Might and Magic I v PC verzi je doma Překvapila mě velikost krabičky, není to sice Big Box, ale má tak 3/4 jeho velikosti. Překvapila i mapa, čekal jsem něco většího. Samozřejmě nechybí upozornění, že krabička apod. je vzata z Apple II verze (to samé je i u MM II).
Má to 5,25 DD diskety, takže si nejsem moc jist, jestli to moje 5,25 mechanika nakonec vůbec pobere. Pamatuju si na nějaké nekompatibility, ale je to už halda let. Jedna z disket má "plný" obal, nelze na ní tedy bez úpravy zapisovat. Druhá má výřez pro signalizaci zápisu přelepenou. Tipuju, že tohle bylo určeno pro případ, kdy se hra neinstalovala, ale hrála se přímo z diskety a save se ukládaly také na disketu, případně něco na ten způsob.
Z Ameriky mi ještě putuje PC verze dvojky na 5,25 disketách, tak jsem zvědav na ně. Tam je pro změnu uvedena kompatibilita s IBM/Tandy, což mě nakonec donutilo podívat se, co to Tandy je. Takže jsem zas o kousek vzdělanější.
Obecně je docela škoda, že dost řada zajímavých nabídek je pro ČR "bloklá", takže to asi nakupují němci a spol. a ty to pak vystavují už pod svými účty. V principu si totiž jen málokdy pomůžu, když to vemu od někoho z Evropy. Přijde mi, že v US se každý snad snaží vydělávat hlavně na poštovném a v Evropě to pro změnu osolí na ceně balení samotného. Vyjde to nakonec +/- stejně. Výhoda u Ameriky je ovšem v tom, že ne vše vám celníci proclí, takže pak z toho není třeba odvést vyrovnání na DPH. Ale je to samozřejmě risk a počítám, že mi to někde nevyjde. |