Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Elemir 26. 6. 2014, 17:57:04 delete
e-mail:
 
Ano, částkou to vychází na vyrovnání daně z ceny zboží + dopravy. Akorát na balíku je přímo uvedeno "Vyclívka" a nálepka Vybrat CLO.
Jméno: Adam23 26. 6. 2014, 17:30:45 delete
e-mail:
 
To nebylo clo ale DPH, ne?
Jméno: Elemir 26. 6. 2014, 16:10:38 delete
e-mail:
 
Na GOG.com opět běží následujících 22 hodin Might & Magic RPG Classics, sleva 75%
Jméno: Elemir 25. 6. 2014, 10:20:15 delete
e-mail:
 
Celní řízení mám úspěšně za sebou. K mému vydařenému obchodu jsem připlatil "přirážku" 445 Kč Ale jo, stálo to za to. Balení Might and Magic III, na které se to vztahuje byla opravdu trefa do černého. Je to ve výborném stavu a s řadou doplňků, jak bývavalo zvykem ke hrám přibalovat (dotazníky, produktový katalog apod.). I když je také pravdou, že zrovna trojka se shání asi nejlépe. Pokud tedy člověk nepase zrovna po Amiga verzi.

Každopádně jsem pak zjistil, že se docela vyplatí koukat i po těch prodávajících, co mají v popisku připravenou kolonku import charges (pro země mimo EU). To je totiž to vyrovnání daně a co jsem zatím zažil, padá to na hrb přímo dopravní společnosti, která si to sama vykalkuluje (odvíjí se to samozřejmě od ceny zboží, u aukce se to dopočítává tedy až podle finálního příhozu). Ona ta doprava je sice dražší, ale ve výsledku to je jistější a minimálně stále o cca 200 Kč levnější, než po vyměření Cla (doplatek poště).

Většinou to pak dorazí jako International Priority Shipping, za čímž se skrývá GLS aneb autodoprava. Z Ameriky do Německa a odtud k nám do Humpolce k rozvážce. Ovšem vše lze perfektně sledovat a během cca 14-ti dnů je to tu. Nevýhoda je, že ke mě dojedou až k večeru, takže včera už jsem si pomalu vymýšlel výmluvu, proč jsem na noční nedorazil včas
Jméno: Yuyana 23. 6. 2014, 17:21:54 delete
e-mail:
 
Hehe, jo, zkusim, samozřejmě. Já hledala vyloženě RPGčko (chtěla jsem zkusit něco novýho) a tohle mi přišlo na pohled zajímavý. I když jsem teda pozdě přišla na to, že to neni zrovna moc RPG :-D. Jedničku mi nenabídli . Vlastně mi až po prvnim dnu hraní došlo, že je to dvojka .

Každopádně jsem odložila rychlopalnou zbraň a už to zas mydlim ručně. Teď procházim starý lokace a hledám, kde použít nový ability .
Jméno: flash 23. 6. 2014, 16:18:10 delete
e-mail:
 
Yuy-pak zkus i první dil Darksiders, nemá tak silny rpg prvky ale je taky dobrej
Jméno: Yuyana 22. 6. 2014, 22:20:32 delete
e-mail:
 
Já tu stále ještě hraju Dakrsiders 2, ale už to neni Tombraider s Legacy of Kain, momentálně je to Serious Sam s Resident Evilem :-D. Vážně, pokud si chcete něco zahrát a nenapadá vás žádnej žánr, zkuste tohle, to má všechno. Autoři vzali bojový hry, střílečky, RPGčka, skákačky, a Bůh ví co ještě, a udělali jednu velkou kouli. No, a teď mě omluvte, musim se pomocí toho rotačáku, co mi věnovali andělé, prostřílet přes další armády ghůlu.
Jméno: Elemir 22. 6. 2014, 19:47:10 delete
e-mail:
 
Pokud by to někdo i přes dvojí announcement nezaregistroval ... MMX je u konce, žádný support, žádné další DLC, takže kdo s nákupem váhal a čekal na vyladěnou verzi, tak nečekejte. Už se jí nedočkáte.
Jméno: Elemir 21. 6. 2014, 16:57:42 delete
e-mail:
 
Před chvilkou jsem zrovna odkaz na ten článek zahlídl, viz Díky OpenXcom v1.0 spustíte vylepšený XCOM na libovolném moderním hardwaru. Hru jako takovou si vybavuju už jen matně. Chvilku jsem jí hrál, ale to už je halda let.
Jméno: Ivo 21. 6. 2014, 16:15:16 delete
e-mail:
 
No v týdnu sem našel článek ve kterém spali o projektu openxcom .
Ve kterém vydaly úpravy pro starý díl Ufo xcom ,aby šel hrát na nových pc.
Jestli si tu někdo vzpomene na tak starou hru.
I když je to spíš strategie.
Jméno: Elemir 21. 6. 2014, 10:19:49 delete
e-mail:
 
Samozřejmě, že mám radost Ani to nebudu rozbalovat. Uvnitř bude beztak jen manuál a CD. Hrát to taky určitě nebudu, koukal jsem na nějaká videa a asi by mě to ani nijak nenadchlo.

