Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: Yuyana 2. 7. 2014, 00:10:13 delete
e-mail:
 
Já mela... omen? a ještě atlas loot. Tim to asi haslo :-D. Kdyby bylo na mě, tak jsou addony komplet zakázaný :-D. Lidi to bez toho neuměj hrát. Před.. dávnou dobou jsem byla hero s nějakym protect palou, a jelikož jsem byla druid, požádala jsem ho, aby si ze sebe stahoval tu disease, protože byla fuška to přehealovat. A on na to že nemá zapnutej healbot. Kdyby se mi to stalo jednou... ale lidi jsou závislý na addonecha ani nevěděj, jak ta hra vypadá.

Já přeci neříkám, že na ty mobky nemůžu útočit, jen mi ta obří kráva vadí, protože jí mám přes polovinu monitoru :-D. Je to neestetický. Fakt je, že gnóm/tank je snad ještě horší. To jsem viděla jednou. To zas nevíš, kde stojí tank :-D. Prostě můj paladin má přesně tu správnou velikost.
Jméno: JCMurphy 1. 7. 2014, 23:11:01 delete
e-mail:
 
V Neverwinterovi to s jedním žoldákem tak nějak šlo, ale když jsem byl pán smrti se žoldákem, netopýrem a ještě potvorou z povolání, tak to zkazí náladu

WoW je nejlepší v té hromadě addonů a možnostma s nastavením.. já měl jenom těch addonů cca 10 a když si nastavíš aby se u nepřátel ukazovaly health bary a nejlíp ještě s jinou barvou podle povolání, tak je mi úplně fuk, že na někoho nevidím, když jenom stačí kliknout na health bar
Jméno: Yuyana 1. 7. 2014, 22:19:10 delete
e-mail:
 
Jo, zrzeček žere 20% expů. Ale zvedá mi damage o víc jak 100% :-D. Tomu já říkám výhodnej obchod.

Za taureny já nehrála. A nesnášim, když tankujou taurení warrové, protože přes ně nevidim na mobky :-p. U druida se ten tauren snese, zvlášť když neni na výběr jiná rasa, že :-D.
Jméno: JCMurphy 1. 7. 2014, 00:26:20 delete
e-mail:
 
Když jsem pak v NwN zjistil, že jakákoliv postava, která má ve tvé partě obrázek na pravé straně užírá 20% celkovejch expů, tak jsem nějak přehodnotil svůj styl hraní... a to byla právě ta doba, kdy se zrodil můj druid/shapeshifter prototyp Shael Ravenhair

ve wowku jsem zase začínal za taurenskýho chlapa, druida, ale na lvl cca 23 jsem nějak přešel k alianci a tam jsem měl draeneiku shadow priesta ty rohy a ocas byly k těm róbám skvělej doplňek a když jsem si vypl zobrazování (nelogicky debilně zobrazenýho) pláště, tak to byla pecka
hrál jsem na Anthorii když tam ještě byl wotlk a skončil jsem nějak před nástupem wrathfull sezóny.. na pvp jsem byl jeden z nejlepších, jenže tam těch lidí moc nehraje... na 2v2 jsem byl v nelogickým týmu s hunterem a když se dařilo, tak jsme byli schopní porazit kohokoliv..
Jméno: Yuyana 30. 6. 2014, 22:57:47 delete
e-mail:
 
Obávám se, že máme dvě základní skupiny. Skupina A si do postavy promítá sebe (respektive jakejsi ideál sebe) a vybere si nasvalenýho borce se sekerou jako vrata a skupina B si vybere ženskou, protože se jim to z nějakýho důvodu líbí. Já když ty žeský postavy pak vidim, tak na mě padá taková deprese a nechuť komunikovat s ostatníma lidma :-D.
...
...
Jo, jo, zrzavej maník. Valen. Růžky a ocásek jsou prostě sexy. Schopnost naporcovat nepřátele dřív, než ta drowí dáma vykouzlí svoje první kouzlo je taky sexy :-D. Dobrá kosa na nepřátele. Lepší zabiják než moje postava :-D. Říkala jsem si, kdo je tam vlastně doprovod :-D.
...
Já nemám upíry ráda. Uvědomuju si, že jsem v dnešní době asi v těžký menšině, ale mě chodící mrtvoly vždycky připadaly nechutný. A romance s upírem?? Dnešní mládež ná nějaký vážný problémy.

