Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Adam23 30. 10. 2013, 12:23:49 delete
e-mail:
 
Haha. Nojo Quake, to jsou vzpomínky...
Jméno: Elemir 30. 10. 2013, 09:42:39 delete
e-mail:
 
Výborné, skoro jsem dostal až chuť si zahrát
Jméno: Winterson 29. 10. 2013, 23:59:36 delete
e-mail:
 
Sice je to mimo Might and Magic, ale taky jsme se tu o tom bavili
http://www.youtube.com/watch?v=W1ZtBCpo0eU ...
Jméno: Elemir 28. 10. 2013, 16:59:34 delete
e-mail:
 
Válečný čas se počítá od záchrany trpaslíků, kdy poprvé od té chvíle vstoupíš do oblasti Harmondale. Posel se objeví nejdříve 2 měsíce od této chvíle, nejpozději ho najdeš ještě 3 měsíce od této chvíle, pak už je po všem. 4 měsíce od počátku války umře soudce Grey. Někde tady si časový limit přetáhl.
Jméno: spellcze 28. 10. 2013, 16:15:15 delete
e-mail:
 
Tak jsem se řídil podle tvého návodu ale nerazil jsem na problém, odevzdal jsem falešné plány azachranil špeha pak čekla cca mesíc ale stále žádný posel, tak jsem šel hledat čitele a náhodou jsem narazil v hospodě na nového soudnce. Jsem si jist že jsem žádného posla nepotkal a to jsem pokaždé chodil skrz Tulareanský les a Harmondale. No každopádně pokračuji za cestu dobra ale mrzi mě že jsem neměl možnost donést ten roh...
Jméno: Elemir 28. 10. 2013, 08:59:09 delete
e-mail:
 
Není zač. Myslel jsem si, že to byly spíše goblini, ale jeden nikdy neví, jestli mi tam přeci jen něco neuteklo
Jméno: spellcze 28. 10. 2013, 08:29:21 delete
e-mail:
 
J dik, s tim útokem jsem si to spletl s nesplněním úkolu pro pana Malwicka. V tomto případě město napadnou goblini.
Jméno: Elemir 28. 10. 2013, 07:01:59 delete
e-mail:
 
Ahoj, v návodu je to část pojmenovaná Válka lidí a elfů. U těch postihů netuším, mě to nikdy nenapadlo sledovat, ale nikdy se mi nestalo, že by mě někdo při návštěvě hradu Gryphonhearth chtěl zatknout za pokuty apod. Při kradení plánů se spustí alarm a nepřátelská je jen hlídka uvnitř pevnosti.

Pokud máš spíš na mysli to, jak se bude vyvíjet vztah s jednotlivými panovníky podle toho, komu co zaneseš, tak to je popsané v návodu v té odkazované části. Nevybavuju si, že by mě kdy někdo z obou stran napadl. To ti tam přiběhly elfské jednotky?
Jméno: spellcze 27. 10. 2013, 23:18:48 delete
e-mail:
 
Zdravim, v přehledu úkolů nemohu najít ukoly které následují po opravě hradu (zachránit špeha, nebo ukradnout plány hradu) a jaký je postih za pomoc při kradení plánu? já vždy zachránil špeha a pak mi vyvraždily pulku města
Jméno: Majk 25. 10. 2013, 23:41:19 delete
e-mail:
 
Stridere, nepřepsal jsi někde omylem znak NULL, co rozděluje jednotlivé řetězce? Tohle se mi tenkrát stalo několikrát a dává to pak tyhle chyby. (V těch txt souborech mimochodem nemusíš dodržovat maximální délku textu.)

