Pro psaní příspěvků do Knihy návštěv je nově vyžadována platná registrace na Fóru (přihlašovací údaje pro Knihu návštěv a Fórum jsou identické).

Jméno
Heslo
Jméno: JCMurphy 26. 7. 2014, 22:39:20 delete
e-mail:
 
ona už jenom ta informace, že každý rok přibyde na světě 80 milionů lidí, což je necelá miliarda za 12 let... a bude to pořád horší
tady máte ilustraci:
http://www.opravdovezdravi.cz/wp-content/uploads/2 ...
chtělo by to válku, mor, nebo se začít stěhovat na mars... bude to asi znít drsně, ale já vlastně vůbec nejsem nadšenej, že se mi 5x vrtali v mozku abych tady běhal, jenže asi jsem vyjímka (a sebevraždu páchat nehodlám :P člověka to po pubertě přejde ) jenže zase medicína... a kdo by se měl zachraňovat? vždyť aji ten pseudo-einstein na elektrickým vozíku s počítačem se zabývá černýma děrama...
nad těmahle věcma musím přemýšlet až moc často... ale naštěstí teď na Prima ZOOM vysílají takovej dokument - Jak funguje vesmír a když zjistím, že existuje přes 200 miliard galaxií, tak se na všechno tady můžu vys.at

u noťasu sedím, protože nic lepšího na práci nemám.. na facebook chodím, jenže přátel tam mám maximálně 50 a v reálu jich potkám tak 5 když nepočítám lidi ze šermu (což je vlastně třetina celkovýho počtu...). Do školy dojíždím cca 35 Km a co se týče mobilu, tak já si jednou za rok dobiju 200 Kč kredit a za 12 měsíců musím dobíjet znova, protože tam mám ještě stovku, tak aby mi nepropadla (mám kartu vodafone, volání za 3,5 Kč a smsky za 1,5 Kč)
joo, když jsem před ve třeťáku na gymplu hrál wowko.. jenže co se dívám na ty další datadisky, tak je to na houby.. cataclysm byl asi poslední co se mi relativně líbil
ale jak budu mít za necelý dva měsíce ten novej noťas, tak si tam dám titan questa a na všechno kromě školy se vyprdím
Jméno: Elemir 26. 7. 2014, 21:44:58 delete
e-mail:
 
Internet je hodně o důvěře. Dalo by se to přirovnat k jakékoliv metropoli - má to svá hezká místa, ale i stoky. Je potřeba v tom umět chodit. Nevýhoda je, že se vyvíjí mnohem rachleji, takže ta odezva na přizpůsobení je delší. Jinak, uměl bych si život bez něj představit.

Jo, taky si vzpomínám, kdy na mě starší koukali s nepochopením a teď já koukám na jiné s nepochopením To je asi klasika, jenomže dnešní svět letí kupředu o poznání rychleji.

Distributoři na nás asi moc nevydělají, ale pořád si myslím, že to stojí za to. Čím více dnešní scénu sleduju, tím více si MMX vážím.
Jméno: flash 26. 7. 2014, 11:39:34 delete
e-mail:
 
Ja internet pouzivam spis tak nejak bezne, proste se podivam co me zajima, když něco potrebuju tak stahnu, ale jinak mi je celkem ukradenej a urcite bych se bez nej obesel.Ale samozrejme po ruznu diskutuju na forech a tak, takze me to taky ovlivnuje.Televizi mam ale primarne na hrani her na konzolich.Internet v mobilu naprosto nepotrebuju.Net mam vzasade jen kvůli tomu hrani a informacim, jinak na nem nejsem v nicem zavislej.Moc mu nedůvěřuju a nechapu jak mu někdo muze třeba sverit peníze nebo jiné citlivejsi informace.Z mojeho pohledu to je takovy bordel kde nejsou prakticky zadna pravidla, mam pocit ze to co projde na netu v realnem zivote většinou neprojde.je to takovej druhej svet který funguje uplne jinak nez ten opravdovej.
takze pes se zda v poradku, pekne nam to uteklo tady při diskuzi a doufejme ze třeba Risen 3 bude fajn hra, vychazi za par tejdnu
Jméno: Yuyana 26. 7. 2014, 00:17:29 delete
e-mail:
 
