Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: flash 15. 12. 2013, 20:55:42 delete
e-mail:
 
tak copyright, zalezi co to je, třeba zdejsi banner kdyby byl jako pozadi by nic neporusoval
Je třeba jit s dobou, ale zase na druhou stranu, mozna hodne lidi co hraje MM ani 16:9 monitor nemá. Ja třeba par lidi znam co mají 4:3 a nijak to neresi.)
Jméno: Adam23 15. 12. 2013, 19:52:05 delete
e-mail:
 
Docela pěkně se ty nudle dají řešit fixním pozadím s nějakým pěkným HD tematickým obrázkem, ale tam to je problém asi s copyrightem, no možná ne?
Jméno: Elemir 15. 12. 2013, 13:42:47 delete
e-mail:
 
Díky Vzal jsem to podle svého notebooku, aby mi zůstaly jen úzké proužky kolem. Lépe se sem vejdou i tabulky, byť i tak se budou muset některé upravit. Teoreticky můžu jít ještě o nějakých 100px dále, ale to už se mi zdálo zase až moc vzhledem k obrázku v logu. Případně mě napadá ještě jedna věc a to zrušit na podstránkách celé levé menu - nechat ho jen na hlavní stránce ...

Knihu návštěv ještě dořeším. Tady je průšvih právě v tom, že jsem formátování mastil celá léta všelijak a teď se mi to vrací
Jméno: Adam23 15. 12. 2013, 11:26:04 delete
e-mail:
 
Chválím za rozšíření stránek, tyhle nudle na fullHD monitorech vypadají fakt divně

Teď ještě přizpůsobit návštěvní knihu.
Jméno: Elemir 14. 12. 2013, 06:22:24 delete
e-mail:
 
Někdy ten dignostický software instalátoru docela překvapil (u M&M). Bezproblémově to šlo na Windows 98, ale s s XP a novým hardwarem to začalo většinou ukazovat nesmysly. Klika je, že to jde přeskočit a pro instalaci není nutné bezchybné hlášení

Ale to nastavování jader je zajímavá vychytávka. Včera jsem zažil i docela dost pádů HoMM 3, přitom předevčírem naprosto bez problémů.
Jméno: Yuyana 14. 12. 2013, 03:39:11 delete
e-mail:
 
Oh, díky, to by mě ve snu nenapadlo. Já samozřejmě originálku neinstaluju, protože je v češtině, a mě to ruší (jsem vlastenec :-p). Zdá se ale, že to zabralo i na tu mou verzi . Takže je všechno jak má. Příště už budu vědět, že mám procesory 0-3 a musim si zaškrtnou jen jeden :-D. Sakra.

Je sranda, jak vždycky mm hry tvrděj, že mám 4giga ramky, že potřebujou 128 mega, a že mi to nepoběží :-D. Kdyby ty chuděry věděly... 4 giga? to mě hrubě podceňujou :-p.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 13. 12. 2013, 20:53:45 delete
e-mail:
 
Yuyana: H4 mi jedou v pohodě (origoš gold edice). H4 má problém s více než jedním procesorem -> musíš do správce úloh -> karta podrobnosti, pravým na h4.exe -> nastavit spřažení a tam zaškrtnout jen jeden procesor.
Jméno: Elemir 13. 12. 2013, 11:31:51 delete
e-mail:
 
Na GOGu běží předvánoční akce - Fallout 1 + 2 a Tactics zdarma.
Jméno: Elemir 12. 12. 2013, 20:51:03 delete
e-mail:
 
SoundBlaster je klasika, dodnes bych rád Creative vychvaloval, jenomže už to taky není ono. SB 5.1 Live ani Audigy 2 ve Win 8 nejdou. Alespoň, že ta emulace v DOSBoxu je prerfektní. Pořád je to prostě klasika.