Porovnej to kdyžtak s originálem, jestli ses někde nespletl a jestli ne, napiš mi radši na mail. Tohle se v návštěvní knize řeší strašně blbě a stejně bych ten soubor musel vidět, abych ti dokázal poradit.
Jméno: StriderCZ 25. 10. 2013, 22:43:09 delete
e-mail:
 
S překladem mám potíže. V hexaeditoru PSPad otevřu text, přeložím, a zpět zapakuji Xeen CC packerem, ale když rozehraji hru, tak se mi přeložený text objeví "posunutý"- dejme tomu, že na studni je nápis : doplnily se ti spell points, když klijmnu na melouny , tak místo možnosti sběru se objeví prostý text. A to dodržuji délku překládaných textů a podobně. Co s tím?
Jméno: spellcze 25. 10. 2013, 18:21:03 delete
e-mail:
 
právě z tohoto důvodu si kupuji GOG verzi přešel jsem na win 8 a mám problémy se zvukem a videm... doufam ze to pomuze
Jméno: stridercz 25. 10. 2013, 17:12:38 delete
e-mail:
 
Mně fungovala v pohodě, i na windows 7...
Jméno: spellcze 25. 10. 2013, 16:55:26 delete
e-mail:
 
Zdravím chci se zeptat jestly funguje čeština mm7 na GOG verzi.
Jméno: Elemir 23. 10. 2013, 20:11:24 delete
e-mail:
 
Téma k desítce je na fóru, primárním zdrojem je Open Dev (oficiální zdroj psaný Limbicem).

Edit: Teď koukám na stránky s editačními nástroji pro WoX a už je mi jasné, co se mi přihodilo :) Odkaz na editory k Cedrikovi mám tady u sebe správně, ale jak mě to potom hodilo na Jeffovo stránky, tak jsem si oba prohodil. Jeff je vlastně spojen původně s modifikacemi pro MM3, WoX a MM7. Takže Cedrik stojí za WoX, Jeff pak za MM3. Budu to muset ještě aktualizovat.
Jméno: StriderCZ 23. 10. 2013, 19:46:47 delete
e-mail:
 
U jedničky i dvojky zkusím oslovit Ubisoft... jestli by neposlal podporu. Ale nejdříve přeložím Swords
Jméno: Majk 23. 10. 2013, 19:33:29 delete
e-mail:
 
Bohužel, Wintersone, znak jako znak, bajt jako bajt, mezera není v tomhle odlišná od písmen. A taky, bohužel, jednička má texty dost krátké a ani dvojka není zrovna ukecaná, takže moc možností jak zkracovat a co vynechávat není. Právě proto jsem psal že by se vidělo, záleželo by na umu překladatele, a ten um by asi musel hraničit s genialitou.

Já to i zkoušel, připadalo mi, že zrovna první díl by mohl v určitých souborech akceptovat delší řetězce, ale po spuštění vytuhnul DOSBox tak dokonale, že s sebou vzal i operační systém (ano, nebyl to Linux, správně ). Jinak samozřejmě souhlas, bylo by nádherný mít přeloženou celou ságu.

Teď jste mi připomněli, že musím dohnat mezery a zjistit, jak to všechno s tou desítkou vlastně vypadá.
Jméno: Winterson 23. 10. 2013, 13:00:18 delete
e-mail:
 
Elemire, tak MMX jsem dohrál, není to vůbec špatný - takový Grimrock na povrchu.
Jméno: Winterson 23. 10. 2013, 12:58:38 delete
e-mail:
 
JC, sakra, to ještě dobře dopadlo. Přeji brzké uzdravení!

Majku, takže překládání starých věcí se furt těší noční můře překladatelů - limitace. To je docela škoda, trochu jsem po tom pošilhával, ale nakonec si nechal zajít chuť. Ten systém bere i mezery jako normální písmeno? Kdyby ne, tak by se to (možná) dalo obejít větou stejného významu, ale s méně slovy.
Jméno: Elemir 23. 10. 2013, 12:17:18 delete
e-mail:
 
Aha, to jsem netušil. Pakování souborů byla celkem oblíbená technika, ale vždycky jsem se soustředil spíš na CC soubory. Pamatuju si na stránku Cedrika, plus vznik mmwiki, kde se výsledky postupně objevovaly. Jenomže pak to celé zas utichlo a místo toho se objevil Jeff. Nakonec by možná nebylo od věci k tomu něco sepsat Večer budu mít dost času se na weby taky kouknout.

Jinak k MMX, pokud to někomu uniklo, termín vydání je leden 2014 a vše se tomu začíná podřizovat + na Limbic je teď docela slušný tlak. Tak doufejme, že to neskončí fiaskem. Večer zaktualizuju fórum.