Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 18. 2. 2014, 07:52:21 delete
e-mail:
 
Díky Dlouho jsem přemýšlel, jestli vůbec s recenzí vyjít. Dost mě třeba překvapilo, kolik recenzí se opírá o novinářskou verzi hry a kolik jich zmiňuje technické zpracování jen jako okrajovou záležitost. Faktické chyby raději vynechám. Včera mě zrovna v jedné recenzi zarazil zajímavý kontrast, kdy autor nejprve zdrbl devítku, aby si pak posteskl, že v desítce mu chybí něco, co předchozí díly přeci měli ... no jo, jenomže to, co mu chybělo, přinesla do série právě devítka . Poslední dobou mě spíš přijde, že se recenze píšou podle toho, jak významná společnost za nimi stojí, resp. jak významná je ta společnost pro profit herních magazínů.

U obtížnosti hry je to takové zvláštní. Limbic s tím dost zápasil už v Early Access a tady tomu nasadil korunu i designem úrovní. Na fóru jsem to zrovna včera znovu zmiňoval, hra obsahuje plno přepadovek, kdy jste během dvou kol obklíčeni. Tím padá jakákoliv možnost taktického úhybu a střelecké charaktery jsou na vedlejší koleji. Přesně jak psal KILLER, pro střelce tu prostě moc uplatnění není. Postupné vylákání monster je totiž taky zrušené a na družinu hned vyrazí komplet grupa z okolí, takže během pár kol je z toho opět jen kontaktní boj. I adventurer (normální) obtížnost si tak lze nechtěně ztížit výběrem družiny. To je věc, kterou by podle mě lehčí obtížnost nevyřešila. Je to zkrátka dané už tím návrhem mechaniky hry.

Osvědčené družiny tu snad ani nejsou Člověk se musí smířit s tím, že v desítce bylo dost zaběhnutých věcí jakoby překopáno. Jaké bylo překvapení, když jsem třeba zjistil, že křižák je ve skutečnosti maskovaný kněz vyzbrojený mečem nebo šaman je vynikající bojovník, byť popisem se jedná o orčího mága. V tu chvíli je trénink křižáka jako bojovníka v háji, protože jako support si stejně moc nezabojuje. U šamana pak lze výcvik snadno zvorat zaměřením na celkem podřadnou Magií vzduchu. Trochu blbé je, že se na to přijde až ve hře
Jméno: Winterson 18. 2. 2014, 07:33:09 delete
e-mail:
 
KILLER: Díky Vidíš a já myslel, že ty akty se budou uvolňovat alá DLC.

Yuyana: Určitě, a taky si většinou ty obtížnosti taky dávám. I když některý jsou docela těžký i na ty nejlehčí Tam potom jde i o špatný navolení schopností a atributů. V první verzi Diabla II kdy ještě nebyla možnost znovu předělat body skillů tak jsem se nedostal na nejtěžší úroveň (Hell, tuším).

S tím s tebou naprosto souhlasím. Předtím jsem ale Need for Speed docela hrával, ale v poslední době už vůbec závodní hry nehraju.
Jméno: Yuyana 18. 2. 2014, 01:53:13 delete
e-mail:
 
Já si myslim, že hra by měla mít obtížnost "lehká", která odpouští začátečníkům hloupý chyby. Na vyšší obtížnosti jsem ochotná přistoupit na fakt, že to možná nedohraju.

Uplně nejhorší varianta je ta "ala need for speed", kde se vaši oponenti vesele přizpůsoběj vaší jízdě, takže pokud jedete jako tele a celou cestu bouráte, máte mnohem vetší šanci hru dohrát, než když jedete čistě, před cílem to někde ťuknete, nebo blbě vyberete zatáčku a všichni vás předjedou.
Jméno: KILLER 18. 2. 2014, 00:15:09 delete
e-mail:
 
Winterson: Early Access - první akt. Novinářská verze - první a druhý akt. Plná hra (se všemi akty) vyšla 23.1.

Luky a kuše se neuč, nestojí to za to.
Jméno: Winterson 17. 2. 2014, 22:38:20 delete
e-mail:
 
Elemire, zrovna jsem četl tvoji recenzi k MM X. Musím říct, že se ti povedla. Je to fakt rozporuplná gamesa a docela i špatně popisovatelná.
To už jsou k dispozici všechny akty? Myslel jsem, že jen druhý akt je v oběhu.

To je docela vtipné - možnost vybrat blbou kombinaci party a zablokovat postup; takový argument jsem slyšel od páně redaktora na hru "Blackguards" a díky tomu šly body rapidně dolů.
Ovšem, stalo se mi to, ale jako mínus bych to nebral. Rozhodně ne a od dalšího rozehrání mi to neodradilo. To samý se mi stalo v Wizardry 8 (to jsem rozehrál snad 20x), Might and Magic (každý jsem projel snad 4x, až na šestku, tam jsem ROZEHRÁVAL asi tak 30x). Jde jenom o to, že starší hry dokázaly pořádně nabančit a bez skrupulí a v současnosti je to mínus - a to je na hlavu postavený. Raději se budu chvíli s hrou rvát než abych dostal jedno tlačítko od AAA her, abych se nedejbože ztratil.