Rage taky znám, moje první 3D grafika. Bohužel na Homm3 bylo tenkrát vše krátké. Rage II byla dobrá pro HoMM I a II, pak už to bylo dýchavičné, stejně tak Pentium I. Já měl tenkrát 166 MHz. Chce to minimálně Celeron 333 MHz, to byl dobrý kousek, jinak pak Pentium III (Coppermine). Pro starší hry to považuju za asi nejlepší volbu + nějaký ten 3D akcelerátor - Voodoo nebo Riva. Baldury jsem hrával na AMD K6-2 500 MHz + Voodoo 3.

HoMM I+II, ta kampaň v jedničce mě hodně překvapila. 3 mapy jsem dal, ale pak jsem se hezky sekl Od té grafiky by člověk čekal nějaké to player frienldy, jenomže ono je to po čertech těžké Ale jsem rád, byť mám trojky třeba rád, tak dvojka je moje srdeční záležitost.

Jméno: Winterson 12. 12. 2013, 17:51:35 delete
e-mail:
 
Elemire, já jsem taky doufal, že Heroes I a II budou lehký...bohužel jsem se přepočítal, je to dost těžká gamesa a ani já jsem se nedostal příliš daleko.
Jméno: Winterson 12. 12. 2013, 17:50:19 delete
e-mail:
 
Konečně se podařilo zprovoznit Pentium IV. Má to ATI Rage a zkusili jsme asi 3 zvukovky dokud se nechytl starý dobrý SoundBlaster (ta potvora snad funguje na všem). Ale trvalo to asi měsíc.
Dokonce se mi podařilo zprovoznit i hudbu v MM VI - VIII.
P 233 sice byla fajn věc, ale ty "novější" hry už nezkousnulo.

Takže se konečně můžu vrhnout na Icewind Dale, Baldurs Gate a Arcanum aniž bych si užíval slideshow xD
Jméno: Yuyana 11. 12. 2013, 21:19:43 delete
e-mail:
 
Mě na osmičkách nejde Heroes 4. Respektive hra běží dobře, všechno funguje, ale obraz je černej :-p.
Jméno: Elemir 10. 12. 2013, 14:19:25 delete
e-mail:
 
Stejně jako u jedničky HoMM, ani u dvojky nemám projeté kampaně, což je předpoklad pro výpis obsahu. Snažím se o to už několi let, ale celkem neúspěšně. U jedničky jsem v kampaních nejprve zajásal, jak rychle to půjde, jenomže ono to pak začne být drsné

Dvojku hraju jinak pravidelně. Před rokem se mi podařilo sehnat kompletní českou verzi, ale na XP to dost padalo. Tak jsem to zase odložil a hraju GOG verzi.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 10. 12. 2013, 13:53:09 delete
e-mail:
 
Mimochodem, co tě vedlo na stránkách k vypuštění sekce o HOMAM2? Já to hrál prvně cca rok zpět, ale přišlo mi to jako slušná pecka (design, hratelnost) s mnohem větším důrazem na slovo strategie, než ostatní díly.
Jméno: Elemir 9. 12. 2013, 23:21:30 delete
e-mail:
 
8.1 mám. Včera jsem přednastavoval notebook s původními 8 a je to opravdu jiné. Co jsem četl, tak v Microsoftu přiznali, že se až moc soustředili na dotykové ovládání, takže v 8.1 zas kus z toho napravili. Sedmičky znám jenom jako uživatel, takže v nich nemám s nastavováním žádné zkušenosti. U osmiček jsem jinak našel vše, co jsem používal u XP. Z her tu mám jenom MMX a zkoušel jsem HoMM 3 (taky bez problémů). Co by holt nešlo, půjde do virtuálu s Win98 a co nepůjde ani tak, tak tu mám ještě notebook s XP.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 9. 12. 2013, 11:15:32 delete
e-mail:
 
to Elemir: Já zatím žádnej problém u her neměl (nejsem, ale teda žádnej extrémní hráč, kterej by měnil hru na disku co měsíc), akorát jsem si musel vždycky najít ten správnej režim kompatibility pro spouštění. Navíc jestli máš 8.1, tak tam by už ty největší zhovadilosti měly být odstraněný. Já byl s osmičkama spokojenej, akorát si nedovedu představit, že na nich pracuje třeba moje maminka, protože se vsadím, že vypínání by nenašla ani kdybych jí na to dali týden. Pro konzervativní a starší uživatele věřím, že to může být trochu matoucí. Jinak jsou celkem slušnej krok vpřed - takový vychytaný sedmičky + metro (to mi trochu vadí, protože mě zdržuje při práci, ale... pohybuju se v něm za celý den max tak 5 min).
Jméno: Yuyana 7. 12. 2013, 07:33:39 delete
e-mail:
 
