Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Adam23 17. 12. 2013, 22:47:13 delete
e-mail:
 
GUT!
Jméno: Elemir 17. 12. 2013, 20:58:17 delete
e-mail:
 
teď?
Jméno: Adam23 17. 12. 2013, 20:55:24 delete
e-mail:
 
Furt blbý.
Jméno: Elemir 17. 12. 2013, 20:52:12 delete
e-mail:
 
A nyní? ...
Jméno: Adam23 17. 12. 2013, 20:49:21 delete
e-mail:
 
Ne, teď hje to zase rozhozený, předtím to bylo perfektní.
Jméno: Elemir 17. 12. 2013, 18:50:22 delete
e-mail:
 
Na menu jsem ještě nesáhl, pořád mám jen jakousi představu, ale ještě jsem nezkoušel ji realizovat. Fixace pozadí tedy nejspíš funguje, takže to by byla první věc hotová

Každopádně zkusil jsem ještě pár dalších návrhů pozadí, viz Výběr pozadí pod stránku, ale právě kvůli možnosti většího rozlišení mám pouze 2 favority - tyhle palmy a případně ještě věž nag. Zrovna ty palmy jsou vyrobené z hodně pixelizovaného obrázku, ale dopadlo to celkem dobře.

Edit: Zkus Adame ještě jednou refresh stránky. Já mezitím změnil parametry, tak jestli se to pořád správně roztahuje. Oni jsou totiž dvě možná nastavení a každé se chová jinak, pokud v daném rozlišení začneš naopak stránku zmenšovat.
Jméno: Adam23 17. 12. 2013, 17:43:43 delete
e-mail:
 
Pěkný Elemire, pěkný pozadí, trošku jako od Buriana, teď se mi to zobrazuje podle představ. Horní menu ještě působí neuhlazeně, ale to je jasný, je to pracovní verze.
Jméno: Elemir 17. 12. 2013, 15:23:06 delete
e-mail:
 
S horním menu taky nejsem úplně spokojený, ale kvůli testování bylo nejjednodušší ho sesunout celé dolu. Nejspíš sekce vrátím zpět a teprve na podstránkách vytvořím submenu v tenké liště.

S pozadím je to horší. Kdysi jsem někde splašil tapety pro M&M, ale jako na potvoru jsem je stáhl jen v nízkém rozlišení.. Druhá věc je právě přišpendlení k okrajům. Pro pozadí se nedá snadno definovat velikost obrázku (leda se vykašlat na všechny prohlížeče, co nepodporují CSS3), takže pro rozlišení nad 1680 x 1050 to stejnak nebude všude. Musel bych totiž použít rovnou velkou tapetu, jenomže o to je horší vytvořit na ní neutrální motiv. Koláž bych rád, ale je to to skoro nerealizovatelné. Originál grafika je dost malá, nejjednodušší by proto byla dlažba nebo mozaika. Opět to ale naráží na problém s rozlišením. Každopádně jeden nový vzor tu mám. Zkusím udělat pár vzorků a nechám je k prohlídnutí.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 17. 12. 2013, 11:13:32 delete
e-mail:
 
Vidím, že ses vrhl na úpravu stránek ve velkém. Nechci ti do toho kecat, pže jsou to tvoje stránky (ale vlastně budu, protože je mám rád ) mě připadá, že se ten obrázek ze Sixtinské kale úplně dobře nehodí k ostatním barvám - nechtěl bys radši dát nějaký víc "majtenmadžikovštěší" téma - třeba koláž z map nebo tapet z menu? A i to řešení horního menu na starých stránkách se mi líbilo víc, ale možná je to tím, že se nerad adaptuju na novinky
Jméno: Adam23 16. 12. 2013, 23:08:35 delete
e-mail:
 
Jasně, mi se to už opakuje, mám 1920x1200. Já myslel nemít pozadí i pod prostředkem, ale pouze oba krajní pruhy, od krajů hlavního dokumentu až ke krajům zobrazovací plochy. Tzn bylo by vidět v závislosti na rozlišení.

http://ulozto.cz/xfasZsXu/1untitled-jpg ...
Jméno: Elemir 16. 12. 2013, 22:37:31 delete
e-mail:
 
4Winterson: Díky. Historie byla původně skrytá v článku "O stránkách". Je to už pár let staré, ale včera jsem to místy zaktualizoval, aby to odpovídalo i dnešku. Např. jsem tam původně psal, proč nejsou začleněny díly I-V apod., přitom dneska už jsou delší dobu součástí stránek.

