Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: KILLER 10. 2. 2014, 17:11:58 delete
e-mail:
 
JCMurphy: Co si člověk neudělá sám, to nemá.
Jméno: JCMurphy 10. 2. 2014, 16:37:44 delete
e-mail:
 
tak jsem v neděli zavolal kámošovi, kterej měl za úkol domluvit toho technika na noťas... a co jsem zjistil? ten blb na to úplně zapoměl! naštěstí už by ta oprava měla trvat maximálně tak týden
Jméno: Elemir 8. 2. 2014, 16:43:46 delete
e-mail:
 
Mě tu nejprve nefungoval localhost pod Firefoxem. Pak jsem si všiml, že se ani skripty neumí přes localhost spojit s databází (přes 127.0.0.1 v pohodě). Tak jsem samozřejmě začal hledat chybu od prohlížeče. Starý MySQL server byl snad jen o dvě subverze starší, ale pamatuju si, že se jim u něj nepovedl instalátor. Jenomže configy vypadají nakonec podobně Podle gůglu je těch příčin několik a ani jedno řešení nepomohlo - vyjma reinstallu. V linuxu už jsem to dlouho nezkoušel. Co jsem přešel na Windows 8, tak jsem zatím neměl příležitost nastavit zavaděč (chci tam přistupovat vůbec bokem).

SQLite jsem už zkoušel pro nějaký projekt, ale to už je řadu let zpátky. Budu na to muset kouknout znovu
Jméno: Majk 8. 2. 2014, 15:57:24 delete
e-mail:
 
Hele, Elemire, taky. Poslední dobou mi mysql už několikrát vypovědělo službu a někdy jsem i o všechno přišel, zvlášť pod Windows, ale už i pod Linuxem. A přesně jak říkáš, nová instalace najednou zázračně fungovala. No naštěstí doma jí mám prakticky jen na hraní a pokusy a nebolí to. Teď už spíš na tohle hraní využívám sqlite, ono je to teda tak výkonný, že v pohodě utáhne i menší web (kde jsou reálný limity jsem nikdy netestoval) - pokud jsi nezkoušel, opravdu doporučuju si s tím někdy pohrát, až nebudeš vědět čím se zabavit.
Jméno: Elemir 8. 2. 2014, 13:53:31 delete
e-mail:
 
Myslel jsem si, že si dneska odpočinu ... pustil jsem se pro změnu do opravy nefunkční databáze. Zabralo mi to haldu hodin a stejnak jsem skončil u nové instalace Nechápu, o co je to jiné, než ta předchozí, ale najednou už to jde. Přijde mi, že čím je MySQL větší, tím víc je provázanější se systémem a náchylnější na chyby.

Tak a teď se můžu jít opravdu věnovat něčemu jinému
Jméno: Elemir 7. 2. 2014, 23:29:20 delete
e-mail:
 
Jj generuje to mysql, ale to se mi právě nepodařilo vytáhnout pomocí proměnných v miniBB, protože zrovna tahle část skriptů to nepotřebuje vědět. Tak jsem tam pak přímo strčil vlastní dotaz do DB a už nehledal. Funguje to však dobře u změny příspěvku, protože tam už si to předává jako proměnnou $anchor. Opravdu je nakonec lepší implementovat co nejjednodušší řešení a moc se v tom nešťourat
Jméno: Majk 7. 2. 2014, 23:04:43 delete
e-mail:
 
Nojo, to je taky pravda, ale jak tak koukám, generuje - resp. generuje ho klasicky mysql jako primární klíč autoincrementem, sloupeček post_id. Tak to by určitě využít šlo a je to asi, v případě že by idčko bylo potřeba, nejjednodušší. Jinak jojo, regulární výrazy jsou na jednu stranu neocenitelný pomocník, ale na tu druhou, když s nima člověk nedělá často -- a to je i můj případ... stejně to vždycky končí zuřivým hledáním, jak se píše to nebo ono.
Jméno: Elemir 7. 2. 2014, 22:51:34 delete
e-mail:
 