Hehe, vynadat někomu proto, že se na něco zeptá, nebo nechápe :-D. Super. A "to dělaj všichni" jsem naposled slyšela od tý romky, co obhajovala krádeže v obchodech. To byl tenkrát super zážitek, heh. Až na tu mrtvolu.. kchm kchm.
...
Nemám facebook, nemám mobil, nemám ani televizi a další "vymoženosti". Zato mám Božskej klid :-D. Osobně jsem se přesvědčila, že několik měsíců se žádnym nebo silně omezenym přístupem k internetu/počítači mě nezabije, i když samozřejmě preferuju mít po ruce noťas :-p. Ano, sama vnímám, že je to.. no, v mym případě ne uplně závislost, ale zvyk. Ne dobrej zvyk. Čas by se dal využít jinak. Ale mě to takhle celkem baví .
...
Jinak naše psisko už vypadá celkem zdravě. Teď bude deset dní chroupat antibiotika a pak to snad už bude uplně v pořádku.
Jméno: flash 25. 7. 2014, 23:41:03 delete
e-mail:
 
u me v praci mame par mladejch kluku co vecne něco soupou prstem v mobilu, jednoho sem se zeptal copak to porad dela..rikal ze facebook, ze kouka co ostatní delaji...ptam se ho proc jako..vynadal mi ..co jako proc..nechapu..dyt to dela kazdej. A dlasi mi sdelil ze pocitac nepotrebuje protože ma mobil kde je porad online, a kdyby mel tahat notas jak blb ze mu hrabne...to zase tlucu hlavou do zdi ja...protože pro ne je to naprosta samozrejmost
Jméno: Yuyana 25. 7. 2014, 22:52:32 delete
e-mail:
 
Já si nemyslim, že je to stejný, hele. Závislost na internetu je stejná závislost, jako alkoholismus nebo drogy. Lidi nedokážou vypnout telefon, nedokážou bejt chvíli sami... Porovnávaj se s dalšíma lidma, cpou každou čmáranici nebo hloupou fotku online, v utkvělý představě, že to snad někoho zajímá.

A opravdu mě děsej lidi, který to skutečně zajímá.

Když mi na solárko choděj lidi, který sami o sobě věděj, že nedokážou vypnout a odpočívat, a tak lezou do solárka, čistě proto, že je to donutí 15 minut ležet, tak mám chuť tlouct hlavou o zeď.
Jméno: flash 25. 7. 2014, 22:04:13 delete
e-mail:
 
tak GoG je hodne zamerenej na nostalgiky a myslim ze na nich vydelava celkem dobře, ale zrejme to bude kapka v mori oproti EA a třeba UBI ohledne vydelavani. naposled když UBI chtěl oslovit nostalgiky a udelal MMX asi moc nevydelal, i když ta hra je dobra.
S tim online se to podle me ma tak ze pro dnesni mladou generaci je normalni byt online, porad a všude a byt soucasti nejake online socialni skupiny, a vyrobci her to vedi a zameruji se timhle smerem, takze pak dochazi k takovejm kravinam jako ze třeba v Divinity Original Sin je chat jako ve wowku, ačkoliv se to da hrat maximalne ve dvou lidech (docasne ho vypnuli pac to tam byl desnej kanal, az pry udelaji nejake filtry tak ho zase spusti). Starsi, ta nostalgicka generace na tyhle novoty kouka a krouti hlavou, něco jako když moje babicka videla ze sbiram céčka a kroutim Rubikovu kostku..proste clovek starne a nove věci dost blbe prijima, ačkoliv mu to neprijde
Jméno: Yuyana 25. 7. 2014, 20:15:50 delete
e-mail:
 
Jo jo. A já zrovna patřim do skupiny lidí, který si rádi zahrajou něco staršího, ať už z nostalgie, nebo proto, že to prostě byla super hra. Jenže na nostalgikách, který nemaj potřebu kupovat stále nový hry, se špatně vydělává, že.
...
J, granule maj... velmi různou kvalitu. My se zásadně vyhejbáme těm, co maj na prvnim místě uvedenou pšenici a za tim jsou chuťový názvy, jako: "výrobky živočišného původu" a "kuřecí moučka". Pšenice obecně nepatří do žrádla pro psa, a v podstatě ani pro lidi.
Jméno: Půlskřet Cooldžej 25. 7. 2014, 19:12:43 delete
e-mail:
 
Je to tak no... hlavně, když se k těm hrám po čase člověk vrátí, tak už ani neví, jaký měl tam a tam heslo na ten a ten účet. Prostě otrava, když už si konečně najdu trochu víc volna a můžu si něco zahrát, tak nechci polovinu času obětovat instalaci, hledání a řešení nějakejch problémů.

Jináč psí/kočičí granule atd. to je většinou svinstvo a nezáleží kolikrát ani na ceně (někdy i relativně levnější jsou kvalitnější, než některý propagovaný značky).
Jméno: Yuyana 23. 7. 2014, 22:04:54 delete
e-mail:
 
Tady je potíž, že člověk nemá moc na výběr. Společnost dělá dobrou hru, člověk by za ní rád zaplatil, protože je to správný, ale sakra nechce podporovat tenhle hloupej přístup. Takže buď si to prostě koupim jak to je, nebo budu krást, a nebo to nebudu hrát.

