Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 22. 1. 2014, 11:02:31 delete
e-mail:
 
Ahoj, na fóru najdeš téma týkající se obourukosti. Tam jsme zkoušeli různé testy a ono opravdu to trojité zranění není jednoduché zasadit. Zranění je malé, protože i nejlepší dýka má poměrně nepříznivé statistiky.

U Bičování duší netuším, tohle kouzlo jsem snad ani nezkoušel.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 21. 1. 2014, 23:49:23 delete
e-mail:
 
Zdravíčko lidičky, rád bych se zeptal jak a jestli vůbec funguje dýka v MM8 - respektive mám upíra s grandmasterem v dýce s 15+ skillpointama, ale pořád dává strašně malej dmg, přijde mi, že ten trojnásobnej dmg dává tak každej přestupnej rok (přitom má dvě dýky). A ještě bych se chtěl zeptat na bičování duší, jestli je jen chybnej popisek u kouzla nebo čím to je, pže upír s mastrem v duchu trefí jen ty úplně nejbližší a nejnalepenější potvory, kdežto klerik s grandem trefuje i nepřátele ve větší vzdálenosti, címž se z toho stává poměrně zajímavá záležitost, kdy rozdává všemu, co je víceméně poblíž 80+ dmg.
Jméno: Elemir 21. 1. 2014, 21:13:33 delete
e-mail:
 
Jj, byl to Dark Seed II, jenom mi už chvilku trvalo si vzpomenout na název Hlavou mi proběhlo jen hra na "D", ale vzápětí i pár sekvencí. Přitom to začínalo jako taková pohodovka ... holt jsem nikdy nic nečetl o jedničce.

V pátek jdu na noční, takže se mi to asi taky mine, ale přemýšlím, že bych si týden na to vzal volno

Jméno: Winterson 21. 1. 2014, 21:08:26 delete
e-mail:
 
Áá, to je škodaaa! To si potom člověk vyčítá zpětně.

Takový hračička zase nejsem abych si hrál se serverem, ale kdybych to uměl...nooo, možná bych taky neváhal.

Už v pátek? To není špatný (naneštěstí jsem v práci, ale nijak extra se do toho nehrnu tak jako tak - doufám, že k tomu přilepí i ten slibovaný první, nebo druhý? DLC.

Nech mě hádat, určitě to byl Dark Seed II. To byla pekelná adventura a na pár týdnů mi přivodila noční můry. Ta hra byla snad přímo z choré mysli páně Geigera!
Jméno: Elemir 21. 1. 2014, 20:59:20 delete
e-mail:
 
Je škoda, že jsem svého času prošvihl možnost získat 1200stovku od přeshraničního příbuzenstva Mojí metou bylo tenkrát rovnou PC, nikoliv žádné 16-ti bity apod. Dneska toho člověk spíš lituje, protože jsem se tenkrát vlastně pořádně nezajímal o hardware jako takový a unkly mi ty rozdíly. Před pár lety jsem měl příležitost koupit server s tuším čtyřmi procesory alfa, což bylo dost lákavé, jenomže reálné využití už bylo na hranici kuriozity. Pokud bych pro něj našel využití, určitě bych neváhal. Dneska už je 64-bit procesor samozřejmostí i u PC.

V pátek se uvidí, podle mě se všem nejprve zpřístupní plná digitální verze MMX a pak budou s odstupem k dispozici krabicovky. Čekám, že to bude spíš v řádu týdnů

S tím System Shockem 2 si mi připomněl jeden víkend na kolejích, kdy jsem zcela osiřel a rozhodl se zahrát si jednu hororovou adventuru z LEVELu (je to tak, byl to Dark Seed II) a měl jsem pak takový divný pocit ...
Jméno: Winterson 21. 1. 2014, 18:58:09 delete
e-mail:
 
Elemire, určitě, lepší něco co funguje úplně než drahá Amiga u který si nejsi jistý.

Určitě budou ve skluzu, termín se jim blíží

Momentálně jsem začal hrát System Shock 2 - hrát ve tmě o půlnoci se sluchátkama naplno je opravdu, ale opravdu špatný nápad. A to jsem myslel ,že hry mě už nerozhodí...očividně ty starší to dokáží o dost lépe než ty nové ( u kterých se spíš směju)
Jméno: Elemir 20. 1. 2014, 22:03:15 delete
e-mail:
 
U tracku si těď nevzpomínám, dlouhou dobu mi nehrála hudba ani v menu.

Já už moc možností testovat nemám, dneska už můžu vycházet jen z virtualu, takže je zajímavé sledovat, jak si to vede na reálném hardware. Dneska už se dostávám do podobné situace s Windows XP. Proto si tu raději ponechám komplet PC s nimi OEM verze ve virtualu moc dobře nešla.