4Adam23: Teď nerozumím, já vidím pozadí normálně fixní po celé ploše monitoru.
Jméno: Adam23 16. 12. 2013, 21:48:49 delete
e-mail:
 
Ale chtělo by to přišpendlit na oba boční sloupce
Jméno: Adam23 16. 12. 2013, 21:47:44 delete
e-mail:
 
Dost dobrý pozadí Elemire
Jméno: Winterson 16. 12. 2013, 20:16:04 delete
e-mail:
 
Elemire, jsi s tím teda hnul! Ale musím uznat, že se ti to povedlo
Buď jsem slepej nebo "Historie stránek" je nově? Taky fajn počteníčko a je zajímavý vidět jak se to v průběhu let měnilo. Prostě paráda, jen tak dál!
Jméno: Půlskřet Cooldžej 16. 12. 2013, 20:02:54 delete
e-mail:
 
Tak dneska jsme se poprvé odhodlal kliknout na dlaždici MM X a moc mě to nepotěšilo - např. dovednosti zbraní mi přijdou jako těžká vykradačka diabla.
Jméno: Elemir 16. 12. 2013, 19:18:49 delete
e-mail:
 
Dodělal jsem i pozadí, ale je to jen jako 1680x1050 ... tak trochu počítám s tím, že kdo hraje MM, nepoužívá větší rozlišení

Místo bude, nechal jsem si rezervu Původně jsem chtěl dát desítku místo Crusaders, ale pak mě došlo, že jednou to stejnak budu muset řešit. Formátování podstránek apod. ještě dodělám, aby to vypadalo k světu (upravím jejich menu apod.).
Jméno: flash 16. 12. 2013, 18:53:22 delete
e-mail:
 
Dobry, mas tam ještě místo na MM 11,12 a 13
Jméno: Elemir 16. 12. 2013, 12:50:44 delete
e-mail:
 
To právě není iframe, je to normální blok, akorát používá parametr overflow (u nás to údajně není ani moc známé ). Má ale jednu velkou nevýhodu u navigace. Když např. někde uprostřed stránky klikneš na odkaz, který tě přesune na jinou stránku, tak pomocí back se sice dostaneš na zpět, ale hodí tě to na začátek stránky. Nikoliv na místo, odkud si klikl. Stejně tak u refreshe stránek.

Edit: Základ je hotov ;)
Jméno: Adam23 15. 12. 2013, 22:48:04 delete
e-mail:
 
To by ses vlastně zbavil toho iframu, či jak to máš? No připrav to a my ti uděláme testery
Jméno: Elemir 15. 12. 2013, 21:50:52 delete
e-mail:
 
Nad tím pozadím jsem přemýšlel. Potíž ovšem je, že takhle velký obrázek se s ohledem na originální sérii těžko shání. Jednodušší je sehnat plakát pro Ubisoftí počiny, čemuž se chci vyhnout. Jeden nápad mám, ale musím podívat, jestli to dokážu získat v dobré kvalitě.

O rozlišení jsem taky přemýšlel. Právě notebook mám 4:3 Školní stránky jsem vyřešil tak, že jsou v poměru 4:3 a obrázek na pozadí. Při rozlišení 1024 x 768 je stránka normálně po celé ploše, na širokoúhlém monitoru pak vyleze i pozadí.

A co to menu? Celé odpoledne jsem měl čas si probírat pro a proti a nakonce jsem si řekl, že to není od věci. Upravilo by se jen horní menu a navíc by to vyřešilo problém s kotvami na stránkách (zmizel by ten střední posuvník stránek). Zítra zkusím připravit layout a uvidíme. Nemusel bych ani měnit tabulky, naopak bych je mohl ještě vylepšit.