e-mail:
 
Tak po osmicce jsem dal znovu sanci devatemu dilu, tentokrat na notebooku. Nevim jestli se mi to zda, ale pokazdy kdyz hraju devitku tak me silene rozboli hlava. Asi to je tim novym enginem a jinym stylem hry.. Taky to znate? Porad ty devitce nemuzu prijit na jmeno. A co pisete ohledne desitky tak se zacinam bat zda-li se mam na ni tesit a zda se nevratit k sestce
Jméno: Elemir 12. 9. 2013, 08:52:15 delete
e-mail:
 
Netuším přesně, co mají v plánu, ale na Open Dev se nedávno spolu s redesignem stránky objevila zmínka, že v něm bude zahrnuta i stránka s DLC. Jestli budou všechna DLC placená je právě otázka. Early Access například výslovně slibuje, že první DLC bude v jeho rámci zdarma. Takže se s placenými DLC podle mně počítá. Obsahem pak můžou být opravdu velké věci formátu datadisku, nebo naopak takové prkotiny jako jeden dungeon nebo nová rasa apod. Pokud by to směřovalo špatným směrem, tak se bohužel z projektu odporoučím a nebudu to dále nijak podporovat.

4All: Na fórum jsem umístil topic k problematice spamu. Můžete se v něm k problému vyjádřit, případně přijít s nějakou vlastní variantou Nápady určitě uvítám.
Jméno: Adam23 12. 9. 2013, 08:02:21 delete
e-mail:
 
Obchodní model, jeden dungeon, jedno DLC? :(( To by šestka stála asi tak 50 tisíc.
Jméno: Elemir 12. 9. 2013, 06:55:53 delete
e-mail:
 
Na posledním chatu někdo z vývojářů přiznal, že engine desítky ještě "neumí" ani antialiasing a anizotropní filtrování. Vylepšení vzhledu se čeká hlavně s příchodem jejich implementace. Je to sice taková berlička, kterou nerad vidim, když na ni někdo rovnou vsadí, ale lepší už to v dnešní době asi nebude.

Unity3D má poměrně rozsáhlý repertoár doplňků, je možné, že kromě vlastní grafiky od Limbicu tam budou některé věci zakoupené právě od třetích stran a budou se teprve upravovat, ale to je jen moje domněnka. U YT jsem měl obecně problém s přeskakující kvalitou záznamu, takže na tohle jsem se moc nesoustředil. Nedávno jsem ovšem zahlídl screenshot z Legend of Grimrock 2 a je o poznání vyvedenější - grafika je mnohem jednotnější a na trochu vyšší úrovni. Doufám, že do final release (FR) s tím Limbic taky něco udělá.

Důvod, proč je MM X taková či onaká je na Open Dev rozebírán ze všech stran, Marzhin se nejvíce ohání pátým dílem. Desítka však přebírá jen rámcově některé prvky, rozhodně to není následovník pětky. Porovnat to přímo zatím nemůžu a vlastně ani nevím, zda-li to vůbec půjde, protože mezi oběma hrama je i dost velký rozdíl v pravidlech. Do hraní se zatím nehrnu, dokud to nebude dostatečně stabilní a nebude hrozit, že save pozice budou nekompatibilní s FR.

Včera jsem na oficiálním fóru našel pár příspěvků na téma herní doby. Act 1 (či kapitola 1) je údajně nejkratší. Ovšem celkový počet dungeonů nebude nakonec nijak velký. Proto se objevilo pár poznámek na téma krátké herní doby. Vzhledem k tomu, že ještě před FR už se počítá následně s prvním DLC, tak obchodní model je jasný už nyní
Jméno: Winterson 12. 9. 2013, 05:17:44 delete
e-mail:
 
Na YT jsem našel asi dvouhodinový záznam z MM X. Nejsem jeden z těch, který se kouká na grafiku - ale ty rozdíly v texturách - ty jsou do očí bijící.
Úvodní lokace - nádhera, detaily bezvadný. Šlo se do pavoučích jeskyní. A co to nevidim? Tak odporný vyblitý a rozblitý textury by měly patřit někam do roku 98. Jde se dál. Vyleze se do hornatý pustiny. A zase. Kameny nebo cokoliv co tvoří nějakou zeď jsou prostě nechutný. Vím, že je to "nevypulírovaný demo" ale představit si že to takhle už chtěli pustit do světa by byla drzost. Jak správně Elemir podotkl, aspoń že udělali ten early access jinak by to byl trapas měsíce. Prostředí bylo takový sterilní a statický. V přírodě bych to bral, ale město kde nikdo nechodí. Ale zase, možná to byl účel autorů, vrátit se do prvních (tipuju tak I-V díl) MM. V tom případě by se jim to povedlo na jedničku.
Ale víte co je nejhorší? Nudil jsem se u toho, nebylo nic moc k vidění a i ty boje byly nezáživný. Jevily se docela intuitivně.

