Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 4. 12. 2013, 02:07:17 delete
e-mail:
 
Tak... jsem zase hrála DA2. Souboj s Arishokem za bojovníka? Už nikdy. Horor. Chvála bohu za možnost retalentu. Mám uplně zpocený ruce, běhala jsem dokolečka jako trotl. Jedině s mágem. Mágové jsou nejlepší.
Jméno: Yuyana 3. 12. 2013, 21:26:10 delete
e-mail:
 
V mm7 považuju útočnou magii za nejzbytečnější vynález. Bojovníci citelně zesílili a hodný mágové mi připadaj poněkud bezzubý. Bojová parta, klerik, hodina moci... výhra.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 3. 12. 2013, 18:21:28 delete
e-mail:
 
Existuje nějaké kouzlo v MM7 a MM8 (krom sharp metalu), který by bylo použitelný obdobně jako fire stream v MM6 (tzn. něco jak střepiny, ale v živelné magii). Používám acid spray z vodní magie, ale přecejen se to s tím nedá srovnat. Nicméně je to za 2M a ostatní kouzla mi přijdou úplně k ničemu, to jsou opravdu tak slabý nebo je neumím pořádně použít? Konkrétně by mě zajímal květ smrti a ten vybuchující kámen z magie země a ledová smršť z vodní magie a ohnivej hrot z ohnivé.
Jméno: Yuyana 1. 12. 2013, 03:00:58 delete
e-mail:
 
Heh, portréty jsou opravdu... problém :-p. Na těch obvykle končim velmi rychle. V NWN1 jsem střídala dva a to jsem ještě musela rozostřovat :-D. Každopádně DA mě baví citelně víc než BG. Což o to, BG jedna je hratelná hra, ale dvojka? Připadá mi to tak nesvobodný, kde je mapa, po který můžu vesele courat, jak se mi zlíbí? Já chci!

Každopádně moje DA2 za wara pokračuje velmi pěkně. Když máte v partě dva chlapy s obouručákama, tak je opravdu jedno, kolik těch nepřátel bylo.
Jméno: Elemir 1. 12. 2013, 02:51:27 delete
e-mail:
 
Proběhl jsem hrad, zabil několik krys, šel si pro hlavní úkol a zjistil, že jsem si nevybral zrovna nejšťastnější portrét ... na dvacetiletého mladíka
Jméno: Yuyana 30. 11. 2013, 22:57:17 delete
e-mail:
 
Přiznej, na čem jsi ztroskotal . Já základní DA stále ještě nehrála. Hřešim. Hrála jsem s kámošem WoW, za mýho drahouška paladina . Taková milá vzpomínka na starý dobrý časy.
Jméno: Elemir 30. 11. 2013, 12:04:32 delete
e-mail:
 
U NWN2 jsem zatím nedohrál jen druhý datadisk, protože nemá celkově nic společného s původní kampaní, i když hru zajímavým způsobem mění. Nedokázalo mě to u hraní udržet. Právě chvilku potom jsem zkusil DA a taky jsem u toho ztroskotal. Mezitím jsem naopak dokázal několikrát dojet Baldur´s Gate

Což mě připomíná, že jsem nedávno četl preview na BG2: EE a dopadlo to dle očekávání - ani doporučeno, ani shozeno ze stolu. V principu nic nového, co by člověk musel mít, navíc za vyšší cenu, než by bylo dnes asi vhodné (porovnávalo se to vzhledem k jiným verzím BG2, které lze dnes zakoupit + dosáhnout shodného efektu svépomocí (widescreen apod.)). Bugy tam samozřejmě jsou, ale nic úplně strašného. Závěr je, ať se každý rozhodne sám BG2 jsem nedávno v GOG akci prošvihl, tak celkem uvažuju, že když už mám BG:EE, koupím asi i tohle.
Jméno: Yuyana 29. 11. 2013, 19:47:10 delete
e-mail:
 
To je fakt, NWN2 jsem uplně zapoměla zkusit . Teď jsi mi zase připoměl ty. No, až ohraju DA2 na kost, tak se do toho taky dám :-D.
Jméno: Elemir 29. 11. 2013, 13:02:34 delete
e-mail:
 
Taky jsem se k tomu po respawnu nedostal Když jsem tohle zkoušel, tak už jsem se vždycky vešel do krátkého časového úseku, ale je pravdou, že tu mám někde i původní save z první hry, kde by se to vyzkoušet dalo (druhá možnost je samozřejmě nechat se uvěznit).

S DA2 už si mi minule připomněla hezké chvilky s NWN2. Tam je to automatické léčení taky, vlastně po chvilce přestaneš vnímat, kdo je hlavní postava Třešničkou na dortu pak byl finální souboj v MoB, kdy jsem mohl normálně odpočívat Stačilo odběhnout hladu z dohledu a doregenerovat. On přitom zůstal stále načatý.
Jméno: Yuyana 29. 11. 2013, 01:26:36 delete
e-mail:
 
Já to po respawnu už nikdy nezkoušela, ani mě to nenapadlo. Obvykle to navíc už mívám dohraný :-p. Třeba to ještě někdy zkusim.
...
Víte, jak jsem si stěžovala, že DA2 je strašně jednoduchý? Tak jsem zažila nejtvrdší boj, jakej jsem kdy měla. Mám tam nějaký dodatky (čestně přiznávám, že jsem je nekoupila. Co je to za způsob, prodávat hry po kouskách? :-p) a byli jsme zabít nějakýho darkspawna... a Anders mi pozabíjel celou partu jen to fiklo. Kam se hrabou všichni bossové. Andy jede, zabije nás všechny.
Hra za wara je sice super, ale ta nesmrtelnost a kříšení mrtvejch mi chybí :-D.
Jméno: Elemir 26. 11. 2013, 06:51:10 delete
e-mail:
 