Hrála jsem Redemption. Jen začátek. Moje nechuť k upírům mě dohnala relativně brzy. Navíc nemám ráda, když mi cpou do party obludy... a pak mi je ještě navíc bez mýho souhlasu berou. Bratr to dobrál několikrát.
Jméno: JCMurphy 30. 6. 2014, 13:51:14 delete
e-mail:
 
Redemption jsem vyjímečně dohrál, ale zas tak dobrá hra mi to nepřišlo.. hezkej pohled na partu upírů, ale to bylo asi tak všechno...

Takovej Bloodlines je geniální mix rpgčka, adventury a upírskýho řezání nepřátel.. už jenom ta možnost zvolit si pohlaví, klan a dovednosti.. já hrál za gangrela (hlavně protože při tvorbě postavy ten chlap jako jedinej nestál, ale dřepěl u země )paradoxně přestože to byla hooodně dobrá hra, tak jsem ji nedohrál... skončil jsem tak nějak v poslední kapitole
Jméno: Elemir 30. 6. 2014, 09:57:34 delete
e-mail:
 
Mám tu připravený Bloodlines, Redemption už byl v té době nesehnatelný. Už i Bloodlines byl nějak ve výprodeji. Hlavně to budu muset taky ještě najít

Podtemno v NWN mě třeba v tomhle dost překvapilo, protože celý ten tábor je plný různě zlých postav, jen ta jejich šéfka je dobrého přesvědčení. Tím zrzavým maníkem myslíš toho thieflinga? Ale tak zase to tomu mojemu paladinovi alespoň s drowkou vyšlo, lady Aribet mě vždycky na konci zradila

Jak psal JCMurphy, tak taky dost často to dělím podle povolání. Magie spíše do rukou ženy, u kleriků je to 50/50, podle toho, jestli jsem sám klerikem nebo ne. U bojových jsou to pak hraničářky s lukem. Orčí válečnice by asi byla dobrá, jenomže já k těm orkům nemám moc vztah ... a do toho všeho pak Caneghem nacpal orky i do MM IX

V onlajnovkách nemám přehled, ale někde jsem četl, že dnešní mladší generace preferuje ženské charaktery. Čím spořeji oděné, tím lépe V tomhle se mi vždycky líbili východní grafici (Asie a spol.), protože je to často právě jejich představa ideálu ženy, který se objevuje. Teda vlastně mě na tom vždycky překvapilo, jak si asiati představují západní ideál krásy. Nějak si třeba nevybavuju, že bych jentak někde viděl "čistokrevnou" japonku nebo korejku. Vždycky mi ty ženské přijdou jako míšenky.

Jinak já už si taky jen těžko můžu do postavy přesouvat část sebe. Od té doby, co jsem před 2 lety kopal vodu, tak jsem si hnul se zádama, z levé ruky mi občas něco vypadne, protože mi v určitém úhlu a dni z ničeho nic povolí svaly apod. ...
Jméno: Yuyana 30. 6. 2014, 02:14:11 delete
e-mail:
 
Já si nemyslim, že většina chlapů to tak má. To vidim v online hrách, spousta... samčích lidí všech věkovejch kategorií hraje za chlapy. Vlastně nemám mezi známejma žádnýho, kterej by měl jako hlavní postavu ženskou. Stejně tak všechny moje kamarádky naopak hrajou za ženský. I já plánovala ženskou, když jsem tenkrát chtěla hrát wowko. Ale au, pak jsem viděla, jak ty postavy vypadaj, jakej maj dabing... a ty animace... a hnus. Už nikdy.

