Nejsem člověk, kterej by očekával, že internet najednou bez náhrady zmizí. Ani neočekávám žádnou apokalipsu. Samozřejmě krom online her u mě nemá žádná hra právo mě nutit k připojování a registrování. Alternativní řešení je automatika.
Výrobci her se strašně divěj, že lidi stahujou nelegální verze, ale s tim, jak momentálně buzerujou svý platící zákazníky, k tomu divění nemaj moc právo. Pokud si koupim legální hru, a ani jí nenainstaluju, protože to hlásí jakousi chybu, hodinu to bez výsledku řešim, a navíc přijdu na to, že stejnej problém má X tisíc lidí, tak mi nikdo nemůže vyčítat, že mě přechází chuť si kupovat něco dalšího.
A co si budeme nakecávat, oni naprogramujou "zabezpečení", pak přijdou jiný programátoři a zas to z tý hry odstraněj. Ve výsledku je to asi stejně produktivní práce, jako když jedna parta hrabe díry, a druhá je za ní hned zasypává. Kdyby radši dělali něco užitečnýho, bylo by to lepší. |