Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Majk 23. 10. 2013, 10:38:16 delete
e-mail:
 
Elemire, xeen.dat je ve skutečnosti zapakovaný exe, který je volaný z xeen.exe. Tím pádem v něm nevidíš texty, k úpravě se musí rozpakovat (pkware) a potom znova zabalit. Obsahuje názvy monster, předmětů atd a taky veškeré texty interface. To je přesně ten důvod, proč jsem něco z toho nepřeložil, pochopitelně tady musíš dodržet maximální délku původního řetězce a to někdy nešlo (aneb radši nechat hráče máchat s "axe" než se "sek" ).

A bohužel stejná věc se týká i prvních dvou dílů, většina textů je v souborech, které hrátky s překročením délky řetězců nesnesou, takže moc růžově to nevidím. No... uvidíme, ale nejsem v tom optimistou.

Jinak veškeré editory ke Xeenu nejsou Jeffova práce, ty spáchal Cedric Busch. Jak jsem pochopil, nějaká spolupráce s Jeffem je, aby aspoň něco šlo použít i pro trojku. Ještě musím oba weby pořádně prolézt, asi mi taky nějaké novinky utekly. Určitě se v nejbližších dnech vrátím k překládání Terry, projekt jsem neopustil, jen musel pozastavit, takže ta trojka nakonec bude.
Jméno: Elemir 23. 10. 2013, 08:48:16 delete
e-mail:
 
U SoX už mě kolikrát napadlo, jak oni to tenkrát vlastně dělali. Zda-li už věděli, jak cc soubory rozložit, nebo jim s tím pomohli lidi z NWC (ani jsem nekoukal, jestli se dokonce někdo z NWC na SoX nepodílel). Nestandardní to bude, dneska už by se díky Jeffovi asi vyšlo opět z původního enginu. U té češtiny mě akorát nebylo jasné, proč je tam zrovna upravený DAT soubor? Koukal jsem do něj a nic k překladu jsem neviděl Myslel jsem si tedy, že se jedná jen o stabilní binárku z originál disketové nebo CD verze kvůli kompatibilitě.

Na outdoor/indoor editorech přestal Jeff nějak pracovat. Dneska kouknu na tu trojku. On k tomu má totiž dodělané i stránky, takže dost informací je i bokem.

MM I a II ... bude asi větší oříšek, ale bylo by to opravdu pěkné, mít komplet sérii v češtině.
Jméno: Majk 22. 10. 2013, 23:40:11 delete
e-mail:
 
Tak jsem zrovna trochu experimentoval. Ty indoor/outdoor editory vypadají na jednu stranu fajn, dá se změnit cokoliv, teoreticky vhodné jak pro překlad, tak pro větší modding. Ovšem s daty Swords jsou ty editory hodně nestabilní, určitě tam je něco co neočekávají a dokážu si představit, že budou vyrábět i chyby. Zatím bych opravdu volil postup "ruční" editace jednotlivých souborů. Přeju ti úspěch, Stridere, kdyby cokoliv, jen se ozvi! Jestli chceš free hex editor, tak geniální PSPad lze do hex módu přepnout taky. Ale popravdě ty textové soubory IV+V jsem editoval ve Far Manageru, akorát dáváš pozor na to, abys nepřepsal NULL znaky a pracovalo se mi mnohem komfortněji než s hexeditorem, ten jsem použil jen na xeen.dat.

JCMurphy: Ježkovy voči, chlape. To mě mrzí, naštěstí to dopadlo dobře, ale musel sis teda užít svoje. Doufám, že to bude všechno v pořádku.
Jméno: Adam23 22. 10. 2013, 23:09:16 delete
e-mail:
 
JCMurphy:

To muselo bejt pěkný maso, a ty to líčíš jako by se nechumelilo. Držím palce.
Jméno: StriderCZ 22. 10. 2013, 22:26:37 delete
e-mail:
 
Na překladu Swords of xeen jsem už začal pracovat, a až na hexaeditor (zatím mám jen shareware) by mělo vše jít bez větších problémů. Zatím mně to docela chytlo a překladem se bavím. Jen to nezakřiknout. Jeffovi přeji vše nejlepší, docela rád bych si trojku zahrál znova, v češtině. A takový MM I+ II v češtině, tak to by byla paráda
Jméno: Elemir 22. 10. 2013, 18:46:14 delete
e-mail:
 