Legacy jsem ještě nerozehrál, ale polemizoval o sestavení efektivní družiny. A víte co? Vymyslel jsem...kulolový. Platí tady vůbec ta osvědčená kombinace (bojovník se štítem/druid s léčením/týpek se dvěma meči či obouruční zbraní/lučištník)? Většina věcí se tu dost prolíná a občas jsem z toho nebyl moudrý.
Jméno: Elemir 15. 2. 2014, 14:44:40 delete
e-mail:
 
O Civilizaci jsem uvažoval už jak si to psal předevčírem, ale spíš to nechám na později. Strategie jsou žánrem, který u mě leží v "šuplíku" nejdéle, než na něj dojde řada. Zaklínač byl teď někdy na Steamu zdarma nebo má být tento víkend (jak jednička, tak i dvojka).
Jméno: StriderCZ 15. 2. 2014, 14:38:56 delete
e-mail:
 
Tak jsem zvažoval koupi Dungeon Keeper 2, ale na steamu je Witcher za 1,6 euro. Což je MNOHEM lepší volba.
Se synem sledujeme akce jak na gogu, tak na steamu, tak na humblebumble ( tento týden je Civilizace III,IV,IV v ceně od 1 do 15 $). Naposledy jsem hrál civilizaci na AMIZE a jako monitor mi sloužil starý televizor Merkur s vypálenou obrazovkou a velmi opotřebovaná myška....
Jméno: Elemir 14. 2. 2014, 20:57:56 delete
e-mail:
 
MMX Changelog.

Ono to KILLERovi neprošlo úpravou dlouhých názvů odkazů, s protokolem https jsem původně nepočítal

Edit: Sakriš, tak ani bbCode to nezná :D
Jméno: Ivo 14. 2. 2014, 20:41:56 delete
e-mail:
 
Taky sem to zjistil před chvílí - DK,ale nějakou chvíli trvalo než se mě hra "zobrazila" v složce hry .
Ten odkaz na Changelog mě nefunguje.
Hlásí mě to chybu.Nevím jestli jen mě nebo i dalším.
Jméno: KILLER 14. 2. 2014, 19:47:48 delete
e-mail:
 
Changelog nadcházejícího MMX patche:
https://mightandmagicx-legacy.ubi.com/opendev/blog- /post/view/details-about-post-launch-patch-1
Jméno: StriderCZ 14. 2. 2014, 19:14:16 delete
e-mail:
 
Na gogu je Dungeon keeper zdarma
Jméno: Elemir 14. 2. 2014, 18:21:34 delete
e-mail:
 
Díky . Informace o Heroes jsou tu ve skutečnosti jen jako doplněk, takže je to vztažené čistě jen na originální sérii. Proto to ani nerozebírám dopodrobna.
Jméno: Liso 14. 2. 2014, 16:03:02 delete
e-mail:
 
Ja som včera na tento web našiel prvý krát. Veľmi sa mi páči séria M&M (štvoku som prešiel niekoľko krát, teraz sa chystám na M&MX).
Len som videl že tu máš info o Heroes 3, ale nič o Wake of Gods.
Ale nevadí. Super stránka inak, kopec užitočných informácií.
Jméno: Yuyana 14. 2. 2014, 02:44:15 delete
e-mail:
 
Elemir nepotřebuje odkazy, jeho stránka je dokonalá a snadno k nalezení :-D.
Jméno: Elemir 13. 2. 2014, 19:02:01 delete
e-mail:
 
4Liso: Ahoj, abych pravdu řekl, tak podobné SEO techniky jdou mimo mě. Pokud potřebuju odkazovat, tak to dělám bez ohledu na zpětné odkazy.
Jméno: Liso 13. 2. 2014, 14:16:37 delete
e-mail:
 
Zdar, nemal by si záujem o výmenu odkazu medzi stránkami? MOja stránke je o neficiálnom datadisku k Heroes 3 http://heroes3wog.net , daj vedieť ak by si mal záujem.
Jméno: StriderCZ 13. 2. 2014, 11:07:52 delete
e-mail:
 
Na humblebumble je Civilizace III za 1 dolar, za 10 dolarů pak komplet III,IV + V
a za 15 $ i s datadikem v pětce.
Jméno: Elemir 11. 2. 2014, 19:43:57 delete
e-mail:
 
Aha, já myslel, že jde o ten obrázek mapy na pozadí, tak jsem dál už ani nekoukal
Jméno: Adam23 11. 2. 2014, 17:34:14 delete
e-mail:
 
Jak ve hře?
Jméno: flash 10. 2. 2014, 20:14:15 delete
e-mail:
 
http://www.youtube.com/watch?v=rbGsl0tRrrg&feature ...
Si někdo vyhraje.By me zajímalo jestli ma ty karty nepratel primo ve hre nebo to ma udelany jen pro ucely videa a je to do nej vlozeny..ale vypada to pekne