Působí to na mě "ani ryba ani rak" a kdybych neznal MM tak bych vůbec neřekl, že to hra z toho světa je.
Jméno: Elemir 11. 9. 2013, 19:20:00 delete
e-mail:
 
Ahoj, tož gratuluju Devítka si určitě šanci zaslouží. Jak už jsem mnohokráte napsal, i přes ty nedodělky se NWC podařilo tu hru dotáhnout do celkem zábavné podoby. Devítka navíc obsahuje několik zajímavých nápadů, je škoda že 3DO nakonec krachlo a s tím sebou vzalo i NWC. Určitě použij komunitní patch 1.3. Neni to sice žádná velká jistota, ale mnohým to pomohlo jako prevence před bugy.
Jméno: Jack 11. 9. 2013, 18:57:06 delete
e-mail:
 
Ahojda dobrodruzi tak mé putování světem MaM pokračuje dokončením osmého dílu. screenshot v síňi slávy:o) jdu dát ještě jednu šanci devítce
Jméno: Elemir 11. 9. 2013, 06:31:48 delete
e-mail:
 
Ten zdarma jsem stihl, podařilo se mi získat zdarma i Duke Nukem 3D: Atomic edition. Je to ale dost o náhodě. Už se mi kolikrát stalo, že jsem něco koupil a o pár týdnů to vyšlo zlevněné Torchlight jsem ještě ani nenainstalovat, nechávám si to všechno až na zimu. Docela uvažuju rozehrát konečně Grimrock.

Edit: Z vesela jsem odmazal kupu spamu z fóra a přemýšlím, co dál ... Už předevčírem jsem si všiml, jak se mi tam spamboti začaly(i) (sakriš, teď si nejsem jist jejich životností :D) registrovat i přes filtr. Vzhledem k tomu, že u Knihy návštěv filtr funguje dál, mám docela podezření, že chybka bude i někde v samotném miniBB. Možností moc není, zavádět captcha mi přijde docela jako blbost, sám ji v oblibě nemám a už kolikrát jsem nebyl kód na některých stránkách schopen rozluštit :D (navíc tady to asi nic ve skutečnosti ani neřeší) Upravovat zdrojový kód mi přijde taky jako ztráta času, miniBB neni zrovna ukázka programátorské zručnosti a nasazovat rovnou phpBB je zase zbytečnost z pohledu frekvence používání vs. zapláclé místo. Uvidím, jak se to bude tvářit dál, pořád platí, že raději preferuji větší volnost před restrikcemi jako je povinná registrace apod. Je vidět, že ti boti jsou docela učenliví, už to není tak jako dříve, kdy vyplňovali jakékoliv políčko formuláře, zřejmě jsou uzpůsobené na míru konkrétním aplikacím, resp. umí zjistit, kde zrovna jsou a s neznámou si holt neporadí ..., což mi teď vnuklo jeden nápad :D
Jméno: Winterson 10. 9. 2013, 10:58:16 delete
e-mail:
 
Adame, já taky ne. Ze začátku to byla docela zábava, ale potom jsem se nemohl k tomu už dokopat. Nějak mě to přestalo bavit.
Jméno: Adam23 10. 9. 2013, 08:57:25 delete
e-mail:
 
Torchlight byl nedávno zadarmo A stejně jsem ho nedokázal dohrát :(
Jméno: Elemir 9. 9. 2013, 21:20:25 delete
e-mail:
 
Jen taková rychlá odbočka, na GOG je k dispozici další zajímavá akce - nákup pěti her z daného balíčku a až 80% sleva. Výběr neni zrovna úplně dle mého gusta, ale jedna hra vyjde i jen na 2 USD. V nabídce je mimo jiné i Torchlight
Jméno: Winterson 8. 9. 2013, 20:34:17 delete
e-mail:
 
Brekeke:
Zkus to tady. http://www.game2k.cz/ . Je to tam za 250,- + poštovný. Tenhle obchod doporučuju, přístup mají dobrý a když se objeví nějaká nepříjemnost tak dají vědět a je s nima dobrá domluva.
Jméno: Ivo 6. 9. 2013, 18:09:29 delete
e-mail:
 
Na aukru je na prodej v balíčku s Heores . Za cca 360 kč.