Zajímavý byl taky včerejší dopis, jeden balíček mi zadrželi celníci, takže jsem musel poslat veškeré doklady k nákupu. Jsem zvědav, co si k tomu doúčtují oni a co pošta, která to bude za mě vyřizovat. Naštěstí to neměli potřebu otevírat. Asi se mi to stane ještě vícekrát.

Pracovní vytížení ani ne, o víkendu budu mít plno času, ale pořád mě to nutí dělat něco jiného Mám tu teď na chodbě svůj starý počítač, takže se ho chystám vyčistit a osadit patřičnými dobovými doplňky. Ještě bych rád dokončil tu Rune Classic, ale k tomu si nejprve musím uvolnit místo na notebooku. A pak se uvidí. Zakoupil jsem zase plno věcí na GOGu, tak uvidím, zda-li padne volba na něco z toho. Koukám, že za chvilku tam znovu naskočí Omicron, ten mě docela zaujal ... Jenomže jak se znám, tak zas rozehraju nějakou ze svých oblíbených Což mě napadá, že jsem pořád nedokončil druhý datadisk k NWN 2.
Jméno: Yuyana 20. 6. 2014, 18:01:01 delete
e-mail:
 
Copak, pracovní vytížení? Já mám teď konečně času dost. Akorát už jsem to musela vypnout, je to na mě strašně těžký :-D. Já na tyhle bojový hry moc nejsem, je to můj největší antitalent. Střílečky obvykle nějak dávám, ale tohle... Mám sklony panikařit a zuřivě mačkat jedno tlačítko :-D. Každopádně jsem v poslední třetině a teď tak nějak dovyžírám vedlejší questy, abych si oddechla :-D. Mohla bych si stáhnout obtížnost... ale ne, kecám, nemohla, já přeci na nejlehčí nehraju :-D.

Pěkně, pěkně, věřim, že jako sběratel z toho máš radost .
Jméno: Elemir 19. 6. 2014, 22:53:25 delete
e-mail:
 
Koukal jsem na to a přišlo mi to zajímavé. Opravdu big kladivo, to mám rád Rád bych si taky konečně něco v klidu zahrál, ale asi si budu muset ještě počkat.

Mimochodem, dneska mi dorazilo factory sealed balení Legends of Might and Magic
Jméno: Yuyana 17. 6. 2014, 18:23:29 delete
e-mail:
 
Tak tu hraju Darksiders 2. Auuu, někdo vzal Legacy of Kain, Tomb Ridera a ... a koňský pólo? Hehe, každopádně se to hraje dobře, koník je velmi milej a dobře se u toho odpočívá.
Jméno: Elemir 16. 6. 2014, 18:38:44 delete
e-mail:
 
Might and Magic I v PC verzi je doma Překvapila mě velikost krabičky, není to sice Big Box, ale má tak 3/4 jeho velikosti. Překvapila i mapa, čekal jsem něco většího. Samozřejmě nechybí upozornění, že krabička apod. je vzata z Apple II verze (to samé je i u MM II).

Má to 5,25 DD diskety, takže si nejsem moc jist, jestli to moje 5,25 mechanika nakonec vůbec pobere. Pamatuju si na nějaké nekompatibility, ale je to už halda let. Jedna z disket má "plný" obal, nelze na ní tedy bez úpravy zapisovat. Druhá má výřez pro signalizaci zápisu přelepenou. Tipuju, že tohle bylo určeno pro případ, kdy se hra neinstalovala, ale hrála se přímo z diskety a save se ukládaly také na disketu, případně něco na ten způsob.

Z Ameriky mi ještě putuje PC verze dvojky na 5,25 disketách, tak jsem zvědav na ně. Tam je pro změnu uvedena kompatibilita s IBM/Tandy, což mě nakonec donutilo podívat se, co to Tandy je. Takže jsem zas o kousek vzdělanější.

Obecně je docela škoda, že dost řada zajímavých nabídek je pro ČR "bloklá", takže to asi nakupují němci a spol. a ty to pak vystavují už pod svými účty. V principu si totiž jen málokdy pomůžu, když to vemu od někoho z Evropy. Přijde mi, že v US se každý snad snaží vydělávat hlavně na poštovném a v Evropě to pro změnu osolí na ceně balení samotného. Vyjde to nakonec +/- stejně. Výhoda u Ameriky je ovšem v tom, že ne vše vám celníci proclí, takže pak z toho není třeba odvést vyrovnání na DPH. Ale je to samozřejmě risk a počítám, že mi to někde nevyjde.
Jméno: Elemir 16. 6. 2014, 00:44:12 delete
e-mail:
 
Je fakt, že s tím větráním je to blbé. Obzvlášt jak mám parapety osázené kytkama, tak je tam ještě víc mokro, ale jinak to celkem jde.