Na čase nezáleží, omezení je snad jen na jedno použití v rámci respawnu. Tedy klikneš, dostaneš bonus a znovu půjde oltář pro danou postavu použít až po respawnu. Ale nikdy jsem to nezkoušel, je možné, že je tam podobné omezení jako v šestce, kdy po respawnu dostaneš méně bodů.
Jméno: Yuyana 26. 11. 2013, 03:52:53 delete
e-mail:
 
V mm7 dostaneš bonus kdykoliv. Musíš s každou postavou kliknout. Teď mě omluvte, zkoušim DA2 za wara a docela mě to i baví :-p.
Jméno: Hnedovlas 25. 11. 2013, 22:41:29 delete
e-mail:
 
Mam dalsiu otazku. M&M 6 som presiel a viem ze tam tie oltare ked ste sa pomodlili, tak vam pridalo do nejakej vlastnosti postave, ale kazdy mesiac daval nieco ine, tak nejak to tusim bolo. V M&M7 je to inak? V popise som nenasiel nic o mesiacoch cize pravdepodobne to prida tolko vlastnosti, nech pridete kedykolvek? Ak ano, je moznost sa pomodlit este raz s tym, ze mi prida znova do nejakej vlastnosti?
Jméno: Elemir 25. 11. 2013, 10:25:01 delete
e-mail:
 
Ahoj, s tímhle bývá problém. Občas se stane, že to splyne se zdí dokonale. Zkusím to kdyžtak do budoucna popsat u screenshotu. Začal jsem předělávat mapky, to vezmu při jednom.
Jméno: Hnedovlas 24. 11. 2013, 17:06:54 delete
e-mail:
 
Tak nic, uz som si to nasiel na youtube. Vazne to nie je poriadne vidno. Je to dost tazke vidiet. Vacsina klucov alebo interaktivnych spinacov vidno aj ked nechcete ale toto bolo fakt tazke.

Kto by v buducnosti chcel vediet, je to v strede na urovni hlavy hlavnych postav a nie dole ako sa pise na popise mapy (mozno by to chcelo opravit, priapdne vyznacit). A este je to na pravej strane ked vchadzate (este pred schodami).
Jméno: Hnedovlas 24. 11. 2013, 16:46:35 delete
e-mail:
 
Ahojte, akurat hram M&M7 a som v Sieni pod horou, (kde su vili). AKurat som v tej miestosti kde treba pouzit kluc. Kedze tam mam nejaku miestnost prazdnu (na mape mi ukazuje, ako keby tam mali byt schody ale ziadne tam niesu) tak neviem kam mam ten kluc pouzit. Ta nenapadna dlazdica je asi tak nenapadna ako ostatne, cize nevidno akm ten kluc mam strcit. Vie niekto poradit kde presne ho treba zasunut?
Jméno: Elemir 19. 11. 2013, 20:42:49 delete
e-mail:
 
No, nebylo by to špatné, ale ... Používám maximální zvětšení v mapě a to pak přenáším bokem. Na stránky to pak půjde v některých případech opět zmenšené, protože mapy tunelů jsou třebas přes 1000px. Mapy oblastí jsou sami o sobě celkem detailní, takže je lze zvětšit. Jednodušší je to jen o to, že ty jsou normálně vytáhnutelné z datových souborů.
Jméno: Adam23 19. 11. 2013, 20:28:55 delete
e-mail:
 
Děláš HD mapy?
Jméno: Elemir 19. 11. 2013, 19:43:19 delete
e-mail:
 
Nakonec mě nejvíc bolí jenom loket, ale myší pohybovat můžu, tak si tu hraju alespoň s grafikou Naraženou kostrč jsem taky zažil, ale naštěstí to nebyla taková rána, byť to teda bolelo celkem dlouho.

Jo grafika, začal jsem vytahovat lepší mapky ze hry (v tuhle chvíli mm7). Je to trošku zdlouhavé, ale mile mě překvapil Gimp, který už umí detekovat hranice skládaného obrázku, takže se mi screenshoty lepí mnohem snadněji. Občas to nesedí úplně na pixel, mapka se totiž tvoří přímo z modelu dungeonu, takže občas to ukáže čárku navíc nebo kousek chybí. Bylo by hezké to umět vytáhnout přímo, ale není to zas tak hrozné.

Po sedmičce začnu s osmičkou a šestku nechám nakonec. Ono se to nezdá, ale některé mapky v sedmičce nejsou zrovna malé (nighonskéa eofolské tunely apod.). Teprve nakonec to převedu na potřebnou velikost a doplním popisky. Konečně bych tak měl mít sjednocené i mapky.
Jméno: Yuyana 18. 11. 2013, 22:57:47 delete
e-mail:
 
Jej, já základní jedničku zatim nehrála :-D. Pustila jsem se rovnou do datadisku. Samozřejmě to pak napravim. Jsem chtěla vidět, jak vypadal Justice původně . A teda wau, cokoliv řeknu, z toho mi u něj jdou body dolu :-D. Zajímavý je, že Andersovi jdou vetšinou zas nahoru. Oni dva se v ničem neshodnou .

Lehká děva? Jo štětka, Isabela.
Tak to já si na ní dám pozor, a snad s ní budu taky spokojená .