Takže, nakonec jsem neodolal a koupil si Legacy. A dojmy? Víte že vcelku dobré? A ke všemu jsem jako bonus dostal Might and Magic VI, ve kterém jde konečně hudba a funguje na Win 7 !
Tvorba družiny je zhruba taková, že každá rasa (člověk, elf, trpaslík, ork) má určité třídy, které jsou zamčené - proto se nedá moc dobře experimentovat. Mají dovednosti, které si zvolíte a jako obvykle každé povolání má jen určitý dovednosti (nováček - velmistr). Jako pro začátečníka mi dělalo problémy navolit efektivní skupinu napoprvé. Až napodruhé se mi dařilo protivníky likvidovat.
Co jsem viděl videa na YT, grafika se trochu zlepšila.
Hned na začátku se mi nechtěl updatovat inventář, myslel jsem, že je to bug - naštěstí stačilo zresetovat PC a pak to šlo v pohodě.
Boje jsou docela dobré, jen nemůžete vybírat protivníka.
Nemusím podotýkat, že boje se skupinami nepřátel jsou docela tuhé, hlavně lučištníci jsou velký problém. Nepřátelé za vás mohou útočit ze všech stran a věřte mi, bolí to.
Naučená kouzla si můžete přetahovat na quick bar, každá postava má svůj.
Čas plyne při pohybu postav (střídání dne a noci). Co se týče dovedností, tak jsem čekal něco na styl Wizardry 8, že budou růst při používání. Špatně.
Klasicky levelujete, přidáváte body do naučených disciplín a na těch jsou "záchytné body", kterých když dosáhnete, můžete se naučit např. Experta v dýkách u trenéra.
A pozor, tentokrát i předměty (brnění a zbraně, hlavně) na tyto expertýzy! Takže dokud dostatečně nenalevlejute tu dovednost, ten bezva meč prostě do pracky nemůžete vzít.
Legacy má i bestiář a čím víc nepřátel stejného druhu zabijete (např. 100x zabijete lučištníka), tím víc údajů se vám objeví (normálně vidíte jenom otazníky).
Vypadá to, že nepřátelé se respawnují při každém vkročení do mapy.
A jsme u otevřeného světa. Ano, je otevřený, ale stejně jako u prvních Might and Magiců. Jsou to velké plochy, ale vše musíte odkrokovat. Tvůrci se ani nemuseli zmiňovat, že je to otevřený svět. Pro sérii Might and Magic je tohle samozřejmostí.
Jestli ho doporučuju? Ne, jako MM hru nedoporučuju. Proč? Už to není Might and Magic, jak bysme si ho přáli. Jestli ho doporučuju jako casual hru? ANO, doporučuju. Opravdu mě to chytlo a baví mě to hrát. Sice to stálo asi 800,- na STEAMu, ale nelituju toho. První DLC bych měl mít zdarma, takže to není až tak špatný.
Jak budu pokračovat, budu podávat zprávy. |