Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 14. 6. 2014, 20:26:17 delete
e-mail:
 
Hehe, sběratelé to maj těžký . Já měla sbírku pivních tácků, když jsem byla malá. Můj otec si myslel, že bych měla něco sbírat, a mě se to celkem líbilo :-D. Teď nic nesbírám... jsou věci, kterejch mám mnoho, ale nenazvala bych to sbírkou . Co jsme se přestěhovali, letěla většina mýho majetku do popelnice, takže teď mám svý kytky, akvárium, skříňku, matraci, trochu nádobí, koš s oblečenim a dvě malý krabice sentimentů :-D.

Lidi říkaj, že je lepší vyhořet než se stěhovat... ale to je samozřejmě blbost. Když už má člověk pocit, že má moc věcí, je jednoduchá metoda :-p. Normálně převezete to, co považujete za důležitý, a pak požádáte někoho jinýho, aby všechno co zbyde vyházel. Tak. A je uklizeno a nehrozí, že byste se hrabali v krámech a odmítali se s něčim rozloučit :-p.
Jméno: Elemir 9. 6. 2014, 21:51:15 delete
e-mail:
 
Krátce se vrátím ke kompletování sbírky. Je zajímavé, co všechno se na aukcích objeví a jak se prodávající snaží kupující nalákat. Opravdu silným lákadlem jsou Cluebooky, ale ty ve skutečnosti do originálního balení nepatří. Základem pro kompletaci tak zůstává Collectors Guide.

Další zajímavostí je, jak kolikrát vázne komunikace a jak moc je třeba porovnávat nabídky mezi sebou. Včera se mi podařilo získat Mac verzi jedničky, ale součástí balení není manuál, což jsem se dozvěděl až po aukci. Ovšem nic se neděje, cena byla opravdu nízká a manuál je u jedničky podobně jako u dvojky pro všechny verze shodný. Prostě za tu krabičku v perfektním stavu to stálo, oproti kompletní nabídce s horší krabičkou.

Trošku horší je, že to člověka nutí točit se v kruhu a koukat po nabídkách, které už má Vlastně si přestávám dělat iluze o tom, že nějaký originál pack kupuju ... klidně to prostě může být kompilát z vícero balení.

Tipuju, že do 14-ti dnů se mi tu už něco sejde, takže pokud bude zájem, zkusím to postupně vystavovat.
Jméno: Elemir 7. 6. 2014, 21:14:49 delete
e-mail:
 
Mě to celkem zaujalo, zkusit si něco spáchat doma na koleně

Jinak na GOGu je víkendová akce, v nabídce je i Rune (včetně datadisku), za necelé 3 USD.
Jméno: JCMurphy 7. 6. 2014, 01:06:18 delete
e-mail:
 
Bleh... domácí montování
zas tak starej ještě nejsem...
Jméno: Elemir 6. 6. 2014, 23:02:51 delete
e-mail:
 
Zdánlivě odběhnu od tématu ... Slyšel už někdo o GR8BIT. Zvažuju, že bych to možná i zkusil. U starých kousků člověk riskuje problém se suchými kondenzátory, tohle by mohla být docela zajímavá alternativa a zábava na dlouhé zimní večery v jednom.
Jméno: Elemir 6. 6. 2014, 00:22:09 delete
e-mail:
 
Díky Už jsem nad nákupem přemýšlel dlouho, vlastně to začalo před lety nákupem Platinum Edition (MM6-9), ale od ostatního jsem tenkrát nakonec upustil. Dneska je to škoda, protože ta nabídka už není tak velká, ale zase je pravdou, že to obchodování je jednodušší.

Na PS2 verzi MM8 jsem zrovna včera v nabídkách narazil, vůbec jsem netušil, že něco takového existuje. Díky za info o tom začátku.
Jméno: flash 5. 6. 2014, 22:54:32 delete
e-mail:
 
peknej nakup, vždycky oceňuju když ma někdo tyhle sberatelsky choutky, je to fajn.
Jinak k tem konzolovym verzim a rozdilum, kdyby te to zajímalo. Jedna se o MM8 pro playstation 2.Mel jsme moznost ji vyzkoušet a hned na zacatku me prekvapilo ze zacinam v dungeonu kde probiha tutorial a po jeho opusteni jsme se objevil na malem ostruvku odku jsme se lodi dopravil presne tam kde zacina PC verze
Jméno: Elemir 5. 6. 2014, 12:44:11 delete
e-mail:
 
Dneska dorazily krabičky z Německa. Noviny uvnitř byly , ale krom toho i objednaná dvojka v Amiga verzi a čtyřka z německé distribuce. Čtyřka opravdu překvapila, jedná se o krabičku s jinak provedeným předním obrázkem a zadní strana má německé popisky. Obsah včetně manuálu je ovšem v angličtině. Je klasicky dvoudílná a má standarní velikost.

