Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Majk 7. 2. 2014, 13:08:09 delete
e-mail:
 
Koukám na to, Elemire. Překvapující, že to jde i v téhle verzi, ale tím líp. Ale -- neudělal jsi tu samou chybu co nejdřív já, že jsi ze zipu zapomněl přidat CSSko pro třídu .spoiler? Ta to právě "zneviditelňuje". Pochopitelně by se dalo taky laborovat a přidat nějaký js, co by celý div zobrazil až po kliknutí třeba na tlačítko zobrazit, no těch možností je spousta, ale myslím že tak jak to tam je by to úplně stačilo.
Jméno: Elemir 7. 2. 2014, 12:28:11 delete
e-mail:
 
4KILLER: Díky za poznámky. Já to překládal z oficiálního walkthrough, takže to hned doplním Kupodivu maj v tom návodu obecně i chyby u některých úkolů, co jsem si stihl všimnout. U těch povyšovacích je to však horší, protože prošlé mám jen ty svoje + Věž Enigma se dá snadno odhadnout. U ostatních je to horší. Tajemnou disciplínu tam měli jako rozsah a nenapadlo mě to vyzkoušet.

4Majk: Díky, zkusím na to kouknout, jestli se tedy pro změnu vyznám ve svých poznámkách Nedávno jsem si musel napsat vlastní dokumentaci. Dokonce jsem zvažoval o upgrade, ale obávám se právě toho, že se to rozhodí. Přitom je tam samostatný skript, který by měl sloužit k načítání přídavných modulů ... jenomže on je tam spíš jen pro okrasu. Někdy mě přijde, že dobrá polovina kódu je v miniBB zbytečně

Edit: Zadařilo se, už to ukazuje :) Akorát to nefunguje úplně tak, jak bych čekal - chtělo by to text zviditelňovat např. po kliknutí na zašedlý DIV, ale to už je detail. Teoreticky by už neměl být problém to doupravit :)
Jméno: Majk 7. 2. 2014, 01:33:57 delete
e-mail:
 
Elemire, na stránkách minibb je ke stažení addon pro spoiler, zkoušel jsem to a kupodivu to funguje ("skrytý" text se označí myší, vlastně stejně jako jsem to tenkrát udělal na wiki), ale tohle nové minibb vypadá úplně jinak, těžko říct, jestli by to fungovalo. Nicméně v readme je popsáno, co vlepit do kterého souboru a kam, takže jestli se struktura skriptů příliš nezměnila, snad by se z toho dalo vycházet i pro starší verzi a něco jednoduchého vymyslet. Mimochodem tvá poznámka o hrozném mixu je velmi decentní, už jsem zapomněl, jak odporně ten kód vypadal a jen během toho párminutového lepení addonu jsem začal pociťovat bolest v očích, ba snad i nechuť žít. Minimálně v tomhle si minibb proslulou kvalitu udrželo.
Jméno: KILLER 6. 2. 2014, 23:50:04 delete
e-mail:
 
Elemir: Dvě poznámky k článkům o MMX:

1) Povyšovací úkol Zvěd na průzkumníka - "..., kterého doprovoďte do Seahavenu. Musíte ovšem najít správnou cestu." - Je jedno kudy se člověk vydá, podstatné je, že družinu začnou přepadat silní nepřátelé (elitní vzdušní elemntálové, gryfové a kyklopové).

2) Učitel velmistrovství tajemné disciplíny. - "Čas se určuje náhodně, může to být jeden den, jeden týden, nebo jeden měsíc." - Ve skutečnosti po tobě chce nejdříve jeden den, když počkáš, bude požadovat týden a když počkáš i ten, tak bude nakonec chtít celý měsíc. Po jeho uplynutí ti oznámí, že ve skutečnosti šlo o zkoušku trpělivosti.

P.S. ad 1) Bez obav jsem tento úkol vzal a protože se mi jeho zadání zdálo primitivní, přepsal jsem si starší save a vyrazil na cestu. Skupinky gryfů a kyklopů byly nepříjemné a přislo mi podivné, že se jich tam najednou tolik objevilo, ale pořád mi to nedocházelo. Až když mě oblíčili tři elitní vzdušní elementálové, tak mi to došlo. (=A kuš, za to může ten trpaslík, kterého táhnu.)
Protože jsem se neměl kde schovat, tak mě usmažili. Load. Napadlo mě že cestou na jih bych se mohl dostal k teleportu u hradu Portmeyron, který jsem si pamatoval z první kapitoly, a tak se místu přepadu elementálů vyhnul. Inu nebyl to špatný nápad, ale přepadli mě tam také.
Jméno: Elemir 6. 2. 2014, 23:24:15 delete
e-mail:
 
Už jsem nad tím několikrát přemýšlel, ale miniBB je programátorsky hrozný mix, takže nemám moc ponětí, kam to plácnout, aby to opravdu fungovalo. Taky mě to docela vadí, že se v threadech objevují řešení bez možnosti, aby si na to dotyčný přišel sám jen s lehkou nápovědou.
Jméno: KILLER 6. 2. 2014, 22:48:07 delete
e-mail:
 
