Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Winterson 11. 1. 2014, 12:13:09 delete
e-mail:
 
Nejhorší je zametání stop Naneštěstí mě prozrazuje jen "kontroly" AVG flashky jen při mé směně - jinak žádný logy.

A Neverwinter nights máš z GoGu? To by se docela hodilo hrát to bez nutnosti CD. Je to ale zvláštní.

Asi jsem to napsal špatně Verze z GOG mi na novým PC běhá se zvukem v pohodě. Ale když jsem tu verzi jen zkopíroval na ten starý PC, tak to nahlásilo, že ten .dll je novější a nedá se to spustit. A když jsem použil dll z původní verze tak to zase nechtělo mluvit s něčím jiným. A i ta stažená verze je vůbec stavbou úplně jiná než ta z GoG. Má teorie je, že tohle byla verze úplně z originálu (kdy to vyšlo), jen to bylo řádně opatchováno a pokud se nemýlím, jeden z neofiko patchů podporuje NoCD, je to i v nastavení a proto spustitelné i na tom mým starým krámu.
Jméno: Elemir 11. 1. 2014, 08:02:16 delete
e-mail:
 
Jj, normálně se ve Startu objeví odkaz i s ikonkou. Velice nepřehlédnutelné pro admina Naštěsti jsem si toho včas všiml a smázl to. Zápisu v registrech jsem si potom všiml až náhodou, když jsem hledal něco úplně jiného.

S tím WoW si mi připomněl, že mě Neverwinter Nights normálně běží bez nutnosti připojeného CD. Přitom si vůbec nevybavuju, že bych to kdy patchoval NoCD patchem apod. V adresáři mám kvůli tomu ještě schválně nakopírovaný i image PlayCD, ale celkem zbytečně.

U verzí hry záleží na tom, z jaké edice se to vzalo. Platinovka má třebas už právě patch 1.2 (teda snad si to dobře pamatuju ). Verze 1.1 začala postrádat smysl už s neoficiálním patchem 1.3, protože ten opravil těch několik hlavních bugů s úkoly. GrayFace patch to převzal. Sergej tam má dokonce uvedeno, že pro lokalizované verze hry je dobré patchovat nejprve až do verze 1.2. U anglické verze to má vynechané, ale tam je to myslím právě tak, že GrayFace patch pro aj verzi obsahuje i oficiální patch. Nicméně hudební CD by mělo fungovat bez ohledu na verzi hry. Je divné, že ti to nejde. Budu to muset doma zkusit s platinovkou.
Jméno: Winterson 11. 1. 2014, 07:22:00 delete
e-mail:
 
Bohužel, GoG verze má vyšší verzi MSS32.dll, určitě překopanou aby to schroustly i XP a Win7. A zvláštní je, že sehnaná verze není GoG verzí. Spíš to vypadá původní verzi, opatchovanou GrayFace,Angel a MoK.
Zatím budu zkrátka hrát tuhle a když se něco posměje, tak zkusím nainstalovat ty neofiko patche To se bude hodit. Hlavně by byla škoda hrát celou řadu bez hudby, to je pak jenom polovina atmosféry.

Jojo, Win7 a tyhle příšerný příšernosti s povoleními. Na jednu stranu je to ale docela dobrá ochrana. Cestovní flashky znám, takhle si sebou tahám WoW - u toho je zvláštnost, že když se zkopíruje tak funguje a ještě nepotřebuje oprávnění.
Vytvoří se ikona? Zajímavý

Jak jsi psal v sekci o neofiko záplatách tak původně jsem měl jenom 1.1, kde by mělo být méně bugů. Jenže už se nedá sehnat CD s hudbou, aby ta původní verze chodila :/ To už je snad artefakt!
Jméno: Elemir 11. 1. 2014, 06:57:32 delete
e-mail:
 
Není zač. Na kompletnost instalace (registry) existuje dobrý fígl. Náhodou jsem přišel na to, že češtinu nejde narozdíl od patchů nainstalovat, dokud hra není správně zapsaná v registrech (instalátor nemůže najít příslušný exe soubor hry). K hraní to jinak potřeba není.

