Inquisitora jsem včera zkusil rozehrát. Po Golden Landu je to už druhá hra, která je svými pravidly podobná M&M Každý si zkrátka vezme z určitého systému to, co mu vyhovuje a porůznu to doplní něčím jiným ... mimochodem, za level se dostávají krom dovednostních bodů i body atribuční , že se francouzi nebojí konfliktu taky třeba odtud. Asi proto, že ani Inquisitor nebude první, kdo to použil ...
Je tu jen trochu nemotorná chůze, když postava chodí vertikálně po mapě, ale jinak hezké prostředí (připomnělo mi to BG 1). Než jsem narazil na první NPC, byl jsem na 3. levelu a nožík nahradil účinnější meč. V tomhle mi to připomnělo pro změnu Lionhearth. Na zlepšení postavy se dlouho nečeká a je to citelně znát, ale pořád ještě není vyhráno, neboť je třeba rozhodnout, kam body dát Zvyšování hodnoty melee zbraní kupodivu nezvyšuje zranění, ale útočné číslo. Navíc dovednosti jsou provázané i s velikostí atributů a levelem postavy. Taky se tedy nelze stát mistrem hned, byť by na to body byly. Snad to bude v podobném stylu pokračovat i dále. |