Myšlenka vlastnit reálnou Amigu mě ještě neopustila, ale když koukám na ty ceny, tak přemýšlím, jestli jsem opravdu ochotný do něčeho takového jít. Před necelou hodinou skončila zrovna jedna dražba Amigy 600 u nás a i tak se to vyšplhalo na 2550,- Přitom to nemělo ani originál mechaniku, což jak jsem se dočetl, může dělat některým hrám problémy. Spíš vidím reálněji nákup Amiga Forever a tohle přenechat skutečným fandům.

Z Ubisoftu se sice ozvali, vyměnili jsme si pár emailů, ale zas to nějak utichlo. Na víkend měly dorazit prezentační materiály, ale asi jsou ve skluzu.
Jméno: Winterson 20. 1. 2014, 20:11:44 delete
e-mail:
 
Elemire, mám takový pocit, že v menu MM6 z GoG má jiný track, ale nejsem si tím jistý

O tom naprosto nepochybuji, že to máš otestovaný skrz naskrz Jen jsem měl možnost to vyzkoušet na konkrétním starým PC, tak jsem se chtěl jen napsat co to dělalo

V tom je právě ten problém - když chceš něco legálně tak je to buď nedostatkový zboží a mezitím to cenu zvedlo o 300%. Amiga je bezva věc (ježiš, co já se na tom napařil!), ale i ona PC verze MM není k zahození.

Nabídka z UbiSoftu? Lákavé Využiješ ji?
Jméno: Elemir 19. 1. 2014, 16:31:41 delete
e-mail:
 
Ahoj Kraene, díky za slova chvály. Ono je v podstatě pořád o čem psát. I kdyby nevycházela desítka, tak třeba zrovna modifikace mají poměrně početnou komunitu a nástroje k modifikacím se postupně vylepšují, stejně jako znalosti o struktuře dat. Další kapitolou jsou starší díly, které nabývají na popularitě aj.
Jméno: Kraen 18. 1. 2014, 09:07:20 delete
e-mail:
 
Ahoj Elemire! Chtěl bych Ti poděkovat, za to, jak tyhle stránky vedeš a že je vůbec ještě vedeš. Might and Magic jsem začal hrát před asi patnácti lety a dodnes jednotlivé díly pravidelně procházím. Teď nově jsem se díky programům odtud naučil modifikovat zdraví a útoky nepřátel a také snížit množství zkušeností, kterými je parta odměňována, takže můžu ze hry pořád udělat pořádnou výzvu. Tvá stránka vždy byla a snad i bude skvělým zdrojem Might and Magic informací. Díky s velkým D.

- Kraen
Jméno: Elemir 18. 1. 2014, 08:58:05 delete
e-mail:
 
O GOGu už se zmiňovali dříve, pořád to vázne na Uplay, Ubisoft ho ze hry nechce odstranit. Desítka bude totiž doprovázená i různými uplayjáckými soutěžemi apod. Přidám si to ovšem k otázkám. Jinak na víkend žádný materiál nakonec nedorazil, asi to v americe nestíhají ... což mě teda taky docela zaujalo, že prezentační materiály apod. se dělají pro změnu tam.
Jméno: StriderCZ 17. 1. 2014, 20:16:06 delete
e-mail:
 
Zkus se zeptat na Ubisoftu, zda bude desítka na gogu, kde mám koupeny všechny předešlé díly (tedy až na devítku... tu ještě plánuju dokoupit... časem...
Jméno: StriderCZ 17. 1. 2014, 19:54:44 delete
e-mail:
 
Na humblebundle je víkendový prodej- koupil jsem si Armu II, Afterlife, Arrow head, DayZ mod ( o ten mi jde) a ještě další hry za SMĚŠNÝCH 6 dolarů... doporučuji....
Jméno: Elemir 14. 1. 2014, 17:24:03 delete
e-mail:
 
Když jsem se pročítal vším možným ohledně AMIGY, tak mě o to více dnes překvapuje, že KicKstart zůstal proprietárním systémem, byť se třebas řadu let už pracuje na AROSu, což je OpenSource projekt s celkem nadějnou budoucností. Docela jsem uvažoval koupit nějakou tu pětistovku, ale je fakt, že emulátory dneska nabízejí větší možnosti.

Cena her je pak věc druhá. Kdyby existovalo u Amiga verzí něco jako GOG, tak by to bylo fajn. Jenomže co jsem našel, je víceméně bazar pro sběratele. U M&M se v podstatě jedná jen o druhý díl, který má pro Amigu smysl.