Mám tu třebas zrovna šestku v "cestovní" verzi na flashce, odkud to spouštím všude možně. Nevýhodou ovšem je, že při prvním spuštění na novém systému se provede zápis do registru kvůli prvotní inicializaci - viz nepřeskočitelné intro při prvním spuštění hry. Zajímavé to je hlavně ve chvíli, kdy se úprava provede i z účtu s nižším oprávněním, což se mi stalo v práci na Windows 7. Ve Startu mi pak visela ikonka MM6 Ale to samé mi nakonec udělali i Neverwinter Nights.

Jinak neoficiální patche jdou pod Windows 98 instalovat, na fóru se to tuším už kdysi probíralo v souvislosti s ini souborem (Mok´s patche). On spíš nebyl moc důvod je instalovat. Zajímavější mi přijdou z tohohle pohledu až GrayFace patche, ale u těch jsem se k testování ještě nedostal.
Jméno: Winterson 10. 1. 2014, 22:59:12 delete
e-mail:
 
Toť opravdu zajímavé, protože přesně takhle je řešen ten MM 6. Zajímalo by mě, jestli to není verze z GoG, akorát tam přidali registr, aby to Widle dokázaly najít a spustit. Protože všechno v pohodě funguje. Jenže protože ten registr byl vytvořen v "novější" verzi, Win 98 ji ovšem nedokážou spustit. Možná bych měl zkusit, jestli se ty patche dokážou nainstalovat i pod 98.

Právě že tam i fungují vlastnosti, specifické pro neofiko patche (rychlost zotavení, číselná hodnota slávy atd.) a po projetí toho logu to vypadá, že to tam je a plně funguje.

Nasadil jsi mi brouka do hlavy, zítra zkusím nainstalovat verzi z GoG, přenesu ji na starý PC a uvidíme, co to provede.

A díky
Jméno: Elemir 10. 1. 2014, 19:01:30 delete
e-mail:
 
Co jsem se dříve díval podrobněji na skladbu GOG verzí, tak mi přišlo, že principielně vycházejí z neoficiálních patchů a hudba je v nich řešena přímo samostatnou knihovnou. GrayFace patche vycházejí jak z Angel´s tak i Mok´s patchů. Dokážu si představit, že je lze klidně instalovat přes sebe, pokud to patchovací program umožní. Některé úpravy lze udělat i ručně.

Otázkou je, jak se to chová přímo na Windows XP apod. Ono totiž použití Windows 98 samo řeší několik problémů. Knihovny DirectX 8 byly překopány právě až pro jádra řady NT.

Nakolik je to funkční kompilát lze těžko odhadnout. Pokud je hra spustitelná a hratelná, asi bych problémy moc neočekával.
Jméno: Winterson 10. 1. 2014, 17:14:01 delete
e-mail:
 
Killer: Ale ano, určitě by fungovala - jednoduše nemám v pokoji tak široký stůl aby se mi tam vešly dva monitory Akorát bych si musel sehnat přechodku na ten typ monitoru z grafárny a furt bych musel něco changovat abych si na hodinu zahrál MM6
Jméno: KILLER 10. 1. 2014, 16:09:01 delete
e-mail:
 
Winterson: Proč by GOG verze neměla fungovat na CRT monitoru?
Jméno: Winterson 10. 1. 2014, 14:46:08 delete
e-mail:
 
Elemire, bohužel se mi rozpadla i ta poslední CD pro starý PC - Might and Magic VI. Sice mám z GoGu koupené všechny díly...ale klasika je klasika a na CRT to vypadá o něco lépe. Protože to víceméně vlastním, tak snad nebude vadit když jsem se uchýlil k poněkud...ehm...temnější straně a sehnal jsem si rovnou rozbalenou verzi s hudbou a snad všemi neofiko patchi. GreyPatch snad 1.10.0 (o kterém jsem snad nikdy neslyšel), Angel patch a snad i Moks patch a má to patche na 1.2. Zkrátka je toho v tom tolik, že se dívím, že to funguje. Je to na modernější PC, ale já si tuhle bestii překopíroval do nainstalované hry na Win98. Dost se divím, že to funguje, a zatím docela dobře. Dokonce i zvuk kroků funguje bezproblémově. Verze kterou jsem si sehnal má něco kolem 490 MB. Myslíš, že to je dobře opatchovaná verze, která by měla vydržet do konce (a nebude házet nějaký chyby uprostřed hry)?
Jméno: Elemir 8. 1. 2014, 01:24:29 delete
e-mail:
 