Takže originálka Thiefa mi tu slouží jako odkládací plocha na peníze (původně jsem je tam začla pokládat jaksi instinktivně, a už mi to zůstalo :-D) a jako nic jinýho nikdy sloužit nebude, protože je v podstatě nefunkční. Opravdu se mi nelíbí, že jsem zaplacenim hry v zásadě podpořila tuhle stupiditu, ale tak.. nenecháme developery zemřít hladem, že :-p.

Maglajz v účtech je hrozná věc. Jako ty pitomý windows 8.1. Nainstaluju a hned to na mě ječí, že se musim registrovat, chce to moje jméno, řve to na mě, že musim mít v heslu čísla... Sakra proč? (Samozřejmě už jsme zpět na základních win 8, protože ty 8.1čky se celkem brzo vysklily :-D. Nechápu. Musel to bejt následek mojí osobní antipatie k nim, protože já obecně nemám s win žádný konflikty :-D)
...
Náh, genetika. Já jí chápu, základ je naprosto logickej. Dlouho jsem studovala různý genetický onemocnění a taky genetickou stránku barev u koní, protože já když píšu povídku, tak to sakra musí bejt realistický :-D. Co na tom, že to nikdy nikdo nebude číst :-p. Hehe, naopak. Píšu to pro sebe, a sebe přeci neošidim na kvalitě :-D.

Mimochodem, když si přečteš etiketu náhodnejch lacinejch psích granulí, tak zjistíš, že pes neni masožravec, ale hlodavec :-p.

Každopádně Ájenka spí. Dneska více méně celej den. Vypadá líp, trochu ťape. Když zrovna nespí.
Jméno: Elemir 23. 7. 2014, 21:21:17 delete
e-mail:
 
Ono GOG to nemá moc lehké. Jeden by řekl, že řada tvůrců/distributorů bude mít o tuhle službu zájem a budou se doslova o ní prát. Jenomže jak poslední události ukázaly, ono ne vše je vždy růžové (viz Fallout nebo Arma). Taky mi tam chybí řada titulů, námátkou Eye of Beholder, nebo právě W&W. Něco mám na plackách, něco jsem posháněl "postaru".

Mě ta pakárna okolo různých online služeb docela štvě, hlavně kvůli tomu, že je to halda různých účtů a už v tom mám maglajz. Nejhorší je právě to vynucené online připojení. Nikdy jsem nepochopil, v čem to brání pirátům. Naopak odrazuje to platící zákazníky. V tomhle se mi vždycky líbil právě CDProjekt, který se toho nebojí a hru vydá bez ochran. Nějaký přidaný sociální prvek mě nezajímá ... párkrát jsem to použil ve Steamu, ale u Uplay třeba nikdy.

Je to jako z DVD. Skoro každý ví, jak ho rozložit a znovu poskládat i bez těch protipirátských reklam. U nás se tomu řekne záloha a dle autorského zákona je to naprosto v pořádku. Ale proč si sakra budu dělat pro sebe upravenou zálohu? Tohle není doba disket, kdy mělo smysl udělat kopii a hrát s ní.

K těm psům ... z biochemie si tak matně pamatuju, že všichni masožravci mají problém s cyklem dusíkatých látek, což vede k předčasnému stárnutí. Je to cena za tu vyšší fyzickou aktivitu. Druhá věc je samozřejmě šlechtění. Řada "domácích" plemen jsou už natolik přešlechtěné, že se u nich často sejdou "genetické" anomálie. Teď nevím jak to správně napsat, prostě příbuzenská plemenitba. JCMurphy určitě bude vědět, co mám na mysli, ale já to nijak podrobně nezkoumal. Svého času jsem se o masožravce zajímal, mým koníčkem byly kočkovité šelmy, ale jako biolog za moc nestojím
Jméno: JCMurphy 23. 7. 2014, 20:04:21 delete
e-mail:
 
Jestli se pes dožil 17 let, tak to teda klobouk dolů.. průměrně se udává 15 let, ale zase jestli to byl nějakej oříšek, tak ti jsou skoro nesmrtelní.. já mám labradora a bude teď mít 8 let.. nevím jak se to u nich počítá, protože váží cca 37 kg a velký plemena psů mají cca 12 let života, jenže jaký plemeno je velký, že?... no dalšího psa ani nechci.. po těch cvikách na pitevně a zjišťování co všechno vlastně můžou psi mít (a poslouchání paranoidních spolužaček o jejich hafáncích)se to nedá
Jméno: flash 23. 7. 2014, 16:06:46 delete
e-mail:
 