Chlapi jsou většinou skutečně estetičtější a teď, co autoři přišli na to, že romance nemusej bejt pouze heterosexuální, jsem svobodná hrát za co chci bez omezení :-D. Ou jej. Budoucnost je růžová. Ehhh. To nebyla žádná narážka :-D.

Vážně, chlap vypadá normálně. Nemá podpatky, divný vykrajovaný oblečení a obří... prsa :-D. Já chci samičku jako jsem já. Takovou, která je praktická a jde jí i o jiný věci, než vypadat přitažlivě pro samečky. Stejně. Všechny zvířata věděj, že ten, co se musí snažit a bejt přitažlivej je sameček :-D.
...
Já souhlasim s tim, že chlap obvykle vypadá jako válečník líp než ženská. Pokud to ovšem neni hubeňoučkej elfík. V Dragon Age 2 to trošku popletli, že? :-D. Ale Aveline vypadá slušně, je kvalitně opancéřovaná a je to jedna z mála ženskejch, za který se můj Hawke s Andersem nestyděj schovávat :-D.
...
...
Dělala jsem test na barvocit a přišla jsem na to, že vidim barvy :-D. Fascinující. Teď jdu hrát Thiefa. Dvojku. Konečně to funguje a já jsem šťastná. Teď si jen zvyknout na starýho Gareta, kterej je o 300% schopnější než ten novej.
Jméno: JCMurphy 30. 6. 2014, 01:03:27 delete
e-mail:
 
Já mám zase nějaký divný nutkání hrávat za ženský charaktery... někde jsem ale četl, že většina chlapů to takhle má (a proto mám takový divný pravidlo považovat všechny ostatní hráče za chlapy)... ty modely mi prostě přijdou lepší

na druhou stranu mi zase ženský víc sedijou k magickejm povoláním a chlapi spíš na ty brutálnější takže ne že bych za ně nerad hrál, ale co se týče sólo hry tak tam budu vždycky mág, nebo něco podobnýho, protože když jsem to zkoušel nablízko, tak mi každej natrhl gatě
Jméno: Yuyana 29. 6. 2014, 22:24:08 delete
e-mail:
 
Tak pro mě romance nikdy problém nebyly, prostě jsem je nevyužívala :-D. Nijak zvlášť mi to nechybělo, i když jsem jednou zkusila založit ženskou, dát jí mužskej hlas a nacheatovat pásek na změnu pohlaví :-D. Můj mozek to nevzal, moc dobře věděl, že je to ve skutečnosti ženská :-D.
...
Já věřim, že ta drowka je zákonně zlá jen proto, že je assassin, a hra neumožňuje hodný assassiny. Fakt bych jí to netipla. Na druhou stranu ten zrzavej maník taky nepůsobí jako chaotický dobro, s jeho "já jim nevěřim, pojďme je podřezat" :-p. Ale teda, pche. Chlap s nim nemůže randit... ale nějaká šeredná půlorkyně nebo kdo ví co jinýho jo? :-D Má zajímavej vkus, chlapec.
...
No ten díl co jsem hrála já byl zrovna za chlapa :-D. Jakej čeká tebe?
...

...
V mm6 používám (jak už jsem řekla) tři ženy. Nejsou dokonalý, ale jejich mužská konkurence... au.

V mm7 jedu 50 na 50. A půlka party jsou goblini, což je podle mě docela vypovídající fakt :-D. Aneb jediná hra, kde nejsem ochotná hrát za elfy.

V mm8 používám tradičně licha/lišku a 4 draky, protože z těch ksichtů si člověk nevybere :-D. Taky jsem jednou hrála za toho plešatýho lučištníka... po té, co všechny jeho portréty projely photoshopem (aby se mu během různejch výrazů přestala měnit velikost hlavy :-D, tvar tetování, celkovej tvar obličeje... :-D).

