Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 28. 1. 2014, 19:27:26 delete
e-mail:
 
Nagy jsou inspirované, silnější verze nosí na zádech takový ten typický praporec na bambusových tyčích. Mám tu někde dokonce tapetu.

Hra se tváří z pohledu hardwarové náročnosti všelijak. Jsou chvíle, kdy to jde v pohodě, ale mezi Karthalem a Seahavenem se to kouše pravidelně, v Karthalu mi vypadává občas i hudba. Nejsem si úplně jistý, zda-li větší pamět vyřeší vše, tohle má obecně optimalizaci spíchlou jen naoko. Omezení pro 32-bit systémy je realita.

Save pozice Z Early Access není doporučeno používat kvůli jiné verzi hry, pro kterou jsou vytvořené. Finální verze změnila trochu i způsob v ukládání. Povedlo se mi celkem obstojně rozchodit save z novinářské verze, což je víceméně identická verze jádra hry, ale i tak to delší dobu chroustalo. U save z EA podle mě nastane klasický problém s inventářem a oblečení postav, kdy o všechno přijdeš. Rozehrát novou hru je lepší.
Jméno: Winterson 28. 1. 2014, 17:41:22 delete
e-mail:
 
Elemire, a i vzhled některých potvor je asijský (viz nagy, teda aspoň mi tak přijdou), aspoň u desítky.

Dost mě překvapujou kolik RAMek MM X po nás chtějí. Já mám 4 GB a zatím nehodlám zvyšovat. Ale 8 už je relativně dost. Za chvíli to bude ale asi standard.

Zkoušel jsi převod savů z Early Access? Potom možná jsem se mýlil a už budou savy kompatibilní i s ostatními DLC - a to by si určitě vývojáři nedovolili nas...štvat hráče pok...aženým savem.

Čuměl jsem jak puk na omezení pro Visty a 32 bit systémy. Hra bez zvuku? Coooo?!

Jinak doporučuju karetní hru Heartstone, nezdá se to, ale je to docela fajn zábava a odreagovačka...pokud nejste cholerici
Jméno: Winterson 28. 1. 2014, 17:33:59 delete
e-mail:
 
Yuyano, to jsem nikdy neřekl
S tím s tebou souhlasím, právě ty chybky dělají obličeje unikátní. U sedmičky se mi nelíbili goblini. A v šestce ten obličej co připomínal Genzera
Jméno: Elemir 28. 1. 2014, 08:39:30 delete
e-mail:
 
Našel jsem včera ještě další elfky a některé už vypadaly lépe Zkusím pak na konci kdyžtak nějaké obrázky vytípat. Ale podle mě kdo má HoMM VI, tak tam musí být vidět taky. Co jsem koukal na nějaké video ze šestky, tak to odpovídá i grafickým stylem.
Jméno: Yuyana 28. 1. 2014, 06:06:56 delete
e-mail:
 
Ja navrhuju udelat galerii a pak hlasovat v ankete o nejosklivejsi portret! :-D
Jméno: Elemir 27. 1. 2014, 19:49:39 delete
e-mail:
 
Jak se to vezme
Jméno: Adam23 27. 1. 2014, 17:15:27 delete
e-mail:
 
Nechcete mi tvrdit, že MMX má ještě hnusnější ksichty než MMVII?!
Jméno: Yuyana 27. 1. 2014, 03:38:20 delete
e-mail:
 
Nectu damsky casopisy. Abych rekla pravdu... Nemam rada "dokonaly" oblicejiky, ktery jsou dokonale prumerny ve vsech oblastech, dokonale "krasny", dokonale nevyrazny... Nah. Oblicej by mel necim zaujmout, a klidne i nejakou vadou :-p.

Ok, elfoveby meli bejt... rekneme jemnejsi, ale ne aby vypadali jako zensky. Ne a ne a ne. Musi bejt poznat, ze je to samec dany rasy. Snesu maximalni koncentraci 15% "slecinek" mezi elfama :-D. Jinak musi bejt pohlavi jednoznacny, elf neelf. Me tyhle postavy nijak nevadej, ale nesmi jich bejt moc. Mezi lidma smi bejt takova postava jedna, max. dve. Pak uz si rikam, co to autori tvorej za divnej svet :-D. Fakt je, ze u elfu netoleruju plesateni, ale bezna osklivost v ramci realistickejch oblicejovejch rysu mi nevadi. To ale neni pripad mm7.
Jméno: Elemir 26. 1. 2014, 23:01:41 delete
e-mail:
 