Mapy obecně trpí menším neduhem - v místě největšího počtu překladů jsou různě silně porušené, ale s tím jsem celkem počítal. To by to musel dotyčný býval rovnou po nákupu rozložit a zafixovat. Dvojka je na tom lépe, protože je použit křídový papír. Diskety jsem zatím nezkoušel, mám odpojenou mechaniku. Čekám na svůj postarší PC, který pak vybavím adekvátním hardwarem a Windows 98 SE.

Nic to nemění na faktu, že je to úžasný pocit, když si to člověk před sebou rozloží. Konečně jsem se mohl na mapu Cronu podívat v originální velikosti a v plné ostrosti. Uvidím, možná se jí pokusím nakonec i oskenovat.

Trochu dilema mám ohledně Might and Magic I, sehnat PC verzi se zdá dost velkým oříškem (Amiga verzi dvojky mám záměrně, krom toho ke mě putuje z Ameriky i její PC verze). K dispozici jsou buďto Commodore verze (C64) nebo Apple II verze. Přitom u jedné C64 jsem narazil na štítek s popisem IBM Compatible Pak tomu má člověk věřit. Pravděpodobně rozhodne stav krabičky a v budoucnu se pokusím získat i PC verzi.

Rozhodně, tedy alespoň zatím , nemám v úmyslu kupovat všechny vyšlé verze. Je toho opravdu hodně a zas takovému nadšení bych asi nepropadl a poměrně těžko bych obhajoval i finanční stránku věci. Narazil jsem třeba na řadu japonských verzí pro konzole a dokonce na verzi pro systém MSX2. Dost toho Majk popsal v Corakových zápiscích. Spíš bych to omezil na ty verze, které se od sebe liší i průběhem hry.
Jméno: Yuyana 4. 6. 2014, 13:04:25 delete
e-mail:
 
Au. No, to je docela síla. Je dobře, že jsi se dal dohromady, navzdory hloupejm doktorům.
Jméno: JCMurphy 4. 6. 2014, 12:40:44 delete
e-mail:
 
v srpnu jsme měli v Polsku týdenní vystoupení na hradě Chojnik na Jelení hoře... byli jsme tam my a pražáci a pak někdo dostal nápad, že by se na konci mohlo na někoho střílet, ten by spadl, odnesl by se, pak by byla hromadná bitka a konec...
a protože jsem byl v tu chvíli nejlehčí člověk, tak jsem tam šel já... úplně bezproblémová věc, kterou jsem cca 10x před tím přežil a nic se mi nestalo, jenže v tu chvíli tam měli zpečenej papír a z 8 metrů mi to rozflákalo hlavu (8cm dovnitř nad levým okem)pak si cca měsíc nepamatuju skoro nic.. no v Polsku byli doktoři úplně blbí, protože mě tam měli 3 dny bez operace a pak mě vezl vrtulník do Brněnské nemocnice, kde mi udělali základní testy a rychle na sál, kde jsem prý byl cca 3 hodiny.. no tak jsem si tam doležel ty dva měsíce s dalšíma dvěma operacema, pak jsem šel dom, jenže za 5 týdnů jsem necítil levou stranu těla, a tak zase zpátky na další 2 operace

mám prostě 3 jizvy na hlavě, levý obočí vyskočený nahoru a skoro 3 měsíce v nemocnici... 2x mi vyholili vlasy a už to bude rok co jsem naposled šermoval
podle doktorů je celkem zázrak, že jsem se z toho takhle vylízal, ale stejně tam letos pojedu znova abych se těch kreténů mohl zeptat přímo...
Jméno: Yuyana 4. 6. 2014, 11:18:43 delete
e-mail:
 
Já nehty pěkně předmáčim a beru to klasickejma nůžkama na papír :-D. Žádný potíže a žádný třepení, jako když to člověk šmidlá těma kleštičkama nebo nůžkama na nehty :-p. + mám o dvě čísla větší boty, takže si můžu dovolit na nehty na nohou kašlat :-D. Ou jee.

Nechodit k doktorovi na poslední návštěvu je takovej zvyk, že to musej vědět a předepisovat jí navíc, jsem si tím jistá :-D.