tak GOG není spatnej, jenze by to chtelo aby se krapet vic rozjeli a zacli si jich všímat vic vyrobci her, pak by mozna tem otravnej DRM byl konec. A i u tech starejch her mají mezery, kde maj sakra třeba Wizards and Warriors zejo
PSy mam rad, mel jsme psa 17 let, zvlastni na nem bylo ze byl cipernej az do konce, porad lital jak blazen, stekal na psi a chtel se parit když bylo obdobi, pak jeden den zacal kaslat a druhy se odebral do pesanova, vlastne krome ockovani u veterinare nebyl...jo jdyz byl malej tak vlitnul pod auto a byl asi 14 dnu nemoznej, to u doktora byl. Dalsiho psa asi uz nechci protože me asi nejvic stve to ze ho clovek prezije..to mi nejak zaclo vadit..
Jméno: Půlskřet Cooldžej 23. 7. 2014, 15:41:46 delete
e-mail:
 
to Elemir: Přesně tak, GOG je super věc. Žádný otravování s blbostma apod., většinou ani nikde jinde nenakupuju. Je teda fakt, že na mě by se vydavatelé asi moc nenapakovali, protože hraju poměrně málo, jen sem tam mě chytne období a to pak stejně sáhnu po něčem ozkoušeným, takže můžu jako minorita akorát potichu šoupat nohama v koutě

to Yuanna: my jsme si taky na starý kolena s pesanem užili (a hlavně on), bohužel to tak bývá no... držím palce ať to dobře dopadne.
Jméno: Yuyana 23. 7. 2014, 05:45:27 delete
e-mail:
 
Taky mám ryby. Dvě. Jsou takový čiperný a pořád by jen žraly :-p. Mám je osm let, už jsem na ně sakra zvyklá . No, každopádně Ájence už je asi líp, už pila vodu. Pořád nechodí, ale co bysme po ní chtěli, že jo. Díky.
Jméno: Elemir 22. 7. 2014, 22:00:47 delete
e-mail:
 
Jo, to jsem měl na mysli. Už jsem to u našich sousedů 2x zažil. Já chovám rybičky, u nich tu obměnu beru víc jako samozřejmost. Ale naše papouščí potvora by mě taky tížila. Tak budu držet palce.
Jméno: Yuyana 22. 7. 2014, 21:55:48 delete
e-mail:
 
"Stařecká"? No, bestii je patnáct, takže u ní je už stařecký všechno.. Teď leží. Občas kníká. Uvidíme, co zejtra.
Jméno: Elemir 22. 7. 2014, 20:20:52 delete
e-mail:
 
U Steamu a spol. taky prskám. Je mi to docela jednu u her, které offline jdou, ale jakmile je to do puntíku vázané na online účet, tak je to fail. Proto jsem před lety uvitál GOG a jsem rád, že je. Online sdílení má třeba pozitiva, hlavně cloud a přenositelné save a nastavení, ale to by mělo být jen jako bonus.

Jinak co se týče přímo online her ... asi bych se bez toho naplno obešel. Např. MMHO je hezké, po dlouhé době něco, co mě pro ukrácení dlouhé chvíle baví, ale já jsem v podstatě sólista, takže vždy uvítám multiplayer apod. jen jako volitelnou věc.

Ten sociální apsekt, co se všude cpe, podle mě otravuje čím dál více lidí, protože jim to vlastně ubírá svobodu volby. Možná by s tím souhlasili, ale jak známo, jakmile někomu něco nutíme, začíná se to opbracet v odpor Člověk musí být sám o sobě přesvědčen, že tohle je pro něj dobré. Bohužel, asi si ještě nějaký ten rok počkáme, než to těm mažerům dojde.

Pirátění je podle mě o něco košatější záležitost, jednou z nich je pak obcházení online připojení. Ale řešení to není. Řešením je, aby distributoři konečně zmoudřeli.

Edit: Taková ta "stařecká" operace?
Jméno: Yuyana 22. 7. 2014, 11:31:04 delete
e-mail:
 
Tak, naší bestii právě operujou. Jsem nervózní jako veverka. Nějak se nemůžu na nic soustředit.
Jméno: flash 21. 7. 2014, 17:19:11 delete
e-mail:
 
Jo to je pravda. ja jsme asi před mesicem byl zhruba 14 dnu bez netu a chtěl jsme si zahrat jednu hru co mam original v krabicce a je pro Steam. Samozrejme nesla naistalovat takze jsem si to zahrat nemohl, i když je radne aktivovana. Je to akorát k na.rani..to mas pravdu.Oni tam tu ochranu cpou hlavne když je hra nova, aby se co nejmíň kradla, po par letech kolikrat tu ochranu daji pryc a davaji to se slevou jako velkou featuru ze to je DRM free...je to smesny..