4Majk: Ahoj, jsem rád, že jsi zpět. Sháňka byla už i dříve Tak nějak jsme to se Striderem včera dávali dohromady, SoX tím "novým" editorem jde rozbalit, ale pak už jsem si nebyl úplně jist. Při té příležitosti jsem zjistil, že ono jde za určitých okolností pracovat i s MM3 (Jeff tam má nějaký patch). S radostí to přenechám někomu, kdo s tím má zkušenosti

4JCMurphy: A já právě myslel, že se učíš o 106. To byla docela klika, hlavně že je to už v pořádku. S úrazy hlavy není žádná legrace.
Jméno: JCMurphy 22. 10. 2013, 16:10:04 delete
e-mail:
 
fuu... 2 měsíce v nemocnici, z toho si dobře pamatuju max. poslední 2 týdny a pár epizod z dřívějška, jizvy na hlavě a ostříhanej na pleš, levý oko vyběhlý dopředu a obočí nahoru
příčina: na posledním turnaji v Polsku jsem dostal pražskou mušketou, sice jenom dřevo a papír, ale vzhledem k tomu, že to byl už aspoň tak 8. pokus mě docela uráží, že to nazývali mojí chybou. Jako bonus si mě nechali 4 dny v Polsku kde mi jenom zalepili hlavu a vnitřek je vůbec nezajímal (trefili mě do hlavy nad pravý oko)po přeletu do Brna prý řekli, že jsem v ohrožení života a začali vytahovat ten bordel z hlavy, diagnóza byla nějak otřes mozku s dvojitou infekcí a hydrocephalus
každopádně školu si už letos asi neužiju
Jméno: Majk 22. 10. 2013, 12:31:40 delete
e-mail:
 
To není monžný, po jak dlouhý době se vrátím a zrovna jsem jmenován. :-D Ahoj lidi, Elemire, Stridere, všichni.

Nejdřív velká omluva - měl jsem teď v životě hodně pitomý období, musel jsem se vykašlat na všechno kolem her a soustředit se na úplně jiný věci. Ale jsem zpátky, snad mi ta dlouhá absence bude prominuta.

Stridere, prosímtě, jestli jsi posílal e-mail, pošli mi jej ještě jednou. Jak jsem tu adresu dlouho nepoužíval, asi se rozhodli jí deaktivovat a nic tam nemám (ani tehdejší korespondeci s Elemirem), nicméně funkční už je. Něco určitě spácháme. Teď jsem zjistil, že už na Xeen existuje nějaký komfortnější editor, ale zda bude fungovat i se SoX je otázka. Uvidíme, zjistíme, pustíme se do toho.
Jméno: Pavouk 20. 10. 2013, 13:30:10 delete
e-mail:
 
4Elemir
Velkej kotel před vstupem do spojovacího tunelu dává +10 odolnost proti světlu permanentně. Je možný, že efekt jednotlivých piedestalů v MM IX záleží na verzi hry. Mě to sedí s tvojí tabulkou.
Jméno: Elemir 20. 10. 2013, 08:51:18 delete
e-mail:
 
Poslal jsem ti poštou email na Majka. Už jsem ho tu delší dobu neviděl, tak ho asi spíš doženeš tam.

Diskuze hezká, celkem se to rozjelo Taky bych se přidal, leč zas do toho skočilo plno jiných věcí a desítka za dveřmi.
Jméno: StriderCZ 19. 10. 2013, 23:19:18 delete
e-mail:
 
Majku, prosím tě, jak jsi překládal MM IV+ V, chtěl bych přeložit Sword of Xeen, pomůžeš mi?
Jméno: StriderCZ 19. 10. 2013, 22:35:02 delete
e-mail:
 
http://www.oldgames.sk/game/might-and-magic-book-i ...