U elfů bych řekl, že jsou v MMX nejvíce říznutý "asijským" vlivem, ale jako celek je to takové divné. Z NWN jsem si zvykl na trochu jiný vzhled Manželka Lorda Haarta je taky elfka, ale docela ho lituju. Je vidět, že je tu více typů elfů. I když ... já mám vždycky smůlu, že na ně narazím buďto v noci, nebo někde v temném dungeonu
Jméno: Winterson 26. 1. 2014, 22:57:57 delete
e-mail:
 
Yuyano, ty jeden romantiku Já vim, že je profláklý fakt aby to byli obličejíky jak z dámského časopisu, řízlý mangou - kde nepoznáš chlapa od ženský, takže i tyhle bleportréty jsou mi milejší než něco jako džapanése vizáž

Hmmm, možná si počkám až MM X vyjde jako komplet a DLC budou se slevou, plnou pálku za to rozhodně platit nebudu a počkám si až se vychytají brouci a neobjeví se "Jééé, s novým DLC a patchem se znova znekompatibilněly savy - sorry, musíte začít od znova". Zkrátka, týhle hře nevěřím, i když se začíná zlepšovat.
Jméno: Yuyana 26. 1. 2014, 22:15:43 delete
e-mail:
 
Nooo, ale v mm jsou osklivi elfove tradicni :-D. A nejen elfove. MM7 jsme tu snad vsichni hrali :-D.
Jméno: Elemir 25. 1. 2014, 22:22:25 delete
e-mail:
 
Zkusím postupně přihodit i nějaké screenshoty apod. Teď bych právě nerad spoiloval. Shodou okolností jsem koukl dneska na jeden herní magazín a tam autorovi vůbec nebylo divné prozradit, kdo je oním bossem v Živelné kovárně

Někde ta grafika docela vázne, např. u elfa, který má povyšovat mečové tanečníky, jsem si původně myslel, že se jedná o nějaký druh baby Jagy
Jméno: Půlskřet Cooldžej 25. 1. 2014, 21:59:37 delete
e-mail:
 
Já dojedu po zkouškách MM8, která se mi celkem líbí, o prázdninách sjedu doufám WoX nebo nějaký Wizardry a pak tomu možná dám šanci

Aspoň už to bude v tu dobu doufám odladěný. Ale jestli tam na mě bude pomrkávat nějakej polo manga goblin, tak to asi rychle poputuje někam do temných koutů mojí světnice
Jméno: Elemir 25. 1. 2014, 20:39:00 delete
e-mail:
 
Ono je to s desítkou docela těžké. Řada věcí zapadá do souvislostí až nyní, např. omezení světa z open na semi-open. Nebo nastrčení silných potvor na cesty mezi městy. Mapa je totiž ve skutečnosti dost malá. Doba se tak natahuje díky soubojům.

V současné chvíli postupuju stylem sundám jednu skupinku, oživím mrtvé členy, uložím se ke spánku ... popojdu o pár čtverců a provedu to samé Připomíná mi to závěrečnou poušť v Lionheartu, kterou jsem zdolával po malých kouscích.

Vylepšení vlastností družiny tu není proto, aby se průchod hrou zlepšil a karta se začala pomalu obracet, ono je tu proto, protože se bez toho nedá dostat dál. Pořád se snažím přijít na důvod, proč je hra postavená zrovna takhle. Zatím mám pocit, že se na konec ani nedostanu
Jméno: Winterson 25. 1. 2014, 19:58:01 delete
e-mail:
 
Elemire, děkuji za vyčerpávající dojmy ze hry. Teprve dneska jsem se vrátil z práce, ale i tak mě to moc neláká.

Na druhou stranu, vyšlo Blackguards na GoG. Doporučuji všemi dvaceti. Do toho jsem se zažral a zatím mě to dost baví. Oldschool RPG, s pravidly Dark Eye (nebo tak nějak). Za každý boj dostanete AP (Adventure points) a ty pak můžete naládovat do spousty dovedností a vlastností.
Dialogy jsou solidní, stejně jako hratelnost.
Jméno: Elemir 25. 1. 2014, 05:29:49 delete
e-mail:
 
Na toho korejce jsem si vzpomněl při prohlížení obrázků ze hry. Na jednom je naga bojovník vyobrazený s tím typickým praporcem za zády Přesně v duchu východní Asie. Jinak bych řekl, že nově dodělané prvky jsou celkem střídmé. Převzatá grafika je holt zajímavý mix, ale zase to v Limbicu na ty možnosti poskládali docela solidně.