Ono to sice čas zabralo, ale většinu z toho jsem hledal, jestli miniBB samo o sobě negeneruje nějaký identifikátor, který bych mohl přímo použít. Pak jsem to vzdal Horší spíš je, že to musím dělat za provozu, doma se mi kousla databáze. Tak alespoň jsem si procvičil ty výrazy, vždycky jsem se těm PERL compatible vyhýbal, tak to mám za to
Jméno: Majk 7. 2. 2014, 22:31:09 delete
e-mail:
 
Maličkost, Elemire, jo, vše vypadá, že se zdařilo. Škoda je jen toho času s idčkem, ale tak co už... kdy má člověk takovou příležitost zakódit si. Pak mě napadlo, že i kdyby to idčko bylo někdy v budoucnu potřeba, tak by se stejně nemuselo ukládat k příspěvku do db, ono by ho pro tyhle účely stačilo vytvořit jako proměnnou a v deCodeBB vždy po vygenerování spoileru inkrementovat její hodnotu. Protože v podstatě potřebujem jen div jako takový, ne jeho obsah, takže id vůbec nemusí mít k němu vztah. A uf, už do toho nebudu kecat, nebo se ze Světa MM stane Svět bastličů. Sranda kolik příspěvků se dá věnovat jednomu tlačítku na fóru.
Jméno: Elemir 7. 2. 2014, 20:41:32 delete
e-mail:
 
Abych řekl pravdu, tak psát instrukci přímo do onclicku jsem přestal ve chvíli, kdy mi to skript tvrdohlavě nahrazoval uvozovkami apod. Takže jsem prohodil typy uvozovek a pro změnu se mi nedaří aplikovat deCodeBB. Na this jsem si vůbec nevzpomněl Hned jsem se chytil unikátního identifikátoru.

Edit: Mám vyřešeno :) Dík za to nakopnutí. Jenom jsem si musel ještě znovu osvěžit regulární výrazy, ale vypadá to už funkčně.
Jméno: Majk 7. 2. 2014, 19:36:20 delete
e-mail:
 
Funguje to super, teď popravdě nevím jestli po té práci s identifikátorem, když už je hotová, je vhodné nadhodit überrychlé řešení onclick="this.style.color=´white´;" Ale tak třeba to využiješ někdy u něčeho jiného, ostatně se domnívám, že o kouzelném identifikátoru this víš, jen si člověk nevzpomene na všechno.

Jinak jsem samozřejmě taky zastáncem toho, aby stránky vypadaly tak jak vypadají teď a případné předělávky nebyly cinkáním rolničkama, ale na to se známe už dost dlouho, abych věděl, že o něčem takovém člověk nemusí vůbec pochybovat.
Jméno: Elemir 7. 2. 2014, 19:00:34 delete
e-mail:
 
Díky Určitě to nemám v úmyslu nějak překombinovávat. Chtěl bych to udržet co nejjednodušší a nejpřehlednější. Případné úpravy by nevybočovaly z nastaveného standardu.

Akorát u toho SPOILERU jsem se zasekl, když už to implementovat, tak ať to funguje nějak hezky Nakonec se mi povedlo zkombinovat to s JavaScriptem, ale už je mi jasné, proč se do toho nepustil původní autor té úpravy. Dát každému DIVu nějaké unikátní ID je docela zábava Do funkce enCodeBB jsem musel vložit databázový dotaz, který mi zjistí poslední přidané ID příspěvku, zvýší ho o 1 a použije ho jako řetězec pro identifikátor. Snad to s ničím nebude kolidovat O zbytek už se postará externí JS skript.
Jméno: Adam23 7. 2. 2014, 18:01:23 delete
e-mail:
 
Tak to je akademická debata o zlepšování už tak výborného
Jméno: flash 7. 2. 2014, 16:16:27 delete
e-mail:
 