Elemir: Šel by do fóra přidat spoiler tag?
Jméno: Elemir 6. 2. 2014, 20:48:13 delete
e-mail:
 
Osmička je hlavně dost zajímavě postavena příběhově, ve skutečnosti to družinu nebo jednotlivce nežene do zdlouhavých soubojů. Vždycky mě to pro sólo přišlo jako jasný kandidát Kdyby desítka nebyla tak špatně optimalizovaná, tak vám poradím jí. U ní si totiž sólo moc představit nedokážu
Jméno: Yuyana 5. 2. 2014, 23:31:40 delete
e-mail:
 
Fakt je, že mm8 je celkem lehký, ani s jednou postavou člověk nezažije žádný zajímavý obtíže :-D. MM6 je taky lehký, pokud člověk nemá v partě válečníky a paladiny :-p, ale zas je to delší, to se musí nechat. Já v sedmičce nemám ráda "čekání na smrt", je to takový.. omezující.
Jméno: Elemir 5. 2. 2014, 20:35:48 delete
e-mail:
 
4JCMurphy: Nevadí, budeme tu ještě dlouho, není třeba pospíchat . Včera jsem platil hosting a vzal jsem to rovnou na tři roky. Reinstall systému mě kupodivu taky někdy překvapí. Obvykle se někde něco pokazí a hnedle se to protáhne.

4Půlskřet Cooldžej: Ahoj, shodou okolností se na to nedávno někdo ptal na fóru, zkus mu to tam přišpendlit. Mě ta GOG verze taky nešla úplně ideálně, ale já tu mám alespoň ještě originál verzi.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 5. 2. 2014, 12:03:19 delete
e-mail:
 
Zdravíčko,
tak mám dojeté MM8, ne že by to bylo špatné, ale po MM6 a 7 jsem z toho nijak extra urvanej nebyl (strašně malé a strašně lehké).

Teď ještě k tomu proč vlastně píšu - pokud máte GOG verzi MM8, tak se dost často lidem stává, že hra crashne po vstupu do Escatonova paláce. Pokud máte taky tenhle problém tak jsou dvě možnosti řešení - GrayFace patch nebo před vchodem stáhnout v možnostech hry všechny zvuky na nulu a projít - po průchodu je zas můžete obnovit a hra poběží normálně.
Jméno: JCMurphy 5. 2. 2014, 11:43:08 delete
e-mail:
 
omlouvám se za svou cca měsíční nepřítomnost... přeinstalovával jsem systém, čistil notebook a pak přestal šlapat, tak jsem ho dal kámošovi, vrátil mi ho v neděli, ale zase nejede internet přes kabel, ale pouze wifina (kterou doma jaksi nemám) zkusím se s ním domluvit aby to přes víkend dal za těch 250 kč dohromady
Jméno: Elemir 3. 2. 2014, 10:20:35 delete
e-mail:
 
Koukni do sekce Ke stažení, je tam odkaz na stránky s GrayFace patchi. V seznamu najdeš i různé editační nástroje a někde tam měl Sergej i návody.
Jméno: Desmont 2. 2. 2014, 14:47:39 delete
e-mail:
 
CHci se zeptat existuje na MaM7 editor map dekůji za odpovět
Jméno: Elemir 29. 1. 2014, 20:01:21 delete
e-mail:
 
zkusil bych Hospoda Might and Magic
Jméno: melkorn 29. 1. 2014, 19:48:03 delete
e-mail:
 
na foru se o MM 10 nikdo nebavi v zakysech....
Jméno: melkorn 29. 1. 2014, 19:42:36 delete
e-mail:
 
nejak nevim kde bych to nasel tu radu tam
Jméno: Elemir 29. 1. 2014, 19:39:35 delete
e-mail:
 
4melkorn: Ahoj, na fórum jsi koukal?

4StriderCZ: Nevadí, nikam to nepospíchá :)
Jméno: melkorn 29. 1. 2014, 19:35:45 delete
e-mail:
 
zdravim.uz ste hrali MaM10?potreboval bych radu
Jméno: StriderCZ 29. 1. 2014, 13:06:07 delete
e-mail:
 
Tak s překladem Swords of Xeen jsem se trochu zasekl. Hrubá práce je hotová. Winterson mi hodně pomohl, ale nemám moc času na optimalizaci a odzkoušení. Nicméně se do toho tak za měsíc pustím ...
Jméno: Elemir 28. 1. 2014, 20:17:10 delete
e-mail:
 
Jinak krabičku už mám od rána doma. Není to sice už taková klasika jako dříve (krabička má formát jen o něco větší než DVD Box), ale mapa vypadá hezky. Přibalen je i kód na Duel of Champions a další klíč na M&M 6 Postavil jsem si ji na poličku hned vedle krabice Lionheartu, tohle se jim opravdu povedlo.