Houfnice? Tady došlo k nějakýmu atentátu?? Proboha.
Jméno: JCMurphy 3. 6. 2014, 23:17:50 delete
e-mail:
 
A když jsme u toho.. dneska mi přišel dopis od policie... zjistili, že ta houfnice byla údajně ok a v podstatě jsem z toho vyčetl to, že se jim s tím nechtělo párat (přestože to řešili několik měsíců). Ale je tam teda napsaný, že za to můžou z nedbalosti ti dva blbci věku 18 a 19 let. Je sice hezký, že jsme všichni tři Janové, ale když jsem jak blbec ležel polomrtvej skoro 3 měsíce v nemocnici, tak *************
Jméno: JCMurphy 3. 6. 2014, 23:04:48 delete
e-mail:
 
Ten palec byl zanícenej a to se prostě stává... protože na stříhání používám takový ty cvakací kleštičky, který mám na klíčích, tak to jednou za pár let prostě nevychytám
no co jsem se dneska díval na převazování, tak mám cca čtvrtinu/pětinu nehtu ufiknutou.. chtějí abych tam ve čtvrtek zase jel, ale hodím na to bobek.. matka měla stejnej problém a taky ji tam napotřetí nikdo neviděl

jinak když těď tak nějak přemýšlím nad M&M X, tak bych to viděl na tanečníka meče, zvěda, arcidruida a šamana... to by mělo jít, ne?
Jméno: Elemir 3. 6. 2014, 16:29:39 delete
e-mail:
 
Já si vždycky u těch úrazů vzpomenu na různé řezné rány, co se mi kdy staly. Od broušení kosy až po spadlý lustr. Táta třeba přišel v práci o část ukazováčku a je to prostě znát. Harmonika se nakonec prodala apod.
Jméno: Ivo 3. 6. 2014, 14:22:52 delete
e-mail:
 
Na prsty si dávejte velký pozor . Když o nějaký přijdete je to špatný. A nedají vám ani zps ku.
A špatně se hledá práce
Jméno: Elemir 3. 6. 2014, 08:55:03 delete
e-mail:
 


Takhle se schválně mrzačit, abys nemusel na zkoušky ... Na prsty si dávám docela bacha, tyhle chirurgický zákroky nemám zrovna rád a zatím se mi daří se jim úspěšně vyhýbat.
Jméno: JCMurphy 2. 6. 2014, 22:21:17 delete
e-mail:
 
tss.. taky se teda pochlubím... dneska ve tři hodiny odpoledne jsem po cca měsíci epického zánětu palce zajel na 2,5km vzdálenou chirurgii :P ani mě to tak nesralo, jenže před pár dny mi na něj schválně dupl kozlík, předevčírem koza a má matka byla taky nějak moc blízko a 105 kilový závaží bych už nepřežil... je to protivná bolest a nohu mám obvázanou celou.. zítra si tam zajedu znova kvůli převazu a teď se i podívám jestli z toho nehtu něco zbylo (na tyhle zákroky mám schválně zavřený oči )
Jméno: Elemir 2. 6. 2014, 21:58:55 delete
e-mail:
 
Mno, napadlo mě to
Jméno: Adam23 2. 6. 2014, 21:41:30 delete
e-mail:
 
To chceš vykoupit celý Aukro a Ebay?
Jméno: Elemir 1. 6. 2014, 20:32:54 delete
e-mail:
 
Tak mě nějak popadla sběratelská mánie a rozhodl jsem se zkompletovat menší sbírku Might and Magic. Zatím nic moc, ale finančně to znát už je Ono to navenek vypadá dobře, ale velká část výdajů padne na poštovné. Jakmile je to z Ameriky, tak to stojí kolikrát za to.

Dneska jsem třeba narazil na Crusaders of M&M. Prima příhozy (eBay), jenomže pak se člověk koukne doleji a tam je přes 2200,- za poštovné. V první fázi jsem si vyhradil limit, kdy bych rád zkompletoval základ a pak si to chci rozložit do více měsíců. Přeci jen si říkám, když už za to chci utrácet, tak nemusím brát hned první nabídku.

Asi bych si s GOG verzemi vystačil, ale rád bych tu nějaký ten kus historie vlastnil i fyzicky

Edit 1: Tak první balíček už je na cestě ... doufám, že nedorazí krabice plná novin :D

Edit 2: Druhý na cestě a pravděpodobně je v přípravě i expedice z německa. Musím říci, že řada lidí na Aukru se má ještě hodně co učit.

Edit 3: Opravdu, z Německa už je to taky na cestě, vyjma jedné objednávky. Prodávající mi vrátil zpět část poštovného (6 EUR). Hezký přístup k zákazníkovi. Ostatně, věděli jste, že v Německu vyšla pětka s německou krabicí, ale v původním anglickém znění? Já taky ne :)

Edit 4: Vím, dneska jsem ukecanější, než-li obvykle, ale kde jinde si asi tak mám o něčem podobném popovídat? :D Během toho kompletování jsem dospěl k názoru, že jsem jaksi podcenil samotné Corakovy zápisky. Dneska už mi moc času na klasickou tvorbu nezbývá, o to více mě překvapuje, že jsem formát mediaWiki vynechával ... vlastně můžu slíbit, že to v nejbližších dnech zkusím změnit. UESP z toho asi nebude, ale kdo ví ... ? :D