Prostě nejmenší zlo, jak jsem psala .
Jméno: JCMurphy 29. 6. 2014, 21:59:26 delete
e-mail:
 
Já mám zase nějaký divný nutkání hrávat za ženský charaktery... někde jsem ale četl, že většina chlapů to takhle má (a proto mám takový divný pravidlo považovat všechny ostatní hráče za chlapy)... ty modely mi prostě přijdou lepší

na druhou stranu mi zase ženský víc sedijou k magickejm povoláním a chlapi spíš na ty brutálnější takže ne že bych za ně nerad hrál, ale co se týče sólo hry tak tam budu vždycky mág, nebo něco podobnýho, protože když jsem to zkoušel nablízko, tak mi každej natrhl gatě
Jméno: Elemir 29. 6. 2014, 21:44:01 delete
e-mail:
 
Zaklínač jednička je zábavný spíš až po tom začátku. Ono to má takový pomalý rozjezd. Úvod je v podstatě tutorial a seznámení s některými charaktery. Terpve pak to začne být zajímavé. Nějak jsem to tehdy na GOGu koupil, abych si teda jó řekl, že jsem to alespoň zkusil, ovšem ono mě to nakonec k tý klávesnici doslova přikovalo.

V šestce ženské charaktery taky mívám, ale nevím proč, v sedmičce mi to přijde "více na místě". Asi to bude tím, že z mého pohledu v dobách studentských, jsem si ty ženy představoval trochu jinak Holt člověk stárne ...
Jméno: Adam23 29. 6. 2014, 21:25:48 delete
e-mail:
 
Ad hraní za ženský: za ně hraju jen v MM6. Jedna má hlas jak vychlastaná a vyhulená ježibaba a další jako bordelmamá z East Endu
Jméno: Adam23 29. 6. 2014, 20:38:17 delete
e-mail:
 
Ja Zaklinace pred lety? koupil na GOGu, teda jednicku a prvnich pet minut me teda zatim odradilo.
Jméno: Elemir 29. 6. 2014, 20:36:12 delete
e-mail:
 
Romance jsou právě problém, proto ty ženské charaktery moc neberu. V BG jsem snad do dvojky nikdy s ženským charakterem nevstoupil. V téhle souvislosti mě právě napadlo, proč mám NWN celkem v oblibě - no protože v SoU si můj paladin s přehledem nabrnkl zákoně zlou drowku

Ani v sérii TES jsem ženský charakter nezkoušel. Přišlo mi to docela divné, proto asi ten můj bretonec vypadá jako neandertálec ... prostě RPG hrdina nemůže být mazánek s dívčí tváří a vyholeným hrudníkem

Ale je pravdou, že na mé hraničářky z BG a NWN rád vzpomínám. Pokud si dobře vybavuju, tak Vampire Masquerade je taky za ženský charakter (?), ale to mě teprve čeká.
Jméno: Yuyana 29. 6. 2014, 15:42:42 delete
e-mail:
 
Souhlasim s tim, že je to opravdu takový... těžce chlapácký. Možná proto z toho mám osipky a vy ne :-D. Na druhou stranu z věcí zaměřenejch na ženy mám osipky ještě víc.

Tady nejde vůbec o ženský charaktery. Ty já k hraní nepotřebuju. Rozhodně se necítim diskriminovaná, když nejsou k dispozici. V některejch hrách by ani volba nebyla logická. Zaklínač neni ani první ani poslední hra, která je dělaná pro konkrétní postavu se zcela konkrétnim pohlavim :-p.

Pokud si volim u postavy pohlaví... 90% času je to chlap (samozřejmě za předpokladu, že člověk považuje některý elfy za chlapy... no nic :-p). Můj bratr by zase za chlapa nehrál.

Samozřejmě pokud vytvářim/vybírám postavu, vždycky volim nejmenší zlo. Vyžaduju sympatickej charakter a trošku soudný oblečení. A pokud neni k dispozici pěknej chlap, beru ženskou. Příkladem budiž MM6, kde mám v partě tři ženy.