Návrat ke klasice, k prvnímu dílu...až se mi vrátí netbook- že bych zkusil???
Jméno: Elemir 19. 10. 2013, 08:26:08 delete
e-mail:
 
Díky, kouknu na to.
Jméno: Johnny 19. 10. 2013, 00:29:11 delete
e-mail:
 
MM6 - Mapy - Stínová gilda - u bodu 3 "past v podlaze" chybí jak se dostat ven - při zpětném příchodu k pasti je na pravé straně tlačítko, které ale nejde vidět, to pak otevře chodbu vzadu, která není vůbec v mapě zakreslena. Je to jen detail, ale stejně...
Jméno: Winterson 16. 10. 2013, 19:42:27 delete
e-mail:
 
Dobře
Jméno: Elemir 16. 10. 2013, 15:05:22 delete
e-mail:
 
Kdyžtak to piš přímo do fóra k desítce, ať je to vše na jednom místě Je vidět, že nový patch přinesl podstatnější změny.
Jméno: Winterson 15. 10. 2013, 16:51:48 delete
e-mail:
 
Spletl jsem se, vybírat nepřítele se dá.
Jméno: Winterson 14. 10. 2013, 23:05:42 delete
e-mail:
 
Takže, nakonec jsem neodolal a koupil si Legacy. A dojmy? Víte že vcelku dobré? A ke všemu jsem jako bonus dostal Might and Magic VI, ve kterém jde konečně hudba a funguje na Win 7 !
Tvorba družiny je zhruba taková, že každá rasa (člověk, elf, trpaslík, ork) má určité třídy, které jsou zamčené - proto se nedá moc dobře experimentovat. Mají dovednosti, které si zvolíte a jako obvykle každé povolání má jen určitý dovednosti (nováček - velmistr). Jako pro začátečníka mi dělalo problémy navolit efektivní skupinu napoprvé. Až napodruhé se mi dařilo protivníky likvidovat.
Co jsem viděl videa na YT, grafika se trochu zlepšila.
Hned na začátku se mi nechtěl updatovat inventář, myslel jsem, že je to bug - naštěstí stačilo zresetovat PC a pak to šlo v pohodě.
Boje jsou docela dobré, jen nemůžete vybírat protivníka.
Nemusím podotýkat, že boje se skupinami nepřátel jsou docela tuhé, hlavně lučištníci jsou velký problém. Nepřátelé za vás mohou útočit ze všech stran a věřte mi, bolí to.
Naučená kouzla si můžete přetahovat na quick bar, každá postava má svůj.
Čas plyne při pohybu postav (střídání dne a noci). Co se týče dovedností, tak jsem čekal něco na styl Wizardry 8, že budou růst při používání. Špatně.
Klasicky levelujete, přidáváte body do naučených disciplín a na těch jsou "záchytné body", kterých když dosáhnete, můžete se naučit např. Experta v dýkách u trenéra.
A pozor, tentokrát i předměty (brnění a zbraně, hlavně) na tyto expertýzy! Takže dokud dostatečně nenalevlejute tu dovednost, ten bezva meč prostě do pracky nemůžete vzít.
Legacy má i bestiář a čím víc nepřátel stejného druhu zabijete (např. 100x zabijete lučištníka), tím víc údajů se vám objeví (normálně vidíte jenom otazníky).
Vypadá to, že nepřátelé se respawnují při každém vkročení do mapy.
A jsme u otevřeného světa. Ano, je otevřený, ale stejně jako u prvních Might and Magiců. Jsou to velké plochy, ale vše musíte odkrokovat. Tvůrci se ani nemuseli zmiňovat, že je to otevřený svět. Pro sérii Might and Magic je tohle samozřejmostí.
Jestli ho doporučuju? Ne, jako MM hru nedoporučuju. Proč? Už to není Might and Magic, jak bysme si ho přáli. Jestli ho doporučuju jako casual hru? ANO, doporučuju. Opravdu mě to chytlo a baví mě to hrát. Sice to stálo asi 800,- na STEAMu, ale nelituju toho. První DLC bych měl mít zdarma, takže to není až tak špatný.
Jak budu pokračovat, budu podávat zprávy.
Jméno: Elemir 13. 10. 2013, 19:08:10 delete
e-mail:
 
4Pavouk: Ahoj, vlastnosti piedestalů se možná generují náhodně, u mě to bylo od každého jeden. Bonusy jsem tenkrát vynechal s tím, že se k tomu vrátím později, leč nevrátil Stejně tak i u ostatních dílů (u nich jsem seznamy sice dělal, ale už je neověřoval) Zkusím si to někam poznamenat a podívám se na to.
Jméno: Pavouk 12. 10. 2013, 15:13:02 delete
e-mail:
 
Kotel v Lindisfarnu vedle vchodu do dračího doupěte permenentně +5 odolnost duch