Zcela určitě to nebude hra pro všechny a ne každý, kdo to dohraje, se k tomu ještě někdy vrátí. Jedním z problémů je i oficiální podpora, resp. nepodpora 32-bit systémů Windows. K tomu se mírně změnilo i chování Uplay apod. Budu to muset ještě někam komplet připíchnout. Zárážející na tom je, že tohle bylo oznámeno nějaké 2 dny před final release.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 24. 1. 2014, 20:39:42 delete
e-mail:
 
Teda jak jsem tak poprvé pročítal ty popisky ras atd. tak mi to MMX smrdí Warcraftem na sto honů a na ten jsem už notně alergickej (od dvojky dál). Chraň panenka Maria ještě do toho zamíchat tu úchylnou komiksovou grafiku ala Korejec z Heroes V, kterej taky nemůžu ani vidět a dílo zkázy jest dokonáno...

Holt to že Ubisoft pohřbil Axeoth mu asi nikdy neodpustím
Jméno: Elemir 23. 1. 2014, 20:51:33 delete
e-mail:
 
Stručné info k novinářské verzi MMX jsem napsal přímo na fórum. Vzhledem k tomu, že nakonec lze plnou verzi hry aktivovat již dnes, tak nemá smysl z toho dělat ucelenější souhrn. To bych nechal až nakonec.

Do sekce desátého dílu jsem přidal prozatím mapu Agynského poloostrova.

Edit: tak i jedno drobné (?) negativum. Plná verze se mi sice stáhla do 1/2 hodiny, ale save pozice z novinářské verze (a nejen té) mi nejdou. Hra aktivovaná přímo přes Uplay používá nyní asi čistě jen cloud. Moc mě to tedy netěší, snad najdu nějaké řešení. Čert vem ten dnešní pokrok, ale nemoci si udělat funkční zálohy save pozic?

Edit 2: Problém se save pozicemi vyřešen ... raději se ani neptejte jak :) Přes hrad Portmeyron jsem se dostal do elfí kovárny a v současné chvíli jsem se zasekl na druhém patře. Act II se tedy rozjel naplno.

Edit 3: Hm, tak po prvotním nadšení ze hry přišlo značné vystřízlivění, opět viz fórum. Jsem zvědav, jak na tom budou další ;)
Jméno: Elemir 23. 1. 2014, 08:07:51 delete
e-mail:
 
Jj, dual wield Já to chtěl přepsat do podoby článku, ale nějak jsem se k tomu za celou dobu ještě nedostal ... Závislost trojnásobného zranění na velikosti skillu není nejspíš žádná, pravděpodobnost zůstává víceméně konstantní. Což mi přijde jako chyba a právě tohle tu dýku docela sráží.

Hůl a Beze zbraně bude chtít ještě dotestovat. Když jsem před lety četl, jak je to po rytíři druhý největší ranař, tak se tomu dle papírových propočtů dá jen těžko věřit. Ale pak se objeví podobné výsledky jako u tebe, kdy dává dost vysoké šlupky a těžko říci proč

4all: A teď ještě jedna bonusovka pro všechny ... po 9:00 mám dovoleno začít postovat informace o MMX. Včera jsem obdržel PressKit a mám přístup do verze hry 1.3
Jméno: Půlskřet Cooldžej 23. 1. 2014, 00:39:22 delete
e-mail:
 
Díky. Já to hledal, ale až teď mě napadlo, že to možná bude dual wield a ne dvě ruce

Takže v principu jestli to dobře chápu, tak každá ruka se počítá zvlášť a šance na skutečně trojnásobné zranění je velmi malá, protože musí dojít k prvně k trojnásobnému zranění pravačkou, takže pro levačku je to podmíněná pravděpodobnost > 81% na 1x+1x(2 hity) nebo 18% na 3x+1x(vice versa-4 hity) nebo 1% na 3x+3x (6hitů). Akorát nerozumím tedy tomu, jestli je ta šance na trojnásobný zásah konstantní nebo závislá na skillu (tedy jestli maxovat nebo nemaxovat dýku).

Jinak ještě k té dovednosti bezezbraně jak píšeš, že zranění je stále malé - to moc nechápu - můj monk bez buffů dával 100-110. Hůl se pak normálně klasicky připočetla, když jsem dosáhl velmistra (což žádnej zázrak nebyl, ale zas mohl omráčit+to zvedalo AC).