Až do nedávný doby jsem měla takovej malej problém s romancema ve hrách. Já hrála za chlapa, postava která se mi líbila.. taky hrála za chlapa... a nic z toho nebylo :-D. Dragon Age 2 to vyřešil k mojí spokojenosti :-D. Už se necítim ošizená :-D. Ne že by to byl nějak extra podstavnej herní prvek, ale tak.. pro spestření .
Jméno: Elemir 29. 6. 2014, 10:01:40 delete
e-mail:
 
Mě teď napadla úplně jiná věc, on Zaklínač asi není zrovna to správné hraní pro ženy. Zkoušel jsem si vzpomenout, kolikrát jsem kdy hrál za ženské charaktery. Pokud vynechám hry, kde lze tvořit družinu, nebo ty u nichž není v družině určitelný leader, tak to bylo jen párkrát. V Zaklínači nejenomže není volba, ale vůbec je to celé včetně narážek zaměřeno na mužskou populaci.

Knížky jsem ještě nečetl, akorát jsem shlédl ten seriál. Před lety jsem si na GOGu pořídil jedničku a docela rychle mě to začalo bavit. Vosobním měřítku bych to postavil tak na úroveň Gothicu. Od trojky si slibuju trochu větší možnosti ve volnosti, i když jsem si vědom, že se to od Skyrimu asi moc konceptem lišit nebude, ale zas to může překvapit.

NWN je k tomu přibalena asi jen jako odkaz na engine Aurora, který byl použit v prvním Zaklínačovi. Ale potěšilo to. Digitálku trojky jsem bral hlavně kvůli artbooku, takže jsem s ničím dalším nepočítal.

K tomu Danovi viz http://kingdomcomerpg.com/
Jméno: JCMurphy 28. 6. 2014, 23:57:03 delete
e-mail:
 
Zaklínačský knížky jsem přelouskal všechny za cca dva týdny v prváku na gymplu (5 + 2 jenom s povídkama)pak jsem začal hrát českou onlinovku Zaklínačí mistři meče ještě dneska to funguje... je taková ta prohlížečová hra, ale vyšvihnout se na zaklínače trvá 2 měsíce kvůli dvoutýdennímu rozmezí mezi zkouškama...

Jméno: Yuyana 28. 6. 2014, 23:36:21 delete
e-mail:
 
Zaklínač... Heh, já to nemůžu ani zkusit. Kdysi mi kamarád vnutil knížku a od tý doby jsem z toho znechucená :-D. Ta hra taky na pohled lákavě nevypadala, takže na mě nevydělaj .

Kdo je Dan? Jakej Dan? Ono se něco chystá? Já to nevim. Insufficient data! Error!

Tak Neverwinterem by mě tedy neuplatili :-D.
Jméno: Elemir 28. 6. 2014, 22:07:21 delete
e-mail:
 
Tak jsem odklepl předobjednávku Zaklínače 3 ... hezká cena, dobrý pocit, ale ... hned kupa otázek. Nějak si nejsem jistý svým hardwarem, ostatně CDProjekt Red u toho taky nemá ještě jasno. Druhá věc je, že jsem dal přednost Zaklínači před Kingdom Come Deliverance. A říkám si, proč vlastně?

Klidně bych Danovi přispěl, ale nějak mě to prostě směrem ke Kingdom Come nežene. Naopak, Zaklínač má u mě už svou historii a to bezesporu dělá své. Je to docela zajímavý paradox. Jako patriot mám jasno, ale něco mě od toho drží pořád dál.

Přispěli jste někdo na Kingdom Come? Docela by mě zajímalo, jak si to mezi fanoušky M&M vede.

Edit: Tak teď mě překvapila jedna věc. Oni jsou k té předobjednávce i bonusy - komiks a hra Neverwinter Nights v Diamond edici.