Sice nevim o cem to presne mluvite, protože tomu nerozumim ale z mojeho pohledu tenhle web je fajn tak jak je.Rad sem chodim. ma to tady určitou uroven a není to třeba jako games kde clovek pise příspěvky s kudlou v ruce
Navíc ten design stranek perfektne sedne k MM.Clovek tu vse snadno najde a vse je rychle pristupne.Dnesni moderni weby mají spoustu cingrlátek, které v konecnem vysledku jenom zdrzuji a lezou na nervy.Samo to je na Elemirovi co s tim udela, ale za mne, když to zustane tak jak to je, jedine dobře
Jméno: Majk 7. 2. 2014, 15:59:16 delete
e-mail:
 
Obrázky by byly určitě fajn, ale taky jsem názoru, že než zas hackovat tu nezbytečnou půlku kódu minibb, nebylo by vůbec od věci napsat vlastní systém. Na jednu stranu nechci na minibb kydat víc špíny, než je nezbytně nutné, ale prostě víme svoje... má to svoje mouchy a není jich málo. A je fakt, že kdybys někdy výhledově psal vlastní fórum, už by se dalo uvažovat nad uživatelským systémem skrz celý web - jedno přihlášení ke všem interaktivním funkcím: fórum, návštěvní kniha, vkládání win-screenů atd. A i to by se dalo šperkovat dál, neregistrovaný uživatel by o nic nepřišel, ale mohl by třeba být upozorněn, že nemůže použít nick, který už v db existuje. A co já vím, třeba by si po vzoru aplikací moderního webu jako twitter nebo ask.fm mohl registrovaný uživatel zvolit i background stránek dle chuti. No, to už samozřejmě přeháním, ale ten zbytek jsou nápady, který ti jistě dávno přišly na mysl taky. Tak uvidíš jak bude čas a chuť, do budoucna by to ale bylo fakt fajn; zdá se mi, že sága přece jen s desítkou nabrala další dech a oslovuje i mnoho nováčků a věnovat se tomu všemu bude mít smysl určitě ještě dlouhou dobu.
Jméno: Elemir 7. 2. 2014, 15:25:22 delete
e-mail:
 
Svýho času jsem ještě přemýšlel o vkládání obrázků, ale to třeba až časem. Spíš bych to nejraději přepsal celé od základu
Jméno: Majk 7. 2. 2014, 14:52:53 delete
e-mail:
 
Chápu, chápu, vůbec nevadí. Hlavně že to funguje, taky si myslím, že je to rozšíření funkčnosti k užitku.
Jméno: Elemir 7. 2. 2014, 14:50:06 delete
e-mail:
 
Udělal jsem to raději 100% pochopitelné ... je tam tlačítko s nápisem Spoiler
Jméno: Majk 7. 2. 2014, 14:36:54 delete
e-mail:
 
Jojo, teď už se mi to zobrazuje jak má, ale změnit název bude jistě nejpohodlnější. Osobně jsem tu dodanou ikonku taky nepochopil, co tím jako básník chtěl říct. Ale to už je detal, pár samovysvětlujících ikonek pro spoiler se najít dá. (Osobně se mi moc líbí smajlík, co si pacičkou zakrývá oči - ale do výběru ti pochopitelně kecat nebudu.)
Jméno: Elemir 7. 2. 2014, 14:21:24 delete
e-mail:
 
CSS jsem doplnil, ono to má jiný problém - v cache je ten původní, takže je třeba prohlížeč refreshnout. To bych kdyžtak vynutil změnou názvu. S tím DIVem a JS zrovna laboruju, ale asi to nechám jak to je. Jenom upravím to tlačítko, aby bylo jasné, k čemu slouží.

Edit: Tak změna je asi komplet. U JS je tam zas problém s tím, že mi to přepisuje zápis konstrukce, tak jsem to utípl a nechal tam jenom volání funkce, pro případ, že bych to časem doplnil.