Táák. Dragon Age za wara se mi chýlí ke konci, už jsme před Orsinem, poslední dialogy s parťákama, který se vesele loučej, protože svorně očekávaj smrt, nebo co :-D. Trubky. A ten Anders mi taky moh dát alespoň pusu, že jsem ho nechala žít. Ne že bych viděla důvod ho zabíjet. Ale stejně.
Ještě můžu zkusit rogunu, ale to vidim jako sebevražednu akci. Prostě mág je nejlepší... a nejjednodužsí :-p.
Jméno: Yuyana 7. 12. 2013, 01:22:52 delete
e-mail:
 
Nooo, nechval je, než je budeš tak měsíc mít :-D.
Jméno: Elemir 6. 12. 2013, 17:15:55 delete
e-mail:
 
4Adam23: Mám tu normal verzi (fialová) a ono se vůbec to rozdělení disku při instalaci a po chová zvláštně. Nenašel jsem způsob, jak je donutit vytvořit rozšířený oddíl s logickými jednotkami. Tak jsem to nechal jako jeden velký primární a druhý disk zazálohoval a rozdělil v Linuxu. Pak ještě kouknu, proč to tak je nebo co se mi povedlo přehlídnout. Windows XP jsem měl nainstalované normálně na extended oddílu a jako zavaděč jsem používal XOSL. Ale v podstatě o nic nejde, herní adresář je stejnak velký, takže to klidně může zůstat v jednom. Teď se chystám na zprovoznění http serveru a databáze.

Edit: Nastaveno a v pohodě. Musím říci, že podle různých negativních ohlasů jsem si osmičky představoval úplně jinak. Vůbec mi to nepřijde jako úlet. Když vím, co hledám, tak to najdu, jen to je občas jinde. Naopak mi to pár věcí ulehčilo (např. u hardware). Samotné jádro vypadá dobře, to už evoluce je. Might and Magic X jsem nainstaloval a taky v pohodě. Teď jsem zvědav u dalších her. Měl jsem opravdu větší obavy a teď můžu s klidem říci, že u mě to byla dobrá volba.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 6. 12. 2013, 17:04:20 delete
e-mail:
 
Já jel MM, každý díl, krom devítky jen jednou (šestku jsem začal hrát předloni, 7 loni a 8 letos. Devítku jsem hrál kdysi, když jsem ještě chodil na střední a měl kotel času - panečku to byla doba ).
Ale musím teda říct, že suveréně nejlepší je šestka - líbí se mi volnost, že když se něco můžu naučit můžu v tom dosáhnout jakékoliv úrovně a při tvorbě postavy je tak člověk defacto omezenej jen bodíkama. Družinku jsem měl paladin/archer/klerik/mag. Neznale fíglů jsem projel celej sorpigal, chrám a hlásku s jedním lukem u archera a ledovým proudem u mága Judžína Bulvoje, kterej trávil většinu počátečního herního času v bezvědomí. Myslím, že se díky působení mojí družiny musely zisky tamní vodárenské zvýšit minimálně na trojnásobek oproti normálu .

V sedmičce byl jediným kladem oproti šestce můj mončičák (respektive mončičáčice). Jinak to bylo podobné, ale víc svazující a taky bohužel o dost lehčí.

Osmička je zatím dost ultralehká, navíc mi přijde trochu divný, že svět má zachraňovat dvounohá kráva, upír, lich, drak, atd. - parta klaďasů jak z filmu Roba Zombieho. Čekal bych spíš nějakou záludnější dějovou linku. Ale stejnak je to fajn.