Akorát jsem stihl najít video, ale když už to máš vyřešené, tak ho sem ani dávat nebudu :)
Jméno: Ken 8. 1. 2014, 00:52:37 delete
e-mail:
 
Už jsem to našel .
Jméno: Ken 8. 1. 2014, 00:03:01 delete
e-mail:
 
Elemire, jsem v dungu Rokle smrti v mm9 a u Crone Kiga má být prý černá truhla a nemůžu jí zaboha naít, podlaha má podle návodu rotovat a u mě se nic neděje. Zapomněl jsme na něco nebo je to bug?? Dík za odpověd.
Jméno: Elemir 6. 1. 2014, 18:40:21 delete
e-mail:
 
Promo editor by měl fungovat bez problémů. Kdysi jsem ho používal pro testování družin a žádné bugy jsem nezpozoroval.
Jméno: Ken 6. 1. 2014, 02:07:10 delete
e-mail:
 
Elemir, asi vyreseno, pouzil jsem promo programek co tu mate a fungovalo to, jen doufam ze jsem si nezadelal na nejake pozdejsi bugy a problemy.
Jméno: Ken 6. 1. 2014, 01:50:42 delete
e-mail:
 
Elemir, moc bych poprosil o radu jak zmenit v psp padu u mighta 9, kde postave pridelim titul krizaka, ukol jsem splnil, ale asi jsem zapomnel ho oznacit za kandidata a uz to nejde zpetne a save pozice je uplne na zacatku (celou dobu jsme jen quicksavoval). Dik za radu.
Jméno: Elemir 3. 1. 2014, 13:18:44 delete
e-mail:
 
4Ken: U devítky je tu akorát intro, outro nikoliv. Ono to totiž nemělo moc význam, protože u nás se víc používala lokalizovaná verze a ta má animace dabované. Zkusím kouknout, jestli to je někdoe dostupné i formou titulků.

4Ivo: To je jeden z velkých průšvihů miniBB. Krom toho, že se v tom dá blbě zorientovat kvůli úpravám, tak to má nejspíš vůbec chyby v kódu. Včera to vzal jeden robot přes registraci, dneska už si vystačil bez zaregistrovaného účtu. Úprava a změna podmínky pro kontrolní otázku moc nepomohla. Mezitím postly příspěvek další dva, byť jsem otázku v tom časovém intervalu stihl 2x změnit. Moc možností, jak tomu zabránit už díky tomu není. Je vidět, že se ti roboti vylepšujou.
Jméno: Ivo 3. 1. 2014, 11:58:31 delete
e-mail:
 
Zdravím . Tak tu máme v foru nějaký spam s odkazy na cizí web.
Jméno: Winterson 3. 1. 2014, 11:52:44 delete
e-mail:
 
Ken:

"Řekni jim, že jsem zklamal"
Jméno: Ken 3. 1. 2014, 02:19:52 delete
e-mail:
 
Máte prosím někde překlad těch animací pro mighta 8 a 9 jako to máte u 7 ???
Dohrál jsem 8 a zajímalo by mě co říkal ten Escaton na konci. Děkuji za odpověd.
Jméno: Elemir 2. 1. 2014, 06:31:48 delete
e-mail:
 
Čeština do prvních dvou dílů určitě nebude. Třetí díl Majk teprve zpracovává a Sword of Xeen zpracovává StriderCZ. V případě WoX se jedná o spojení 4 a 5 dílu v jeden celek (hraje se to jako jedna hra), takže tyto dva díly jsou již hotové.

4All: Jinak taky všechno nejlepší v Novém roce :D