V knihovně už jsem nebyl hodně dlouho, poslední návštěvy jsem si vždycky jen něco půjčil a ani to nečetl. Ty zajímavěší kousky jsem proto začal spíše shánět po antikvariátech. K tomu skoro rok odebírám 100+1, ovšem zatím jsem přečtl všehovšudy 2 čísla

Já rozehrál před pár dny Rune v Classic verzi, beru to jako UT po kouskách. Nakonec mě však zastavila zaseklá animace, ale to už jsem byl kousek před koncem, takže pochybuju, že by mě na tom ještě něco překvapilo. Má to pár odlišností od původní verze, ale spíše k horšímu (některé mapy chybí, některé mají upravený design, je mírně rozšířený bestiář). Jinak jsem včera zakoupil komplet Age of Wonders (1+2) a asi se na něj vrhnu.

Přes půl směny za mnou, tak snad už po mě dneska nebudou nic moc chtít Koukám, že sis taky ty noční oblíbila
Jméno: Yuyana 15. 6. 2014, 18:50:02 delete
e-mail:
 
To víš, paneláky bejvávaly suchý, když jsem byla malá :-D. Teď jsou všude plastový okna a metrový zateplení a když pár dní nejsem přes den doma abych větrala, tak už je na zdi bazén :-p. Zjistila jsem, že je na to super nastříkat si zeď savem. Pak totiž člověk větrá tak intenzivně, že má krásně sucho :-D.

Vždycky si vzpomenu na obrovský knihovny, co mívala moje teta. Už je to velmi dávno a čert ví, co s nima udělala, ale byly velmi impozantní . Já měla ke knížkám vždycky posvátnou úctu... hmm, já měla vždycky posvátnou úctu ke všemu, nikdy jsem nebyla ničitel :-D. V městský knihovně mě znali tak dobře, že mě poznali i po několika letech, kdy jsem tam nebyla, protože jsem se odstěhovala :-p. Taktéž mě nedávno ve Futuru zastavila jakási žena, ze který se vyklubala prodavačka v knihkupectví, kam jsem si na intru chodila pro knížky od Pratchetta :-D. Já byla neskutečnej knihomol... Teď vemu knížku do ruky málo kdy. Ne že bych nečetla, to se říct nedá, ale vybíjim si svůj fanatismus jinde .

Aaaa, už zas hraju Thiefa. Možná konečně rozchodim dvojku. Když jsem jí nainstalovala poprvé, tak normálně běhala, ale já se rozhodla to odložit a dohrát trojku první. A pak už to nešlo :-D. Ale budou mi chybět některý prvky ze čtyřky, to skákání od stropu jsem si prostě zamilovala :-p. Nu což, starší díly maj jiný plusy.

Tak a teď přestanu spamovat a půjdu něco dělat... když už jsem jako v práci, že jo :-p.
Jméno: Elemir 15. 6. 2014, 05:17:30 delete
e-mail:
 
U nás je naštěstí stálé sucho ... tedy vyjma případu, že by nás někdo vytopil
Jméno: Yuyana 15. 6. 2014, 00:35:57 delete
e-mail:
 
Hehe, já to měla s knížkama krátký... z části jsem tak nějak "vyrostla" (nebyly to dětský knížky, ale špatný knížky :-p) a zbytek chytnul ve vlhkym bytě plíseň. Zbylo pár tuctů, který zůstávaj, i když je raději neočichávám :-D. Joo, plíseň, ta potěší.
Jméno: Elemir 14. 6. 2014, 23:58:32 delete
e-mail:
 
Včera jsem lehce sumarizoval a dneska bych si to možná i rozmyslel Ale zase si říkám, že toho, co bych chtěl vlastnit, není zas tolik. Teď jde jen o to, udržet se na uzdě a složit opravdu jen ten základ. A pak to případně průběžně doplňovat, protože ty nabídky tu budou ještě hodně dlouho.

Svojí krabici jsem míval také, ale už se toho mnoho nedochovalo Jak se postupně hromadily jiné věci, tak u mě taky část věcí padla za oběť úklidu. Z mojí sbírky kamenů zůstal snad jediný exemplář a to ještě ani ne můj vlastní nález. Pivní tácek mám jen jeden druh, ale hned v několika exemplářích. O něco lépe je na tom moje krabice s laboratorním náčiním.

Nejrozsáhlejší je u mě knihovna, protože knihy jsou jediná věc, které se nezbavuju. Dokonce ani IT literatury. Takže tu mám stále třeba i podrobnou příručku k Delphi 4, byť ta už nebyla příliš aktuální ani v době, kdy jsem jí získal Pak jsem tu třeba podobným způsobem jako u M&M skládal pomologickou literaturu.