S testováním Swords of XEEN budu držet palce. Mě teď čeká finish s desítkou. Dostal jsem nabídku až z Ubisoftu Na víkend mě zazásoběj recenzním materiálem, tak jsem zvědav. Ještě zvažuju, jestli neuděláme interview.
Jméno: StriderCZ 14. 1. 2014, 15:07:20 delete
e-mail:
 
Co se týče AMIGY, mně maximálně vyhovuje netbook + WinUAE emulátor.


Jinak s Wintersonem zdatně pokračujeme na překladu Swords of Xeen, až na pár hádanek máme vše přeloženo, od příštího týdne začne testování přímo ve hře.
Už se na to těším.

Jméno: Elemir 12. 1. 2014, 16:04:51 delete
e-mail:
 
Hudbu lze vytáhnout klidně z GOG verze, mělo by to sedět i číselně.

Ono je toho dost k nalezení na fóru, ale jak se postupně začaly témata kupit, tak někdo přispěl do jednoho, druhý do druhého apod. Bohužel jsem si opomněl dělat zápisky, takže dneska tu taky občas narazím na něco, co mě překvapí Druhá věc je, že patche jsem třeba testoval už hodněkrát, stejně tak virtualizaci, jenomže než jsem cokoliv začal psát, tak jsem na výsledky zapomněl.

Postupně se chystám na první dva díly, takže dneska se zvesela prokousávám tématem AmigaOS - zvažuju, kterou verzi hry zvolit. Zkoušel jsem najít co nejvíce legální cestu, neb jsem se opět utvrdil v licencování KickStartu a našel jsem hned dvě možnosti - koupit Amigu nebo licencovaný emulátor Amiga Forever. Po cenách Amig na Aukru jsem s nadějemi zabrousil na eBay, ale opět, ta cena dopravy je šílená. Oproti tomu Amiga Forever vyjde na 9,95 - 29,95 EU (Value a Plus Edition). Ovšem to je nakonec jen polovina investice, třebas nejlevnější verzi M&M II jsem nalezl za nějakých 1500 Kč ... asi nakonec zůstanu u své PC verze

4Yuyana: Záleží od hry a případné DRM. Spíš to naráží na hardwarové problémy - v práci bych toho mnoho nespustil.
Jméno: Yuyana 11. 1. 2014, 19:45:29 delete
e-mail:
 
WoW... jsem nikdy nemela nainstalovany :-D. Jen zkopirovany. Taky jsem ho tahala na flashce do prace, co tam taky jinyho delat, ze jo :-D. Hodne starsich her takhle funguje. Popravde me vzdycky prekvapilo, kdyz nejaka hra potrebovala instalaci. Jak je to s novejma nevim, hraju jich jen par a nainstalovany je mam. Muzu to zkusit zkopirovat a odinstalovat :-D.
Jméno: Winterson 11. 1. 2014, 18:42:06 delete
e-mail:
 
Potvrzuji, že všechny patche (1.1/1.2/GrayFace 1.11.2) se dají naprosto bez problémů spustit na Win98. Jen se musí sehnat hudba a označit správně čísly skladby kam co patří. Jinak to vypadá, že funguje výborně. A jde se pařit, juchů!

Elemire, fakt díky za ty stránky I když už tu brousím věky, vždycky tu najdu co potřebuji.
Jméno: Winterson 11. 1. 2014, 17:51:27 delete
e-mail:
 
Zajímavé

Vzhledem k tomu, že už mám fungující verzi, tak se nabízím otestovat GrayFace 1.11.2. Instalační CD (zatím) drží a kdykoliv si to můžu obnovit znovu. Aspoň bude prča a potvrdím/vyvrátím, že patche fungují i na 98.

Jak jsem říkal - artefakty
Jméno: Elemir 11. 1. 2014, 13:20:31 delete
e-mail:
 
Neverwinter Nights mám ještě starou instalačku z Platinum edition. Jen jsem ji vzal a zkopíroval adresář na flashku. Za předchozího zaměstnavatele jsem chytil počátek útlumu poptávky a tak jsem chodil hezkou řádku týdnů do práce v podstatě jen hrát NWN

Vidíš, to mě uniklo, že potíž je s tou knihovnou vs Windows 98. Je tedy fakt, že na GOG nejsou Windows 98 mezi podporovanými OS, ale vůbec mě nenapadlo, že by to nešlo. To budu muset taky vyzkoušet. NoCD se dá docílit i se základní hrou jen pomocí ini souboru (ten patch vlastně udělal přesně tohle). Potíž byla jen s hudbou, což teprve řešily další neoficiální patche. Dneska bych to asi instaloval už jen s GrayFace patchem, ale je pravdou, že fungujících zvuků chůze bych rád docílil i na nových Windows.

Koukal jsem, že těch nabídek šestky a spol. na eBay celkem ubylo. Spíš je to samá krabicovka za patřičně vysoký obnos ... nejhorší je ovšem ta cena za dopravu.